חייבת לפרוק ולשתף

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

הילי

חייבת לפרוק ולשתף

הודעהעל ידי הילי » ג' ינואר 16, 2018 10:44 pm

מעולם לא חוויתי הטרדות מיניות משמעותיות, ותמיד הבטחתי לעצמי שאגיע מוכנה ליום שזה יקרה. והיום זה קרה ואני מאוכזבת וכועסת על עצמי..
הלכתי ברחוב בכביש די סואן, ומכונית עצרה.. הנהג שאל איך הוא מגיע לרחוב מסויים. אמרתי לו שסורי, אבל פחות מכירה את האזור, וכבר כמעט המשכתי הלאה. אבל הוא היה נראה קצת אומלל, אוטובוס צפר מאחוריו, אבל הוא לא נבהל או משהו.. רק הסתכל במבט מתחנן ואמר לי- תעזרי לי?? התקרבתי לחלון, הייתי בטוחה שהוא באמת צריך עזרה, כי אם צופרים לו והוא לא זז אז כנראה שהוא די אבוד.. לא?
שאלתי אותו במבט עיניים 'מה העניין', והוא התחיל לזוז בכיסא ושואל אותי 'תעזרי לי בבקשה..??' ופתאום קולטת שהאיבר שלו בחוץ והוא משפשף בלי להתבלבל..
צעקתי 'איכס מפגר' וברחתי.. ממש דפקתי הליכה מהירה, כמעט ריצה.
ואני מאוכזבת מעצמי.. למה לא בעטתי לו במכונית? למה לא עשיתי לו איזה שריטה ארוכה ומכוערת עליה? למה לא פתחתי את המצלמה כדי לצלם אותו ואת הלוחית רישוי שלו? הוא בטח מבסוט, השיג לעצמו ריגוש, וכנראה שהוא יעשה את זה לעוד הרבה בנות.. למה לא? הן סתם דופקות ריצה.. לא קרה כלום.. אוף!! הם חייבים לדעת שיש השלכות!! שזה פלילי! (זה פלילי באמת? זה נקרא הטרדה, נכון? חייב להיות..)

סמל אישי של המשתמש
זיו
משתמש פעיל

Re: חייבת לפרוק ולשתף

הודעהעל ידי זיו » ד' ינואר 17, 2018 1:32 am

הילי,
קודם כל אין לך מה להיות מאוכזבת מעצמך, זה שלא צפית את זה מגיע לא אומר שאת לא בסדר. מי שלא בסדר (וזה בלשון המעטה) זה אותו סוטה שבחר בך להיות קורבן למעשיו הנלוזים.
וזה שלא הספקת לעשות דבר לאחר מכן, גם אין לך מה להיות מאוכזבת מעצמך מאחר ובמצב כזה בו את לגמרי "מופתעת", התגובה שלך לא תהיה בהכרח רציונלית ולוגית אלא סביר להניח שהיא תהיה כפי שאכן היתה תגובתך.
הטיפ הטוב ביותר שאני יכול לתת בכדי לא להגיע למצב כזה הוא: לא להתקרב לחלון ולענות לנהג מרחוק על כל שאלה (הגיונית) ואם הוא לא שומע להגביר את הקול ואם עדיין הוא לא שומע, להתעלם, שימצא מישהו אחר שיענה לו על השאלות.
ותזכרי שלא משנה מה עשית או כיצד פעלת - את לא אשמה בשום דבר, לו אין את הזכות לפגוע בך בשום צורה!!
:growing:
זיו

מודעות ומניעת תקיפה מינית
לנערות ונשים

מוטי

הודעהעל ידי מוטי » ש' יולי 21, 2018 5:16 pm

עפ הכתוב פה:
http://mynetjerusalem.co.il/mobile/article/148687

מותר לאדם לאונן ברכבו, שטחו הפרטי.

