היי

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

חמניה321

היי

הודעהעל ידי חמניה321 » א' פברואר 10, 2019 11:39 pm

היי, אני במצב ממש מסובך כבר הרבה זמן ורוצה לצאת ממנו ומחפשת עזרה כדי לצאת ממנו אבל לא ממש מוצאת. עברתי תקיפה מינית על בסיס יומי ומי שתקף אותי עשה ועדיין עושה דברים כדי לנטרל אותי כדי שאני לא אצא מהמצב, ותהיתי אם יש עוד אנשים שנמצאים במצב מורכב כמו שלי

מירנדה
משתמש פעיל

Re: היי

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 3:49 am

חמניה יקרה,
צר לי מאוד על מה שאת עוברת.
אני בטוחה שכולם פה יכולים להזדהות במידה כזאת או אחרת כי כולנו עברנו חוויות דומות. חלקנו קיצוניות יותר וחלקנו קיצוניות פחות אך כולנו פה מתמודדים על בסיס יומי באופן כזה או אחר.
אז בתור תשובה לשאלתך - התשובה היא כן.
מקווה שכאן לפחות תמצאי את המקום לפרוק, להתחזק, לאגור כוחות ולהתמך.
מאחלת לימים טובים יותר.
מפנה אותך גם במידה ונכון לך למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית.
הם מסייעים גם טלפונית, גם בצאט וגם ובוואטס אפ.
אם תרצי לינק לאתר או את מספר הטלפון שבו הוואטס אפ פעיל - רק תבקשי (:
אממ הם גם יכולים להמליץ על מטפלת עבורך שמבינה בתחום במידה ואת מחפשת.
לילה טוב.

חמניה321

הודעהעל ידי חמניה321 » ב' פברואר 11, 2019 9:04 am

היי מירנדה
תודה על ההזדהות והעידוד :)
האמת היא שכבר פניתי למרכז סיוע לפגעות תקיפה מינית
ומה שהן הציעו לי היה שיחות עם מתנדבות בקו שלהן, אבל לא מצאתי שזה ממש עוזר לי. אני מניחה שאני מחפשת עזרה יותר פרקטית: אולי עזרה משפטית, או אפילו מתנדבת שתעזור לי קצת בהתמודדות היומיומית עם הנסיבות חיים המאוד קיצוניות שאני מתמודדת איתן

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 11:16 am

אני לא יודעת אם את מקבלת ביטוח לאומי או לא ואיזה ידע יש לך על התחום אך חשוב לי ליידע אותך שבנות פוסט טראומטיות בעקבות פגיעה מינית במצבים מסויימים מקבלים ביטוח לאומי ואז אפשר לבקש סל שיקום שאני לא לגמרי סגורה על זה אך אם זוכרת נכון אז יש אפשרות לקבל משהי שתסייע בהתמודדות היום יומית לשעות מסויימות בשבוע על פי אחוזי הנכות שביטוח לאומי קובע עבורך.
מי שמבין כאן בסל שיקום - אנא תקנו אותי או תחדדו את דברי במידה ואני טועה..
אני באופן אישי מקבלת ביטוח לאומי בעקבות פוסט טראומה קשה אך לעולם לא פניתי לבקש סל שיקום.
שווה היה אולי לברר את הדברים? את יכולה להתייעץ עם יד מכוונת - הם ארגון מטעם ביטוח לאומי שעוזר לבנות בחינם את התיק להגשה לביטוח לאומי ואומרים לך מה הסיכויים שלך לקבל אחוזי נכות.
לגבי סיוע משפטי - אגיד לך מה. זה לגמרי לבחירתך מה שתבחרי לעשות אך ממליצה בחום רב!!!!!!!!!!! לברר עם נפגעות אחרות במה זה בעצם כרוך כי את יכולה לצאת מהתהליך במצב הרבה יותר גרוע ממה שאת כרגע.
מנסיון אישי ושל כל נפגעת אחרת שאני מכירה שחלקה איתי את החוויה שלה ומנפגעות שפרסמו באינטרנט על החוויות האישיות שלהן.. אני באופן אישי מהנסיון האישי שלי ושל מי שמכירה ממליצה לכל אחת להתרחק מהמערכת המשפטית כמו מאש ולחפש דרכים אחרות להתמודדות.
למיטב זכרוני כבר פרסמתי כאן בעבר את החוויה האישית שלי עם המערכת המשפטית בארץ אך אם תרצי אוכל לפרסם שוב בשבילך..
מקווה שסייעתי - אם אם בקצת (:

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 11:19 am

אפילו אם בקצת - התכוונתי לכתוב (:

חמניה321

הודעהעל ידי חמניה321 » ב' פברואר 11, 2019 12:38 pm

אני מקבלת ביטוח לאומי ומכירה גם את סל שיקום, והנסיון שלי איתם לא ככ טוב. אני מניחה שזה אינדווידואלי ושיש אנשים שכן מצליחם להעזר במערכת, אבל הניסיון שלי איתם די גרוע, אני מניחה שאני מחפשת עזרה מחוץ למערכת של המדינה. זה מעניין מה שאת כותבת על מערכת המשפט, אין לי ככ נסיון איתה (אבל אני מניחה שהיא לא מדהימה כמו שאר המערכות במדינה הנחמדה שלנו) ואשמח לשמוע מהנסיון שלך או של בנות אחרות אם מישהי רוצה לשתף

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 1:17 pm

viewtopic.php?f=6&t=7328&p=47753&hilit=%D7%94%D7%A9%D7%98%D7%9F#p47753

זה הלינק לנסיון האישי שלי עם המערכת המשפטית בישראל בתחום הפגיעה המינית ומה אני עברתי בגלל שמבחינתי הם לא כתובת על מנת לקבל את אותה ההגנה שאמורה להיות כל כך בסיסית בעולם דמוקרטי אך לצערי הרב היא לא. אזהרת טריגר!

בגדול אני יכולה לספר לך שרב התיקים נסגרים עוד הרבה לפני שמגיעים בכלל לבית משפט.

צר לי שהחוויה שלך הייתה רעה אל מול ביטוח לאומי. איתי באמת התמזל מזלי והם היו מדהימים איתי אך שמעתי באמת מהרבה מאוד בנות שהיה קשה מאוד לקבל את הזכויות שמגיעות אצלם והיו צריכות להלחם שנים עם ביטוח לאומי לקבל את מה שמגיע להם ושחלקם גם מאוד נפגע ברמה האישית..
אגב - כותבת בלשון נקבה מטעמי נוחות אך ברור וידוע שגם גברים נפגעים..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 1:33 pm

עברתי הרבה מאוד תקיפות מיניות לאורך הרבה מאוד שנים.. ולא רק תקיפות מיניות אבל זה היה מבין הדברים העיקריים שעברתי בחיי ולא הגשתי תלונה על אף אחד מהמקרים ולעולם גם לא אגיש תלונה כי בשבילי מערכת המשפט זה יותר גרוע מהאונס עצמו..

חמניה321

הודעהעל ידי חמניה321 » ב' פברואר 11, 2019 2:47 pm

תודה מירנדה
אני אכנס ללינק כשיהיו לי יותר כוחות נפשיים אבל לגמרי מאמינה לך שמערכת המשפט בארץ לא מוצלחת (לא מנסיון אישי אבל לפי מה שאומרים ולפי איך שמערכות אחרות מתנהלות כאן) יצא לי גם לדבר עם עורכת דין שאמרה מה שאת אומרת, ש90% מהתיקים נסגרים לפני שהם מגיעים לבית משפט, היא אמרה שזה קורה בדכ על רקע רקע נפשי של האישה שהגישה תלונה. וזה מעצבן אותי. כי גם אני חווה סירובים לעזרה בתירוץ שהפתרון להכל זה טיפול נפשי. אז כן, אני חושבת שטיפול נפשי זה דבר חשוב ואפילו חיוני במקרים מסויימים, אבל אני גם חושבת שהוא לא תחליף לטיפול משטרתי, משפטי או רפואי, וזה מרגיז אותי שהמערכת שמה תווית של "צריכה טיפול נפשי" על נשים וככה מסירה אחריות מלטפל בהן ובמקרה שלהן במישורים אחרים. זה שמישהי צריכה טיפול, או שיש לה רקע פסיכיאטרי לא אומר שלא תקפו אותה מינית!! זה שמישהי צריכה טיפול נפשי לא אומר שהיא לא צריכה גם טיפול משטרתי או משפטי או רפואי!! להפך, נשים עם רקע פסיכיאטרי או נפשי נמצאות בסיכון גבוה יותר לתקיפה/ הטרדה מינית. זאת עובדה מבוססת וידועה והמערכת מודעת אליה, אבל ככ הרבה נשים (וביניהן אני) לא מקבלות עזרה כי המערכת שמה עליהן תווית של "רקע פסיכיאטרי" או "סעיף 6". גם לנשים עם רקע פסיכיאטרי (מוצדק ומבוסס או לא מוצדק ומבוסס) צריכות להיות זכויות כמו לשאר האזרחיות במדינה ובמקום לנפנף אותן המערכת צריכה לגלות כלפיהן אפילו יותר רגישות

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 3:28 pm

יכול להיות שהיא התכוונה שהתהליך יכול מאוד לדרדר ולמוטט בחורה בגלל שזה תהליך כל כך הרסני כלפי המתלוננת וזה נכון - במליון אחוז מגבה את העובדה הזאת.
אך זה לא שהסיבה ש90% מהתיקים נסגרים בעקבות מצבה הנפשי של המתלוננת.
הסיבה היא כי יש עומסים מטורפים לבתי המשפט. ובכלל כל התנהלות המשפט בתחום היא לא לצדק אלא לכח נגד מגישת התלונה!
המשפט אונס שני הוא כל כך! מציאותי ותקף לסיטואציה.
במקום שהמשפט יתנהל על כך שהוא צריך להוכיח שהוא לא ביצע את הפשע המשפט מתנהל על כך שהמתלוננת צריכה להוכיח שבוצע פה פשע בכלל - להוכיח לגמרי על חשבון המתלוננת!
וישתמשו בכל דרך אפשרית על מנת לשבור את המתלוננת ולגרום לה להגיד שלא היה ולא נברא.
זה לא משפט של צדק זה משפט של כח והרס כלפי מגישת התלונה. וגם מי שכבר מגיע למשפט - העונשים הם כל כך עלובים. ובכלל כמעט אף תוקף לא מקבל את העונשים שכתובים בחוק. ורב התיקים נסגרים עוד לפני שבכלל מגיע למשפט.
זה נושא מאוד מאוד מאוד מאוד טריגרי עבורי (נושא המערכת המשפטית בישראל) ואני מתחילה להרגיש את הדם שלי עולה אז אני אעצור פה את השיח שלי על זה כי לא רוצה להכנס למקומות הרסניים ביותר עבורי אבל היה חשוב לי מאוד להזהיר אותך שלא תעשי טעות שתהרוס אותך עוד יותר ותגמור אותך אולי אפילו סופית.
יש מי שחשוב לה מאוד להגיש תלונה וזה בסדר - לא שופטת אף אחת. אבל חשוב מאוד מאוד להכנס לזה בידיעה של מה היא תעבור שם כי זה יכול להיות יותר גרוע מכל דבר אחר בחיים.
וגם הם מושכים את זה כל כך הרבה זמן שבזמן הזה הוא יכול לעשות לך מה שבא לו ואין שום הגנה אמיתית.
אני יכולה להגיד לך שאצלי זה כמעט הסתיים בהתאבדות.
אני מאשימה את המערכת המשפטית בישראל על כל התקיפות שעברתי. כי הם לא גורם מרתיע, הם לוקחים את הצד של התוקף בכל התנהלות המערכת המשפטית, הם משחררים את רב התוקפים, ומתייחסים באופן מזעזע למגישת תלונה. ולכן הם לא כתובת ברגע שמשהי נפגעת. כל הדברים הללו אני מתכוונת בתור גוף כי כמובן שבתוך הגוף הזה מתנהלים אינדווידואליים אך המערכת המשפטית בתור גוף - מתנהלת זוועה כלפי נפגעות ונותנות יד לאנסים.
אם משהי נוספת רוצה לחלוק את הסיפור שלה לתת תמונה כללית על המערכת בישראל - מוזמנת.
אני שמחה שבחרת להתייעץ לפני שפעלת. שתוכלי לפעול מתוך ידיעה מאשר לעשות טעות ואז לגלות שזה מחוץ לידיים שלך גם אם את לא רוצה להמשיך יותר ובכח מכריחים אותך להמשיך לעבור את הסיוט הזה שנקרא התמודדות מול מערכת משפטית בישראל.
למערכת לא אכפת ממך.
זה פשוט זוועה.
הייתי נכנסת איתך יותר לעומק בפרטים וההתמודדויות אך אני לא יכולה להתמודד עם זה.
לפחות עשיתי מצווה בלהזהיר - זה הכי הרבה שהייתי מסוגלת לעשות בנושא הזה..

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 3:41 pm

ואולי גם בגלל משכורות השוטרים..

תראי - אין ספק שהמערכת המשפטית השתפרה ב20 שנה האחרונות. אך אנחנו עדיין במקום מאוד מאוד מאוד רע...

חמניה321

הודעהעל ידי חמניה321 » ב' פברואר 11, 2019 3:44 pm

תודה על האזהרה, לא רציתי לעורר טריגר ואני מצטערת אם זה גרם לך להצפה. שוב, לא מכירה את המערכת המשפטית מקרוב אבל כן מכירה את מערכת בריאות הנפש והמערכת המשטרתית והן מתנהלות בצורה זוועתית. מנסיון. העובדה
שיש ככ הרבה מקרים של תקיפות מיניות מעידה על זה שהעונשים לאנסים הם לא מספיק כבדים ורציניים. האקס שלי תמיד אמר שהעונש הראוי לאנסים זה עינוי ואז הוצאה להורג ואני מסכימה איתו לגמרי. ואם לא זה אז לפחות מאסר עולם. מתי יהיה קצת צדק בעולם המטומטם הזה? (מקווה שלא גרמתי לטריגר)

חמניה321

הודעהעל ידי חמניה321 » ב' פברואר 11, 2019 3:47 pm

אני לא חושבת שזה עניין של משכורות, אני חושבת שזה עניין של אנושיות ומוסריות ואמפתיה ותחושת אחריות שהולכות ונעלמות מהעולם...

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 3:58 pm

יקירה,
לא את גרמת לי לטריגר. אני בחרתי להכנס איתך למה שהצלחתי כדי לעזור לתת לך תמונה של המצב שם כדי שלא תפלי גם את למקומות שיהרסו אותך מבלי שמראש ידעת לאיפה את נכנסת.
בואי נתחיל מזה שצדק במערכת המשפטית אין.
זה לא עובד כך בישראל.
אני מבינה את הרצון בלעשות צדק אך אני חושבת שאפשר לעבוד רק עם מה שקיים וצדק לא קיים במערכת המשפטית. אז אולי כדי לחשוב איך את יכולה לספק בתוכך את הצדק..?
אני למשל עושה את זה בסיוע לנפגעות לרמת יכולתי (כמו שעושה כאן באתר איתך). זה הצדק הקטן שלי. בכך אני הופכת את הזוועות שעברתי למשהו שלפחות ינוצל למשהו חיובי ולא יהיה רק רע.
אני מאמינה שאצל כל אחת הצדק נמצא בדרך אחרת - אינדווידואלית.
אז אולי יעזור לך לחשוב עם עצמך איך את יכולה לספק לעצמך את הצדק הקטן שלך בתוך תחום הקיים?
מה את חושבת?

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » ב' פברואר 11, 2019 4:00 pm

"אני לא חושבת שזה עניין של משכורות" - התכוונתי בנוסף לדברים שרשמתי בפוסט הקודם.
"אני חושבת שזה עניין של אנושיות ומוסריות ואמפתיה ותחושת אחריות" - מסכימה איתך שכל החוסרים הללו אלו סיבות נוספות..

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 101 אורחים