אוף אין מענה אצל רופאים - מרגיש שאין למי לפנות לשאלה רפואית.

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

אוף אין מענה אצל רופאים - מרגיש שאין למי לפנות לשאלה רפואית.

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 1:28 am

הרופאה היום נתנה לי כדור וכתבה לי לקחת אותו פעם ביום למשך חודש.
בדרך הביתה חזרה תשובת מעבדה שעוד הייתה חסרה והיא חזרה תקינה.
התקשרתי למרפאה לברר אם בכל זאת צריכה לקחת את הכדורים. ענו לי שהרופאה לא מקבלת טלפונים אז מעבירים אותי לאחות מומחית בתחום.
האחות לא ידעה מאוד מה לענות לי עד שראתה בתי הרפואי שלי על אילו כדורים מדובר והחליטה לתת לי תשובה שכן לקחת.
מאוחר יותר מדיסוציאציה לא זכרתי האם אני אמורה לקחת את שתי התרופות במקביל או חודש אחת ואז חודש את השניה.
התקשרתי שוב למרפאה ובקשתי לדבר עם האחות (כי הרי הרופאה לא מקבלת שיחות טלפוניות).
האחות התרגזה עלי שמתקשרת פעמיים ביום ודברה אלי מאוד לא יפה ולא רצתה לבדוק לי את התשובה שלי לשאלה ולא רצתה לעזור לי בכלל.
הכרחתי אותה לענות לי אז היא ענתה שלא במקביל.
עכשיו אני קוראת על התרופה ורואה שההשפעה שלה נמשכת ל12 שעות בלבד! ובכל מקום כתוב שצריך לקחת פעמיים ביום ולא פעם אחת.
נסיתי להתקשר למוקד של כללית ואז מסתבר שרופא משפחה לא עונה אחרי 12 בלילה.
נסיתי את הרופא ילדים במוקד - כולה להתייעץ האם הגיוני שכדור משפיע ל12 שעות וצריך לקחת אותו רק פעם ב24 שעות! אבל אי אפשר להעביר אותי לרופא כי אני לא ילדה.
פניתי למוקד אחיות קודם כל כמו תמיד מחכים בתור מעל 20 דקות!! וגם בהודעה הקולית שרצה בזמן ההמתנה זה אומר שהאחיות של המוקד לא יכולות לתת ייעוץ תרופתי.
התחלתי לחפש מידע באינטרנט - אחרי חיפושים נרחבים מצאתי פורום בו רוקח כתב שלא לוקחים את זה פעם ביום אלא פעמיים ביום כי ההשפעה היא ל12 שעות בלבד!
אז נו....... על מי לעזאזל אני אמורה לסמוך?? ולמה אין מענה של רופא כשצריך ייעוץ תרופתי??
והרופאת משפחה החדשה שלי - לא מכירה אותה - לא יודעת כמה היא מבינה בתחום הרפואי וכמה היא לא מבינה בתחום הרפואי - יכולה לשאול אותה מחר (אחרי כמובן שכבר לוקחת כדור בבוקר נוסף על מה שאישרו לי לקחת) אבל מאיפה אני יודעת אם יכולה לסמוך על התשובה שלה??
אני מבחינתי - מבחינת הגיון בוחרת לקחת פעמיים ביום - על דעת עצמי המאוד לא מקצועית כי אני לא רופאה! - השאלה אם בכלל מותר לקחת את זה חודש והאם צריך לעשות בדיקות לאורך החודש הזה - לא יודעת - אולי זה עלול לגרום לנזק לכליות?? מאיפה אני אמורה לדעת?? אם אין כתובת לשאול אותה שאלות לגבי ייעוץ תרופתי??
בפורום ייעוץ תרופתי באינטרנט כתבה רופאה שאם לוקחים את הכדור לזמן ממושך צריך לעבור בדיקות כל פעם.
מאיפה אני יודעת מזה אומר זמן ממושך?? האם חודש זה זמן ממושך? חצי שנה? שנה? מאיפה אני אמורה לנחש את זה??
די! למה הכל זה מלחמה??? מאז התקיפה המינית האחרונה כל דבר זה מאבק ומלחמה! כל דבר!! וזה לא מפסיק!!

מירנדה
משתמש פעיל

Re: אוף אין מענה אצל רופאים - מרגיש שאין למי לפנות לשאלה רפואית.

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 1:39 am

התחילו לי ליקוציטים בשתן מאז התקיפה המינית האחרונה - לפני זה לא היה לי ליקוציטים בשתן!
אז כל הסבל הזה והתמודדות מול רופאים וצוותים רפואיים - הכל בגלל התקיפה המינית שעברתי - ובחיי! מה יהיה??
למה נפגעת תקיפה מינית צריכה לעבור את כל החרא הזה?? כל המאבקים הללו?? מה כבר בקשתי??
לדעת איך נכון לקחת את התרופה שרשמו לי..?
הילדה של הדיסוציאציה התחילה לבכות מהשיח בפעם השניה עם האחות היום - הייתי צריכה להרגיע אותה - ודי! אני כבר כועסת!! למה חודשיים שלמות אני צריכה לעבור אין סוף שטויות מרופאים ואחיות?? למה אני צריכה להלחם בלי כוחות למלחמה על יחס ועזרה שזה חלק מהתפקיד שלהם והמקצוע שלהם מלחתחילה!!
אני כבר במצב שאני רועדת מפחד ללכת לרופאים אבל הבאתי את עצמי היום לרופאה - עשיתי את זה - הלכתי! אני נלחמת לטפל בעצמי - נלחמת בעצמי!
ואז מקבלת יחס מחפיר! וחוסר עזרה טוטאלי!!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 2:26 am

לא יודעת.. יכול להיות שהתגובה שלי קצת מוקצנת כי אני שבורה כבר מהתמודדות מול צוותים רפואיים שכל פעם יש איתם משהו - כל פעם!! לאורך חודשיים בערך כבר - כבר אבדתי את הספירה של הזמן - שאני נפגעת מאנשי צוות רפואי ולא מקבלת מענה לו אני זקוקה!! וגם המענה לא מותאם למרות שפניתי לצוותים שעברו הכשרה! והיחס - מזה השטויות האלה? אבל העובדות שאני כתבתי הן העובדות. התגובה שלי - אולי כבר פשוט כי שבורה. הרי לא יקרה כלום אם אתקשר מחר חוץ מהעובדה שלוקחת כדור אחד על דעת עצמי מבלי שקבלתי אישור רפואי לקחת. והאם מותר..? אולי שינו את התכולה של הכדורים בין השנים שאותם רוקחים/רופאים כתבו את הדברים שכתבו בפורומים לבין היום..? זה הכל דברים שאני לא יכולה לדעת. אני משתגעת! כבר. מבחינתי העובדה שלא יכולתי לקבל מענה מרופאה אלא רק אחות שנתנה לי יחס משפיל ופוגעני! כמה אפשר?? לא יודעת. כתוב על הקופסא לקחת פעמיים ביום אז נזק בטח לא יגרם לי מלקחת פעמיים ביום. באמת שמרגיז שאני צריכה לעשות דברים על דעת עצמי - גוגל זה לא רופא!!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 2:26 am

עוד דבר שחשוב אולי להעביר לצוותים רפואיים - לנפגעות פוסט טראומה להביא חומר כתוב! מה שאומרים לי ברגע נתון לא תמיד אני אזכור בגלל דיסוציאציה ובגלל דיסוציאציה גם לא תמיד אזכור שצריכה לרשום את מה שהרופאה אומרת!! וזה מה שקרה היום - לא זכרתי וכשהתקשרתי לשאול קבלתי נביחות.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 2:36 am

הינה.. זה מה שרוקח כתב למשהי בשנת 2011

היפרקס הינה תרופה הניתנת למניעת זיהומים בשתן אשר פועלת בשתי צורות: 1. ברגע שהיא פוגשת את חומצות השתן היא הופכת לחומר אנטיבקטריאלי הפוגע בחיידקים
2. החומר הפעיל בהיפרקס גם כן תורם לחומציות השתן.
על מנת לשמר את האפקט הנ"ל ויש לקחת אותה 2 פעמים ביום; בוקר וערב ולא רק פעם אחת.

אם הוא באמת רוקח בכלל. באינטרנט אי אפשר לדעת כלום!!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 3:39 am

טוב, לפחות מרגישה שהתרופה עוזרת לי גם במישורים שזאת לא המטרה שלה - שיש לה מעיין השפעת הרגעה אצלי על רצפת האגן - כאילו השרירים שלי פחות מתוחים ומכווצים! ומרגישה ששרירי הגוף שלי, רצפת האגן שלי והלב שלי פחות מתוחים ופחות מכווצים פיזית. נגיד מאז התקיפה האחרונה כל פעם מצאתי את השרירים שלי מכווצים חזק והייתי צריכה באופן מודע לשחרר אותם ואז שוב מצאתי את עצמי עם שרירים מכווצים מאוד וזה.. עכשיו זה לא קורה - השרירים שלי נשארים רפויים יחסית.
זה משפיע עלי כמו שמוקסיפן משפיע עלי רק שהיפרקס כולל הרגעה ושחרור של רצפת האגן אצלי.
אם רק אפשר היה להשתמש באנטיביוטיקה או בתרופה הזאת בתור כדור הרגעה.. מוקסיפן והתרופה הזאת הם אגב הכדורים היחידים שמצליחים להשפיע לי על הנפש והגוף - כאילו נותן להם מעיין שקט.
כדורים שמיועדים לעשות את זה - כדורים פסכיאטריים וכדורים לאלרגיה ממש לא עוזרים לי - כדורים פסיכיאטריים מרפים לי את הגוף אבל לא את הנפש ומוצפת מפלאשים ולא יכולה להתגונן מהפלאשים ולהתמודד באופן שמצליחה להתמודד עם הפלאשים ללא תרופות כי הרבה יותר חשופה לפלאשים ללא יכולת התגוננות אז הם מציפים מעבר ליכולת ההתמודדות וללא יכולת התגוננות אז זה רק מחמיר את המצב. בנוסף ההשפעה על הגוף זה טריגרי מכשלעצמו ומגביר אצלי מאוד!! את הדיסוציאציה הגם ככה קיצונית אצלי והשילוב של דיסוציאציה ברמות כאלו עם דחפים למות שנלחמת בהם כבר 20 שנה (חלקים מנותקים שלי לא רוצים שאני אחיה יותר) עלול בקלות להסתיים רע מאוד.
ומבחינת כדורי אלרגיה - זה מייבש את כולי!! וגורם לי ממש לכאבי ראש וגוף.. כך שלא תורם רק גורם לי להרגיש פיזית מאוד מאוד רע (אולי רגישה במידת מה לכדורים נגד אלרגיה) ברמה שמעדיפה להתמודד ללא כדורים נגד אלרגיה עם הסמפטומים של הפוסט טראומה וגם ללא כדורים פסיכיאטריים (כי בשבילי כדורים מסוג כזה רק מחמירים את המצב).
אבל מוקסיפן ועכשיו גיליתי שגם התרופה האנטיבקטיריאלית הזאת משפיעות עלי גם בתור תרופה שנותנת לי קצת שקט וגם לשרירים של הגוף שלי קצת שקט.
אוהבת מוקסיפן והיפרקס.
התחלתי להרגיש את ההשפעה שלה עלי כחצי שעה אחרי שנטלתי אותה. תארתי לעצמי שהתחושה הכללית שלי קשורה לכדור כי אני מרגישה שחווה את העולם דרך כימיקל ולא ברגיל שלי - כימיקל שמתנהג בדומה לאיך שמוקסיפן משפיע עלי - ואחרי זה ראיתי באינטרנט שצדקתי במה שהרגשתי - שלוקח חצי שעה עד שהכדור משפיע - אז מה שחווה ומרגישה זה מהכדור. יהיה כיף לקבל את השקט הזה לפחות לחודש.
אומרים לקחת את התרופה עם אוכל כדי להמנע מתופעות לוואי אבל אני דווקא נהנת מתופעות הלואי של הכדור הזה. זה לא חלק מתופעות הלוואי שרשום לכדור הזה בעלון לצרכן (ובינתיים לא סובלת מאף אחת מהתופעות לוואי שנרשמו בעלון לצרכן לגבי התרופה הזו) אבל גם במוקסיפן זה לא חלק מהתופעות לוואי שרשום בעלון לצרכן אבל ככה זה משפיע עלי. ואני אוהבת את זה. אני אוהבת את התרופה הזאת - וחודש כל עוד זה לא יגרום לי לנזקים גופניים זה בשבילי מתנה.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 3:46 am

הייתי אמורה לנסוע ברביעי לירושליים לבקר את אחי אישתו וסבא שלי.
אבל בגלל תנאי מזג האויר החלטתי לוותר. עדיף לא לקחת סיכון מיותר.
יש לי גם אולטרסאונד ביום חמישי - שוקלת לדחות אותו בגלל תנאי מזג האויר..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 9:41 am

ענה לי רופא בפורום שהמינון הנהוג לתת הוא פעמים ביום. במקרים שיש בעיות עם תפקודי כבר, לב, כליות וכדומה נותנים אחד ביום.
אני אדם בריא - אין לי בעיה עם תפקוד של אף איבר בגוף.
אני לוקחת 2.
ואין לי כח להתמודד עם רופאים. אין לי כח לשאול אותם האם חודש זה גם לא טעות. אשתדל לשאול בימים הקרובים..

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ד' ינואר 08, 2020 10:00 am

יפתי היקרה!
המון בריאות שלווה ושמחה, באהבה. :iloveu2:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 10:12 am

:iloveu2:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' ינואר 08, 2020 12:19 pm

אין לי כח לדבר עם רופאים אבל ענה לי הרופא בפורום שכל מקרה לגופו אבל חודש הגיוני לקחת את התרופה הזו - זה לא משך זמן יוצא דופן.
אז מבחינתי אני את שלי עשיתי - לוקחת פעמיים ביום (בניגוד להוראות הרופאה) למשך חודש אחד.

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 52 אורחים