לא בטוחה...

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

בובולינה

לא בטוחה...

הודעהעל ידי בובולינה » ד' אוקטובר 14, 2009 5:10 pm

שלום רב,
אני לא בטוחה לגבי עצמי ולגבי הפנייה אבל חשוב לי לדעת.

לפני כשבוע התחלתי לעבוד במסעדה. זה הולך לפי משמרות.
יצא לי מספר פעמים לעבוד במשמרת יחד עם ברמן מסויים שחביב יתר על המידה.
הוא לעתים עובר בין הבנות, מניח ידיים על כתפן, מעביר את היד על הראש...
אתמול היינו באותה משמרת ערב יחדיו ובצענו סגירה למקום יחד עם שאר המלצריות הנותרות.
מאחר והוא ותיק במקום, הוא והאחראית משמרת הם אלו שמחלקים תפקידי ניקיון לכל אחד.
בכל מקרה, קיבלתי תפקיד מעייף במיוחד והברמן בא המון פעמים אליי ובדק מה איתי. כמובן, אותה חביבות יתרה.
התבדחנו על כך שהוא נתן לי תפקיד קשה והוא שם את ידיו על כתפיי ועיסה אותן וכשהלך לו הוריד את ידיו לתחתית הגב, ידו בטעות נגעה מעט למטה יותר מאחורה והוא הלך לדרכו. מספר פעמים שהוא חזר. כשרבנו בצחוק הוא שם את ידיו על הצוואר שלי, כאילו מגיע לחנוק (כמובן שהכל בהלצה) וכשרצה להראות לי היכן
נמצאים תכשירי ניקוי מסויימים וראה עד כמה אני עייפה הוא שם את ידיו על גבי מאחורה, דחף אותי בקלילות אל עבר המקום ולאחר מכן כרך
את ידו סביב צווארי וידו מספר פעמים נגעה בחזה שלי, אמנם נראה כלא מתכוון.
עוד מספר דברים שאינני יודעת כיצד לפרט ושוב..הנגיעות החוזרות..הליטופים, המגע היותר אגרסיבי אם אמרתי משהו שעיצבן אותו.

אני לא יודעת כיצד לפרש את ההתנהגות הזו. מצד אחד בעיניי זה לא הולם ובאותם רגעים לא הערתי לו כי לא חשבתי על זה עד לנקודה מסויימת שהרגשתי
כבר לא בנוח וניסיתי לשמור כמה שיותר מרחק ומצד שני הוא נותן יחס דומה לרוב הבנות, אמנם לא ראיתי אותו כמו שהיה איתי, עם האחרות.
חזרתי הביתה עם תחושה רעה בלב, הרגשתי מזוהמת, מטונפת וכמעט אנוסה.
היום אבי חיבק אותי ונרתעתי מהמגע שלו- מיד נזכרתי בברמן וזה עשה לי רע.

בעיקרון, השורה התחתונה היא לדעת האם זה נחשב איזושהי הטרדה באמת או שאני סתם פרנואידית ומפרשת דברים לא נכון.
כי אני מרגישה ממש רע עם זה. להתפטר זו לא אופציה- אני זקוקה לכסף ומקום עבודה אין בנמצא. אני רק מעט מפחדת לחזור לעבודה ולהתקל בו שוב.

הדס
סגל מסל"ן

Re: לא בטוחה...

