לגבי הפורום "אלימות במשפחה"

בפורום זה, נודיע על יכולות ותכנים חדשים שנוספו לאתר, וכמו כן זה המקום לשלוח הצעות לשיפור האתר ו\או מערכת הפורומים.
אנחנו תמיד נשמח לשפר את האתר וזה לא משנה אם אתה פריק מחשבים בן 22 או מתעמלת קרקע בת 10, לא להסס, חושבים שכדאי להוסיף משהו? לשנות? לנסח אחרת? לעשות טוב יותר?
שתפו אותנו...
כבר לא שותקת
משתמש פעיל

לגבי הפורום "אלימות במשפחה"

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » א' מאי 26, 2013 12:11 am

שלום,
אני רוצה לדבר על משהו שמפריע לי.
בתקציר של הפורום "אלימות במשפחה" רשומה ההקדמה הבאה(אני מתייסחת לחלקים שמפריעים לי): "מישהו במשפחה מכה אותכם? מעניש אותכם בעונשים פיזים? זה לא חשוב אם זה אבא, אמא או אח גדול. הגוף שלכם, הוא אך ורק שלכם, ולאף אחד אין זכות לגעת בו, בטח ובטח שלא להכות או להכאיב לכם.
אז אם מישהו במשפחה פוגע בכם, או באחים שלכם, אם אבא או חבר של אמא מכה אותה, ואתם מרגישים חסרי אונים, מרגישים שאתם לא יכולים לצאת נגדם, ונותר רק לחנוק את הדמעות ולשתוק, אז מהיום זה הולך להשתנות!"..

לא יודעת אם תקראו לי קטנונית או משהו, אבל מפריע לי הניסוח. אלימות במשפחה לא חייבת להיות פיזית כדי שתיחשב אלימות. יכולה להיות אלימות מילולית, נפשית/רגשית שהן לא יותר קלות מאלימות פיזית. בתור נפגעת אלימות במשפחה שכלפיי לא הופנתה אלימות פיזית, הניסוח מפריע לי מאוד. אמנם לא "חוויתי" אלימות פיזית, אבל הנזק שגרמה לי האלימות המילולית והנפשית היא גדול, השפעה גדולה מאוד על עיצוב האישיות שלי וצלקת בנפש שכנראה תישאר בי תמיד.
אשמח אם תשנו את התקציר ותכללו בו גם את סוגי האלימות הנוספים.
תודה מראש.
" 'אבא', הבט בילדה הקטנה המבוהלת ההיא, שאריג צפוף של איבה נטווה סביבה. הרי מעולם לא דיברנו 'אבא'.. הלוא תפקידו של אב להגן על ילדיו. הצער חותך כאזמל בבשר החי: 'אף אחד לא הגן עליי אז!אף אחד!"

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: לגבי הפורום "אלימות במשפחה"

הודעהעל ידי מיכלל » א' מאי 26, 2013 9:07 pm

הערה והארה מאוד נכונה !
נעשה למען ההגדרות המלאות של אלימות במשפחה.
ולמאן הסר ספק,להלן רשימת סוגי האלימות שישנם במשפחה:
פיזית
נפשית
מינית
כלכלית
נדמה לי שלא החסרתי,,,,
לילה טוב ושוב תודה.

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » ג' מאי 28, 2013 11:58 am

תודה רבה!
" 'אבא', הבט בילדה הקטנה המבוהלת ההיא, שאריג צפוף של איבה נטווה סביבה. הרי מעולם לא דיברנו 'אבא'.. הלוא תפקידו של אב להגן על ילדיו. הצער חותך כאזמל בבשר החי: 'אף אחד לא הגן עליי אז!אף אחד!"

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ה' מאי 30, 2013 12:16 am

כבר לא שותקת, יש לי הצעה...
תעשי ניסוח משלך לטקסט שלדעתך כדאי שיופיע, נשמע קצת תגובות של בנות, קחי מהן הערות שיפורים וכו...
ואת הניסוח הסופי נשים במקום הניסוח הנוכחי.

קחי בחשבון רק שני דברים:
1. הטקסט צריך להיות לא ארוך מידי.
2. הטקסט צריך להיות בשפה פשוטה מספיק, כדי שגם ילדה בת 10 תבין אותו ואם זה המקום הנכון בשבילה.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » ש' יוני 01, 2013 1:52 pm

סבבה, אעשה זאת.
תודה על ההתייחסות.

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » ו' יוני 07, 2013 1:58 am

טוב, אז חשבתי על ניסוח..
לעלות את זה לפה?

צהלת החיים
משתמש פעיל

הודעהעל ידי צהלת החיים » ו' יוני 07, 2013 9:10 am

אולי גם לעוד בנות יהיה רעיונות..או יגידו לך אם משו לא ברור..וח"ח על הרעיון
1, 2, 3 כ ן! :)

"אל תיגעי בי" אמרתי "אם תיגעי בי אני עלולה להיעלם"
(אף אחד בשום מקום)

קמת בבוקר?יופי!כל השאר זה בונוס:)(מפשט יפה שמצאתי תפרשו כרצונכם)

אודל עוד קצת..נס שאת כאן,עוד יותר נס שהמצב השתפר,תחזרי כולם מחכים לך

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' יוני 09, 2013 9:16 am

כן, להעלות את זה לפה, ואת יכולה לפרסם במקביל בפורום "אלימות במשפחה" נושא, שמזמין בנות שפעילות בו לקחת חלק פעיל בנושא שפתחת פה.
כדי שתוכלו לגבש ביחד טקסט מתאים.

