מוטרדת בעבודה

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מתוסבכת1265947

מוטרדת בעבודה

הודעהעל ידי מתוסבכת1265947 » ש' דצמבר 18, 2010 5:34 pm

שלום לכולם/ן

רציתי לשתף בסיטואציה שאני לא כ"כ בטוחה לגביה.
אני עובדת במשרד מאד קטן, עם בוס ועוד עובדת.
הבוס מתייחס אליי בצורה יותר חברית מאשר יחסי עבודה. כל הזמן מחמיא לי בצורה מוגזמת על העבודה שלי, ואומר הוא מאד מתרשם ממני וכד' (אני שם כ 3 חודשים).
כמעט מדי יום הוא גם בא ומלטף לי את הראש, או מעיר כל מני הערות לא נעימות שגורמות לי מבוכה (לא הערות מיניות אלא דברים כמו "התגעגעתי אליך" וכד') ולפעמים גם תופס לי את היד.
אני כמובן לא אומרת כלום אבל זה מביך אותי מאד ודי מעביר בי חלחלה. עד עכשיו לא אמרתי שום דבר כי לא ידעתי איך, אני מאד רוצה להפסיק את זה כי כבר מפחיד אותי להיות איתו לבד בחדר מחשש שיום אחד זה יהיה יותר גרוע.
אמנם ההטרדה היא לא על רקע מיני אבל לא נוח לי עם זה, הבוס שלי לא אמור להיות חבר ולא אמור להתייחס אליי בצורה יותר מדי חברית, ואני מרגישה שזו פלישה למרחב הפרטי שלי ואני מאד חוששת להעיר, מה גם שעד עכשיו נתתי לזה להמשך ופתאום יום בהיר אחד אני אומרת לו שיפסיק עם זה. אני לא יודעת איך להגיד שיפסיק לגעת בי ושיפסיק להתנהג אליי כאילו אני חברה שלו או הבת שלו או לא יודעת מה. אני לא חושבת שאני יכולה להמשיך לעבוד באווירה כזאת. מה עושים? האם אני מגזימה? האם זה נחשב להטרדה? עם העובדת השניה הוא יותר רשמי, ואני לא רואה שאיתה הוא מתנהג כמו שהוא מתנהג איתי. לא נוח לי עם היחס היותר מדי ידידותי הזה... קצת מפחיד אותי. מה לעשות? אנא עיזרו לי....

פרפר
משתמש פעיל

Re: מוטרדת בעבודה

הודעהעל ידי פרפר » ש' דצמבר 18, 2010 8:05 pm

את שואלת אם זה נחשב הטרדה מינית, ולמרות שאני לא יודעת לענות לך על זה- זה לא כל כך חשוב או משנה.
לך זה לא נוח, ופה הסיפור מסתיים.
מה לעשות בנוגע לזה?
רק את יכולה להחליט.
אני לא מכירה את מבנה העבודה- האם יש מישהו מעליו שיש דרך שתוכלי להיפגש איתו ולהסביר על הנעשה? ואז לא את תצטרכי להתמודד עם זה- אלא הבוס שלו. נכון שזה אכיפת סמכות, אבל במקרה הזה לדעתי זה מתקבל.
אם לא, ההחלטה שלך נותרת בין לומר לו את מה שאת מרגישה- וזה ממש לא משנה שעברו 3 חודשים, עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. עד עכשיו התאפקת, ועכשיו את כבר לא מוכנה להתאפק יותר, את לא חייבת דין וחשבון לאף אחד.
האפשרות השניה היא פשוט לעזוב, שכמובן אני לא מכירה מה גזירת המשמעויות מדבר כזה ואיך זה ישפיע.
מבחינת הטרדה מינית- אני אישית לא יודעת איך לעזור לך עם זה ואולי כדי שתתקשרי למרכז סיוע, מסלן, ויוכלו לעזור לך בצורה הרבה יותר טובה.

שיהיה בהצלחה.

מתוסבכת1265947

הודעהעל ידי מתוסבכת1265947 » ש' דצמבר 18, 2010 8:38 pm

היי פרפר

אין שום בוס מעליו, הוא הבוס - כלומר, הוא בעל המשרד.

לגבי אפשרות עזיבה - אין לי כל כך אפשרות כזו, אני חייבת את העבודה הזו מסיבות השמורות עמי ואם אעזוב זה יפגע בי בצורה כלשהי (ולא - לא מבחינה כלכלית, מבחינה אחרת. אני לא רוצה לפרט בפומבי כדי לא להיחשף). אז אני ממש לא יודעת מה לעשות. הוא יצר מצב שלכאורה יחסי העבודה הם יותר יחסים חבריים (ולא נוח לי עם זה בכלל), כך שגם אם ארצה לעזוב אני ארגיש מאד לא נעים, על אחת כמה וכמה להגיד לו פתאום שיתרחק ממני.

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ש' דצמבר 18, 2010 11:43 pm

בעיניי זו כן הטרדה ותיזהרי מזה כמו מאש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!אפילו במחיר של לאבד עבודה!!!!!!!!!!!!!!
אני נוצלתי מינית על ידי הבוס שתחילה רק הטריד בהערות שלא יחסתי להן חשיבות בכלל.
היום הגעתי למצב שתבעתי אותו על כך.
נסי להבהיר לו ברמז עבה שאין את מעוניינת בהתקרבות הזו שלך אם כי העבודה חשובה לך וחשוב לך לבצע אותה על הצד הטוב ביותר.
שלך שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' דצמבר 19, 2010 3:35 am

אהלן,
בקישור הבא תוכלי למצוא תגובה שלי, עם "סיכום מפורט" של סוגים שונים של "בוס מטריד מינית" שאולי יוכלו לעשות קצת סדר:
http://shovrotshtika.co.il/forum/viewtopic.php?f=5&t=2725

לדעתי שלב חשוב שאת צריכה לעבור, הוא קודם כל להבין (או לעכל) שזו אכן הטרדה מינית.
למה זו הטרדה מינית ? פשוט מאד... את אומרת בעצמך שזה מטריד אותך, מפחיד אותך, ורואים שאת "מוטרדת" מזה,
העובדה שזה ליטוף הראש שלך, ולא הישבן או שזה מחמאות בנוגע לעבודה ולא לחזה שלך לא באמת משנות.
מדובר במגע, ואמירות שמטרידות אותך ונעשות על ידי הבוס שלך - מכיוון שברור שלבחורה שמוטרדת על ידי מנהל, מפקד וכו
יהיה קשה (או מפחיד) להתלונן, ממגוון סיבות (מחשש ממנו, מפיטורין, התנכלות וכו) עד כדי מצב של תלות ממשית - החוק מנסה למנוע זאת,
בכך שהוא אוסר את הדברים הנ"ל בלי שאת צריכה להגיד שאת לא מעונינת, כדי שלא יווצר שום מצב שנעשה או נאמר לך משהו נגד רצונך ואת חוששת להתנגד.

טוב אחלה, אבל עדיין את חוששת כי את חייבת את העבודה (זכותך ולא אכנס לשיקולים שלך) - אז מה כן ניתן לעשות?
האם הוא יפסיק לבד? סביר להניח שלא... (עשיתי משהו, היא לא הביעה התנגדות, ואולי אפילו חייכה - כנראה שאין עם זה בעיה ואני יכול להמשיך)
נסי לחשוב איך את מפסיקה את זה מידית, ויוצרת ביניכם יחסי עבודה "נטו" - יצליח ? מצויין, לא יצליח ויהיה לך רע ? נסי למצוא לך אלטרנטיבות לעבודה אחרת. [זכותך להתלונן עליו כמובן, אבל כך או כך, תצטרך למצוא עבודה אחרת]

יש משפטים שאת יכולה להגיד שיבהירו בצורה חד משמעית שהמעשה הזה לא מקובל, מבלי לשלוף קלף של "אתה מטריד אותי", שאוטומטית יכניס אותו למגננה או אף מתקפה...
לדוגמא, "אני לא חושבת שחבר שלי יאהב את הרעיון שאתה מלטף לי את השיער, והאמת כשאני חושבת על זה, גם אני לא אוהבת את זה..." (ולא משנה אם יש לך או אין לך חבר, מבחינתו שיהיה לך)
כנ"ל לגבי אמירות מסויימות שאינן על רקע מקצועי בלבד, ניתן למצוא משפטים אסרטיבים אך לא פוגעים, שיעבירו מסר ברור.
בסופו של דבר, הוא צריך להבין שבכיוון שלך בכל הנוגע לדברים שאינם מקצועיים, יש תמרור ברור של "אין כניסה" אני מאמין שברגע שהוא יבין את זה, הוא ישנה לגישה קרה ומקצועית יותר,
ולא ישרוף עובדת טובה ואת עצמו.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

מתוסבכת1265947

הודעהעל ידי מתוסבכת1265947 » א' דצמבר 19, 2010 7:56 am

אז איך בעצם מפסיקים את זה בלי לפגוע? אני חוששת שייראה כאילו אני מגזימה ונותנת לזה יותר חשיבות ממה שזה... מצד שני - זה באמת לא נעים לי שהוא מתייחס אליי בצורה חברית ויותר מדי קרובה אבל אני לא יכולה לדמיין איך אני פתאום אומרת לו שיפסיק. עד עכשיו שתקתי או חייכתי כמו מטומטמת בגלל שהייתי נורא נבוכה, ולא ניסיתי להפסיק אותו כשהוא ליטף לי את הראש לדוגמא או העיר איזו הערה. מה לעשות? להעיף לו את היד? להגיד לו "אל תדבר אליי ככה", או שיש דרך יותר מעודנת? זה ממש מפריע לי ובשלב זה אני אפילו שוקלת לעזוב את העבודה למרות שאני די חייבת אותה. לא נעים לי להיות בפוזיציה כזו, אני מרגישה בין הפטיש לסדן

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' דצמבר 19, 2010 11:54 pm

עוצרים את זה לפני שהוא עושה משהו שלא ניתן להעיר עליו באופן "עדין"..
יש הרבה משפטים שתוכלי להגיד משהו בסגנון "בוא נישאר בפן המקצועי", או אזכור כזה או אחר של חבר שלך לא יאהב את הרעיון הזה,
וכו, ואת יכולה לתפוס חברה טובה ולתרגל עליה, כדי שברגע האמת לא תיקפאי
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

מהורהרת

הודעהעל ידי מהורהרת » ד' דצמבר 22, 2010 11:20 pm

אני מבינה מה את עוברת, הפחד להגיש מספיק, אולי הוא לא מתכוון, הכל בצחוקים, אך אם לא תפסיקי את זה עכשיו יעברו 8 שנים ואת תביטי במראה ותכעסי ולא על הבהמה שמנצל אותך, את הפחד שלך , את הידיעה שאת לא מספיק חזקה, חוסר הביטחון שלך אלא עליך

אז תנשמי 3 נשימות ואל תחשבי על אף אחד תחשבי על עצמך בלבד ותגידי לו בצורה חדה וברורה : תפסיק זה לא נעים לי ולא מתאים לי
אני יודעת שזה קשה
ואם הוא יפטר אותך אז שיפטר תאמיני לי מניסיון אישי עדיף לעזוב מאשר לחיות בתוך בועה שמעליך ענן שחור שמעיק ומעיק ומעיק ומעיק

תהיי חזקה

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים