ההתמודדות

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מהורהרת

ההתמודדות

הודעהעל ידי מהורהרת » ב' אוקטובר 04, 2010 1:33 am

אני כותבת עכשיו לאחר שהרבה זמן לא כתבתי
כי פשוט הנחתי את כל מה שקרה לי בתוך קופסה שחורה סגורה במנעול ובריח ומנסה להמשיך לחיות
אך לפעמים אני נשברת כמו היום
לא יכולה להסתכל על עצמי במראה כל מה שאני רואה זה אישה בת 36 מכוערת, מפחדת
כל הזמן חושבת על הילדה שלי שרק לא יפגעו בה
לפני כשבועיים בערך הייתי אצל ההורים של בעלי ואח שלא אבא של בעלי היה שם
הבת שלי שיחקה איתי והוא פתאום נתן לה טפיחה על הישבן אני נאלמתי דום אחרי שתי דקות שוב טפח לה על הישבן אני כבר התעצבנתי ואמרתי לו ליד כולם שלא יתן לה מכה בטוסיק
לא עניין אותי אם נפגע או לא עניין אותי רק הבת שלי
פחדים , פחדים שלא עוזבים אותך
בסוכות הבת שלי בת 5 הלכה לשחק עם שני הבני הדודים שלה אחד בן עשר ואחד בן 12 ואני נלחצתי פחדתי רק שלא ניסו לעשות לה משהו (מוח מעוות)
היינו באירוע של יום הולדת של חבר של בעלי והיתה שם חברה שלי שרזתה יפה מאוד היא עובדת במקום עבודה עם גברים והיא אמרה שכיף לה מאוד שמחמיאים לה איך שהיא נראית וכל ההתלוצצויות וגם זה עצבן אותי אמרתי לה שתזהר כי הכל מתחיל מהתלוצצויות.
אני פתאום מרגישה כמו שוטרת מנסה להגן על כולם ורק על עצמי לא מצליחה.

פחדים פחדים

לורנס
משתמש פעיל

Re: ההתמודדות

הודעהעל ידי לורנס » ד' אוקטובר 06, 2010 11:59 am

שלום לך מהורהרת,
יפה שאת מתחילה לפתוח את הקופסה השחורה בה סגרת/נעלת את כל החוויות הקשות שלך, הכאבים, חוסר האונים.
קודם כל, צדקת כאשר הגנת על בתך, אין לנו אוצר יקר יותר בחיים מילדינו, וגם אחריות גדולה יותר, כי מי ידאג להם אם לא אנו?
עכשיו, שום דבר לא יעזור אם לא תדאגי קודם לעצמך. ומה פרוש לדאוג לעצמך? להתבונן בנזקים שנגרמו לך ולדעת שאת לא אשמה בזה, להסתכל על עצמך בראי ולראות את היופי שבך, לטפח את הדמות העצמית שלך, להרשות לעצמך ליהנות מפינוקים שתמצאי. ככה תפתחי ביטחון עצמי , תתחילי לאהוב את עצמך וגם תאגרי כוחות חדשים להגן על בתך. 
בידידות,
לורנס

סמל אישי של המשתמש
ברברה
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי ברברה » א' אוקטובר 17, 2010 11:42 pm

מהורהרת יקרה
את לא פחדנית בכלל - את אמא נהדרת שדואגת לילדה שלה כמו שכל אמא צריכה לעשות בעולם הזה כאשר מסתובבים לא מעט גברים עם מח מעוות. אולי אם האמהות שלנו היו שומרות ומזהירות אותנו והיתה אז מודעות כמו שיש היום לנושא - היו נמנעים כמה מקרים של הטרדה מינית לילדים ולנערות.
מה שקרה לך - קרה. אני מקווה שאת מטפלת בעצמך כמו שצריך כדי שתוכלי לחזור לחיים נורמליים ורגועים. אבל חשוב שתמשיכי לשמור על ילדתך שלא יקרה לה משהו. לצערי, לרב זה קורה דווקא עם אנשים שאנו מכירים וסומכים עליהם.
מאחלת שבוע נפלא - לך ולבתך.
:growing:

מהורהרת

הודעהעל ידי מהורהרת » ב' אוקטובר 18, 2010 10:23 pm

תודה רבה על העידוד זה מחזק אותי מאוד
אתמול גם אמרתי לבת שלי שאם מישהו עושה לך רע ואומר לך זה סוד אסור לגלות לאמא תמיד את צריכה לגלות
האמת שאני מתחילה להבין את הפחדים שלי הילדה גדלה וכנראה ההטרדה הראשונית שלי החלה בגיל הזה שעצמתי עיניים חזק ועשיתי את עצמי ישנה למרות שזה לא עזר
יש ימים שקשה לי להתמודד עם המציאות ויש ימים שאני פשוט סוגרת את הקופסא השחורה בבריח ומנעול כי אין ברירה צריך להמשיך לחיות בשביל הילדים שלי האוצרות הקטנים שלי אם לא אני אשתגע
ולפעמים אני משתגעת בפנים.
מזל שיש את האתר הזה.

מאיה1985

טריגר

הודעהעל ידי מאיה1985 » ב' אוקטובר 18, 2010 11:27 pm

טריגר הלוואי והורי והסובבים אותי היו כמוך אז אימי לא היתה אונסת אותי מגיל 7 ועוד אונסים

סמל אישי של המשתמש
ברברה
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי ברברה » ב' אוקטובר 18, 2010 11:35 pm

אני שמחה שהצלחתי לעזור לך. גם במצב רגיל זה קשה להיות אמא ולתת לילדים שלנו קצת עצמאות כדי שיוכלו לגלות בעצמם כל מיני דברים. אנחנו תמיד מפחדות שייפלו עם לא נחזיק אותם חזק לידינו. אנחנו רוצות תמיד לשמור עליהם כל הזמן שלא יקרה להם משהו בדיוק כאשר נעזוב אותם לשניה.
אבל - אין ברירה. צריך לשחרר אותם לאט לאט עד שיהיו בוגרים ואז הם לא יתנו לך להגיד להם מה לעשות.
את אשה מקסימה ואמא נהדרת שמבינה מה קורה לה בפנים ויודעת איך להתמודד עם זה. את צריכה לאפשר לעצמך וגם לילדיך לשמוח ולהרגיש בטחון עם האנשים שאתם אוהבים. אבל באותו הזמן להיות ערנית ורגישה למה שקורה מסביב - כדי שאף אחד לא יצליח לפגוע בך שוב או בילדים שלך.
כל הכבוד לך.
ברברה
:)

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ג' אוקטובר 19, 2010 9:31 pm

הפחד מובן לי כלכך
אני אמא לילדה עוד מעט שנה וחצי
כשהיא תגיע בע"ה לגיל שפגעו בי אני בטוחה שיעלו בי פחדים
השאלה כמה אשדר לה זאת
אני חושבת שזה טבעי הפחדים האלה.
לא קל להתמודד ואת רוצה להגן עליה כדי לתקן את זה שלא הגנו עלייך
מבינה אותך
שולחת חיזוקים
אמא שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ד' אוקטובר 20, 2010 12:25 am

אני לא חושבת שזה שאת חוששת מעיד על משהו שלא בסדר אצלך.

זה טבעי שתפחדי וטבעי שתגונני. אני חושבת שאם כולם היו מגוננים כ"כ אולי כמה וכמה מקרים היו נמנעים... :/

אני מצטערת על התגובה הקצרה אבל קצת קשה לי כרגע. אני מקווה שאת מרגישה קצת יותר טוב... :)

לילה טוב :)
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

הייתי כבר בשאול ויצאתי משם... אז מי יכול עליי ?

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים