בן זוג של בחורה מדהימה שעברה תקיפה בילדות (טריגר)

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

חבר_של

בן זוג של בחורה מדהימה שעברה תקיפה בילדות (טריגר)

הודעהעל ידי חבר_של » ו' מרץ 13, 2015 1:35 am

היי,

אני נמצא במערכת יחסים כ7 שנים עם בחורה מדהימה, אוהבת ופשוט בן אדם טוב.

כשהכרתי אותה (בגיל 18) ידעתי שהיה לה אירוע של תקיפה מינית בגיל 17 עם החבר שלה בזמנו. דיברנו על זה קצת בתחילת הקשר אבל מאז זה לא עלה.

לפני כמה חודשים התגלה לי שחברה שלי בוגדת בי. בסך הכל היא בגדה בתקופה של 4 שנים עם 4 גברים שונים כאשר 1 היה לפני כ4 שנים, עוד אחד לפני כ2 ועוד 2 במהלך השנה האחרונה ובמקביל! (וזה מה שידוע לי כיום), רובם מבוגרים ממנה בלפחות 10 שנים. כולם היו איתה ביחסים של ידידות לפני שהקשר הפך למיני וכלל כל טוב (עצוב אך מיותר לציין שכולם היו נשואים).

לאחר שגיליתי על העניין והתעמתתי היא התפרקה לגמרי. בכתה שהיא לא רצתה והיא לא רוצה אף אחד מהם (למרות שההודעות שנמצאו מראות יוזמה מצידה ורצון להפגש, הרבה הבעת חיבה ואהבה ממש כמו בקשר נורמטיבי לחלוטין. זה לא היה רק סקס ולרוב הקשרים היו מאוד אינטנסיביים).

תוך כדי ההתפרקות שלה (והדיכאון שנכנסה אליו בעקבותיו) היא סיפרה לי 2 דברים.

הדבר הראשון זה שהתקיפה המינית בשחוותה בגיל 17 הייתה למעשה אונס מלא. כשהיא סיפרה על כך ל2 חברות שלה הן שללו את כל הסיפור. המשפחה לא מתפקדת כלכך ולכן גם לא יכלה לספר לאמא שלה.
הדבר השני זה תקיפה מינית והתעללות מינית ע״י אביה. התקיפה כללה נגיעות ומישושים לאורך שנים ומקרה אחד (לפחות על פי הידוע לי) של התחכחויות אגרסיביות (כך היא תיארה זאת, יכול להיות שהיה יותר, שנחרטה לה בזיכרון (היא יכולה לשמוע את הנשימות שלו עד היום). האב גם היה אב ובעל מכה ואלים, השליט טרור בבית. כיום המצב יותר רגוע.

התעקשתי שהיא תתחיל טיפול פסיכולוגי והיא התחילה ללכת פעם בשבוע לפסיכולוגית.

אני יודע שזה קצת אוף טופיק לפורום מהסוג הזה אבל אני לא יודע לאן לפנות.
אני אוהב אותה, אני חושב שהיא בן אדם מדהים וטוב, וממה שקראתי טראומות מיניות שכאלו יכולות, בטווח הארוך, לגרום לחסכים בהערכה עצמית ובצורך לתשומת לב ובסופו של דבר לבגידות מהסוג הזה (אפילו של 2 מערכות יחסים מחוץ לקשר שלנו (במקביל)).

זה אמיתי או שאני סתם מחפש תירוץ כי אני לא רוצה להאמין שהבחורה הטובה הזאת תעשה לי כך?
כיום היא לא מסוגלת לדבר על הבגידה ומה שהיה שם אך היא מתחילה לדבר על הטראומה שחוותה כילדה וכנערה.

אשמח לנקודת מבט כנה ממישהיא שהייתה במקום החשוך הזה שהיא נמצאת בו עכשיו.
הייתי רוצה גם לדעת איך (אם בכלל) אני יכול לעזור לה?

תודה.

סמל אישי של המשתמש
הדרמטיות במיטבה

Re: בן זוג של בחורה מדהימה שעברה תקיפה בילדות (טריגר)

הודעהעל ידי הדרמטיות במיטבה » ו' מרץ 13, 2015 9:24 am

מתנצלת מראש על ההודעה המבולבלת הזאת...מנסה להגיב למרות זאת...

טיפול פסיכולוגי לא "יתקן" אותה,היא תעבד את הטראומה ואת הדברים המצערים שהיא חוותה,הוא יקל קצת על הבושה כי יש עם מי לדבר והמישהו הזה לא שופט אותך ולא שולל שום דבר שתספר לו אבל זה לא יתקן אותה.
היא עדיין תשאר בחורה מתוסבכת ומורכבת.

-לא סתם הניק שלי הוא הדרמטיות במיטבה-

אתה לא ממציא תירוצים.אתה אוהב אותה ורוצה שזה יהיה הדדי.
אנשים מעריכים אנשים אחרים רק כשהם נעלמים,גם אחרי שהיא בגדה בך נשארת.היא אולי אוהבת אותך אבל עצם זה שהיא בגדה בך רק מראה שהיא לא רוחשת כבוד לרגשותייך,היא לא עצרה חצי שנייה לחשוב איך אתה תרגיש.
אל תהיה "גבר" תהיה בנאדם.(שים את האגו בצד).
אם היא חשובה לך תשאר,אך תציב גבולות להמשך הדרך.

עברתי כמה וכמה "חוויות" מיניות,מעולם לא בגדתי.
כולנו אינדיבידואלים וכל אחת מתמודדת בצורה אחרת עם הטראומה שלה.מה שכן,כשהתחלתי את הקשר הזוגי שלי עשיתי כמעט הכול כדי להרוס אותו בהתחלה מהסיבה הפשוטה שדברים בדרך כלל נהרסים אז העדפתי להיות זאת שתהרוס אותם,
הסיבה היחידה שאני עדיין בזוגיות היא כי יש לי בן זוג עקשן שלא מוותר עליי גם כשאני מוותרת על עצמי.

אני מקווה שעזרתי איכשהו,בין כל הבלבול הזה מסתתר לו הגיון "בריא"
לאלי שחמט לשעבר.

הדרמטיות במיטבה.
4.11.2014-26.12.2014

סמל אישי של המשתמש
נלחמת בכאב
משתמש פעיל

הודעהעל ידי נלחמת בכאב » ו' מרץ 13, 2015 2:28 pm

היי,
אני חושבת שחשוב שתהיה איתה
אני בטוחה שהיא בגדה בך לא כי היא התכוונה לרע
זה בא מתוך הקושי שלה. ויכול להיות גם שהגברים האלו ניצלו אותה.
אני מציעה לכם ללכת לטיפול זוגי. אני חושבת שמעבר לזה שהיא הולכת לטיפול
חשוב שתדברו על הדברים עם איש מקצוע , אם באמת חשוב לך הקשר ונראה לי שכן
אז אני באמת מציעה לכם ללכת ביחד לטיפול זוגי.
מעבר לזה, פשוט חשוב שתקשיב לה ותקבל אותה כמו שהיא
ותגיד לה שאתה נשאר איתה.

בהצלחה!

מקום בלב
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מקום בלב » ו' מרץ 13, 2015 6:36 pm

הי,
נשמע שאתה דואג לבת הזוג שלך ואוהב אותה, אני יכולה לתאר לעצמי כמה זה מטלטל ומבלבל לעבור דבר כזה...

אני חושבת שיש מעט מאוד שנוכל לדעת ולומר מבלי להכיר את בת הזוג שלך. בסופו של דבר כל אחת מגיבה אחרת למה שקרה לה, כך שאף אחת כאן לא יכולה להסיק מהנסיון שלה לגבי בת הזוג שלך.

עם זאת - אולי שווה שתציץ באתר ״מקום״ (אתר עזרה עצמית לנפגעי תקיפה מינית), ובאופן ספציפי על החלקים שקשורים לרה-ויקטימיזציה ודיסוציאציה. יכול להיות שיהיה שם מידע רלוונטי.

בהצלחה...

לורנס
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לורנס » ד' מרץ 18, 2015 10:40 am

שלום לך,
אני מבינה את הבלבול שלך ומעריכה את הרצון לעזור לחברה שלך ולאיכות הקשר שלכם. אכן טיפול זוגי נראה לי רעיון טוב.
בכל אופן, אתה יכול להציע לחברתך לכתוב לנו בפורום ולפרוק את רגשותיה בעצמה. היא תקבל כאן אוזן קשבת ומשובי הזדהות ותמיכה, מין הסתם.
בהצלחה :hi:
לורנס

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אמה » ד' אפריל 01, 2015 1:56 pm

סורי, אבל עם כל הכבוד אם היא בוגדת בך שוב ? תלך.
יש גבול גם לכמה אתה צריך ויכול לספוג בשבילה.
היא בגדה בך, וזה לא משנה מה הסיבה.
בלי קשר אני כן מקווה שהיא תצליח לצאת מהמעגל הזה ..
בהצלחה.
תאבדי את השפיות.. תאבדי אותה רק קצת.. תאבדי אותה עד שתצליחי למצוא את עצמך.. לא נורא שהעולם יהרס בדרך.. שהעולם ישרף בלהבת האגואיזם..
תאבדי את עצמך קצת מרצון, כי כל הזמן זה קורה בכח ..
תאבדי את עצמך.. תאבדי רק כדי למצוא.

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 85 אורחים