טרוגרתי ולא ציפיתי לזה

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

תפוז

טרוגרתי ולא ציפיתי לזה

הודעהעל ידי תפוז » ד' יוני 05, 2019 5:44 am

כבר שנים שלא הייתי פה ולא חשבתי אפילו להכנס לפה.

קרה משהו, לכאורה סתמי ופשוט ושיש להתעלם ממנו, אבל הוא טריגר אותי לחלוטין, ועובדה שהנה אני פה באמצע הלילה, או בוקר, או לילה, תלוי איך מסתכלים על זה, אבל לא ישנתי עדיין.

בעבר בכלל לא הבנתי מה זה טריגר, כי מעולם לא הייתי מנותקת מההרגשה הזאת. תמיד חייתי בטריגר מתמשך, ולכן שום דבר כנראה לא הפעיל אצלי שום כפתור.
לא יודעת אם זה טוב או רע לחיות בטריגר תמידי אבל הנה כשאני לא שם פתאום ורחוקה מהכל, משהו קטן מפיל אותי. אני לא בקרשים או משהו, אבל זה מעסיק אותי ותוקע אותי באופן שמדיר שינה ומעייף אותי!

אז מה שקרה הוא סתם טיפשי אבל ישנתי לבד במיטה של חבר שלי כשהוא לא פה, ואח שלו נכנס לחדר בזמן שישנתי, הייתי ערומה, אמנם מתחת לשמיכה, אבל היא יכלה בקלות לזוז בזמן שישנתי. זה החדר שלי והפרטיות שלי ואני לא צריכה להרגיש חשופה כל הזמן, או מגוננת על הפרטיות שלי.
אין מנעולים בבית, ויש רק אחים.

אח אחד כבר נכנס בזמן שלבשתי רק חזיית ספורט ולא התכוונתי שייכנס, אבל ידעתי שהוא עלול ולכן הפנתי את הגב לדלת בזמן שחיפשתי חולצה מהר.
ובטיפשותי אמרתי לו, זה בסדר איך שהוא פתח את הדלת כדי שלא ירגיש לא בנוח עם זה שאני לא הכי לבושה..

נחזור למקרה הבעייתי, האח הגדול נכנס לחדר בזמן שאני ישנה ערומה.
התעוררתי.
הוא חיפש משהו ואני קפאתי שלא ידע שאני ערה.
בשניה שהוא חלף על פניי לצאת, אמרתי לו מה לכל הרוחות אתה עושה? והוא התנצל אבל לא נראה לי שהבין את חומרת המצב עבורי. גם אני באותו רגע לא הבנתי.

מיד עלו בי מקרים שקרו לי בעבר, בחור זר באיזה מוסד לימודי עם מגורים שנכנס לי לחדר והודיע לי שיאנוס אותי, וניסה בכוח לאנוס אותי, אך התנגדתי בכל כוחותיי רק כי היה לי חבר ולא רציתי לבגוד בו. ידעתי שאם איחלש ואתמסר זה יקרה ואני אאשים את עצמי בבגידה כי נחלשתי מולו. אז נאבקתי כמו שלא נאבקתי מעולם.

וזה החליש אותי.
אני כבר כמה ימים חלשה ועייפה, ורק עכשיו תוך כדי כתיבה אני מבינה שאולי זה קשור לזה.

ואז עלה בי עוד אונס שקרה ונכנסתי לפרופיל שלו בפייסבוק לראות אותו, לראות מה חדש, הוא לא מעז למחוק אותי כי הוא יודע שאני חושבת שהוא אנס אותי והוא מפחד.
ניסיתי לשחזר את האונס ולהבין מה קרה שם, אני לא כועסת עליו יותר. אני די בטוחה שרמזתי לו או ניסיתי לגרום לו לאנוס אותי והוא רק היה קשוב אלי.
אני די בטוחה שזה תמיד איכשהו באשמתי כי אני רוצה את זה.

אבל היום אני לא מבינה אם הסיבה שרציתי את כל זה היא כי זה קרה לי וזה דפוס שנחרת ואני רוצה לזלוג אליו שוב כי זה נוח מוכר וקל.
או כי אני באמת בפטיש לזה.
או שאולי בכלל סתם צירופי מקרים והכל יחד. ומתי הכל התחיל ומאיפה?

וכל זה מטריד את מנוחתי עכשיו...ואני לא יכולה לישון כמו בנאדם.
ואיך מסבירים לאח הטיפש הזה שהשטות חסרת ההתחשבות שהוא ביצע גרמה לי לכל הבלאגן הזה? לא מסבירים, כי זה לא עניינו ולא ממקומו לדעת את זה.
אז עכשיו אני מצטיירת כעצלנית מוזרה שלא ישנה ולא עובדת ולא מתפקדת בעיניי האנשים אצלם אני גרה.
לא אכנס לסיפור על איך או למה אני גרה פה כרגע.
אבל זו העובדה.
והחבר לא פה כרגע, וחשבתי שאני סתם בדיכאון שהוא לא פה. אבל המחשבות שלא עוזבות אותי ועצם הכניסה שלי לפורום וקריאת ההודעות בו, הביאה אותי להבנה שאני פשוט בטריגר ושזה הלקות בתיפקוד הנוכחי שלי.

אז אחרי שהגעתי לתובנה, מה הלאה?
מלבד לשכב במיטה לא לישון ולשחזר אונסים שונים שעברתי ולחפש מה גרם למה?
טיפול כמובן לא בא בחשבון מאלף ואחת סיבות.

מה עושים??

מירנדה
משתמש פעיל

Re: טרוגרתי ולא ציפיתי לזה

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יוני 05, 2019 8:34 am

יקירה, נסי להזכיר לעצמך שכרגע את בטוחה. נסי להכיר לעצמך שאותו האח לא הייתה לו כוונה רעה ושהוא לא פגע בך..
אולי זה יעזור..
מעבר לכך אני חושבת שחשוב לשים גבולות - מה מותר מבחינתך ומה אסור מבחינתך. לדוגמא, שאף אחד לא יכול להכנס לחדר שלך מבלי לדפוק קודם על הדלת ולקבל אישור מילולי ברור שלך שאת מרשה להכנס לחדר.
ואחרי שבחרת מה הגבולות שלך לעשות מה שנקרא "ישיבת בית" ולהבהיר לכל מי שגר שם את הגבולות שלך.. את יכולה בנוסף להבהיר שאת מציבה את הגבולות הללו כדי למנוע מקרים שנכנסים אליך לחדר בזמן שלא מתאים עבורך - כגון כשאת מתלבשת או עם החבר..
החדר זה המקום הפרטי שלך.
מעבר לכך אולי אפשר להתקין מנעול בדלת..? שרק לך יש מפתח?
אני בעצמי קצת בניתוקים כרגע אז קצת מתקשה לעקוב אחרי מה שכתבת אז מקווה שעניתי באופן מתאים למילים שהעלת בפוסט שלך..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יוני 05, 2019 8:47 am

אה ישנת אצל חבר שלך.. סורי קשה לי לעקוב כרגע.. אז חשוב לדעתי לדבר עם חבר שלך על הגבולות שתחליטי ושהוא ידבר עם בני המשפחה שלו על הגבולות שלך בזמן שאת נמצאת שם..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יוני 05, 2019 8:51 am

ובנוסף את יכולה להגיד לאחים שלו בעצמך את הגבולות שלך במידה והחבר לא יהיה בבית לתקופה ואת ממשיכה לגור שם..

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ד' יוני 05, 2019 9:27 am

הי,
אני מחזקת את מה שמירנדה כתבה,
כן יש להבהיר בכל דרך הנכונה לך לשאר בני הבית
שיש להקיש על הדלת לפני כניסה ללחדר,
אולתוכלי לנסות לקנות מפתח,
או להתקין בדלת וו קטנה הסוגרת.
בבקשה אל תשארי לבד עם המציאות הזו,
היא בהחלט נשמעת קשה .
איך לכל בקשה.
המשך יום טוב.

תפוז

הודעהעל ידי תפוז » ה' יוני 06, 2019 1:15 am

תודה.

החבר הזמין מנעול אבל זה אומר שצריך לקדוח בקיר או במשקוף ואני לא בטוחה שנוכל לעשות את זה כי הבית של ההורים, ואין להם מנעולים בבית מלבד בשירותים.
פרטיות צריכה להיות מכובדת אבל היא לא כל כך.

בכל מקרה, זה לא העניין או הבעיה זה רק הטריגר.

השאלה היא איך מתמודדים עם המחשבות שעולות ואיך מפסיקים את זה? מלבד מסע שופינג עם חברה/שינה/אכילה/טיול עם הכלב..
מכיוון שאין לי נסיון בטריגרים, ורק עכשיו הבנתי שכל חיי חוויתי טריגר אחד מתמשך אז עד אז לא הפריע לי.
ועכשיו זו השאלה, מה לעשות עם זה?
מה התהליך הטבעי של זה?