ואני שואל את עצמי, איך האדם הגיע עד לשם שהוא מתחנן לעזרה עם איבר מין ביד? מה עשינו כחברה שבה הסף גירוי עומד עד כדי חוסר שליטה באופן כה מובהק?
לחצוף מגיע בעיטה ישר את יודעת לאן.
כל הכבוד לך שפעלת מהר והבנת מה קורה פה, פנית לעוף משם ולא נתת לו עוד הזדמנות עלייך לסוטה הפחדן המנוול.
כנראה שזה לא ייגמר פה מבחינתו.
באופן כללי, תמיד אפשר להתלונן ככה מתווסף מידע אודותיו.
עשית את המקסימום , מקווה שלא יהיו לך עוד הזדמנויות לעשות משו בנידון.

שולח חיזוקים

:flowers:

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » א' יולי 22, 2018 9:04 pm

יקרה, בדרך כלל לא נכנסת לחלק הזה של הפורום אך הפעם נכנסתי ושמחה שנכנסתי וקראתי כי חשוב לי להגיב לך... כי יש לי תשובה בשבילך ללמה פעלת כפי שפעלת ולא פעלת אחרת..
אז זאת התשובה.
המח שלנו בתור יצורים חיים מורכב מכל מיני חלקים בינהם המח הקטן (שהוא מח פרימיטיבי מאוד) והוא שולט על המערכת העצבים האוטונומית שלנו בגוף מה שאומר שהוא אחרי על תגובה שלנו במצב סכנה (מה שנקרא - הילחם, ברח או קפא). זה קשור עוד לאבות אבותינו שחיו עוד לפני עידן הרפואה והטכנולוגיה והיו צריכים לצוד וללקט על מנת לאכול ולהגן על עצמם במצבי סכנה (לדוגמא כשהיו מאויימים על ידי תנין או אריה..). במצב סכנה כזה יש למח הקטן בדיוק מאית שניה להחליט מה תהיה הדרך הכי יעילה על מנת להציל את חיינו ולהוציא אותנו עם הפגיעה הכי פחות קשה שאפשר ועל פי אותה החלטה של המח הפרימיטיבי אנחנו נפעל ואין לנו שום שליטה או בחירה בזה כמה שרק היינו רוצים.

את באותה סיטואציה נבהלת מאוד וזה לגמרי טבעי ולגיטימי ופעלת איך שהמח הקטן שלך החליט באותה מאית שניה שהדרך שלך לצאת מהסיטואציה הכי טובה עבורך ולא יכלת לבחור אחרת כי אולי אם יכלת היית פועלת אחרת ואולי אף היית מסכנת את חייך בפעולה שכזו כי אם היית בועטת לו באוטו את לא יודעת איך הוא היה מגיב.. מספיק הדרך בה פעל על מנת להבין שהמצפן שלו לא מכוון (מתרגמת מאנגלית כי לא יודעת מה הביטוי בעברית אך הכוונה שהוא לא בסדר בראש - בין אם נפשית ובין אם נוירולוגית, בין אם זה בעקבות הסטוריית חייו או אולי בגלל חוסר איזון כימי במח או סתם רוע טהור.. בסופו של יום זה לא משנה ולא מעניין כרגע מה גרם אצלו להסתה של המצפן שלו אך הוא לא בסדר בראש ולכי תדעי מה היה קורה אם היית מגיבה אחרת..). יצאת בשלום פיזי מהסיטואציה אז כנראה שהמח הקטן שלך פעל הכי נכון עבורך בהתאמה לסיטואציה שחווה גם אם את אולי היית רוצה לפעול אחרת..

מקווה שסייעתי..

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » א' יולי 22, 2018 9:12 pm

וזיו ומוטי יקרים - אתם לא מבינים כמה חזק זה עבור נפגעת (לפחות בשבילי) לראות כמה אתם בתור גברים כל כך אכפתיים, תומכים ובצד של הנפגעות אז רוצה להגיד לכם ממש ממש תודה שכל כך אכפת לכם ושאתם כאן איתנו מקשיבים ומגיבים!!

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים