הצפה חושית..

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

הצפה חושית..

הודעהעל ידי מירנדה » ה' פברואר 06, 2020 3:13 am

למדתי מילה חדשה שמבטאת בדיוק את מה שאני חווה.
מדובר על קטע חדשות שמספר על החוויה של אוטיסטים בתפקוד גבוה.
הם נתנו לדוגמה הצפה חושית בקניון ועל פי איך שהסריטו את זה הבנתי שזאת מילה שמבטאת בידיוק את מה שאני חווה.
רק שאני לא אוטיסטית. אצלי זה קורה בגלל עוררות יתר לסביבה של פוסט טראומה רגילה ומורכבת..
הצפה חושית..

מירנדה
משתמש פעיל

Re: הצפה חושית..

הודעהעל ידי מירנדה » ה' פברואר 06, 2020 3:14 am

שכחתי לצרף את הלינק..
להלן הלינק:
https://www.youtube.com/watch?v=cSw13NU8nCo

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » א' פברואר 09, 2020 10:57 am

וואאוווו תודה ללינק נקודה רגישה אצלי.
המון תודות.
על הרצף ניתן למצוא ברובנו התנהגויות כאלה ואחרות.
אני בכלל די נגד ההגדרות.
את מקסימה ולך תודה. :iloveu2:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 12:06 pm

יש מי שהגדרות דווקא מסייע לו. לי באופן אישי מאוד עזר הגדרות בשביל להבין מה קורה לי (פוסט טראומה ופוסט טראומה מורכבת) ולהבין את עצמי וכדי שהמטפלת תדע איך לסייע לי בטיפול המדהים שהיה לי.
אוטיזם ופוסט טראומה אלו שני דברים שונים לגמרי! אך כמה שיש שוני בדברים לפעמים כמו בכל בעיה יכולים להיות סמפטומים חופפים.
אני חושבת שאותו קטע בסרטון שתיעד בעצם מה הצפה חושית מרגיש אצל אדם הסובל מאוטיזם - זה לא יכל לתאר יותר טוב את מה שאני חווה כשאני בהצפה חושית של פוסט טראומה/פוסט טראומה מורכבת ואף זה נתן לי מילה שמגדירה את מה שאני חווה על מנת שאוכל להשתמש במילה הזו על מנת שאחרים יבינו על מה אני מדברת מבלי שאצטרך לתאר את הדברים בשביל שיבינו..
זה פעם ראשונה בחיי שמרגישה שמצאו דרך לא רק מילולית אלא ממש מוחשית להמחיש את החוויה שאני חווה בנקודה הזו ואני חושבת שהקטע הזה בסרטון צועק ווליומים את המציאות שלי בנקודה הזאת.
לאנשים שלא סובלים מאותה בעיה קשה לפעמים באמת להבין לעומק את הדברים כשמתארים להם מילולית משהו שאנשים מסויימים סובלים מהם (אני לדוגמא עבדתי עם אוטיסטים ולא הבנתי את החוויה שלהם לעומק כשאמרו לי שהרבה מהם סובלים מרגישות יתר לרעש, אור, מגע וכדומה.. לעומת כשראיתי את הדברים בסרטון ואפילו לא ידעתי שאני לא מבינה את החוויה שלהם לעומק). מסתבר שבנקודה הזאת אנחנו חווים אותו דבר (אך עד שצפיתי בסרטון אני לא הבנתי את זה) אז יכולה מאוד להזדהות איתם בנקודה הזו ואפילו כשעבדתי איתם לא הבנתי את זה..
אנשים מבינים הרבה יותר חזק כשהדברים מוחשיים להם וזה מה שהם הצליחו להעביר באותו קטע בסרטון.
מיכל יקרה, אני לא יודעת איפה אותו נושא פוגש אותך בחייך אך מקווה שהסרטון הזה הצליח לתרום לך כפי שתרם לי.
המח שלי חושב בתבניות כך שלי באופן אישי מאוד תרם בהתפתחות האישית ובהבנה של עצמי ושל מה שאני חווה העובדה שהגדירו לי בדיוק ממה אני סובלת ואיך אפשר להתמודד.
לפעמים יותר קשה להתמודד עם החוסר מודע לעומת עם הגדרה מודעת.
בלי זה פשוט הכל היה לי מבולגן בראש והבנתי את עצמי לרמה מסויימת אבל לא באמת..
אפילו הגדרות של מה עברתי תרם מאוד אצלי להתפתחות ולשקט נפשי - אחרי הסערה כמובן עד שלמדתי להתמודד עם ההגדרה של מה שעברתי - לדוגמא ההגדרה שעברתי אונס.
זה קצת כמו ארון מבולגן מאוד שהוא כל כך מבולגן שאין לך גישה לכלום ואת לא יודעת אפילו איך להתחיל לסדר אותו והוא עמוס בטירוף והעומס מכניס אותך לבלאגן נפשי ועומס נפשי.. אבל אז הגדירו לך את המיקומים בארון ולאט לאט סידרת אותו ועכשיו יש לך גישה לדברים ודברים מסודרים והסדר מעניק לך קצת שקט נפשי.. מבינה מה אני מנסה להגיד..?
הגדרות זה לא תמיד רע. לפעמים זה עוזר לעשות סדר בראש ובחיים ועוזר להבין את עצמך ואת ההתנהגויות שלך ועוזר בטיפול בך ובעקבות כך גם תורם לשקט נפשי.
כך שאני בעד הגדרות כל עוד כמובן הן לא שגויות ולא מבוססות על רשלנות..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 12:37 pm

רוצה להציע דרך קצת אחרת להסתכל על המילה הגדרות (של מחלות, של הפרעות או של סמפטומים כאלו ואחרים)..
דרך שאני לא חושבת שהרבה אנשים רואים אותה כשחושבים על המילה הגדרות.
כשאדם מאובחן אם מחלה/הפרעה/סמפטום כזה או אחר - זה לא מגדיר את האדם שהוא. זה נטו מגדיר את ההתמודדויות והקשיים מהם סובל.
ככה לפחות אני תופסת את המילה הגדרות ורציתי להציע את נקודת המבט שלי לעולם (:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 12:54 pm

כלומר הגדרות תרמו עבורי אפילו יותר מאשר רק להבנה עצמית.. הם תרמו עבורי המון גם להכרות עם עצמי..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 1:09 pm

כמו שהעובדה שעברתי אונס בחיי לא מגדיר את מי שאני אלא נטו מגיד את מה שחוויתי כך גם הפוסט טראומה והפוסט טראומה המורכבת לא מגדירים את מי שאני. זה נטו מגדיר את ההתמודדויות שלי בחיים ואת מה שאני חווה בחיי היום יום.
מבינה למה אני מתכוונת..?
וזה נכון גם לגבי אוטיזם וגם לגבי כל אבחנה קיימת אחרת..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 1:12 pm

אפילו הדקדוק של השפה אומר את זה.
לכן לא אומרים שלום אני פוסט טראומה או אני אוטיזם או אני שבץ או כל כל דבר אחר..
אומרים שלום אני מירנדה ואני סובלת מ................

חח
סתם נקודה למחשבה.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 1:17 pm

"כלומר הגדרות תרמו עבורי אפילו יותר מאשר רק להבנה עצמית.. הם תרמו עבורי המון גם להכרות עם עצמי.." - בעזרת הגדרה יכלתי להבין את עצמי יותר לעומק - את ההתנהגויות שלי, את החוויות היום יומיות שלי, את מה שאני עוברת, את מה שאני מתמודדת איתו.. בעקבות כך יכולתי להתחיל להכיר חלקים שונים בתוכי וחלקים שונים של חיי שלא יכלתי להכיר ללא הבנה מעמיקה של מה שאני חווה ושל ההתמודדת שלי..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 1:18 pm

*התמודדויות

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 09, 2020 1:22 pm

"המח שלי חושב בתבניות כך שלי באופן אישי מאוד תרם בהתפתחות האישית ובהבנה של עצמי ושל מה שאני חווה העובדה שהגדירו לי בדיוק ממה אני סובלת ואיך אפשר להתמודד" - עצם ההגדרה סידרה לי את מה שאני סובלת ממנו ואת מה שאני מתמודדת איתו בתוך תבנית ומכיוון שהמח שלי עובד בתבניות זה תרם ל'סדר של הארון' בתוך המח שלי..

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 44 אורחים