הודעהעל ידי הדס » ד' אוקטובר 14, 2009 11:45 pm

בובולינה יקרה...
קודם כל מחזקת אותך על פנייתך וכתיבתך... חשוב לא להשאר לבד עם תחושות כאלו והרגשות כאלו.ולא תמיד יודעים אפילו לאן לפנות.. אז ברוך בואך לאתר שוברות שתיקה..
אין לי כל ספק שמה שתיארת איננה התנהגות מקובלת, ולא סתם את חשה בלבול ומצוקה... על פי תיאורך הבחור אכן נגע וכפה והציק וניצל את מעמדו את כוחו ואת ידיעתו כי את זקוקה לעבודה ולכסף ולא תמהרי להתלונן או לסרב... לאף אחד אין שום זכות שבעולם לנגוע בך במקרה או שלא במקרה ללא הסכמתך ורצונך..
האם תוכלי לדבר עם בעל הבית? אם אינך יכולה ממליצה לך להגיד לבחור בצורה ברורה והחלטית שאינך מסכימה ורוצה שיגע בך, הבהירי לו את הדברים בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים... אל תתני למצב להמשך כי אם לא תביעי התנגדות הוא עלול לפרש את זה כהסכמה.
במידה ואינך מרגישה בטוחה לעשות תהליך זה לבד ממליצה לך להתקשר ל1202.. שם תמיד יושבת מתנדבת שתוכל להפנות ולעזור ולייעץ..ולהיות לך לאוזן קשבת וכתף תומכת...
הכי חשוב שתדעי שאת לא לבד...
מאחלת לך בהצלחה..
ואנחנו פה תמיד בשבילך..
הדס

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: לא בטוחה...

הודעהעל ידי אייל » ו' אוקטובר 16, 2009 4:18 am

חלק ממה שאת מתארת זו תופעה די נפוצה בין ברמנים מלצריות וכו, האובר חברותיות נשיקות חיבוקים וכו,
כשאנשים שאת עובדת איתם יום יום הרבה זמן, ונהים חברים וזה בא בטבעיות ומרגיש נכון לשני הצדדים, אז אחלה שיהיה להם לבריאות אם זה מרגיש להם טוב, כשאת "חדשה", ואת מרגישה שזה אובר, כנראה שאת לא מרגישה את זה סתם, ואו שהוא מנסה לצרף אותך בהליך מזורז למעגל המלצריות שהוא "נוגע" בהן "כחלק מהעבודה ביחד"... או שזה "יחס מועדף" והוא משתמש בעובדה שהוא ותיק, או שיש עבודה משותפת כתירוץ.

למה הוא חושב שמותר לו לעשות את זה, זה פחות חשוב, יותר חשוב, זה שאת מרגישה עם זה רע, ולא רוצה שזה יקרה.
אין לי ספק שאם יש ברמנים נוספים שעובדים שם, הוא עובד איתם מצוין בלי לגעת בהם כמו שהוא נגע בך נכון?
מצוין, אז תדרשי התנהגות דומה כלפיך.
נסי למצוא משפט שיעמיד אותו על מקומו, ויבהיר את הגבולות שלך בנושא, בלי שהוא יהיה משפט "קשה" מידי, שתפחדי להגיד לו. וכל עוד את אומרת את זה בצורה אסרטיבית את יכולה לשלב אפילו טיפת הומור, כדי שמצד אחד יבין שאת רצינית, ומצד שני, לא ירגיש מאוים - במידה והצורה החביבה לא עבדה, את בהחלט יכולה לעבור לשלב נוסף, שבו הוא כן ירגיש מאוים.

סתם כמה דוגמאות:
א. חמוד, אתה מתבלבל, בי רק לאמא שלי וחבר שלי מותר לגעת. ואתה לא אף אחד מהם.
ב. אני מבינה שאתה בן אדם חם ואוהב, אבל אני חושבת שנסתדר הרבה יותר טוב בלי המגע.
ג. מעשיו כל פעם שתשכח לשמור את הידיים שלך אצלך כשאתה מדבר איתי אני מורידה לך אצבע.
ד. למה נראה לך הגיוני לשלוח ידיים אתה מתבלבל, וכדאי שתתחיל לשלוט בזה
ה. להזיז אותו (דחיפה קטנה עם הידיים) כל פעם שהוא שולח יד או מתקרב מידי

אני בטוח שחברות שלך, או בנות כאן יוכלו לחלוק איתן משפטים שנבדקו על בנים ונמצאו מועילים :)
מציע לך לעצור את זה בשלב מוקדם ככל הניתן שלא תתגבר האי נעימות, והתעוזה החצופה שלו...
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים