שיט - זה מחר..

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מירנדה
משתמש פעיל

שיט - זה מחר..

הודעהעל ידי מירנדה » ה' אפריל 18, 2019 3:41 pm

שונאת חגים שכולם צריכים להפגש עם כולם!!
כן, נכון, אני אראה אותו חולה ואולי זה נחמה אבל אני לא רוצה לראות אותו בכלל! בעלה של בת דודה שלי.
וכל המשפחה המורחבת - מה הם קשורים אלי?? אני לא מכירה אותם בכלל!
בכל ה5 שנים האחרונות הצלחתי להתחמק כך שלא ראיתי אותם כבר כל השנים והם לא מכירים אותי ואני לא מכירה אותם.
חוגגת איתם רק בשביל סבא שלי כי זה שנה ראשונה שהוא חוגג איתנו פסח בתור אזרח בישראל ואני שמחה בחלקו.
אבל למה אני צריכה לחגוג עם החרא שפגע בי ועם כל האנשים האלה שלא אכפת להם ממני בכלל וגם לא מהמשפחה הגרעינית שלי.
אני לא מבינה בשביל מה ההורים שלי נשארים איתם בקשר בכלל.. הרי לא אכפת להם מאיתנו בכלל.
כלומר אני מבינה שלאבא שלי מאוד חשוב משפחה והוא מרגיש נורא בודד ואני מבינה שבטח זאת הסיבה שהם שומרים איתם על קשר אבל אני לא מרגישה בודדה בלי בעלה של בת דודה שלי שהעיז להתחיל איתי ולגעת בי! אני לא מרגישה בודדה ללא דודים ובני דודים שלא מכירים אותי ואני לא אותם. אני לא מרגישה בודדה לא לראות אותם ולא להיות בסביבתם.
מעדיפה להקיף את עצמי בסביבה שאכפת לה ממני ולא מכזאת שאני לא שייכת אליה ולא משתייכת אליה!
דודה שלי יצרה איתי קשר רק בזמן דרמות - בנסיון האובדני הכי רציני שעשיתי - היא עזרה בחיפושים ובאה לבקר אותי בבית של ההורים אחרי שהשתחררתי מבית החולים.
הפעם השניה הייתה אחרי שחזרתי מארצות הברית שסבתא שלי נפטרה.
היא יוצרת קשר רק בזמן דרמות. אז בחיי היום היום שלי לא אכפת לה ממני! ומאז 2016 לא החלפנו מילה. אז למה אני צריכה ללכת?????????
אוף! למה אנחנו לא יכולים לחגוג מצומצם - רק המשפחה הגרעינית וסבא שלי?? חברה של אח שלי גם הייתה יכולה להצטרף מבחינתי.
אם לא סבא שלי - גם לא הייתי חוגגת בכלל את פסח.
חח שאלתי את אמא שלי האם סיפרו לדודים שלי שאני טבעונית. אמא שלי ענתה לי שזה לא משנה אם הם יודעים או לא. רמת האכפתיות כלפי - מרגיש ששאוף לאפס. זאת בטח לא הייתה הכוונה שלה אך אין ספק שזה מה שמשפט כזה גורם להרגיש.
סורי שמתלוננת - פשוט ממש לא רוצה לפגוש את בעלה של בת דודה שלי ולא רוצה גם לפגוש אף אחד אחר מדודים או בני דודים וגם לא את הילדים שלהם.

מירנדה
משתמש פעיל

Re: שיט - זה מחר..

הודעהעל ידי מירנדה » ש' אפריל 20, 2019 12:33 am

עדכון: לגבי אמא שלי - היא פשוט רצתה לעשות לי הפתעה ולבשל לי ארוחת חג טבעונית ולהביא לי לארוחה של החג - לכן ענתה לי את מה שענתה לי כששאלתי אותה אם דודים שלי יודעים שאני טבעונית.. ממש חימם את הלב והיה אפילו מרגש.
ולגבי דודים שלי - חזרתי הביתה מאוד אמוציונאלית כי הגעתי להבנה שכן אכפת להם ממני והם כן רוצים איתי קשר. הם כל כך השתדלו לגרום לי הרגיש מוכלת ואחת מהם. אפילו הבת של בת דודה שלי נסתה להיות קרובה אלי ולדבר איתי ולהתחבר אלי.. לא הייתי בקשר קרוב אליה מאז שהיא הייתה בת 5! והיום היא מסיימת י"ב! ולמרות שכל כך התרחקתי כל השנים היא זוכרת אותי ואת הקשר שהיה לי איתה כשהייתה קטנה! ונסתה ליצור את הקשר הזה שוב היום..
פעם הייתי מאוד קרובה רגשית לכולם שם ואז מה שבעלה של בת דודה שלי עשה לי גרם לכזה שבר בכל הקשר שלי מול כל המשפחה שלי.
הפסקתי לבוא לבקר והפסקתי לפגוש אותם ומהמעט שעוד הייתי נפגשת איתם תמיד היה מעיין מתח ביננו מהצד שלי שדוחה את כל המשפחה שלי שם כי אני לא מרגישה בטוחה שם מאז מה שקרה עם בעלה של בת דודה שלי. וגם אם הייתי מרגישה בטוחה אני שונאת לראות אותו ולפגוש אותו וזה מספיק מייצר מתח מכשלעצמו.
קשה לי בת דודה שלי - אישתו של מי שהעיז להתחיל איתי - כי הוא פגע גם בה בכך שהעיז לפגוע בי כי אני רואה בזה בגידה בבת דודה שלי.
וקשה לי מול כולם שם כי נוצר אצלי בלב מרחק רגשי עצום כלפיהם אפילו שזה לא אשמתם אלא אשמת בעלה של בת דודה שלי שהעיז לחצות גבולות בתוך המשפחה!!
ואם סבא שלי - זה לא היה פסח ראשון בתור אזרח בישראל גם היום לא הייתי באה..
אני מבינה שזאת תקופה מאוד רגישה בשביל כולם שם כי הם מאוד דואגים כי בעלה של בת דודה שלי חולה סרטן - אותו אחד שפגע בי - ואין להם מושג מה הוא עשה ומה קרה והם לא יודעים אם הוא יחיה או ימות אבל היום חזרתי הביתה בדמעות.
הבנתי כמה הוא שבר את הקשר הכל כך חזק שפעם היה לי עם כולם שם! והחלטתי שהגיע הזמן להוציא את האמת לאור על מנת לנסות להתחיל לבנות שוב איזה שהוא קשר איתם - עם דודים שלי, בני דודים שלי, בעלה של בת דודה שלי הצעירה יותר - לא זה שפגע בי - והילדים של כל הבני דודים שלי.
בעלה של בת דודה שלי לקח ממני יותר מידי שנים והגיע הזמן לאחות את הפצעים ולהתחיל לבנות קשר עם המשפחה לי הלא גרעינית.
להתחיל ללמוד להכיר אותם מחדש ושהם יכירו אותי.
החלטתי לספר לדודה שלי מה קרה. כשהגעתי הביתה שלחתי לה הודעה אם תרצה להפגש איתי לדבר איתי.. היא ענתה שנדבר אחרי החג.
אני לא יודעת איך זה יסתיים ומקווה ממש שזה לא יגרום לבלאגן במשפחה אבל גם אם זה כן - אני אדע שעשיתי את שיכלתי על מנת לשים את האמת על השולחן על מנת לנסות להחזיר את מה שפעם היה לפני שבעלה של בת דודה שלי עשה את שעשה. להתחיל לנסות לבנות קשר מחדש.
אם הם לא ירצו יותר קשר איתי וישנאו אותי בגלל שהעזתי לדבר אני אוכל להתמודד עם זה ולהסתדר עם זה אך ממש חשוב לי וממש מקווה שזה לא יפגע בקשר שלהם מול אבא שלי ואמא שלי כי אני יודעת כמה חשוב להם הקשר עם המשפחה.
מקווה לטוב..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ש' אפריל 20, 2019 6:35 pm

לא בטוח שאספר כי אני מפחדת שזה יצבע את הקשר הרגשי של דודים שלי עם ההורים שלי. לא מהצד של ההורים שלי אבל מהצד של דודים שלי..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' אפריל 21, 2019 2:17 am

בסיוע שיחה עם מרכז הסיוע הגעתי להחלטה שאני כן צריכה לדבר איתה. אין לי אחריות לגבי איך היא תגיב ומה היא תעשה אבל יש לי אחריות כלפי עצמי לעשות את מה שאני צריכה לעשות על מנת לסגור את המעגל הזה עם עצמי מולם על מנת להיות יכולה לחיות את חיי ולא להיות כבולה.
איך זה ישפיע עליה/עליהם זה כבר שלהם ולא שלי.
אני חייבת לעצמי סגירת מעגל על מנת להיות יכולה להמשיך בחיי..

טובעת

הודעהעל ידי טובעת » א' אפריל 28, 2019 3:13 am

היי יקרה,
מקווה שהחג עבר בשלום יחסית, מאמינה בך שאת יודעת מה נכון לך כרגע.. ואם בחרת לשתף עכשיו את דודה שלך..את כנראה מוכנה לזה..
ובכל זאת מרשה לעצמי לאחל לך המון בהצלחה במשימה שלקחת על עצמך, יודעת שהיא חשובה אך יחד עם זאת לא פשוטה.. בעיקר הרגשות והתחושות שאחריי הגילוי..
מעריכה את השיתופים וההתמודדות ואת הצעד הענק הזה.. שיביא לך רק טוב, הלוואי.
איתך.. מרחוק..
ועם כל הלב..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' אפריל 28, 2019 11:19 am

תודה יקרה!
אולי אעדכן באמת מה היה ואיך היה כי יש התפתחויות בנושא..
אבל כרגע חייבת ללכת.
מקווה שהחג עבר לך טוב ווגם לכולם!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' אפריל 28, 2019 2:29 pm

לא אכנס לזה יותר מידי כדי שלא יציף אותי בתקופה שגם ככה קשה לי כרגע אך בחרתי סופית לנתק קשר עם אבא שלי.
הוא פגע בי פעם אחת יותר מידי ולא מוכנה להמשיך להיות קורבן שלו על מנת לא לפגוע בו.
בוחרת לשים את הבריאות הנפשית שלי קודם ולראשונה בחיי לעשות את מה שרציתי לעשות כל חיי - לנתק איתו כל מגע וקשר מכל סוג שהוא..

מקדישה לעצמי את השיר הזה לנקודה זאת בחיי

https://www.youtube.com/watch?v=em328ua_Lo8

כמובן שהעבר ימשיך לכאוב ולנצח תשאר צלקת בליבי אך לא יהיו עוד פגיעות עתידיות מצידו כלפי.
עשיתי את מיטב יכולתי להסתדר איתו כמעט 33 שנה! כי אין לי לב לפגוע בו כך - בניתוק קשר.
אך עברתי את קצה גבול היכולת שלי - לא מוכנה יותר!
אני משחררת את עצמי לחופשי.

כאן תם עידן האלימות שספגתי מאבי לאורך השנים כי אני בוחרת להשתחרר ולשים את הבריאות הנפשית שלי קודם - לפני הכאב שלו.
אני כואבת כל השנים! אז די!! נגמר!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' אפריל 28, 2019 2:38 pm

כלומר עם דודה שלי עדיין לא דברתי אבל התקשרתי לאבא שלי להכין אותו מראש שאני מתכוונת לדבר עם דודה שלי כך שאם תגיד לו משהו או תשאל או לא יודעת מה שיהיה מוכן לכך רגשית מראש.
והתגובה של אבא שלי זה ההקשר בין השניים..

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » א' אפריל 28, 2019 3:19 pm

:growing: :flowers: :growing:
המון אור פריחה והצלחה בכל שתעשי.
באהבה.

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' אפריל 28, 2019 4:02 pm

תודה מיכל יקרה!
זה אומנם כואב לי אבל זה הדבר הנכון עבורי לעשות..
אוהבת המון!
:iloveu2:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' אפריל 28, 2019 4:14 pm

וואי! לא! אני לא נושמת..! דודה שלי חזרה אלי וקבענו להפגש כנראה ביום חמישי..
ממש מקווה שזה יעבור בשלום.. לא יודעת איך אני הולכת לספר לה בכלל..
מצד אחד אני מתרגשת אבל מצד שני רועדת..

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 68 אורחים