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' יוני 06, 2019 5:47 am

תפוז יקרה, אם זה דלת עץ זה ממש פשוט ואתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם.. צריך פשוט להחליף את הצילינדר. כל מה שצריך זה מברג וברגים וצילינדר עם מפתח. מה שחשוב אבל שזה לא יהיה צילינדר של מפתח אפס כי מפתח אפס פותח את כל הצילינדרים של שמותאמים למפתח אפס. צריך שזה יהיה צילינדר עם מפתח שמיועד ספציפית עבור הצילינדר הספציפי. יש ביוטיוב סרטונים של איך להחליף צילינדר - זה לוקח בדיוק 5 דקות.
אבל מבינה ממך שזה לא העניין והטריגר הוא העניין..
קודם כל העובדה שזיהית לראשונה בחייך שאת חווה טריגר זה כבר התקדמות לכיוון חיובי משום שמבלי להיות מודעת לכך שאת מתמודדת מול משהו אי אפשר לפעול על מנת לסייע לעצמך..
כל אחד/ת מתמודד/ת אחרת..
העובדה שאת יכולה לזהות את הטריגר אומר שאת יכולה לחשוב עתידית איך את יכולה לפעול בצורה שתמנע או תפחית את הטריגר בעתיד כל עוד זה לא פוגע בהתנהלות בריאה ותקינה של חייך ולכן אמרתי שזה כבר התקדמות לכיוון חיובי - לדוגמא העצות שעלו כגון לבחור מהן הגבולות שלך ולהציב אותן.
ברגע שעולה כבר טריגר - כל אחד/ת עוזר לו/ה משהו אחר ומה שמסייע לאחד (עוברת ללשון זכר מטעמי נוחות אך זה כולל גם נשים) יכול במקרה הטוב לא לסייע למשהו אחר ובמקרה הרע אף להזיק לו..
חשוב שעכשיו שאת יודעת לזהות שטריגר עולה לחפש מה מסייע לך ספציפית במצב כזה..
יש מה שנקרא קרקוע - יש על זה הרבה מידע בגוגל. אולי משהו מהפעולות שם יוכל לסייע לך אך זה ממש עניין של ניסוי ותהיה..
ואולי דווקא להתמך במשהו שאת סומכת עליו יכול לסייע לך במצב כזה.
ואולי דווקא לכתוב או לצייר.
אולי לנשום עמוק לתוך הכאב.
אולי מדיטציה או מוזיקה יכול לסייע.
אולי להתקשר למרכז הסיוע 1202.
זה מאוד אינדווידואלי..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' יוני 06, 2019 5:52 am

"פרטיות צריכה להיות מכובדת אבל היא לא כל כך" - בתפיסה האישית שלי אחריות של החבר שלך לשים את הצרכים שלך במקום מספיק חשוב על מנת לשמור על זכויותיך.. יש לך זכות שלא יכנסו לחדר כשאת מתלבשת או ערומה או ישנה או סתם רוצה את השקט שלך או באמצע סקס עם החבר. אם הוא חבר אמיתי הוא ישים הצורך שלך בראש מעיניו ויציב גבולות לאחים שלו.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' יוני 06, 2019 6:04 am

"צריך פשוט להחליף את הצילינדר" - רק אם מעולם לא היה שם צילינדר שהוא לא של מפתח אפס זה עלול להיות בעיה כי אז סביר שהחור בדלת הוא עגול ואז צריך לחתוך את הדלת קצת על מנת שהצילינדר יכנס וזה כבר קשה וצריך לעשות מאוד בזהירות.
אז במצב שמעולם לא היה שם צילינדר אחר חוץ מצילינדר של מפתח אפס הייתי ממליצה לך פשוט לשים כן צילינדר של מפתח אפס אך כשאת לא רוצה שיכנסו לחדר פשוט תנעלי את הדלת מבפנים ותשאירי את המפתח בתוך המנעול עד הסוף כי ברגע שיש מפתח בתוך הדלת שמוכנס עד הסוף מהצד השני אי אפשר להכניס מפתח ולפתוח את הדלת..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' יוני 06, 2019 6:05 am

"כי ברגע שיש מפתח בתוך הדלת שמוכנס עד הסוף מהצד השני אי אפשר להכניס מפתח ולפתוח את הדלת.." כלומר אפשר להכניס את המפתח למנעול אך אי אפשר לסובב את המפתח ולפתוח מהצד השני של הדלת.

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 84 אורחים