שאלה

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

רקלאני

שאלה

הודעהעל ידי רקלאני » ו' פברואר 26, 2010 1:17 am

אני חרדייה, עברתי הטרדה רצינית ממישהו לפני חמישה חודשים, (זה היה המגע הראשוני שלי עם גבר :( .
אני מרגישה שהשתניתי, נהייתי קצת יותר עצבנית, נעשיתי יותר מופנמת, ואין לי בדיוק את מי לשתף.
רציתי לדעת האם יש ספרות בנושא שמומלץ לקרוא שיכול לעזור לי להתמודד??

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: שאלה

הודעהעל ידי אייל » ו' פברואר 26, 2010 4:51 pm

ברוכה הבאה לשוברות שתיקה,
יש ספרות בנושא, הן בצורה של ספרים, והן בצורה של מאמרים באינטרנט...
הבעיה בלהסתמך על כך לתמיכה היא שאת לא יכולה לשתף, הספר לא מקשיב,
וספר בסופו של דבר נכתב על בסיס הכללה מסויימת, בעוד שכל אחת מאיתנו שונה מהשניה.
יש הרבה מאמרים באתר "מקום", את מוזמנת לעיין בו ולראות אם תמצאי תשובות לשאלות שאולי התעוררו בך.

אך הייתי ממליץ לך להיעזר גם בתמיכה יותר אנושית ואינטראקטיבית, בפורום של שוברות שתיקה,
פשוט לשתף, לדבר לשאול.
והן על ידי התקשרות למוקד תמיכה לנפגעות תקיפה מינית.
הטלפונים השונים נמצאים בדף הטלפונים שלנו:
http://shovrotshtika.co.il/phones
כולל טלפונים "מיוחדים" לנערות ונשים דתיות

קו סיוע לנשים דתיות-חרדיות נפגעות תקיפה מינית
טלפון: 02-6730002
מרכז סיוע לנשים דתיות
טלפון: 02-6555745, 02-6555744
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

רקלאני

הודעהעל ידי רקלאני » ב' מרץ 01, 2010 9:25 pm

אני מנסה לשתף ואין לי מילים
איך אני יכולה לתאר את זה שבמשך זמן שנמשך לנצח הגוף שלי הפך לפלסטינה בלי נשמה, רק בשר שאפשר לעשות בו מה שרוצים?

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ב' מרץ 01, 2010 10:22 pm

במילים שלך, בקצב שתבחרי, בשיר שתכתבי, בלספר כל פעם חלק נוסף, איך שמרגיש לך נכון...
אף אחת כאן לא תשפוט אותך על מה שתגידי, או איך שתגידי את זה.

רקלאני

הודעהעל ידי רקלאני » ג' מרץ 02, 2010 1:26 pm

ניסיתי לספר,
נכנסתי לחנות, המוכר היה גבר בסביבות חמישים אני בתור ילדה תמימה וחייכנית שכל העולם טוב, נתתי אמון, חייכתי, לא ראיתי את העיניים רוכשות הזימה, ושהתקרב חשבתי שבא לעזור, ושנגע חשבתי מקרה, ושחיטט חשבתי אני מדמיינת, ושנעל את החנות היה לי קשה לנפץ את הבועה, ואז היה מאוחר מידי, הרגע שבו הידיים הגוף הנשימות שלו היו בכל מקום, חרט צלקת שרק מדממת כל פעם שאני יוצאת לעולם, לא יודעת איך בסוף יצאתי משם. לא מצליחה למצוא את עצמי, לא מכירה את עצמי, איבדתי את האמונה שלי בעצמי ובאחרים. אני לא מבינה איך לא יכולתי לעצור את זה, שהגוף שלי לא נענה לי, אני מרגישה חסרת אונים כי אני לבד עם עצמי צריכה להתמודד וזה הרבה יותר קל להרים ידיים או לברוח לדברים אחרים. אני נבוכה מעצמי כי כמעט הגעתי לזה שוב. אני שונאת את עצמי כי אני לא מצליחה להתנער מזה ולהמשיך הלאה, אני תוהה עם עצמי בשביל מה להמשיך אולי פשוט לקצר את השהות פה הרי, ממילא יום אחד זה יסתיים.

רקלאני

הודעהעל ידי רקלאני » ג' מרץ 02, 2010 4:03 pm

סליחה על ההשתפכות וסערת הרגשות, לא ברור מה עבר עלי.כנראה עדיין בהשפעת האלכהול וחוסר שינה
חבל שאי אפשר למחוק פה הודעות

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ג' מרץ 02, 2010 7:40 pm

הי שאלה ,בבקשה אל תכעסי על גופך, הפוגע דיבר עם גופך באלימות, גם אם הנגיעות הן 'רכות' הן ללא רשותך, ולכן הן אלימות,ומכיוון שאינך אלימה,אין את מדברת/מתקשרת בשפה זו-קפאת,וכך גם סייעת לעצמך,בניתוק,אשר מאפשר לגופך להמשיך היום,תגובותיך-שנראות לך כלא תגובה,הן אכן תגובה- אני בשפה זו לא מדברת- וזו הגנה טובה לנשמתך ולגופך,אז אנא,הביני אותך,ואל תוסיפי לכאבך-שהוא כאב כואב,עוד 'קטילה' עצמית,נסי מעט לפרגן לך, ולהבין כמה שכן הגבת ותיפקדת טוב מאד בסיטואציה אלימה זו. המשיכי לדבר,להתיעץ ולשאול,אל תשאירי אותך לבד.איתך, מיכל.

