הטרדה מינית ממתנדב קו סיוע - טריגר

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

הטרדה מינית ממתנדב קו סיוע - טריגר

הודעהעל ידי מירנדה » ו' מאי 24, 2019 9:27 pm

אתם יודעים..? להרבה דברים אני מצפה. חשבתי שכלום כבר לא יפתיע אותי. עברתי כל כך הרבה בחיי אבל מקו סיוע שאמור לסייע במצבי מצוקה - שם לעולם לא חשבתי שאעבור הטרדה וגם פריצה של הרבה גבולות אחרים. גם לא העליתי על דעתי שהמנדבים לא עוברים הכשרה אם אתה בתור פונה בוחר ספציפית את התחום בו אתה זקוק לסיוע..
הכל התחיל בכך שלא נח לי לפנות בטלפון - אני מעדיפה שיח כתוב. אך שעות השיח הכתוב במדינת ישראל מוגבל לשעות מאוד ספציפיות של היום ולימים מסויימים בשבוע.
הוואטס אפ של מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בישראל זמין בשעות 5 בערב עד 8 בערב מראשון עד חמישי
הצאט של מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בישראל זמין בין השעות 8 בערב עד 12 בלילה מראשון עד חמישי
הצאט של סהר זמין בין השעות 9 בערב עד 12 בלילה כל השבוע לא כולל שישי
הצאט של ערן בדרך כלל כל כך עמוס אז לא מנסה בכלל לפנות אליהם כמעט בכלל אך הם זמינים יותר שעות אך מכיוון שאין שם מענה אני לא מנסה אפילו ולא זוכרת את השעות שלהם (דברתי איתם בשנתיים האחרונות אולי פעמיים) ואין אצלם הכשרה לסיוע במצבי טראומה מינית והשפעותיה.
בקיצור - לאחר השעות הללו אין מענה בכתב בישראל ואם רוצים האופציה היחידה היא טלפון אך במרכז סיוע תל אביב כמעט לעולם אין מענה בשעות הלילה וגם אם עונים לא פעם ולא פעמיים סגרו לי את השיחה במקום לסייע לי.
אז מה שנשאר זה לפנות למדינות אחרות.
ישנם שני אתרים בעלי צאט סיוע פעיל 24/7 7 ימים בשבוע..
מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בארצות הברית
https://www.rainn.org/
ואתר נוסף שנקרא 7 cups (זה הופך לי את המיקום אבל ה7 בא לפני המילה cups - הכוונה היא ל7 כוסות)
https://www.7cups.com/member/
האתר של מרכז הסיוע האמריקאי הוא בדיוק אותו דבר כמו מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בישראל רק שהוא בארצות הברית.
7 קאפס זה אתר גלובלי כלומר המתנדבים הם מכל העולם והפונים הם מכל העולם.
אז מה שאני רוצה לספר קרה לפני אולי 3 לילות פלוס מינוס - כלומר התחיל אז..
השעה הייתה שעת לילה בישראל אחרי שהצאטים בארץ כבר נסגרו (אולי הצאט של ערן היה עוד פעיל ואולי לא אך לא מנסה להכנס לשם אפילו - לא זוכרת את השעות שלהם בכלל) ואני הייתי ממש במצוקה מהפוסט טראומה ומאוד מוצפת. נסיתי להכנס לצאט של מרכז הסיוע בארצות הברית אך היה מאוד עמוס ועל כן ההמתנה הייתה ארוכה אז וויתרתי ועברתי לאתר של 7 קאפס. הייתי בטוחה שגם שם המתנדבים מקבלים הכשרה להתמודדות עם פונים בתחום הפוסט טראומה בגלל שכשנכסים לאתר על מנת לדבר עם מתנדב אתה צריך לבחור תחום שיח ואני בחרתי פוסט טראומה כי זה מה שאני מתמודדת מולו. מסתבר שאתר לא באמת נותן הכשרה ואף לא בשום תחום סיוע אף על פי שהם מפרסמים שהם כן כי מתנדבים שונים הסבירו לי שעל מנת להיות מתנדב אתה צריך לעבור בחינה ובזה זה נגמר. שום הכשרה ושום כלום בכלל! בתחום הסיוע. אבל את זה למדתי בהמשך – כשנכנסתי באותו ערב כשהייתי במצוקה ונואשת לשיח לא ידעתי את זה.
נפלתי על מתנדב קריפי שחצה כל גבול אפשרי – גבולות האתיקה, גבולות האתר בו הוא מתנדב וגבולות החוק בכל מדינה שמגדירה מהי הטרדה מינית ומזו הסכמה.
זה התחיל בכך שהוא שאל אותי כל מיני שאלות זיהוי לגבי שמבחינת האתר אסור למתנדב לבקש פרטים מזהים למרות שלא מעט מהם שואלים – כגון בת כמה את ומאיפה את בעולם וכדומה. אני ספקתי את המידע כי לא רואה בזה בעיה שידע מדינה וגיל ודברים בסגנון הזה.. זה שיח בין בני אדם.. ספרתי לו שאני פוסט טראומטית, שיש לי הסטוריה ארוכה של פגיעות מיניות, ספרתי לו בכללי ככה מה הפוסט טראומה שלי כוללת ואיך היא מתבטאת.
כשזה עוד היה בכתיבה באתר של 7 קאפס סיפרתי לו מאוד בכללי ומאוד בגדול.
הוא ביקש שנעבור לסקייפ.
אני לא ידעתי שמעבר מחוץ לפלטפורמה של 7 קאפס הוא עבירה על חוקי האתר אך כן זה הרגיש לי מוזר.. כאילו למה לעבור לפלטפורמה אחרת? ההתנדבות שלך היא כאן ואנחנו כבר מדברים כאן אז הססתי מאוד אך הוא הסביר לי שהסיבה שרוצה לעבור איתי לסקייפ זה כי יש לו דברים להגיד לי ושיותר קל לו מילולית מאשר בכתיבה. חשבתי לעצמי זה צאט מכל העולם – זה משהו שלא מגיע ממדינה דוברת אנגלית שפה ראשונה (הוא מהולנד) אולי באמת קשה לו מבחינת איות וכדומה ויותר קל לו מילולית ובתאכלס גם לי יותר קל להבין ולהתבטא מילולית באנגלית כי הקריאה שלי איטית ואני מלאה בשגיאות כתיב באנגלית אז למרות ההיסוסים הסכמתי. הייתי במקום רע ומוצפת וכל כך נואשת לדבר עם משהו שלא יכלתי לחשוב רציונלית ממש.. לא חשבתי על כך שהפרטים שלי מופיעים בסקייפ כגון שם, תמונה וכדומה ובכלל לאורך השיחה התחושת בטן שלי אמרה לי שמשהו איתו לא בסדר אבל הייתי כל כך בסערה ובפלאשים ובניתוקים שלא ממש יכלתי להקשיב לעצמי והייתי יותר עסוקה בלדבר עם משהו שמבין בתחום. הוא מחייו האישיים מבין בתחום אך לא בגלל האתר אלא מלימודים. אצלו כמובן חוץ ממדינת מגורים לא היה שום מידע אמיתי עליו בסקייפ. ברגע שעברנו לפלטפורמה של סקייפ עשינו שיחה מילולית. זה התחיל בכמה משפטים בכתיבה ואז התחילה השיחה. הוא התקשר אלי ואני למרות חוסר הכרותי עם סקייפ לחצתי על כפתור שיחה מילולית ולא על כפתור שיחת וידאו. הדבר הראשון שהסביר לי זה שהסיבה האמיתית שהעביר אותנו לסקייפ זה בגלל שהוא רוצה לייעץ לי ואסור לו לייעץ בתור מתנדב כך שברגע שעבר לפלטפורמה אחרת בשיח מילולי זה כבר לא מתועד יותר וכך יכול לייעץ לי בתחום בו אני סובלת (פוסט טראומה בעקבות התעללות מינית ארוכת שנים).
הוא אמר לי לא לספר לאף אחד/ת שהוא עבר איתי לפלטפורמה של סקייפ ושהוא מייעץ לי כי אחרת יעיפו אותו מהאתר.
הוא התחיל לייעץ לי על טיפולים מאוד לא מקצועיים ושלח לי לינקים לגביהם גם בתל אביב כי שאל אולי באיזה איזור של ישראל אני גרה ואני לא הייתי במקום לחשוב כל כך ולהבין מה קורה כאן ועניתי לו.
דיבר המון בתחום הלייעץ לי וכשאני נסיתי לדבר כל פעם עצר אותי ובקש ממני שאקשיב לו. בכל אופן כל אלו היו סימני אזהרה למה שיקרה בהמשך אבל אני בשלב הזה ראיתי ולא ראיתי את זה.. הייתי כל כך נואשת לעזרה.
הוא התחיל לשאול אותי כל מיני שאלות לגבי מצבי – אם אני הייתי אשת מקצוע שרוצה לאבחן מטופל הייתי שאלות בסגנון שכזה. שיח שיותר מתאים לחדר טיפול מאשר לפונה ומתנדב אבל שוב – לא הייתי במקום לחשוב יותר מידי..
הוא אמר איזה משפט שבעקבותיו ספרתי לו שבנוסף להסטוריה ארוכה של טראומה מינית עברתי גם אלימות בבית מצד ההורים שלי כשגדלתי ושנתקתי איתם קשר.
משפט בסגנון שאני רק יכולה לחלום שאבא שלי היה אומר לי אך לעולם לא אמר לא מאמינה שאי פעם יגיד. משהו בסגנון של אני חשובה והדעה שלי חשובה ואני צריכה לשים את עצמי מקום ראשון ולתת לעצמי מקום או משהו בסגנון.
לאחר שאותו מתנדב שמע על ההורים שלי התחיל להגיד משפטים כאלו ללא הפסקה עד שכבר התחלתי להרגיש שאני נקשרת אליו ואזהרתי אותו – נסיתי להזהיר אותו לפחות – אמרתי לו שאני בסוף אתאהב בו בגלל המשפטים הללו שהוא לא מפסיק להגיד, שאני כבר מתחילה להקשר אליו ושכדי שיפסיק ושיעצור.. מבחינתי זאת אזהרה כי מתנדב של קו סיוע לא אמור לפעול בצורה שהפונה אומרת לו שהיא כבר מתחילה להקשר אליו ותתאהב בו אם ימשיך כך אך בשבילו זה היה מעיין תפיחה על השכם הגדיל לו את האגו. הוא לא עצר, לא הפסיק והמשיך בדיוק באותו האופן שעשה עד האזהרה שלי..
הוא נגע בנקודות כל כך רגישות ואמר לי דברים שאני כל כך נואשת לשמוע עד שבסוף כבר שאלתי אותו לגמרי בצחוק!! אם הוא היה רוצה להיות אבא שלי.
זה היה הכי בצחוק שבעולם! אבל הוא לקח את זה לגמרי ברצינות ומהרגע הזה דרש ממני לקרוא לו אבוש והתחיל לקרוא לי הילדונת שלו. אמרתי לו שאמרתי את זה כי המשפטים שהוא אומר אלו משפטים שאני יכולה רק לחלום שאבא שלי היה אומר לי אך שהשאלה הזו הייתה לגמרי בצחוק ושאני לא יכולה לקרוא לו אבא אך הוא המשיך לעמוד על כך לאורך כל המשך השיח שאקרא לו אבוש ושאני הילדונת שלו.
עניתי לו שאני יכולה לקרוא לו אבא מאמץ או אבא בכאילו. אבל הוא עמד על זה – לא, אני האבוש שלך ואת הילדונת שלי ותקראי לי רק אבוש.
הוא המשיך והמשיך והמשיך להגיד משפטים שאני כל כך נואשת לשמוע מאבא שלי ולעולם לא שמעתי עד שכבר הילדה של הדיסוציאציה התחילה לבוא כי היא רצתה לדבר עם האבוש החדש שלה.. האבוש שאוהב אותה ואכפת לו ממנה ושם אותה מקום ראשון ואומר שהרצונות והדעות שלה חשובות – היא רוצה את האבוש הזה.
אמרתי לו שילדה של הדיסוציאציה מתחילה לעלות בגלל הדברים שלא מפסיק להגיד ושאני נאבקת בזה בכל הכח!
הוא ענה לי אל תאבקי בזה, אל תלחמי בזה, זה דבר טוב, תני לזה לקרות.......
אני הייתי מופתעת מאוד ממה שענה והילדה באמת הגיעה.
הילדה של הדיסוציאציה היא בת 5 למי שכאן לא זוכר..
הוא אמר אוווווווו הינה...... אני שומע שהתחלפת...... ילדונת שלי.......... אני שומע שאת כאן......... והתחיל להגיד לה את המשפטים הכי הזויים בעולם! משפטים כמו..
ילדונת שלי את רוצה לשבת בחיקו של אבוש..?
הוא כמובן מתכוון עליו – שהוא האבא שהיא תשב עליו.
את רוצה שאבוש יחתל אותך..?
את רוצה שאבוש יאכיל אותך..?
את רוצה שאבוש יקריא לך סיפור..?
וכל מיני שאלות בסגנון וחזר על אותן השאלות שוב ושוב ושוב.
בשלב מסויים אפילו הילדה של הדיסוציאציה קלטה שמשהו כאן לא בסדר והתחילה להרגיש לא בנח עם השאלות. אך אין לה את השפה כמו של כל אדם מבוגר להגיד לו שהשאלות שהוא שואל לא מתאימות לה אך לרמת יכולתה ועם הגבלות השפה נסתה להגיד לו שזה לא מתאים לה ושיפסיק.
היא נסתה להעביר נושא ולספר לו על הבובה טיגר שיש לה והיא מאוד אוהבת, היא נסתה לדבר איו על ספר של דוקטור סוס שהיא מאוד אוהבת, היא אמרה לו שוב ושוב שהיא לא מרגישה טוב היא מידי פעם לא ענתה לו וזאלו היו הדרכים שהיא יכלה ועשתה על מנת להגיד לו שזה לא מתאים לה מה שעושה והיא גם נכנסה להתקפים פוסט טראומטיים מהדברים שאומר לה והוא הבין שהשאלות שלו לא מתאימות לה ושהיא מנסה לגרום לו להפסיק!
אני יודעת שהוא הבין בגלל שבשלב מסויים שאל אותה אם היא מרגישה שלשבת בחיקו של אבוש זה דבר שמרגיש לה גס ומלוכלך לעשות.
היא ענתה שכן.
הוא ענה אהההההה עכשיו אני מבין למה את לא רוצה לשבת בחיקו של אבוש..... כי זה מרגיש לך גס ומלוכלך........
היא ענתה לו כן.
הוא אמר ואת רוצה להיות ילדה טובה את לא רוצה להיות ילדה שעושה דברים מלוכלכים וגסים.............
היא ענתה לו כן.
הוא ענה אז לכרגע זה בסדר שלא תשבי על אבוש אבל בפעם הבאה שאבוש מבקש ממך את חייבת לשבת בחיקו של אבוש בגלל שזה מה שאבוש רוצה.
זה היה טריגרי. העובדה שמשהו לא מתאים המסר עובר לצד השני אך הצד השני בוחר לכפות את הרצונות שלו ולא אכפת ממה מתאים לצד שמנסה להפסיק את זה.
הילדה נכנסה כבר ממש להתקפים קשים – הוא הבין שכבר אין עם מי לדבר וניתק איתה את השיחה והשאיר אותה להתמודד לבד עם ההתקפים להם הוא גרם בגלל אופן ההתנהלות שלו לאורך השיח!
ביום שאחרי יצר איתי קשר שוב בסקייפ. כתבתי לו שהדברים שהוא עשה אסור היה לו לעשות, שהוא חצה גבולות ושלא יצור איתי קשר שוב. הוא כמו כל הפוגעים למינהם ענה בחזרה שהוא מתנצל שאני מרגישה ככה ושהוא רק ניסה לסייע לי (זה מעיין תסריט קבוע של פוגעים – הם כולם עונים בדיוק את אותה התשובה! הם לא עונים סליחה על מה שעשיתי – הם עונים אני מצטער על מה שאת מרגישה.. אני מניחה שזה ממקום של להסיר מעצמם אשמה ולצאת בידיים נקיות מכל הסיפור) אבל אם אני לא רוצה שיהיה איתי בקשר יותר אז הוא ינתק איתי קשר.
בנוסף הילדה של הדיסוציאציה נשארה מאוד מבולבלת – בלבול לו אותו מתנדב קו סיוע גרם!! מצד אחד נכון שהוא פוגע אבל מצד שני הוא גם אומר את כל הדברים שהילדה ואני רק חולמות עליו – דברים כמו אני חשובה ואני צריכה לשים את עצמי מקום ראשון ויש לי מקום וכו.
הילדה רוצה להמשיך לתקשר ולדבר עם האבוש החדש שלה. זה שאוהב אותה ואומר שהיא חשובה.
אני מנסה להסביר לה שזה בדיוק ההפך – הוא גורם לבלבול הזה בכוונה מנצל את החולשות על מנת לפגוע אך קשה לה והיא מאוד מבולבלת.
היא אני חושבת שזה היה בלילה שאחרי התקשרה למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בתל אביב והתלוננה עלי למשיבון כי היא רוצה לדבר איתו ואני לא מסכימה לה.
חזרו אלי בבוקר ממרכז הסיוע ואני לא זכרתי את השיח שלה עם המשיבון אך כשהסבירו לי מה היא אמרה למשיבון היה ברור לי על מה מדובר וספרתי למתנדבת של מרכז הסיוע על אותו המתנדב. היא העבירה את המידע לרכזת של תל אביב בנסיון לראות אם יש משהו שהם יכולים לעשות בנידון.
בזמן שהייתי בניתוקים מחקתי את השיח עם אותו המתנדב מהאתר כך שכבר לא היו לי את הפרטים שלו באתר יותר ובגלל שהוא מסוכן היה חשוב לי לנסות לעשות את מירב המאמצים על מנת לאתר אותו ולדווח עליו לבעלי האתר. לרגע אחד הוא היה על המסך שלי כי משך שיחה שלי כשבקשתי באתר לשוחח עם מתנדב ונכנסתי לפרופיל שלו על מנת לראות פרטים עליו אך כשחזרתי אחורה הדפים של האינטרנט הכל נעלם ואי אפשר היה לשחזר את זה יותר.
שמתי לב שיש לו דגל אנגליה שם אז היה בלבול האם הוא מהולנד או האם הוא מאנגליה למרות שאין לו מבטא בריטי בכלל!! גם כשהוא דיבר עם הילדה והיא לא ידעה איפה זה הולנד ושאלה אותו איפה זה הוא ענה לה שזה באנגליה אך בסקייפ היה כתוב שהלוקיישן שלו נמצא בהולנד. בכל אופן לאחר בירורים אין סופיים הבנתי שכנראה הולנדי שרוצה להיות בריטי. כי השעה בבריטניה היא שעתיים אחורה מישראל כשהוא אמר שאיפה שהוא נמצא השעה היא שעה אחורה מישראל והסבירו לי שמכניסים באתר של 7 קאפס ידנית מדינה וזה לא הולך על פי גי.פי.אס.
המתנדבים באתר אמרו לי שעל מנת לדווח עליו באתר אני חייבת את השיח איתו. מרכזה הסיוע בישראל אמרו לי לחכות עם זה ולא לעשות כלום בינתיים כי אולי הם דרך קשרים שלהם יוכלו לעשות משהו אך הרגשתי שאני חייבת לעשות את המיטב שלי על מנת לאתר אותו משום שהוא יכול לגרום הרבה מאוד נזק לפונים/ות – לעזאזל – לי הוא גרם הרבה מאוד נזק אבל זה גם יכול להסתיים במקומות יותר גרועים כגון פגיעה עצמית של פונים/ות ואף התאבדות בגלל הדברים שעושה כשבחורה נמצאת במצב ממש קשה ואין לה למי לפנות ובמקום לסייע לה הוא פוגע בה ומשחזר פגיעה בה – זה יכול להסתיים מאוד מאוד רע ואני לא רוצה את הדם הזה על הידיים שלי! שיכלתי לעשות משהו ולא עשיתי. אז עשיתי את המיטב שלי על מנת לאתר אותו באתר. התחלתי לשלוח אבוש..? לכל מיני פרופילים שיכולים להיות הוא ואף שלחתי מייל למחזיקים באתר של 7 קאפס. זה אומנם באנגלית אך מנחשת שלפחות רובכם יודעים מספיק אנגלית על מנת לקרוא.. עד עכשיו עמלתי לתרגם לכם אך המייל ארוך מידי כרגע עבורי לתרגם – מתנצלת מראש..
זה המייל ששלחתי להם...

Hello, I need help.
I want to report a listener because I feel and believe he is very dangerous but I erased our conversation and I don't remember his user name on the 7 cups site. I do know he's either from the Netherlands or from the UK and his pic has hands in different colors. He's a male and I got his Skype username if case needed.
I seriously want to report him - he sexually harassed me, he broke the site's rules, he advised me on my situation, he told me not to tell anyone that we're on Skype and that he is advising me because he is not allowed to give advice as a listener, he was the one that suggested we move to Skype - I didn't know at the time it was against the rules, he was doing things that a listener is not allowed to do but a therapist is (he is a listener - not a therapist) and because of all the things he was doing he got me to a really bad place and then stopped the conversation and left me alone all over whelmed with flashbacks and dissociation in response to the things he did.
I've been trying to locate him on the site to report him but I can't seem to locate him. I even sent some listeners the message: "daddy..?" to try locate him (because that's how he want's me to refer to him as - he's the daddy and I'm his baby girl) but that didn't work either.

Please tell me how I can report him without being able to get to the conversation..?

The conversation took place on the 20th of may 2019 at the early morning my time. maybe around 12 am..? maybe around 1 am..? 2 am..? 3 am..? (my time). I do know that he is one hour backwards from my country and I live in Israel.

Please help.

אבל התשובה שקבלתי היא שללא שם משתמש אין להם מה לעשות בנידון.
עניתי להם שאם ככה אז הם לא מותירים לי שום ברירה מאשר ליצור איתו שוב קשר בסקייפ, להתנצל בפניו על כך שבקשתי ממנו לא ליצור איתי קשר שוב ולשתף פעולה עם המשחקים החולניים שלו במטרה ובנסיון להביא אותו חזרה לאתר 7 קאפס על מנת לדווח עליו. שאני רוצה שיהיה מתועד וברור שאני לא עושה את זה כי אני רוצה לקחת חלק בסטיות שלו אלא נטו עושה את זה על מנת להגן על נפגעות אחרות שיגיעו לאתר הזה במטרה לקבל סיוע ויקבלו הטרדמה מינית במקום.
שלחתי לו הודעות בסקייפ אך הסתבר שחסם אותי כי הבין שאני מסוכנת עבורו – שאני מספיק חזקה ומספיק מבינה מה קורה על מנת להיות יכולה להעמיד אותו במקום ולהבהיר לו שמה שעשה אסור היה לו לעשות ושלא יצור איתי קשר יותר אז הוא הבין שאני גם אולי מסוגלת לדווח עליו אז חסם אותי מהסקייפ.
כשהבנתי ממתנדבים שגם אם אדווח עליו לאתר ויעיפו אותו משם כל מה שהוא צריך זה לפתוח פרופיל חדש אז הבנתי שחבל על כל המאמצים שלי. אמרו לי שזה אומנם קשה אך אפשרי לפתוח פרופיל חדש של מתנדב באתר.
אז בחרתי לוותר אך בכל זאת שבמרתי את פרטי הסקייפ שלו אצלי על מנת שאולי אם מרכז הסיוע יזדקק לפרטים נוספים שלו שאני יכולה להשיג דרך הסקייפ אז שיהיה לי.
אבל מה שקשרה זה שהילדה עדיין מבולבלת ועדיין רוצה לדבר עם האבוש החדש שלה. אתמול בלילה היא התקשרה למרכז הסיוע בתל אביב ובאופן מפתיע ביותר ענתה לה מתנדבת (כי בשעות הלילה הם בדרך כלל לא עונים במרכז הסיוע בתל אביב). היא רצתה לדבר עם המתנדבת על כך שהיא רוצה לדבר איתו אבל אני לא מסכימה לה לדבר איתו והתשובה שקבלה היא תתקשרי מחר בבוקר. וסורי אבל זה מרתיח אותי!! המתנדבים פה במרכז הסיוע על מנת לסייע לפונים וזה לא פעם ראשונה שמקבלת תשובה כזאת שמשאירה אותה ובמקרים שאני התקשרתי אותי מאוד לבד!! היא בקשה עזרה והמתנדבת לא הייתה מוכנה לדבר איתה!
הילדה מאוד רצתה לדבר עם האבוש החדש שלה ועלתה על דרך – היא יותר חכמה ממני!!! אני מעולם לא חשבתי על האופציה של לפתוח משתמש חדש בסקייפ וליצור איתו קשר על פי הפרטים שיש לי – אבל היא חשבה על זה!! פתחה חשבון סקייפ חדש ויצרה איתו קשר!
זה היה יכול להמנע!!! אם אותה מתנדבת הייתה רק משוחחת איתה! היא חפשה להתלונן עלי שאני לא מסכימה לה ליצור איתו קשר – זה הכל! אבל היא סגרה לה את הטלפון – המתנדבת ממרכז הסיוע בתל אביב!
היא יצרה איתו קשר והוא בהתחלה היה כזה אני לא יכול לדבר איתך כי את אמרת לי לא ליצור איתך קשר שוב. אך היא הסבירה לו שזאת לא הייתה היא אלא אני שאמרתי לו לא ליצור איתו קשר יותר ואף נתנה את השם שלי ואמרה שהיא כן רוצה לדבר איתו ושהוא האבוש שלה ושהוא הבטיח לה שהוא תמיד יהיה שם בשבילה אבל הוא בחר להעלם. הוא ביקש שהיא תפתח את הוידאו שהוא יוכל לראות שזה היא והיא פתחה לו את הוידאו!!
הוא התחיל עם אבוש יכול להמשיך לדבר איתך (ילדונת) רק בתנאי שאת תעשי את הדברים שאבוש מבקש כי אחרת מי יטפל באבוש..?
אחרת אבוש יצטרך לחפש ילדונת אחרת שתעשה את הדברים שהוא מבקש ואת לא תוכלי להיות הילדונת של אבוש יותר כי את לא רוצה לעשות את הדברים שאבוש מבקש..
קיצר הוא שם אותה במקום בלתי אפשרי עבורה. אך למרות זאת היא עמדה על כך שהיא רוצה לדבר איתו אבל לא לעשות דברים מלוכלכים והוא עמד על כך שילדונת צריכה לעשות מה שאבוש מבקש אחרת היא לא הילדונ שלו יותר..
היא אמרה לו שזה לא פייר וכדומה..
בכל אופן השיחה הסתיימה בכך שהוא צריך ללכת לישון אבל הם סיכמו בינהם שהוא ישמור איתה על קשר..
ברור לי שהוא ידע שהוא מדבר עם הילדה של הדיסוציאציה כי הוא כבר שמע את ההבדלים ביננו והיה מאוד ברור שזאת היא מדברת – כל אחד ששמע את שתינו היה יודע לזהות.
אחרי שאני חזרתי נכנסתי ממש לסערה ולהתקפים קשים בעקבות אותו שיח שהיא יצרה איתו קשר ושהוא ממשיך להצליח לשחק עם הרגשות שלה. הייתי נסערת ברמות מטורפות והייתי חייבת לשוחח עם משהו אז התקשרתי חזרה למרכז סיוע בת אביב שכבר לא ענו בו יותר אחרי שאותה מתנדבת שסגרה לילדה של הדיסוציאציה את הטלפון במקום להיות כאן בשבילה אז השארתי הודעה נסערת מאוד במשיבון.
אחרי זה התחלתי להתקשר לכל מיני מרכזים בישראל אך לא הייתה תשובה באף אחת מהן! מבאר שבע ועד ההגליל או שזה הגולן..? כבר לא זוכרת אבל עד הצפון!! ולא הייתה תשובה בשום מרכז שהתקשרתי אליו אז התקשרתי כבר למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בארצות הברית!! מרב שהייתי כל כך נסערת המוקדנית התקשתה להבין מה אני אומרת. כשמתקשרים לשם מגיעים למוקדנית שצריך להגיד לה על איזה נושא אני רוצה לדבר עם משהו ועל פי זה מעבירה את השיחה למתנדבים המתאימים.
עניתי לה שאני רוצה לדבר על הטרדה מינית. ברגע שהצליחה דרך הסערה והבכי שלי להבין מה אני אומרת היא העבירה אותי אך השיחה חזרה אליה (היה עומס גדול מידי של שיחו באותו זמן) אז היא ניסתה להעביר אותי שוב אך לא הייתה תשובה אז כבר ניתקתי. המשכתי לנסות להתקשר למוקדים בארץ וסוף סוף ענתה לי משהי במרכז הסיוע השרון. היא הצליחה להרגיע אותי ודברה איתי והייתה כאן בשבילי.
אחרי זה החלטתי ששמירת הפרטים שלו בסקייפ לא שווה את זה אם הילדה מנצלת את הפלטפורמה הזאת על מנת ליצור איתו קשר אז חסמתי אותו בסקייפ וכשחוסמים משתמש זה שואל מה הסיבה אז בחרתי את האופציה של הטרדה מתוך כל האופציות שזה נתן והעפתי אותו מהסקייפ.
אני לצערי זוכרת את השם משתמש שלו אך מנסה לשכוח על מנת שהילדה לא תשתמש בזה על מנת ליצור איתו קשר שוב..
כשספרתי לאחד המתנדבים ב7 קאפס על כך שהילדה של הדיסוציאציה יצרה איתו קשר הוא אמר שאני מעודדת אותו לפגוע בי. וזאת האשמה! אני יודעת שהכוונה שלו טובה אבל זה מה שקורה כאשר מתנדב לא מקבל הכשרה להבין את הסמפטומים ואת המורכבות שלהם. לא אני לא מעודדת אותו!! על פי החוק היא לא יכולה לבצע החלטות שכאלו והיא לא כשרה לתת הסכמה לשום סוג של מיניות שקיימת!! בשל מגבלה נפשית. אנשי מקצוע שטיפלו בי אמרו לי שאני לא כשרה לתת הסכמה וגם עורך דין שהתמחה בתחום אמר לי שמבחינה חוקית אני לא כשרה לתת הסכמה! כך שזה לא משנה אפילו אם הילדה התקשרה אליו ורוצה לדבר איתו – היא לא יכולה מבחינה חוקית להיות אחראית או מעודדת!
ושלחתי לו את הלינק הזה שמגדיר בדיוק מתי זוהי אינה הסכמה..
https://www.educaloi.qc.ca/en/capsules/ ... -not-valid
הכוונה של אותו מתנדב אומנם הכי טובה שבעולם אך זה מה שקורה כשמתנדב מסייע לפונות בתחומים שהוא לא מבין בהם!
בנוסף הסברתי לו שגם אם לא הייתה לי נכות נפשית שמתבטאת באופן שמונע ממני להיות יכולה לתת הסכמה מבחינה חוקית – אם הייתי בריאה בנפשי והייתי מעודדת את אותו מתנדב לנהוג כלפי באופן מיני עדיין מקומו בתור מתנדב של קו סיוע! להגיד לי שזה לא מתאים ולסגור את השיחה!
בכל אופן הוא הבין את הדברים והנקודות שהעליתי בפניו אבל זה עדיין מכאיב לי.
אני סהכ בקשתי אוזן קשבת – לא בקשתי להפגע, לא רציתי להפגע וכל מה שהילדה של הדיסוציאציה מחפשת זה משהו שיאהב אותה וישים אותה מקום ראשון.
ובמקום הכל כך פגיע הזה – כל כך קל לנצל, לבלבל ולפגוע...................
אז אני מוצאת את עצמי נפגעת ממתנדב קו שסיוע שפניתי אליו מלחתחילה על מנת לסייע לי להתמודד רגעית עם סמפטומים פוסט טראומטיים שאני סובלת מהם בעקבות הסטוריה ארוכת שנים של תקיפות מיניות ומה שקבלתי בתמורה זה ניצול, הטרדמה מינית ופגיעה.
תודה על ההקשבה..

מירנדה
משתמש פעיל

Re: הטרדה מינית ממתנדב קו סיוע - טריגר

הודעהעל ידי מירנדה » ו' מאי 24, 2019 9:30 pm

בדרך כלל אני קוראת לפני שליחה אך הפעם יצא כל כך ארוך שבעצמי אין לי כח או מצב רוח לקרוא.. סורי על האורך ומקווה שלא פקששתי בדרך כי הרבה פעמים כשכותבתים ולא קוראים לפני חסרות מילים ואותיות ומתבלבלות מילים ואותיות אז מקווה שהכל מובן.
וסורי על האורך..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' מאי 26, 2019 12:33 am

אני מרגישה איך אני לאט לאט הולכת ונעלמת מהחיים האלה..
עוד צעד ועוד צעד
עוד טיפה ועוד טיפה
זה רק אני והמחשב
אני והחדר
אני והלבד
עוד פגיעה ועוד פגיעה
ולאט לאט לא נשאר כבר כלום
נוצר חוצץ ביני לבין החיים
ואני אין לי כבר כלום בחיים
לא נשאר לי כלום
רק אני והחדר
אני והמחשב
אני ולבד
מבודדת מהחיים
מבודדת מהעולם
רק אני והפוסט טראומה
אני והפגיעות
שלא פוסחות עלי בשום מקום בחיים האלה
כבר לא נשאר כלום
וכל מה שאני רוצה זה אקדח
להכניס לעצמי כדור אחד בראש
ולסיים עם הכל
להפסיק את הכל
לגמור עם הכל
לא יכאב יותר
לא יציק
ופגיעות עתידיות לא יקרו עוד
לא לי
כי כבר גם פיזית לא אהיה פה
לא עבר
ולא עתיד
הכל יסתיים ברגע אחד
זה מה שאני רוצה
זה כל מה שאני רוצה
בא לי למות.
ובבקשה לא לשלוח לי משטרה - רק בוכה לא מתאבדת.
אבל רוצה. רוצה כל כך. שהכל כבר יסתיים. שהכל כבר יפסיק. שלא אהיה עוד. והכל יהיה שקט.
:bye:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' מאי 26, 2019 6:59 pm

דברתי עם מרכז הסיוע בתל אביב ואני לא אספר מה הסבירו לי כי אני לא יודעת אם הם רוצים שאספר או לא אך יש סיבה טובה לכך שאותה מתנדבת באותו לילה לא רצתה להמשיך לשוחח עם הילדה של הדיסוציאציה ועכשיו שמבינה את הסיבה שבמקרה הזה וגם במקרים קודמים בעבר לא רצו להמשיך את השיח עם הילדה של הדיסוציאציה אז אני כבר לא כועסת יותר על מרכז הסיוע בתל אביב והלקחים הופקו במרכז הסיוע (גם לגבי וגם לגבי בנות נוספות שסובלות מדי.אי.די).

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' מאי 26, 2019 11:14 pm

איפה נגמר הכאב ומתחילים החיים?
איפה נגמר הסבל וחיוך מתחיל לבצבץ על הפנים?
איפה הכל מפסיק להציף?
להתקיף
ולחזור על עצמו?
כי כרגע האפילה גדולה
ולא מוצאת נקודת מוצא
בכל מקום נפסת ברשת
שלא עוזבת אותי
ולא מניחה לנפשי
כבר לא יוצאת מהבית
כבר לא נמצאת בין החיים
וגם שם
אפילו שם
בתוך האפילה
אני נופלת
כבר אין מוצא
פשוט אין מוצא
אולי לכך נועדתי
זה מוצא אותי בכל נקודה
אני כבר לא יוצאת מהבית
חוץ מאשר אם אין ברירה
אז השטן מוצא אותי דרך המחשב
ואין לי מנוס
אין לי תקווה
קורע אותה במילים
קרוע את רגשותיה
היא כל כך נואשת לאהבה
אהבה אמיתית
מכבדת
אכפתית
והוא מנצל את נקודות החולשה
מנצל את מצבה
ויודע בדיוק מה להגיד
על מנת לבלבל אותה
להפוך אותה לשלו
לגרום לה לעשות כרצונו
או במילים אחרות – להכריח אותה
הוא נמצא בעמדת כח
הוא עובד בקו סיוע
מתנדב הכוונה
כך שזה לא משנה מה היא עושה
ולאין פונה
בסוף היא נופלת
ולוקחת אותי ביחד איתה
כי היא ואני משוייכות לאותו גוף
ואני כואבת את כאבה
והיא את שלי
ואנחנו פה ביחד
אבל כל כך לבד
רק לשם הבהרה - היא - הכוונה לילדה של הדיסוציאציה
והיא רק בת 5
אני בן אדם שבור
נשברתי לרסיסים
וזה מה שנשאר ממני
הוא כל כך מניפולטיבי
הוא כל כך יודע מה להגיד ומה לעשות
אני לא הראשונה ואני לא האחרונה
ואני לא אתפלא אם עושה ועשה את זה גם באופן לא רק מילולי עם ילדים בחייו המציאותיים
הוא גבר חולה, סוטה
אבל האתר לא נוקף אצבע על מנת לעזור לי
על מנת לעצור אותו
ומרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ניסה לברר אם יכול לסייע
אך מכיוון שהוא בהולנד וזה דרך האינטרנט אין להם מה לעשות
אבל הנזק כבר נגרם
לא נשאר כלום
לא נשאר חיים
לא נשאר משפחה
לא נשאר חברים
חוץ מהשותפה
אך עליה לא יכולה להפיל את כל הצרות שלי
היא בחורה רגישה
וצריכה לחיות את חייה
ולא לדאוג לי
ולא לטפל בי
לא נשאר שמחת חיים
אני שבר כלי
וזה מה שנשאר
לא יכולה לספוג עוד פגיעות
אין מקום בלב שלי יותר
הוא לא רחב מספיק על מנת להמשיך לספוג
פשוט כבר לא מסוגל
זה תמיד מוצא אותי
זה תמיד תופס אותי
תמיד
כנראה שלשם כך נועדתי
מתנתקת
נעלמת
המח כבר לא כאן
כבר לא מצליחה לזכור מה כתבתי עד עכשיו
חוץ ממעט שבבי זיכרון
אני עומדת פה עם פה פעור
של כמה בן אדם יכול לעבור ב33 שנים
ומתפלאת כל שנה מחדש שאני עדיין בחיים
אבל הולכת ונעלמת
הולכת ודואכת
ולאט לאט אני אולי פיזית כאן אך אני כבר מזמן לא באמת
מתהלכת בין הצללים
בין צללי העבר לניתוקים, פלאשים והתקפים
מתהלכת בין החיים למוות
בתוך אפילה בלתי נגמרת
שלא תגמר לעולם
בא לי להדליק נר זיכרון
נר לכבוד הבן אדם שיכל להיות
ומת בתרם עת
מת לפני שניתן לו בכלל הזדמנות בתוך העולם הזה
כי חיים ללא טרומה לעולם לא הכרתי
אבל אולי רק אולי בשעות הראשונות לחיי או בימים הראשונים עוד היה טוב
אולי רק אולי
כי את הימים הללו לא אוכל לזכור
אך עברתי התעללות עוד לפני שלמדתי ללכת
עוד לפני שלמדתי לדבר
33 שנה
עוד מעט
וזה לעולם לא נגמר!
עוד כשבועיים ימלאו לי 33
נועדתי לכאב
נועדתי לסבל
ועל אמונה ויתרתי מזמן
לא מאמינה באלוהים
לא מאמינה בדת
לא מאמינה בעולם
לא מאמינה באנשים
לא מאמינה בחיים
לא מאמינה בעצמי
לא מאמינה שזה אי פעם יגמר
זה גהנום נצחי.
ואני שואלת את עצמי - למה לעזאזל הצילו אותי??
למה לעזאזל הצילו את חיי??
כואב לי
כואב לי כל כך
הכל כואב לי
פיזית
רגשית
רוחנית
הכל כואב
ולפעמים אני שואלת את עצמי בשביל מה אני נלחמת?
כי יש בי חלקים שרוצים לחיות
אני רק לא מבינה למה
אֵל מָלֵא רַחֲמִים, שׁוֹכֵן בַּמְּרוֹמִים, הַמְצֵא מְנוּחָה נְכוֹנָה, עַל כַּנְפֵי הַשְּׁכִינָה, בְּמַעֲלוֹת קְדוֹשִׁים וּטְהוֹרִים, כְּזוֹהַר הָרָקִיעַ מַזְהִירִים, אֶת נִשְׁמַת פלונית בת פלוני שֶׁהָלְכָה לְעוֹלָמָהּ, בַּעֲבוּר שֶׁנָדְבוּ צְדָקָה בְּעַד הַזְכָּרַת נִשְׁמָתָהּ, בְּגַן עֵדֶן תְּהֵא מְנוּחָתָהּ לָכֵן בַּעַל הָרַחֲמִים יַסְתִּירֶהָ בְּסֵתֶר כְּנָפָיו לְעוֹלָמִים, וְיִצְרֹר בִּצְרוֹר הַחַיִּים אֶת נִשְׁמָתָהּ. יְיָ הוּא נַחֲלָתָהּ, וְתָנוּחַ בְּשָׁלוֹם עַל מִשְׁכָּבָהּ, וְנֹאמַר אָמֵן.
אמן
בא לי להתכסות בביטחון האדמה
שם לא אפגע
שם לא יתקיפו אותי
שם לא אסבול עוד
שם אהיה מוגנת
ושם לא יהיו יותר פלאשים
לא פיזיים
לא רגשיים
לא ויזואליים
שם לא יהיו ניתוקים
שם לא יהיו התקפי פאניקה
שם לא ארגיש רע עוד
והכל יגמר
זאת התקווה שלי
השקט ששם
הביטחון ששם
ששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש!!!
זה מה שיש שם
וזאת נקודת האור
אני רק רוצה שקט
אני על סף להקיא
אני רואה אותם
אני מרגישה אותם
אני לבד
וזה מה שנשאר
אני, החדר שלי, המחשב והפוסט טראומה
ואפילו דרך המחשב מגיעים אלי פוגעים
ועוד דרך מוקד סיוע!!
מוקד שאמור להקשיב
מוקד שאמור לתמוך
מוקד שאמור לסייע
ולהיות שם עבור פונים
ומנהלי האתר לא יניפו אצבע על מנת לעזור לי
לא אכפת להם שבדרך שלהם אני צריכה להחשף לפגיעה נוספת מהחולי שלו
על מנת שיעיפו אותו מהאתר
הכי קל להסיר מעצמם אחריות
הכי קל לשלוח אותי לבד בעצמי לאתר אותו
הכי קל לשלוח אותי לבד בעצמי לאתר מי הוא
אז מה אם זה בא על חשבוני..?
אז מה אם זה בא על ביטחוני האישי..?
למה שיהיה להם אכפת בכלל?
העיקר לא לעשות כלום
מלבד לשלוח אותי להלחם לבדי מול אנס פוטנציאלי - לשחק בי, לשחק בחיי, ולראות איך זה יסתיים....
ואם לא אני אז בנות אחרות שיפגעו מאותו סוטה
מקווה שזה לא יגמר רע
כי זה יכול להגמר גם רע
ואף רע מאוד!
אנא - אל תזמינו לי משטרה.
אני בוכה לא מתאבדת.
ותודה על ההקשבה.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' מאי 26, 2019 11:59 pm

