פרשת הזמר המפורסם

בפורום זה ניתן לשאול שאלות משפטיות שעוסקות באלימות ובאלימות מינית בפרט, הייעוץ בשלב הראשוני יתבסס על ידע וניסיון של חברי הפורום, ובהמשך ננסה לאתר עורכות דין שיסכימו לקחת על עצמן את הסיוע הנ"ל בהתנדבות.

הנהלת הפורום, והמגיבים בפורום אינם לוקחים אחריות משפטית או שאינה משפטית על התשובות הניתנות בפורום.

המנהלים: מיכלל, לימור עמית פנקר

סמל אישי של המשתמש
לימור עמית פנקר
יועצת משפטית, מסל"ן
הודעות: 29
הצטרף: ג' נובמבר 23, 2010 12:28 pm

פרשת הזמר המפורסם

הודעהעל ידי לימור עמית פנקר » ה' דצמבר 19, 2013 9:10 am

בעקבות הפרסומים על 'מסיבות החשק', בהקשר לפרשת הזמר המפורסם, בהן על פי הפרסומים היו מעורבות קטינות, מצאתי לנכון לעשות סדר ולהסביר "מה לא בסדר", כי נדהמתי לשמוע כי רבים רבים, כלל לא מבינים מה לא בסדר בכך שמבוגרים מזמינים נערות צעירות ומפתים אותן במסיבות ובטובות הנאה לשכב איתן.
כאן לא אתייחס לצד המוסרי של העניין, אלא לצד המשפטי.
על פי חוק העונשין, קיימת עבירה של "בעילה אסורה בהסכמה".
להלן הסעיף כפי שהוא ומיד אחריו הסבר :
(א) (1) הבועל קטינה שמלאו לה ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לה שש עשרה שנים, והיא אינה נשואה לו, או הבועל קטינה שמלאו לה שש עשרה שנים וטרם מלאו לה שמונה עשרה שנים, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה, או תוך הבטחת שווא לנישואין, דינו - מאסר חמש שנים;
(2) לענין סעיף קטן זה, יראו מטפל נפשי שהוא פסיכולוג, פסיכיאטר או עובד סוציאלי, או מי שמתחזה לאחד מאלה שבעל קטינה שמלאו לה שש עשרה שנים וטרם מלאו לה שמונה עשרה שנים, במהלך התקופה שבה ניתן לקטינה טיפול נפשי על ידו, כאילו עשה את המעשה האמור תוך ניצול יחסי תלות; חזקה זו לא תחול אם מעשים כאמור החלו לפני תחילתו של הטיפול הנפשי במסגרת קשר זוגי.
(ב) הבועל אשה שמלאו לה שמונה עשרה שנים תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או בשירות או עקב הבטחת שווא לנישואין תוך התחזות כפנוי למרות היותו נשוי, דינו - מאסר שלוש שנים.


החוק מחלק לעניין בעילה את הנשים ל- 3קבוצות גיל :

1. מתחת לגיל 14 - אדם הבועל קטינה טרם מלאו לה 14 שנים, גם אם היא הסכימה- זה נחשב אונס! (הסעיף החמור ביותר בעבירות מין).
2. בין גיל 14-16- בעילת הקטינה, גם אם היא הסכימה, הינה אסורה- ומהווה עבירה פלילית של 'בעילה אסורה בהסכמה'.
3. בין 16-18 - בעילת קטינה כאשר נעשה ניצול של יחסי תלות, מרות חינוך או השגחה - מהווה גם עבירה פלילית של בעילה אסורה בהסכמה (למשל, מורה השוכב עם תלמידתו בטווח גילאים זה, גם אם הם לטענתו מנהלים רומן, הרי שזוהי עבירה פלילית).

לדאבוני, אותן צעירות כיום כלל לא מבינות את הניצול ואת המשמעויות של המעשים שעושים בהם, והן אולי רואות את הזוהר שמסביב, חשוב שכסביבה נאיר את עיניהן ונשמור עליהן מפני מה שהן עדיין כלל לא מודעות לו.
עו"ד לימור עמית פנקר
יועצת משפטית מסל"ן
ומייצגת נפגעות תקיפה מינית בהליכים אזרחיים.

*

חזור אל “יעוץ משפטי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים