חזרתי אליכן שנית

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

שושן צחור 88
משתמש פעיל

חזרתי אליכן שנית

הודעהעל ידי שושן צחור 88 » א' מרץ 14, 2010 2:45 pm

:hi:
הייתי כאן לפני 6 חודשים. היום אני חוזרת אליכן , כשאני בטיפול רצוף מאז המקרה.
עכשיו עברתי גם הטרדה מינית. חיפשתי עבודה דרך מודעת דרושים והגעתי למקום עבודה שבו חוויתי את ההטרדה המינית.
גם כאן, כמו במקרה האונס, הבנתי שהוטרדתי רק במקרה, כשקראתי באינטרנט על כך. לא ידעתי מהי ההגדרה של הטרדה מינית קודם לכן.
אני מאוד מאוכזבת מעצמי, שלא עליתי על זה בזמן ולא מנעתי זאת.
הלכתי למשרד ברמת אביב בתחילת פברואר 2010. במודעה דרשו מוכרי פרסומים ואני נקלעתי למצב שבו רציתי לעבוד עכשיו, מהר ככל האפשר - העיקר לעבוד.
כשהגעתי למשרד, הוצעה לי עמלה של 50% על כל פרסום שאביא.
בהמשך, נודע לי כי המשרד עדיין בחיתוליו ולכן, עלי להדפיס את המחירון של המודעות.
חזרתי למשרד זה , כ-3-4 פעמים ובכל פעם, מלבד בפעם הראשונה, שמעתי את האדם שהעסיק אותי- שקרא לעצמו דוד- מעיר לי על המחשוף ועל החזה שלי הערות כגון:" יש לך חזה יפה ואל תסתירי אותו", "אני אוהב את הנמשים שעל החזה שלך", "את לא מאמינה מה הנמשים עושים לי, עד כמה הם מגרים אותי". ההערות הללו חזרו לפחות 3 פעמים לאחר שביקשתי ממנו להפסיק והבהרתי לו שאני לא מעונינת בקשר רומנטי איתו , רק עסקי. נוסף על כך, הוא חיבק אותי לפחות פעמיים וכאילו ניסה לנשק אותי, אך אני דחפתי אותו והתחמקתי ממנו. הסיפור הזה נגמר לא טוב, כיוון שהוא לא הסתפק רק בהטרדה מינית אלא ניסה לסחוט ממני כסף. נתתי לו את הצק על סך 5,000 ש"ח , שממש אנס אותי לתתת לו, לא יכולתי לצאת ממנו עד שרשמתי לו את הצק. הוא לא הרפה ומצא כל מיני פיתויים כדי לגרום לי לתת לו את הצק. הוא ידע שאני רוצה לפתןח משרד בעוד 3 חודשים והוא ניצל זאת והציע לי הצעה שלא יכולתי לסרב לה. בנוסף, הוא נתן לי צק בטחון על הסכום 5,000 ש"ח כדי להראות לי שהוא מתכוון להחזיר לי את הכסף, שלמעשה לקח ממני כהלוואה.
עד כמה הייתי מטומטמת ! מה שכן, ברגע שנפרדתי ממנו, התחלתי לחשוב, ללא הלחץ שהוא הפעיל עלי וכשהגעתי הביתה, הודעתי לו על ביטול העיסקה והצק. למחרת, ביטלתי את הצק, מס. הטלפון שעל הצק היה מנותק, לא מצאתי את שם החברה באינטרנט, הכל נראה לי מצוץ מהאצבע וממש נסיון לעקיצה. מובן שביטלתי את הצק ולאחר מכן, הוא התקשר וניסה לאיים עלי שלא אבטל את הצק, אך אני אמרתי לו שבכוונתי ללכת למשטרה והוא אמר לי כי ילך לבית המשפט. מאז לא שמעתי ממנו כלל. ניסיתי לשלוח לו מכתב רשום אך הוא חזר.
אני מצטערת אם אני מלעיטה אתכן בפרטי פרטים על המקרה, אך הייתי חייבת לכתוב על כך- אולי אפילו לעצמי.
תודה על ההקשבה, זוכרת אתכן לטובה.
מתי אפסיק להיות קורבן? מתי כל זה יגמר? התהליך הטיפולי לא עובד עדיין!!!מתי אגמל מכל הסיוט הזה?
מובן שארגיש אשמה ואכזבה מעצמי, שלא זיהיתי בזמן את כוונותיו, שלא עצרתי את ההטרדה בזמן.
מה שהכי מרגיז, זאת העובדה שנפגעים מתקיפה או הטרדה מינית ויש הדחקה עצומה כל כך, שלא מגיבים מייד למה שקורה, אלא ממשיכים להיפגש עם הפוגע - כאילו כלום לא קרה, כאילו הכל כרגיל! עד ההתעוררות!!!!!
מקווה שמישהי זוכרת אותי, אני זוכרת אתכן ולטובה!!!