רקלאני

הודעהעל ידי רקלאני » א' מרץ 21, 2010 10:16 pm

עברו שלושה שבועות מאז שנשפך לי פה הכל החוצה לראשונה
אני מרגישה נורא מבולבלת מאז, לא יודעת איך להתמודד
כל עוד זה היה רק אני הרגשתי שאני מתפוצצת, עכשו ששיחררתי קצת יש לי זמן לבחון את הרגשות שלי וזה מוזר לי, עוד שבועיים אני חונכת חצי שנה למקרה. אני מקוה שעד אז הראש שלי יהיה קצת יותר מסודר...

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ד' אפריל 21, 2010 12:52 pm

רקלאני יקרה,
אני שומעת את הכאב שלך...וזה נישמע שעברת חוויה כואבת ומפחידה במיוחד. מיכל פה כתבה לך שהגוף שלך בחר עבורך את הדרך שהייתה נכונה לו להתמודד עם מה שקרה...אני יכולה להגיד לך מניסיון שבנות ש"נלחמות" לפעמים גם ניפגעות פיזית...ומקבלות צלקות גופניות שאותן ממש קשה להסתיר.ולכן האינסטינקט שלך כנראה היה נכון....הגוף שלך השתתק וכך הוא בעצם הציל אותך...זו תגובה ממש הישרדותית והיא מאוד נורמלית. אני בטוחה שהבנות כאן יכולות לספר לך לכמה מהן זה גם קרה.
חצי שנה זה בהחלט לא הרבה זמן זמן כדי"להחלים" מדבר כזה...אבל זה גם זמן לפנות לאדם מקצועי. אייל פירסם פה את הטלפון של מארז סיוע לנשים דתיות. אני מכירה אותן ברמה האישית ואני יכולה להגיד לך שהן מדהימות.אני מאוד ממליצה לך לנסות להרים טלפון.
הבלבול שלך הוא נורמלי לחלוטין אבל את צריכה עזרה בלהתארגן בחזה...והן יכולות לעזור לך לעשות את זה באופן שלא תסכני את עצמך ותאלצי לחשוף את הסיפור.
שלך,
עדי
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

רקלאני

הודעהעל ידי רקלאני » א' מאי 09, 2010 12:55 am

אני לא יכולה להיפתח שוב, קשה לי, (להתקשר לקו סיוע)
נפתחתי פה פעם אחת ולדאבוני אני לא יכולה למחוק את זה, אני כן מרגישה יותר טוב- מנסה לא לחשוב על זה, למרות שבעקבות המקרה צף מקרה קודם מלפני שנים (שהייתי בת 6) שגם אותו דחקתי, ומקוה להמשיך כך.
האם יש סיכוי שהזמן פשוט יעשה את שלו ולאט לאט אעבד את מה שקרה באופן שלא ישפיע עלי?

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ה' מאי 13, 2010 2:55 am

אל תחששי שההודעה כתובה כאן ולא נמחקה... המחיקה לא תעלים את מה שקרה.
נראה לי שזה יהיה מתכון בטוח יותר להצלחה, אם לא רק הזמן יעשה את שלו, אלא גם את תעשי את שלך...
ז"א אל תדחיקי את מה שקרה, ותצפי שמתישהו זה ייעלם... אלא נסי להשלים עם זה, להתמודד ולהתגבר...
אומנם זה לא נעלם, אבל אפשר להתמודד, לשפר את התחושה שלך, ולצמצם את ההשפעה על חיי היום יום.

לורי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לורי » א' אוגוסט 01, 2010 2:22 pm

היי מתוקה!
כל הכבוד על האומץ שבאת ודיברת וסיפרת זה ממש טוב!
אני ממש שמחה!מבינה אותך.יודעת שאת חזקה אמיצה ומדהימה.
בהצלחה!אוהבת ומחבקת.
"דברי עכשיו ילדה אני שומעת
כל העולם מקשיב למלמולך
דברי, מלאך שלי, אני יודעת
שלא תמיד יקשיבו לקולך...."

רחלי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי רחלי » ו' אוגוסט 20, 2010 6:44 pm

הדבר שהכי בא לי זה לתת לך חיבוק.
אני פעם ראשונה נכנסתי לפה וממש נגעת בליבי (בדר"כ אני נכנסת לפורום תקיפה מינית או תקיפה מינית במשפחה)
חשוב לי להגיד שאני מבינה אותך
גם אני באה מבית חרדי ואני חושבת שמה שעושה את זה ליותר קשה זה הבושה במיוחד שהחברה החרדית כ"כ סגורה
עד היום אני מרגישה שאסור לי לדבר
אבל מה שקרה באותו יום זה שלקחו לך את התמימות
את הערכים שהיית מורגלת אליהם וזה לשפוט אדם לזכות

בשביל שהימים יעברו יותר טוב
בבקשה תנסי להעזר

פה זה הופך ליותר קל
אף אחד לא רואה אותך בזמנים הקשים
אני

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים