טריגר - מסבירה לאיציק הסיני פירוש של מילה שלא מתאימה להאמר..

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

טריגר - מסבירה לאיציק הסיני פירוש של מילה שלא מתאימה להאמר..

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 16, 2020 9:46 am

אזהרת טריגר - תוכן מעט בוטה במילים. אני מסבירה לאיציק הסיני (בחור סיני שלמד עברית לפני 13 שנה ועובד ברשות השידור הסינית בעברית - בסין) מה הפירוש של המילה כוסית ולמה לא מתאים לקרוא לבחורה שהוא לא מכיר כוסית ברחוב. אם הוא היה ישראלי וגדל עם השפה העברית הייתי כועסת עליו ונפגעת מעצם הלהעיז שלו לקרוא בסרטון לבחורה שהוא לא מכיר כוסית אך אני מבינה שהוא בטח למד את זה מגברים ישראלים ולא מבין את הקונספט של המילה. לכן במקום להתרגז הסברתי בצורה שלדעתי מכבדת.
זה מה שכתבתי לו... יש לאיציק שם בסינית אבל בגלל שישראלים לא ידעו לבטא את שמו הוא בחר לקרוא לעצמו איציק הסיני.

איציק, אל תלמד מגברים ישראלים בורים - כוסית זאת מילה פוגענית כלפי נשים שמחפיצה נשים וזה שווה להטרדה מינית. כוסית באה מהמילה כוס. הפירוש של המילה כוס זה פות. בחורה היא לא פות היא בן אדם. כמו שלא היית רוצה שבחורה שלא מכירה אותך תקרא לך ברחוב בולבול או זין כך גם לא מתאים לקרוא לבחורה שאתה לא מכיר ברחוב כוסית. אני מניחה שזה מגיע מהעובדה שאתה לומד מגברים ישראלים את השפה וזאת לא השפה המקורית שלך ולכן אתה לא יודע את המשמעות האמיתית של המילה אבל שתדע שזאת מילה פוגענית כלפי נשים ואלו שבוחרים להשתמש במילה הזו כלפי נשים אלו תת רמה של גברים שלא כדי ללמוד מהם. לא אתפלא אם אותם גברים שקוראים לבחורה כוסית ברחוב אחר כך גם יתגלה בהמשך שהם אנסו ואונסים נשים. ילדים גם משתמשים במילה הזו בגיל ההתבגרות ואז זה פשוט נובע ממרד וחוסר הבנה של יחסים בינו לבינה - מה מתאים ומה לא מתאים. שזה גם לא בסדר ומקומנו בתור חברה ללמד אותם מה מתאים ומה לא. אך בתור אנשים מבוגרים שמשתמשים במילה הזו כלפי בחורה ברחוב זה גברים מניאקים שרואים באישה תת אדם. אתה לא ברמה הזו אז בבקשה אל תתדרדר לרמה הזו. בבקשה אל תטריד מינית נשים ברחוב....

מירנדה
משתמש פעיל

Re: טריגר - מסבירה לאיציק הסיני פירוש של מילה שלא מתאימה להאמר..

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 16, 2020 9:50 am

סתם רציתי לחלוק איך הסברתי לאדם מחול שעובד ברשות השידור הסינית שהמילה בה השתמש בסרטון לא מתאימה בעליל..

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: טריגר - מסבירה לאיציק הסיני פירוש של מילה שלא מתאימה להאמר..

הודעהעל ידי מיכלל » א' פברואר 16, 2020 12:19 pm

:admire:

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 83 אורחים