לילה קשה כרגיל..

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

לילה קשה כרגיל..

הודעהעל ידי מירנדה » ש' יולי 06, 2019 4:30 am

נסיתי כל מיני סוגים של מדיטציות
ASMR
Binaural beats
לצייר בהדרכת אחד הסרטונים
לצאת מהחדר
לשתות
לאכול
לראות את הסדרה של דוקטור פיל שאני אוהבת באנטרנט
וכו.
שום דבר שנסיתי לא עזר והרגשתי רצון לרצוח ולרגעים אף לפגוע בעצמי - הייתי על סף פיצוץ. גם סבלתי מפלאשים וניתוקים והתקפי חרדה.
אז נזכרתי שחברה מבית אלה שאני בקשר איתה בוואטס אפ סיפרה לי שהיא לומדת
Dance terapy
סורי שכותבת מידי פעם באנגלית - פשוט לא מכירה את המילים בעברית..
בכל אופן נצלתי את העובדה שהשותפה שלי ישנה היום אצל הבן זוג שלה - עברתי לאיזור המשותף בדירה ונסיתי את זה גם אני אך דרך יוטיוב. זה אולי עזר במעט ממש כי זה הוציא מעט אנרגיות שליליות אך הייתי כל כך בפיצוץ שכל האנרגיות והכושר שעשיתי בריקודים הללו לא עזר - סבלתי עדיין ממש מפלאשים ניתוקים והתקפי חרדה ואף היה רגע שכמעט הוצאתי את הסכין מהמגירה כדי לחתוך ובנסיון להמנע מזה נתתי לעצמי פקודה ללכת לחדר כדי שלא תהיה לי גישה לסכינים של המטבח אבל אז נעמדתי מול המזגן. כל כך הזעתי מכל האנרגיות שהוצאתי ב
Dance therapy
שהייתי זקוקה למזגן ואין לי מזגן בחדר - רק בסלון.
אז אמרתי לעצמי שכל עוד אני עומדת מתחת למזגן ולא זזה אני יכולה להיות כאן. אם אני מעיזה לזוז אז חובה מיד לחזור לחדר - בציווי.
למי שלא הבין אני מדברת על חלקים מנותקים שמנוגדים אחד לשני ונאבקים אחד בשני ויש תקשורת בין החלקים בעקבות הטיפול המדהים שעברתי עד לפני שלוש שנים - הטיפול שהופסק באמצע..
בכל אופן שום דבר לא עזר - אפילו לא כל האנרגיות שהוצאתי ב
Dance therapy
ואז נתקלתי בעובדה שיש כל מיני סוגים אצל תרבויות שונות.
אז ממה שהופיע לי ביוטיוב מאיזה שהיא סיבה בחרתי להכנס ל
Dance therapy
של אפריקאים.
היה איזה שלושה שיעורים למתחילים של איזה אמריקאית שנולדה בניגריה אם זוכרת נכון והיא מורה ל
Dance therapy
אפריקאי.
זה היה מהנה ובמובנים מסויימות באמת הרגיש שזה מסייע.
אנחנו בתור התרבות המתקדמת מסתכלים עליהם ועל הטקסים שלהם ואיך שהם רוקדים כאילו שהם מאוד פרימיטיביים - ולעין החיצונית זה באמת נראה ככה אבל מסתבר שמי שפרימיטיבי זה דווקא אנחנו - עולם שמחנך להשתיק רגשות שליליים ולבלוע כדורים על כל רגש שלילי במקום להשתמש ביכולות ריפוי המדהימות של הגוף שלנו שמסתבר שזה מה שהאפריקנים עושים.
הריקוד שלהם דורש המון כושר! מה שמבחינה פיזית מאוד בריא לעומתינו שבקושי מזיזים את עצמנו ויושבים רובנו מול המסכים כל היום וחיים על ג'אנק פוד וגם מבחינה ריגשית הם מאוד עסוקים בלהיות מחוברים לנפש שלהם, לגוף שלהם, לטבע ואחד לשני........... כן נכון שהם עניים מאוד ועל כן פרימיטיביים והרבה גם חייהם בסכנה בעקבות מלחמות שבטים וכו. אבל דווקא מתוך העוני היה להם את הזמן להתמקד במה שבאמת חשוב בחיים ובתחום הזה הם מתקדמים מהתרבות שלנו שנות אור. אולי מי שעובר טיפול פסיכולוגי מייטיב מקבל מהחוכמה שלהם ולכן מציעים לנפגעות לעשות מיינדפולנס ומדיטציות וכל מיני דברים אחרים שמגיעים מהעולם השלישי אבל התרבות שלנו עדיין עסוקה בלהשתיק רגשות ולדחוף תרופות בתור אופציה ראשונה במקום אחרונה.
אז לסיכום - לדעתי בתחום הבריאות הנפשית דווקא הם מתקדמים יותר ולא התרבות המערבית.
למי שרוצה שווה לנסות.. זה כיף מעלה חיוך על הפנים מפדח גם אך שווה את זה - כך אני מרגישה..

מירנדה
משתמש פעיל

Re: לילה קשה כרגיל..

הודעהעל ידי מירנדה » ש' יולי 06, 2019 4:56 am

אה לא, סליחה, התמונות על המקרר של השותפה שלי היה מה שהתחיל להרגיע אותי במעט (תזכורת רגשית של קשר אנושי אוהב) ואז התחלתי לנסות את ה
dance therapy
האפריקאי..

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 104 אורחים