עצוב וכואב אבל אני לאט רואה עוד השפעות של איך שגדלתי בבית..

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

עצוב וכואב אבל אני לאט רואה עוד השפעות של איך שגדלתי בבית..

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 23, 2020 4:53 am

אני רואה היום משהו שתמיד ראיתי ותמיד חוויתי והרגשתי אבל קצת לא נתתי לו מספיק כובד משקל למרות שהחוויה שחווה היום חוויתי כל כך הרבה פעמים לאורך חיי.
קצת מתקשה בניסוח - כותבת ומוחקת כותבת ומוחקת
אני ראיתי היום חזק בפרצוף שלי משהו שקיים לאורך כל חיי אבל היום - אולי כי קרה כמה פעמים היום ממספר אנשים שונים זה היה לי בולט יותר.
יש לי את זה בראש אבל לא מצליחה לשים את זה על הדף.
אני מחפשת כל כך להרגיש אהובה.. מוכלת.. על ידי מי שיקר לליבי שמספיק מבט אחד של מה את רוצה מחיי..? מאותו אדם יקר בשביל לגרום לי להרגיש שאני רעה, שאני דפוקה, שאני סתומה ומוזרה ומעצבנת ופוגענית ולא שווה וילדותית. זה כאילו שאני צריכה שמי שיקר לליבי יאשר שאני בן אדם בסדר ויסמן עלי וי. מספיק שמקבלת מבט של מה את רוצה ממני..? שזה יוצר מעגל של כאב בלב ועצבות ומחשבות שליליות על עצמי ועל מה מגיע לי בחיים ובהמשך זה ממשיך ללא אכפת לי ולא צריך. מעיין ניתוק רגשי מאותו אדם ומאותה הסיטואציה. שלא יהיה חבר שלי/חברה שלי. שלא יהיה איתי בקשר יותר. מה זה משנה. מה אכפת לי בכלל. ונעלמת מהרגשות הקשים. לא צריכה אותו/ה בחיי. תודה על הזמן שהיה לי איתו - אם ירצה ליצור קשר אני כאן. אם לא שיהיה לו בכיף. לא אכפת לי.
אני גם מודעת לעובדה שאולי אותן תגובות כלפי שאני מפרשת בתור דברים שליליים כלפי בכלל לא קשורים אלי! אבל עמוק בפנים אני כל כך נפגעת ומרגישה פגועה.
אני כל כך מחפשת אהבה ובמחשבה אחורה גם מהמטפלת שלי הייתי זקוקה להגיש אהובה כל הזמן ומוכלת.
אין לי זיכרון ספציפי מעבר לכך אך זה דבר שחוזר על עצמו לאורך כל חיי עוד מימי ילדות מוקדמת.
אני כאילו צריכה לקבל אישור מהאדם השני שאני שווה. שאני חשובה. שאני אהובה. שאני לא מוזרה. שכיף להיות איתי וכיף לדבר איתי. שאני מצליחה לרצות. שאני לא ילדה קטנה בהתנהגות. שאני לא סתומה. שאני לא דפוקה.
ועם מחשבה יותר מעמיקה מקשרת את זה להורי.
צד אחד בי לאורך כל חיי סיפר לעצמו שההורים שלי אוהבים אותי ועשו תמיד את מיטב יכולתם בשבילי אבל זה צד מנותק שמתעלם ומוחק את כל מה שהם גרמו לי להרגיש כשהם היו פוגעים בי - לא שווה. דפוקה. מוזרה. רעה. לא מתנהגת בסדר. תינוקת. שאין לי מקום. שאין לדעות שלי ולרצונות שלי מקום. שתפקידי לרצות את האחר ולדאוג לכולם. לטפל בכולם. שאני לא אהובה. שהמילה שלי לא שווה כלום. ושאני לא טובה מספיק.
ואני שם - אותה ילדה שכל כך רוצה להרגיש אהובה ומוכלת על ידי שני האנשים שאמורים להיות הכי משמעותיים בחיי ובגלל שלא חוויתי את זה מהם מחפשת את זה בכל מקום אחר קיים. וכל פעם שמקבלת דחיה (שאולי באמת אפילו לא קשורה אלי - ואולי כן) אני מרגישה ששוב נכשלתי ולא מגיע לי כלום. מגיע לי להענש ומגיע לי להפגע. כי אני ילדה רעה מוזרה סתומה שלא שווה כלום.
זה הבנה שהיא לא חדשה לי אבל היום היא באה לי כמו בומרנג - כמו אגרוף לפרצוף.
פעם זה היה נכון לגבי כל אדם - היום זה נכון רק לגבי מי שיקר לליבי.
אנשים שלא בתוך הלב שלי - אין לי לב אליהם ולא אכפת לי מה הם מרגישים או חושבים עלי ואין לי שום מחוייבות רגשית כלפיהם גם אם הם יפגעו ממני רגשית - שיתמודדו זה לא עניין שלי. לא מרחמת עליהם.
היום אני אדם מבוגר עם ילדה קטנה בתוכי שרק רוצה להיות אהובה.
כותבת את זה ובוכה.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: עצוב וכואב אבל אני לאט רואה עוד השפעות של איך שגדלתי בבית..

הודעהעל ידי מיכלל » ה' ינואר 23, 2020 9:17 am

נשמה יקרה בוקר אור!
כתבת כל כך יפה
כל כך אמיתי
כל כך מרגיש כמו כולם.
חיזוקים חיוביים לכולם מתאימים.
מילה טובה,הכלה,
יחד הם הבריאות והבטחון
שאנו מחפשים להיות בהם עטופים.
המשיכי עם המודעות הכה יפה שבך שאיתך.
באהבה ובהערכה רבה, איתך , מיכל.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 23, 2020 11:11 am

מיכל יקרה! עוד בקושי ישנתי - אגיב אחרי שאצליח לישון.. לבינתיים תודה על מילותייך..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' ינואר 23, 2020 7:51 pm

מיכל יקרה! תודה על מילותייך החמות ותודה שאת תמיד כאן בשבילי וכל כך משקיעה בי!
גם את יקרה לליבי (:
מסכימה איתך שמילה טובה והכלה יוצרים בריאות.
מבחינת ביטחון - סוגים מסויימים של ביטחון - מסכימה (:
לא כל כך הבנתי למה התכוונת במילה כולם אבל באמת ומכל הלב רוצה להגיד לך תודה מכל הלב (וכן, עוד יש לי אחר.. חח).
אוהבת המון!
ושוב תודה..

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 44 אורחים