מקוו

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: חזרתי אליכן שנית

הודעהעל ידי אייל » א' מרץ 14, 2010 11:50 pm

הי שושן,
לא סתם יש הגדרות מחמירות במקרה של יחסי עבודה, מן הסתם העובדה שאת צריכה את הכסף, יוצרת תלות במעסיק\בוס
שמקשה שבעתיים על היכולת שלך "לעמוד על שלך" ולבטל כל אפשרות שלו להטריד אותך או לנצל.
לכן אל תכעסי על עצמך על כך שלא התנגדת מספיק להערות המיניות שלו.
לגבי זה שלא זיהית את הכוונה שלו מראש, הוא רמאי, זה המקצוע שלו... ולאנשים טובים בדרך כלל קשה לזהות את זה,
לפחות עד שהתמימות שלהם מתנפצת כמה פעמים בעקבות "יצורים" כמו אותו רמאי שנתקלת בו.
תחשבי על כך שהוא מספיק "מתוחכם" או מנוסה כדי שיהיו לו כיביכול צ'קים משלו, וסיפורי כיסוי וכו.
אל תכעסי על עצמך, תשמחי על כך שהגבת מספיק מהר עם ביטול הצ'ק, ושלמדת שיעור לחיים...
בהנחה שיצרת איתו קשר טלפוני בעבר, את יכולה לשקול תלונה במשטרה, גם אם הטלפון כרגע לא פעיל,
ניתן לאתר על שם מי הוא היה רשום בתקופה שבה דיברת איתו.

שוב לגבי הכעס העצמי גם על זה שלא עצרת בזמן את ההטרדה המינית או שלא הבנת את הכוונה,
אם זה היה כזה פשוט לא היו חוקים נוקשים לגבי זה, והנחיות למקומות עבודה וכו. ועדיין עם כל זה,
הטרדות מצד בוס נפוצות והדיווח עליהם הרבה פחות נפוץ... חשש לעבודה, חשש מהתגובה, חשש מכניסה למלחמות במקום העבודה,
מצוקה כלכלית ועוד... לא חסרות סיבות, אל תכעסי על עצמך.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ב' מרץ 15, 2010 9:43 am

בוקר אור שושן ! ברוכה השבה לכאן,,,,, "שיעורים שאינם נלמדים,חוזרים",ואת כן למדת,ואת כן זהירה,כך שהשיעור תודות לך לא ישוב,,,,,,ואת שואלת למה לוקח זמן לתפוס מה הפוגע מתכוון,לוקח זמן כי בעולם הפנימי שלך אין את התחמנות,הגניבה והאלימות,כל אלה לא בעולם המושגים שלך,לכן לא תזהי מיד,אין אנו יכולות לסגור עצמנו במנזר ולהתנתק מהעולם,,,,,וגם רעים יש בעולם, תפרגני לך,ואל תזלזלי בך ,כמו שהוא זלזל, אני חשה שיש לך עוצמות מאוד חיוביות, שמרי עליך,באהבה, איתך,מיכל.

שושן צחור 88
משתמש פעיל

הודעהעל ידי שושן צחור 88 » ב' מרץ 15, 2010 12:02 pm

שלום לכם,
שמחה שחזרתי לכאן - לפורום הזה, כדי להתחזק ולראות את המציאות באור הנכון.
אייל, המון תודה על כך שהצגת לי את המציאות כפי שהיתה , בדיוק מדהים כאילו היית שם. זה נכון שאני לא צריכה להרגיש אשמה , שלא ראיתי את הסימנים הראשונים , שלא הבנתי כבר בהתחלה שהוא רמאי ונוכל. במציאות, הייתי מאוד מאוכזבת מעצמי, כעסתי מאוד על עצמי, כי הייתי כל כך עיוורת. אני חושבת שיש לי בעיה לזהות את האנשים הרעים שעומדים לפגוע בי. יש לי בלבול נורא בין הטוב והרע. בטיפול שאני עוברת, גיליתי שעברתי הטרדה מינית בילדותי. אני חושבת שההטרדות היו עד גיל 5 בערך. עד לגילי המופלג לא ידעתי על כך. תארו לעצמכם! לא זכרתי את הארועים עד גיל 5 ומעולם לא חשבתי שעברתי הטרדה מינית מצד אבי. עד היום, הגילוי מזעזע אותי ואיני יודעת איך לעכל את המידע. עד היום , חשבתי שאבי היה היחיד שאהב אותי באמת ומאז ילדותי, האשמתי את אימי ביחסה הגרוע כלפי.
אני יודעת שאימי ידעה ושתקה.כעסתי עליה מאוד. כעסתי על שלא רק שלא הגנה עלי , אלא שיתפה עם זה פעולה. מכאן נובע הבלבול שלי . האב שאהב הוא זה שפגע בי. האם שהיתה אמורה לאהוב ולהגן עלי - פגעה בי ולא הגנה עלי. טוב ורע התערבבו יחדיו. לכן, אני לא מזהה את הרע בזמן.
תודה מקרב לב על דבריכם המעודדים והמחיים. אני מרגישה ממש בבית.
ביי בינתיים,

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ד' אפריל 21, 2010 12:59 pm

שושן יקרה,
אויש איזו תגלית קשה את מתארת כאן....זה בטח לא קל פתאום לגלות שכל העולם כפי שאת הבנת אותו הוא לא נכון..מי שסמכת עליו איכזב אותך....ואני מניחה שבגלל זה לקח לך זמן "להיזכר" בכל הדברים האלו.
את בתחילתה של דרך...ונישמע שאת בדרך הנכונה...אניט מאחלת לך הצלחה...
אנחנו כאן בשבילך..
שלך,
עדי
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים