השופטת בחרה שלא להגיש תלונה על אונס

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

סמל אישי של המשתמש
לימור עמית פנקר
יועצת משפטית, מסל"ן

השופטת בחרה שלא להגיש תלונה על אונס

הודעהעל ידי לימור עמית פנקר » ב' דצמבר 01, 2014 9:24 am

בימים האחרונים צפה ועלתה הידיעה בחדשות כי שופטת שיתפה מקורבים לה בכך שנאנסה על ידי שוטר, אך למרות שהעניין הונח בפני גורמי החקירה, והם שוחחו עימה היא מסרבת להגיש תלונה, ולכן התיק נסגר כנגד השוטר שלכאורה אנס אותה.
צר לי מאוד על השופטת, ועל המציאות שאליה היא נקלעה. ברור שכל נפגעת, היא נפגעת, וזה ממש לא חשוב אם היא מלצרית, מנקה או שופטת.
ובכל זאת, נדמה לי שהמשפט 'אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?' מתאים בדיוק לכאן.
יחד עם זאת, נדמה לי שבמובן מסוים דווקא בכך שהעניין עלה לכותרות, עושה השופטת שירות טוב לנפגעות.
אני מקווה מאוד שפעם הבאה כאשר נפגעת תטען במשטרה או בבית המשפט שהיא נאנסה, תעמוד לנגד עינייהם של המפקפקים דמותה של השופטת העלומה, והם יבינו שאישה לא בוחרת להיות קורבן לאונס, ואישה לא בוחרת להעמיד את עצמה בחשיפה הקשה ולחקירות מתישות, היא כנראה הגיעה לשם כי מישהו תקף אותה!!
עלינו להוריד את הכובע בפני כל אישה שנפגעה ובוחרת לא לשתוק, ובוחרת להאמין עדיין במערכת המשפט, ובכך שהצפה של הדברים עדיפה על פני הסתרתם.
עלינו לתמוך בכל אישה שמחליטה לעשות מעשה, ולהעביר את המעמסה הכבדה שהיא נושאת אל הרשויות השונות כדי שהן יטפלו בדברים.
כל אישה שמדברת, כל אישה שמשתפת, מקדמת בעוד קצת, את מיגור התופעה.
בואו נמשיך לסרב לשתוק!
עו"ד לימור עמית פנקר
יועצת משפטית מסל"ן
ומייצגת נפגעות תקיפה מינית בהליכים אזרחיים.

*

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 86 אורחים