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » א' יוני 09, 2013 10:02 am

אז זה הניסוח שכתבתי. בעקרון שמרתי על הנוסח המקורי ופשוט הוספתי את סוגי האלימות האחרים..
הנוסח:
מישהו במשפחה מכה אתכם? מקלל אתכם? מאיים עליכם? מזניח אתכם?
זה לא חשוב אם זה אבא, אמא, אח או אחות, לאף אחד אסור לגעת בלא רשות בגופכם, בטח ובטח שלא להכות או להכאיב לכם. אסור לאף אחד לפגוע בכם רגשית- להטריד, להפחיד, לסחוט, להשפיל, למנוע מכם לאכול או לישון. אל תיתנו שיזלזלו בערך העצמי שלכם ויגרמו לכם להרגיש שאתם לא שווים כלום. אל תרשו שינקטו כלפיכם באלימות מילולית- לקלל, לאיים ולבזות אתכם. יש לכם זכות להרגיש בטוחים ומוגנים ולא לחיות תחת מכות ואיומים! כשהאלימות מגיעה מהמשפחה הפגיעה היא כפולה, לא רק שהם משתמשים באלימות, זה גם בא מהמשפחה שהיא המסגרת שהכי אמורה להיות בטוחה ומוגנת.
אנחנו כאן בשבילכם, לשמוע, לתמוך, לייעץ ולעזור.
אז אם מישהו במשפחה פוגע בכם, או באחים שלכם, אם אבא או חבר של אמא מכה אותה, ואתם מרגישים חסרי אונים, מרגישים שאתם לא יכולים לצאת נגדם, ונותר רק לחנוק את הדמעות ולשתוק, אז מהיום זה הולך להשתנות!
אנחנו לא שותקים יותר, אנחנו מדברים, משתפים, אנחנו שוברים את השתיקה!

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ג' יוני 11, 2013 1:19 am

אייל כתב:קחי בחשבון רק שני דברים:
1. הטקסט צריך להיות לא ארוך מידי.
2. הטקסט צריך להיות בשפה פשוטה מספיק, כדי שגם ילדה בת 10 תבין אותו ואם זה המקום הנכון בשבילה.

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » ד' יוני 12, 2013 5:51 pm

כן, קראתי את זה לפני שכתבתי את הניסוח..
לקצר את זה?

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ב' יוני 17, 2013 11:25 pm

בהחלט... בעדיפות ללא יותר מ- 3 שורות

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » ג' יוני 18, 2013 3:19 am

אני יכולה לקצר קצת, אבל 3 שורות??
לא נראה לי שאפשר לכלול את כל סוגי האלימות ב-3 שורות. מלבד זאת, אין פה פורום שהתקציר שלו הוא 3 שורות ומטה.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ד' יוני 19, 2013 4:53 am

א. אמרתי שרצוי.
ב. לתיאור יש שתי מטרות: להסביר בכלליות במה עוסק תת-הפורום, ולגרום לבחורה שהוא רלוונטי לה, להיכנס אליו.
אין שום סיבה לעשות רשימת מכולת של כל סוגי האלימות שבו עוסק הפורום.

נסי להתמקד במסר שיגרום לבחורה שהפורום עשוי להיות רלוונטי אליה, להיכנס אליו ולרצות לשתף בו.

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » א' יוני 23, 2013 1:11 am

אוקיי, אז זה הניסוח הסופי שבחרתי, קיצרתי כמה שאפשר תוך כדי שניסיתי שלא ייפגע בתוכן ובמסר שאני מנסה להעביר.
הנוסח:
"מישהו במשפחה מכה אתכם? מקלל אתכם? מאיים עליכם? מזניח אתכם?
לא חשוב מי זה, לאף אחד אסור להכות אתכם ובטח שלא להשפיל, להטריד או לשלוט על הכסף בבית. אל תיתנו שיגרמו לכם להרגיש שאתם לא שווים כלום, כי יש לכם זכות להרגיש בטוחים ולא לחיות תחת מכות, הפחדות ואיומים! כשהאלימות מגיעה מהמשפחה הפגיעה היא כפולה, לא רק שהם משתמשים באלימות, שזה אסור, זה גם בא מהמסגרת שהכי אמורה להיות אוהבת ומוגנת עבורכם.
אז אם מישהו במשפחה פוגע בכם, או במישהו שקרוב אליכם, ואתם מרגישים חסרי אונים, מרגישים שאתם לא יכולים לצאת נגדם, ונותר רק לחנוק את הדמעות ולשתוק, אז מהיום זה הולך להשתנות! אנחנו כאן בשבילכם, להקשיב, לתמוך, להזדהות, לייעץ ולעזור. אם לא נדבר דבר לא ישתנה ולא ייפתר, אנחנו כאן כדי לסייע לכם לצאת ממעגל האלימות במשפחה. בפורום תקבלו את כל התמיכה, האהבה ומילה טובה שתגרום לכם לחייך.."

חזור אל “חדש באתר והצעות לשיפור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים