ראיתי קטע של כתבת חדשות ישן על ההוספיס

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

ראיתי קטע של כתבת חדשות ישן על ההוספיס

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 30, 2020 6:13 am

האמת שכל התקופה שעבדתי בבתי חולים לא יצא לי להגיע להוספיס אבל משהי שעבדה במחלקה אחרת אמרה שיצא לה להגיע לשם בשביל להביא ניירת לצוות ההוספיס.
היא אמרה שזה נראה מקום מדהים מבחינת העיצוב וזה. בטלויזיה זה היה נראה דווקא כמו כל מחלקה רגילה אחרת בבית חולים. אז לא יודעת על מה היא דברה.
ניצוץ של קנאה בצבץ בי - הם מסיימים את חייהם בקרוב.. אחרי כל כך הרבה כאב וסבל שהם חווים וחוו הכל עומד להסתיים.
האחות שאלה את אחד המטופלים איפה הוא רוצה למות. התשובה שלו הייתה בסלון של ההוספיס על כיסא נח ליד הגינה.
התשובה שלי לשאלה הזאת אם הייתי מפנה את השאלה הזאת כלפי הייתה ארצות הברית.

מירנדה
משתמש פעיל

Re: ראיתי קטע של כתבת חדשות ישן על ההוספיס

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 30, 2020 6:43 am

האמת שיש לי קבר מוכן שלי בארצות הברית. דוד של אמא שלי קנה לכולנו קברים שם כדי שכל המשפחה תקבר ביחד. רק לאבא שלי אין שם קבר חח כי הוא לא אמריקאי.
דוד של אמא שלי יכל להרשות לעצמו לקנות לכולנו קברים כי היה מאוד עשיר. קבורה דתית בארצות הברית עולה הון!!!!!!
כך שהתשלום היחידי שנותר על מנת להקבר שם זה סביב ה40,000 שקל - כלומר עבור הכנת הגופה לקראת קבורה והקבורה עצמה. זה הסכום שנותר על מנת להשלים את מחיר הקבורה שם (פר בן אדם).
כשהייתי בארצות הברית הלכנו לשם לבקר את המשפחה - מי שכבר נפטר.
אין שם מצבות. יש שם רק לוחות בתוך הדשא שחצוב בהן את השמות והשנים שחיו וכדומה איפה שכל אחד קבור.
זאת חלקת קבורה יהודית.
אופציה אחרת והרבה יותר זולה!! זה ללכת על הליך ללא דת. כלומר לא קבורה יהודית אלא שריפת הגופה. זה סביב ה3000 שח ללא צנצנת - צנצנת זה תוספת כסף.
עוד לא החלטתי איזה מהם הייתי רוצה - אבל מתלבטת. האופציה להיות קבורה עם דורות אחורה של הצד האמריקאי של המשפחה שלי או להיות בצנצנת על מדף או אולי להיות מפוזרת בים ולהתאחד עם הטבע. זאת התלבטות כבר של שנים. בטוח אגיע להחלטה בסוף אבל בינתיים עוד מתלבטת מה הייתי רוצה (:
את סבתא שלי לא קברנו שם אבל בסוף. את סבתא שלי שרפנו והבאנו לישראל. אבל לה אין צנצנת. היא בתוך שקית קרטון בסלון של ההורים שלי. האמת שזה מאוד מכעיס אותי ופוגע בי. כי לי לא הייתה מילה במה לעשות בגופה והבחירה לשרוף אותה הייתה מתוך כעס של אמא שלי עליה (על אמא שלה). אבל אמא שלי שכחה כרגיל לשים את העובדה בראש שגם עם היא כועסת על אמא שלה (סבתא שלי) היא עדיין סבתא שלי ושל האחים שלי. מגיע היה לה לקבל כבוד אחרון. זה בסדר גמור לשרוף את הגופה אבל שיבוא ממקום מכבד לא ממקום של זעם כלפיה. החברה ששרפה את הגופה כבדה אותה יותר מאמא שלי (הבת שלה). החברה שתלה עץ בשם סבתא שלי כדי שתהיה לה המשכיות. זה דבר נהוג אצל האמריקאים לעשות אירוע סמלי שכזה. הלוואי ואמא שלי הייתה מכבדת את סבתא שלי כמו שהחברה ששרפה את סבתא שלי כבדה אותה - והם אפילו לא יהודים!
יש מה שנקרא לחלוק כבוד אחרון וזה הגיע לסבתא שלי והיא לא קבלה את זה. סתם הרגשות והדעות שלי - הנכדה. זה כאב לי אז וזה עדיין כואב לי.
ולכבד אותה היה אפילו לקנות לה צנצנת יפה שתהיה בתוכה. לא שקית קרטון זרוקה. אני רציתי לקנות לה צנצנת יפה אבל לא רציתי לפגוע באמא שלי ולהמיר את פיה.
זה לא שהיא אי פעם אמרה לי שאין לי מילה בהתנהלות עם הגופה של סבתא שלי אבל לא הרגשתי שיש לי מקום לפתוח את הפה. אבל זה לא מפתיע שלא הרגשתי שיש לי מקום. איזה מקום היה לי אי פעם בבית הזה.. כלום! טוב די - אני לא בקשר איתם יותר אז שיפסיקו להציף אותי.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 30, 2020 7:01 am

"יש מה שנקרא לחלוק כבוד אחרון וזה הגיע לסבתא שלי והיא לא קבלה את זה" - כלומר היא קבלה את זה מהחברה ששרפה אותה אבל היא לא קבלה את זה מאמא שלי.
אמא שלי אפילו לא לקחה בחשבון את ההשפעות שיהיה לשרפת הגופה על אבא שלה (סבא שלי).
הוא לא יכל אפילו לספר לאף אחד בבית כנסת שהיה משוייך אליו שסבתא שלי נפטרה בכלל!! אז לא היה לו אף אחד לדבר איתו על הכאב באובדן שלה! הוא היה צריך להעמיד פנים שהכל כרגיל כי אחרת יעיפו אותו מבית הכנסת ואף אחד לא ידבר איתו יותר כי זה לא יהודי לשרוף גופה!!
כל מה שהיא חשבה עליו זה הזעם האישי שלה! היא לא חשבה על ההשפעות של הבחירה שלה על שאר הסובבים אותה.
אני מבינה את הכעס והזעם שלה - באמת שאני מבינה. אבל יחד עם זאת זה המוות שלה. אין מכאן המשך!
והדברים שהיא ואבא שלי אסרו עלי לספר - בסוף אמא שלי ואבא שלי ספרו לאנשים - חברים שלהם! והעיקר עלי אסרו לספר! דברים שלא קשורים למוות שלה - דברים אחרים.
טוב די - מה שהיה היה אי אפשר לשנות את מה שהיה ואני חייבת להפסיק להתעסק בעבר! אני כל הזמן מוצפת בעבר!! כל דבר סוחב אותי חזרה!
למרות שזה לא רק העבר. זה ההווה. הרגשות כלפי העבר הן חלק מהווה. כך שזה לא נכון לקרוא לזה עבר. הרגשות הזכרונות המחשבות - זה קיים בהווה. גם בעבר אבל גם בהווה.
קיצר די אני מפסיקה לדבר על זה לכרגע.
עוד לא הלכתי לישון בכלל. לילה לבן. אתמול ועד היום אין לי גם תאבון בכלל. לא יודעת - אני מידי מוצפת בתקופה האחרונה.. חודשים אחרונים.. טוב עברתי מלא טראומות בתקופה האחרונה וגם במהלך כל חיי אז זה לא מפתיע. טוב די! למה אני ממשיכה להתלונן?! די!!
מחכה שהחורף יעבור.. חורף ישראלי.. חח. אבל מרגיש שיותר קר השנה בחורף הזה לעומת חורפים קודמים. אנחנו מגיעים ל46 מעלות שזה משהו כמו אולי סביב ה12 מעלות צלסיוס..? זה הכי קר שראיתי. אבל בירושליים אפילו שהמספר היא אותו מספר עדיין הרבה כפול יותר קר שם!! קפוא שם ממש!! אבל ממש!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 30, 2020 7:14 am

"ולכבד אותה היה אפילו לקנות לה צנצנת יפה שתהיה בתוכה" - הכוונה לפחות לכבד אותה עכשיו אחרי השנים שעברו.
לא יודעת אם מוכרים צנצנות שכאלו בישראל. מניחה שלא. אבל זאת גם לא חייבת להיות צנצנת שמיועדת לאפר של גופה. זה יכול להיות כל צנצנת יפה ומכבדת עם מכסה סגור מעל.

סורי - זה כואב לי. פשוט כואב לי. לכן מוציאה את זה על הדף (באתר).

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 30, 2020 7:36 am

אני עם כל הסבל שההורים שלי העפילו עלי לאורך חיי לרמות שבסוף כבר בחרתי לנתק קשר - עדיין הייתי חולקת כבוד אחרון - כי הם בכל זאת בני אדם ומגיע להם כבוד אחרון וגם הסובבים זקוקים להכלה הזאת.
בעלה של בת דודה שלי שפגע בי מינית פעם אחת ובבת דודה שלי הצעירה (אחותה הקטנה של אישתו) פגע מינית לאורך סביב ה20 שנה והתעלל מילולית בילדים שלו מול העיניים שלי ושל שאר המשפחה שלי - כשהתאבד בגלל שפתחתי את הפה וספרתי מה הוא עשה לי ובעקבותי בת דודה שלי הצעירה פתחה את הפה וספרה מה עשה לה - הלכתי לקבורה שלו! לחלוק לו כבוד אחרון! נכון שזה היה בשביל לתמוך במשפחה אבל עדיין שמתי את הכאב של המשפחה שלי לפני! ובשביל זה באתי. אז נכון שסבלתי ממלא פלאשים והייתי מאוד מוצפת והרגשתי שאני הבאתי את כל מליון האנשים שהגיעו לקבורה (היום מבינה שלא אני הבאתי אך אז כך הרגשתי) והיה לי מאוד קשה ובסוף יצא שתמכו בי במקום שאני אתמוך במשפחה אבל באתי בשבילם! כי בשבילם מגיע שאחלוק כבוד אחרון. הוא בכל זאת היה אבא ובעל ובן של..
בן אדם שנפטר - יש לחשוב על הכאב של כולם ולא רק על של עצמך! כשמדובר במשפחה.
בכל אופן העניין עם הסוף של סבתא שלי חורה לי בלב שנים. זה היה ביולי 2016 לזכרוני שנפטרה.

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 46 אורחים