כל כך עייפה
כל כך סחוטה
אבל אין כח לישון
מפחדת ללכת לישון
מפחדת מפלאשים, הצפות, התקפים, מחשבות, זכרונות.....................
מפחדת.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ג' מאי 28, 2019 4:44 pm

עכשיו שקוראת את הפוסט שכתבתי על אותו מתנדב נתקלתי במשפט הזה: "והיא לא כשרה לתת הסכמה לשום סוג של מיניות שקיימת!! בשל מגבלה נפשית" שכתבתי. על מנת שלא תהיה חוסר הבנה אצל קוראים - במילה מגבלה נפשית - התכוונתי לעוצמות שבהן הניתוקים של הפוסט טראומה משפיעים. הילדה היא חלק מניתוקים מאוד קיצוניים (זה נקרא די.אי.די) ומצב כזה זה מצב לא כשיר מבחינה משפטית לתת הסכמה. היא לא יכולה לתת הסכמה מבחינה חוקית.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ד' מאי 29, 2019 8:49 am

בוקר אור יקירתי,
קראתי שוב ושוב...
מחבקת אותך,
אם הבנתי האתר בחול שם נמצא הפוגע קיבל את המידע עליו?
באהבה איתך,מיכל..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' מאי 29, 2019 1:26 pm

מיכל יקרה!
תודה :love1:
מתפעלי האתר בחול (7 קאפס) אומרים שללא שם משתמש של אותו פוגע באתר שלהם אין להם מה לעשות בנידון כך שלכרגע הוא ממשיך להתנדב אצלם באופן חופשי..
נתתי להם את כל הפרטים שיש לי עליו חוץ משם משתמש שלו באתר שלהם כי שם משתמש שלו באתר שלהם אין לי.
אך נתתי להם את כל המידע שיש לי למקרה שהמשטרה בהולנד תהיה מעורבת בשלב כזה או אחר כי יתפסו אותו שם לגבי דברים (שאני בטוחה שעושה גם בחיים הלא וירטואליים..) אז שיהיה להם את כל המידע לגביו שאני יכולה לספק..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' מאי 29, 2019 1:30 pm

"כי יתפסו אותו שם לגבי דברים (שאני בטוחה שעושה גם בחיים הלא וירטואליים..)" - כי אם יתפסו...... התכוונתי לכתוב

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 83 אורחים