אני לומדת..

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

אני לומדת..

הודעהעל ידי מירנדה » ש' פברואר 08, 2020 1:13 pm

לאט אבל לומדת..
אני צריכה ללמוד את הדברים מאפס - דברים שילדים לומדים מגיל אפס כשהם גדלים ומתפתחים בסביבה בריאה ומייטיבה אבל אני לא למדתי כי גדלתי בסביבה אלימה ופוגענית ששמה אותי מקום אחרון..
אני צריכה ללמוד את הדברים מהבסיס - ואני לומדת..
לאט אבל לומדת..
והיום - היום תהליך הלמידה שלי אולי הציל את חיי. יש לי חושים בריאים. אני רק צריכה ללמוד להקשיב להם..
יכולת הקריאה שלי בין השורות.. יכולת השמיעה שלי את מה שלא נאמר.. ויכולת קריאת התנהגויות..
האמת שהילדה של הדיסוציאציה וגופי גוף יודעים את הדברים מראש.
אני זאת שנותנת תרוצים ומשכנעת אותם למה האדם המדובר אולי בכל זאת כן בטוח.
כי אי אפשר לפסול מראש - יכול להיות כל מיני סיבות להתנהגויות שונות..
ויש בי הצורך והרצון להאמין שלא כולם רעים - כך למדה אותי הפסיכולוגית אך גם לפני שהכרתי אותה למרות כל מה שעברתי עדיין הייתה בי את הידיעה וההבנה שלא כולם כאלו..
אבל הם חכמים ובכל פעם שחשדו שאדם מסויים לא כדי לי להיות בקשר איתו הם צדקו!
וגם הפעם - הם צדקו!
והפעם - אולי חיי ניצלו משחזור מחדש של פוגענות כלפי!
מה שבטוח - התגובה שלו במסנג'ר לכך שחסמתי אותו מהוואטסאפ אומרת המון!!
חסמתי אותו מכל המקומות - טלפון, מסנג'ר, וואטסאפ, פייסבוק.. אבל לפני שהספקתי לחסום אותו מהכל הספיק לשלוח לי תגובה שאמרה את הכל! ורק הוכיחה לי כמה חכמה הייתי שלא נפגשתי איתו ושבטלתי את הקשר איתו..
והמצחיק אותי הוא - שאחרי ששעה בערך אני מעמידה אותו על הדברים באופן ברור ביותר הוא מתחיל לציין שאני לא הראשונה שיש לו עניינים כאלו איתה. התחיל לתת לי רשימה של חמש נשים נוספות!! שנתקל בבעיה הזאת איתן (שכועסות עליו על התנהגויות שלו) ואמר שזה לא כולן ויש עוד!!
עניתי לו שאם זה נושא שחוזר על עצמו אולי הגיע הזמן לעשות חשבון נפש..
אני אומנם נחשפתי הרבה לפגיעה מצד גברים אבל אני גם יודעת לקשר את זה ואני יודעת שהסיבה היא השלכות של פגיעות ילדות והחיים בבית ההורים ואני עובדת על לסגל לעצמי את הכלים על מנת לבחור חברה טובה עבורי - חברה לא פוגענית - ששמה אותי ואת הביטחון האישי שלי מקום ראשון ומכבדת אותי ואת הצרכים שלי. וכן - זה תהליך - ובתהליך יש עליות וירידות ולכן אני עוד נפגעת לפעמים. רק לפני חודשיים ומשהו נפגעתי שוב. וגם אז הילדה של הדיסוציאציה וגופי גוף ידעו והזהירו אותי שאפגע ואני תרצתי להם למה לא אפגע כי האמנתי שזה טבעי להתנהג כפי שהתנהג ולכן בסוף גם נפגעתי.
אבל הוא - אם זה עניין שחוזר על עצמו הגיע הזמן שיבדוק עם עצמו מה הוא עושה שתורם לסיטואציות כאלו לחזור על עצמן שוב ושוב עם נשים..
בכל אופן - אני לא חושבת שהוא אדם רע (הבחור שחסמתי כרגע) - אני חושבת שיש לו עניינים מאוד רציניים לעבוד עליהם ואני חושבת שאם הייתי נשארת בקשר איתו - הייתי נפגעת ממנו! לא יודעת אם מינית אבל בדרך כזו או אחרת הייתי נפגעת ממנו בגלל ההתנהגויות שלו ודרך החשיבה שלו ומה הגיוני לו שאעשה ומה בסדר מבחינתו וכדומה וגם האופן בו הוא מתמודד עם קשיים..
לדוגמא איך שהתמודד עם העובדה שחסמתי אותו..
אז מגיע לי תפיחה על השכם והיי פייב - כי הצלחתי לשמור על עצמי! למרות שהייתי צריכה כנראה מראש להקשיב לילדה ולגופי גוף שידעו שיש בו משהו בעייתי והזהירו אותי גם הפעם. הבעיה היא שכשהם רואים משהו הם מיד פוסלים כשיכולות להיות סיבות אחרות ממה שהם מסיקים. אך מצד שני לא זוכרת פעם אחת שהם טעו בהבחנה שלהם..
ילדים חכמים ואהובים שלי (:
אז אני בתהליך - ואני לומדת! ורוצה רק! אנשים מכבדים בסביבתי שהביטחון האישי שלי חשוב להם כמו שהביטחון של הבת שלהם הייתה חשובה להם ולא היו מצפים/דורשים/מבקשים ממני לעשות דברים שהייתה להם בעיה שהבת שלהם תעשה.
כל הכבוד לי, לילדה של הדיסוציאציה ולגופי גוף האהובים!!
אוהבת אתכם ילדים שלי - משפחה שלי - יקרים!
מרגישה שהילדה של הדיסוציאציה וגופי גוף הם המשפחה שלי.
אה בעצם נזכרת במקרים שהם טעו - שדווקא הם רצו את הקשר אך אני אמרתי שזה לא קשר מייטיב ונפגענו כי המשכנו את הקשרים.. אבל בכל אחד מהקשרים הללו בהם הם רצו את הקשרים ואני הרגשתי שאלו קשרים בעייתים אלו היו קשרים מורכבים מידי להבנה בשבילם והם קבלו משהו בתוך הקשרים הללו שמאוד רצו והיה מאוד חסר להם. במילים אחרות - החיבוק של הפסיכולוגית האהובה והמדהימה שהייתה לי 4 שנים ולצערי נקטע באמצע.
הם לא ראו את הבעייתיות בקשרים הללו כי הסיטואציה הייתה מורכבת מידי להבנה עבורם כי הם קבלו בקשרים הללו את ה'חיבוק' של הפסיכולוגית שכל כך היו נואשים לו מאז שהטיפול הפסיכולוגי נקטע. אך הצורך הזה בחיבוק חם ומכיל כמו שהיה מהפסיכולוגית נוצל נגדי ונגדם - הצורך הזה בחיבוק מכיל.
אבל כשאין את רמת המורכבות הזאת - הם יודעים לזהות כשאדם בעייתי כי צדקו בכל פעם שחשדו..
הם חכמים מאוד!
אהובים ויקרים!!

מירנדה
משתמש פעיל

Re: אני לומדת..

הודעהעל ידי מירנדה » ש' פברואר 08, 2020 1:25 pm

עוד חורה לי בנפש ומקומם אותי אותו רופא במיון נשים שהאשים אותי בתקיפה המינית האחרונה..
מקווה להתגבר על זה מתישהו.
אולי הייתי סתומה אבל הייתי סתומה ממקום מאוד מורכב של הנפש! בעקבות הסטוריה שלמה!! אין מקום להאשים אותי בתקיפה שעברתי.
נראה אותו חכם גדול עובר את כל מה שאני עברתי בחיי - איך היה מתמודד ואיך הוא היה קורא קשרים זוגיים ומשמעות של סממנים כאלו ואחרים ואיך היה מפרש אותם..
אין לו מקום להאשים אותי אם לא היה בנעליים שלי וחווה את כל מה שאני חוויתי בחיי! חצוף.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ש' פברואר 08, 2020 1:32 pm

אוי יוי יוי יוי יוי.. איזה אנשים יש בעולם הזה.. באמת! הצילו!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ש' פברואר 08, 2020 2:25 pm

"ובתהליך יש עליות וירידות ולכן אני עוד נפגעת לפעמים" - כלומר בתהליך יש הצלחות ויש נפילות - זה מה שהתכוונתי לכתוב..

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » א' פברואר 09, 2020 10:53 am

בוקר אור נפלאה!
נשמה יקרה הכי כייף לשמוע ולהרגיש שאת בכיוון חיובי להטיב עימך ושיהיה לך תמיד תמיד טוב.
באהבה,מיכל.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 11:37 am

:iloveu2:

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 44 אורחים