שמתי לב שאני כל הזמן במשימה קשה של להיות בן אדם

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

ללא שם
משתמש פעיל

שמתי לב שאני כל הזמן במשימה קשה של להיות בן אדם

הודעהעל ידי ללא שם » ה' פברואר 13, 2020 10:17 pm

היי, מזמן לא כתבתי כאן... פשוט קרו הרבה דברים, אבל הנה חזרתי. שבורה. בא לי להפסיק להלחם... למה אני מנסה להציג משהו שאני לא? על מי אני מנסה לעשות רושם? למה אני יוצרת מתח בין הפנים לחוץ, כשבפנים רע לי וקשה ואני מנסה להסתיר את זה ואז הכל הופך למשימה ממש ממש קשה ואני עוד יותר מתנתקת... זה לא יעזור, לשחק כאילו אני בסדר, זה רק ירחיק ועדיין לא הבנתי את זה כל השנים, רק לפרקים, הייתה תקופה שהבנתי והפסקתי להעמיד פנים והנה שוב עכשיו.... ממש פוחדת מעצמי, אני ממש מזיקה לעצמי. זה בסדר לא לחייך, זה בסדר להראות זרוקה אם הנפש שלי מרגישה זרוקה.... זה הרבה יותר עדיף מאשר להראות מסודרת כשהנפש מתוסבכת. אני כבר עייפה... ובא לי לשתף שהאובססיה המשונה הזאת של להציג משהו שהוא לא אני נובע כנראה מהדחקה? מה אתן חושבות?
באתי לכתוב שבא לי לשתף ואז נכנסו מילים אחרות...
אני רוצה לשחרר הכל.... אני רוצה לקבל את עצמי... אני רוצה טיפול הולם שנכון ומתאים לי, אני רוצה להרגיש שמגיע לי... למה אני תמיד מרגישה שלא מגיע לי כלום? אני עושה ככ הרבה למען אחרים אבל לעצמי קשה לי לתת, אני אפילו, קשה להגיד אבל לא מתכחשת יותר לאמת ומסתכלת לה בפרצוף... אני סוג של מזוכיסטית, אני מזיקה לעצמי, מספיק זה שאני לא עושה למען עצמי וזה כבר הופך להיות הזנחה רגשית. אני רוצה לחזור להיות אני ולא מבינה למה הבאתי את עצמי למקום כזה.

אני די פרקתי עכשיו ומרגישה שוב רגשות אשמה שאולי מה שכתבתי לא בסדר באופן כלשהו, אולי תבהירו לי אם אני חושבת נכון?

אני רוצה ללכת לטיפול של emdr, מישהי ניסתה את סוג הטיפול הזה? מתנצלת על כל הבילבול אני לא ממש בפוקוס, ואני נכנעת לדיסוציאציה.. שתיקח אותי לאן שאני רוצה כבר נמאס לי להתנגד
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!

את רוצה
לשיר את השיר שיביא לך אהבה
להלחם
במה שמפחיד אותך
תהיי חזקה
לבטא
את השמחה שבך שנדחקה..
לא תפסיקי לקוות

מירנדה
משתמש פעיל

Re: שמתי לב שאני כל הזמן במשימה קשה של להיות בן אדם

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 17, 2020 1:30 pm

הי יש לי הרגשה שגם הפוסט שלך התפספס לכן מקפיצה לך אותו..

ללא שם
משתמש פעיל

הודעהעל ידי ללא שם » ו' פברואר 21, 2020 11:18 pm

:flowers: תודה, באמת כתבתי 2 פוסטים שלא זכו ליחס בכלל ...
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!

את רוצה
לשיר את השיר שיביא לך אהבה
להלחם
במה שמפחיד אותך
תהיי חזקה
לבטא
את השמחה שבך שנדחקה..
לא תפסיקי לקוות

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ש' פברואר 22, 2020 2:48 am

'למה אני מנסה להציג משהו שאני לא?'
אולי את לא סומכת על הסביבה שתדע להכיל את הכאב והקשיים..? אולי את לא סומכת על הסביבה שתדע לאהוב אותך האמיתית..? אולי את לא סומכת על הסביבה שתדע לקבל אותך עם ההסטוריה שלך והסבל אותו את חווה..? אולי את לא מרגישה שמגיע לך טוב..? אולי את מרגישה שעשית משהו רע..? אולי את לא מרגישה שלא מגיע לך מקום..? אולי את לא מרגישה שאת שוות ערך לבני אדם אחרים..? אולי קשה לך מידי להכיל את עצמך..? את הכאב שלך..? את שעברת ועדיין עוברת..?

'על מי אני מנסה לעשות רושם?'
על עצמך..? על הסביבה שלך..?

'למה אני תמיד מרגישה שלא מגיע לי כלום?'
אולי כך הפגיעה/ות שעברת עצבה את הערך העצמי שלך בעיניים שלך..? את כמה את שווה בעינייך לעיניי אחרים..? אולי כך חינכו אותך לחשוב..? להתנהל..? להתנהג..? אולי את מרגישה אשמה בדברים השליליים שחווית בחייך..? אולי את מרגישה שאת אדם רע בעיניים שלך..?

התשובות הן אצלך בלבד. בתוך ליבך.. אם תביטי עמוק לתוכך תדעי את התשובות..

'אולי תבהירו לי אם אני חושבת נכון?'
יקירתי, אני לא רוצה לענות לך על זה כי מה שאני אענה רק יחזק אצלך את הצורך באישור חיצוני - להעניק לך את המנה שלך - במקום שאת תתחילי לתת לעצמך אישור מתוכך מה נכון ומה לא נכון לעשות.. מבינה מה אני מנסה להגיד..?

אז עזבי רגע רגשות - הרגשת אשמה כרגע אני מחשיבה גם אותה לרגש.
עזבי רגע מה את חושבת שמגיע לך ומה את חושבת שלא מגיע לך..
עזבי רגע הכל ותתרכזי בהגיון בריא..
מה המח שלך מספר לך..?
הגיוני שתכתבי בפורום שמיועד להעניק סיוע רגשי את מה שאת חווה ועוברת..?
את הדברים שאיתם את מתמודדת..?
הגיוני שתפרקי..?
אני בטוחה שתדעי להעניק לעצמך את התשובה הנכונה ואני בטוחה שאת יודעת שכלית מה התשובה הנכונה..

אני באופן אישי לא נסיתי טיפול EMDR אך אל תצפי לתגובות יותר מידי - היחידות שמגיבות פה זה מיכל ולפעמים אני..

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 109 אורחים