בדיקת דם - טריגר

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

בדיקת דם - טריגר

הודעהעל ידי מירנדה » א' מאי 12, 2019 1:43 pm

יום קשה אצל האחות בקופת חולים..

לקוח ב36 נא להכנס לחדר מספר 6.
זה אני - נכנסת..
"בוקר טוב (:"
צחוקים.. חיוכים..
"אני כבר איתך.." האחות אומרת לי.. "רק מארגנת מספר דברים.."
אני בינתיים מפשילה שרוול, מניחה את הזרוע על הסטנד שמיועד לביצוע בדיקות דם, מסובבת ראש על מנת שלא לראות..
האחות קושרת את הזרוע על מנת לעצור את הדם על מנת לעשות לי בדיקת דם.
קשירות.. מאבקים בכל הכח.. די! לא! תפסיק!.. דחיפות ידיים לכל מקום בגוף.. משקל כבד.. משיכות בשיער.. תקיפה מינית אלימה מאוד..
מזכירה לעצמי - אני אצל האחות בקופת חולים.. אני עושה בדיקת דם.. אנחנו בשנת 2019.. את בטוחה..
כן.. נכון..
מיד שוב שם - הוא כבד.. הוא מעלי.. הוא חזק.. הוא דוחף לי ידיים לכל מקום.. הוא מחזיק אותי בכח.. הוא קושר אותי.. אני מתנגדת בכל הכח.. אני מתחננת ממנו להפסיק..
מזכירה לעצמי - הכל בסדר.. את בטוחה.. את רק עושה בדיקות דם..
האחות: "את בסדר..?"
אני: "כן"
הוא מעיף אותי באויר בכח חזרה למיטה.. הוא מחזיק אותי אותי בכח.. הוא קושר לי את הידיים כל כך חזק שזה עוצר לי את זרימת הדם.. מפחדת שלא ישחרר אותי ושאאבד את הידיים שלי בגלל זה.. מתחננת ממנו לעזוב אותי ולשחרר אותי.. נאבקת בכל הכח.. מרים אותי מהשיער כשיושב מעלי.. מנשק אותי בכח.. דוחף לי ידיים לכל מקום!..
מזכירה לעצמי - את עושה בדיקת דם.. את אצל האחות.. תומר לא כאן.. הוא לא פוגע בך כרגע..
שוקלת לבקש מהאחות לדבר איתי על הכאן ועכשיו אבל מפחדת לערב אותה כי היא בטח לא מבינה בתחום ותבהל ולא תדע מה לעשות..
בוחרת שלא לערב אותה ולהמשיך לעשות את המיטב בנסיונות להחזיק את עצמי לבד בעצמי בכאן ועכשיו ולהמשיך לעשות את מיטב יכולתי להסתיר את כל מה שעוברת..
האחות:"זהו, סיימנו, תלחצי על הצמר גפן, איך את מרגישה..? את מסוחררת..?" לדעתי הייתי חיוורת מאוד מכל הפלאשים..
אני מסוחררת מהפלאשים ומהתחלת ניתוקים אך לא רוצה להגיד לה את זה כי היא לא תבין מזה אומר אז במקום עונה לה שמסוחררת בגלל הצום אבל לא בגלל הבדיקה.
האחות: "תשבי בחוץ כמה דקות בסדר..? אל תלכי עדיין.. אני רוצה לוודא שאת בסדר.."
אני: "טוב"
יושבת בחוץ..
ידיים בכל מקום! כל כך חשופה.. כל כך נאבקת.. מנסה לדחוף אותו ממני.. מנסה לדחוף את המזרון אחורה בנסיונות להשתחרר.. הוא דוחף ידיים לכל מקום.. מכאיב לי כל כך.. מפחיד אותי כל כך.. כל כך מתחננת ממנו להפסיק ולשחרר אותי..
מחזיקה את עצמי בכח שלא להראות מה שעוברת לצוות קופת החולים וללקוחות הממתינים לתורם - על סף בכי וניתוקים, קופצת מכל פיפס קטן..
מפחדת שיגידו משהו, מפחדת שידאגו לי, מנסה להסתיר בכל הכח..
בוחרת לקום וללכת משם..
הילדה של הדיסוציאציה בוחרת לשבת בג'מבורי של הילדים בקניון. יושבת שם, שמה לעצמי מוזיקה וממש על סף בכי והתקפים.
מוצאת דלת שאומנם אסור להכנס לשם אך זה פרטי - שם לא יראו אותי.
לא יודעת כמה זמן התחבאתי שם אך הייתי שם זמן מה עם התקפי חרדה כמובן ודמעות.. אבל עדיין משתדלת להשאר שקטה - שלא ישמעו אותי..
אוספת את עצמי ויוצאת משם והולכת לאכול. הילדה של הדיסוציאציה נהנת מהאוכל וקניתי לה ולגופי גוף קצת ממתקים בנוסף על מנת לעזור להם להרגע.
חוזרת הביתה אך עדיין בין ניתוקים לבין התקפים - סחוטה, גמורה וכואבת ממש..

לא זכרתי שבדיקת דם ה ככה טריגרי עבורי.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: בדיקת דם - טריגר

הודעהעל ידי מיכלל » ב' מאי 13, 2019 6:58 am

:growing: :growing: :growing:
בוקר אור יקירה !
מחבקת אותך המון
מקווה שהשמש החדשה הביאה לך רגיעה.
אכן את הטריגר אין לצפות.
אך יחד עם הקושי הרב הצלחת להתנהל בדרך ברוכה.
שיהיה לך יום נעים ורגוע.
באהבה ובהערכה,איתך,מיכל.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' מאי 13, 2019 2:52 pm

:iloveu2:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ג' יולי 09, 2019 9:08 am

אני צריכה לעשות שוב בדיקת דם והפעם הקודמת הייתה כל כך קשה ומטרגרת שמפחדת ללכת לעשות שוב בדיקת דם..
בבדיקה הקודמת יצא שיש לי מחסור בחומצה פולית ובעקבות כך קבלתי חומצה פולית לקחת 5 מ"ג כל יום ואז לחזור על הבדיקה חודש אחרי אבל קשה לי..
נראה לי שזקוקה קצת לעידוד..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ג' יולי 16, 2019 9:24 am

עשיתי את זה! הייתי גיבורה והפעם הזאת זה לא טרגר אותי בכלל..
פחדתי ממש מלעשות שוב בדיקת דם בגלל מה שקרה בפעם הקודמת ודחיתי כמה שיכלתי את הבדיקת דם. אבל הפעם הצלחתי להביא את עצמי לעשות את זה. רציתי להסביר לאחות קודם שאני פוסט טראומטית ושבפעם הקודמת זה מאוד טרגר אותי אז אם היא תוכל לעזור לי בכך שתדבר איתי על הכאן ועכשיו בזמן הבדיקה כדי שלא אטורגר באופן כל כך קשה - עד כמה שאפשר. אך לא היה לי נעים או נח להגיד לה את זה. התביישתי. אז אמרתי לעצמי טוב, נתמודד עם זה לבד כמו בפעם הקודמת אבל הפעם הזאת זה לא טרגר אותי - הייתי בסדר גמור ואפילו הבדיקה לא כאבה כי עשו את המחט דקה יותר שבקושי הרגשתי אותה..
אולי זה לא טרגר אותי כי יש דברים שלפעמים יטרגרו אותי ולפעמים לא.
ואולי זה לא טרגר אותי כי השתמשה בגומי לקשירת היד במקום בבד הכחול הזה שהם משתמשים בו לפעמים.
לא יודעת.. מה שיודעת זה שהייתי גיבורה, עברתי את זה בשלום והיה ממש בסדר עכשיו.
ואפילו קניתי לילדה של הדיסוציאציה ולגופי גוף הרבה אוכל בתור כל הכבוד שהיו ילדים גדולים וטובים ושעברנו את הבדיקה.
עכשיו רק מחכה לתוצאות (:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יולי 17, 2019 1:26 pm

חזרו תוצאות הבדיקה.
אני לא רוצה להלחץ מוקדם מידי אבל לפי הבדיקות דם יש לי בעיה עם בלוטת התריס.
אני קוראת מה התוצאות אומרות רק על פי אתרים אמינים כגון כללית ומרכבי וכדומה.
ולפי מה שמבינה מהאינטרנט התוצאות מצביעות על גידול בבלוטת התריס.
כי כל התוצאות האחרות שעלולות להיות כגון מחלה אוטואימונית, דלקת כרונית של בלוטת התריס וכדומה יצא לי תקין.
אני אלך לרופא ואשמע ממנו כי יודעת שגוגל זה לא רופא אבל אם זאת התוצאה היחידה שיכולה להיות על פי האינטרנט על פי התוצאות של הבדיקות שלי אין ספק שזה במידה מסויימת מבהיל קצת..
ואני לא בן אדם שסובל מהיפוכונדריה וכדומה.
אני לא בן אדם שנבהל בקלות או נלחץ מהאינטרנט.
תמיד בדקתי מה התוצאות של הבדיקות אומרות באינטרנט אך כשהתשובה היחידה היא גידול - זה קצת מלחיץ.
https://www.maccabi4u.co.il/7441-he/Maccabi.aspx

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יולי 17, 2019 1:33 pm

אה לא זה בסדר כללית נותן אופציות נוספות לבעיות שיכולות להופיע בערכים גבוהים כל כך..
https://www.clalit.co.il/he/medical/lab ... linab.aspx
זה אשמת מכבי שבחרו לא לפרסם אופציות נוספות קיימות לאותה הבדיקה הספציפית וסתם להלחיץ קוראים חח.
נרגעתי.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ה' יולי 18, 2019 7:19 am

:flowers: :iloveu2: :flowers:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' יולי 18, 2019 7:42 am

לא הייתי קופצת לאושר - האופציות האחרות אף הן גרועות..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ה' יולי 18, 2019 7:42 am

וגם אני אוהבת אותך מיכל

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ג' יולי 23, 2019 5:10 pm

אז משהו באמת כנראה שונא אותי שם למעלה.. הייתי היום אצל הרופא ועכשיו צריכה לעבור כל חודש!! בדיקת דם. כדי לוודא שאין החמרה! וגם קבלתי אממ הפניה לאנדוקרינולוג להמשך בירור..

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ד' יולי 24, 2019 8:20 am

בוקר אור יקירתי
המון בריאאות
כן נשמע מתיש וממש לא כייף
אך הכי הכי חשוב שיש בדיקות ומעקב
באהבה איתך מאוד,מיכל.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ד' יולי 24, 2019 9:21 am

הבעיה היא שאני מפחדת מבדיקות דם אחרי מה שעברתי אז.. זה טרגר אותי בטירוף ולקח לי המון שעות עד שאינטנסיביות הפלאשים וההתקפי חרדה והניתוקים נרגעו קצת.. זה היה ממש ממש נורא..

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 81 אורחים