סכנות האינטרנט - סרטון

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

סכנות האינטרנט - סרטון

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יוני 26, 2019 11:35 pm

סרטון העלאת מודעות בנוגע לסכנות האינטרנט.
מיכל - לא בטוחה שתרצי להכנס ללינק.. מזהירה מראש.

https://www.youtube.com/watch?v=euc-WcN5IkY

נושא קשה וכאוב.
לדעתי הסרטון בנוי ממש טוב - בי הוא נגע ממש.

אבל זאת באמת שאלה וקשה אפילו..
איך מלמדים ילדים להתמודד מול הסכנות הללו?
אפשר לדבר איתם ולהסביר להם עד מחר ולהראות להם סרטים להעלאת מודעות שמותאמים לגיל שלהם ולבנות איתם סנריות בכאילו - סוג של משחק - על מנת שידעו איך להגיב אם הם נתקלים בסיטואציה שכזו אבל לשמוע, לשחק ולראות לעומת להתמודד מול סנריות במציאות - זה שני דברים שונים לגמרי. בעיקר שמוח של בן אדם עדיין מתפתח עד גיל 25 לזכרוני.
אותי בתור ילדה - ההורים שלי ממש למדו אותנו (אותי ואת האחים שלי) שאם משהו מנסה לגעת בנו איפה שהבגד ים מחסה - לצרוח ולברוח. ככה הם קראו לזה. אבל במבחן המציאות זה עזר במשהו - לא. כי המציאות הרבה יותר מורכבת מאשר מה שאנחנו יכולים להעביר לילדים שלנו בשיחות, שירים, משחקים או סרטונים. במבחן המציאות במקרה שלי ולהבנתי גם ברב המקרים מדובר במשהו מוכר לילד ונבנה קודם קשר של אמון בין הפוגע לילד והפוגע מנצל את האמון הזה על מנת לבלבל את הילד על מנת שהילד ישתף פעולה - ככה זה היה במקרה שלי ומדובר עוד הרבה לפני עידן האינטרנט.
פעם הייתי אומרת שאם היו לי ילדים לא הייתי מאפשרת להם להחזיק טלפון חכם והמחשב היה רק מחשב נייח שיושב בסלון ולא בחדרי השינה.
אבל המציאות היא שהתנהלות כזאת פוגעת ממש בעולם החברתי של הילד ובקשרים חברתיים של הילד כי כולם היום חיים על אינטרנט - זה הפך לעולם שלנו.
היום ילדים בגיל 9 ואף צעירים מזה יש להם כבר וואטסאפ ואינסטגרם ופייסבוק ופלאפונים חכמים עם אינטרנט נגיש מסביב לשעון ומחשב נייד וטאבלט ומה לא..?
איך אנחנו שומרים על הילדים שלנו בעולם של היום..?
זאת אולי שאלת המליון דולר..

מירנדה
משתמש פעיל

Re: סכנות האינטרנט - סרטון

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יוני 26, 2019 11:53 pm

"והפוגע מנצל את האמון הזה על מנת לבלבל את הילד על מנת שהילד ישתף פעולה" - למרות שאני בכל זאת בשלב מסויים התחלתי להתנגד כי זה הרגיש לי ממש רע ולא הבנתי מה קורה ולא הבנתי מה הוא עושה ונגעלתי ופחדתי אבל עדיין זה עזר לי במשהו..? לא.
אני הייתי סביב גיל 5 והוא היה סביב גיל 30.

ככה שבאמת! זה אחד הפחדים הכי גדולים שלי..
אני לא יכולה להגן, אני לא יכולה לשמור - אפילו לא על עצמי! לא בתור ילדה ולא בתור בן אדם מבוגר - אז איך על ילד בכלל אפשר לשמור..?
ואנא אל תגידו לי שיש משטרה לפנות אליה במקרה הצורך כי מבחינתי היא לא כתובת בשום אופן ובשום מצב.

מירנדה
משתמש פעיל

Re: סכנות האינטרנט - סרטון

הודעהעל ידי מירנדה » ו' יוני 28, 2019 10:36 pm

תשמור על העולם ילד
יש דברים שאסור לראות
תשמור על העולם ילד
אם תראה, תפסיק להיות
גיבור של העולם ילד
עם חיוך של מלאכים
תשמור על העולם ילד
כי אנחנו כבר לא מצליחים.