הלכתי לרופא שיניים (ט-ר-י-ג-ר)

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

סמל אישי של המשתמש
מנותקת
משתמש פעיל

הלכתי לרופא שיניים (ט-ר-י-ג-ר)

הודעהעל ידי מנותקת » ב' מרץ 17, 2008 5:00 pm

שזה לא כל כך מובן מאליו לאור ההימנעות שלי מלטפל במה שכואב, בעיקר פיזית, כי מפחדת. בעיקר כשמדובר ברופאי שיניים. נכון שלכל אחד קיים הפחד הזה ואף אחד לא אוהב ללכת לטיפול שיניים (אני לפחות לא מכירה אנשים שנהנים מזה..), אבל זה מעבר לזה. זה חרדה כזאת מלשבת שם ולהיות בלי שליטה ובמצב של חצי שכיבה על הכיסא ולדעת שעוד רגע ייכאב כי התהליך של הטיפול מכאיב, זה יותר מדי מעורר תחושות שקשורות במה שקרה, ולכן גם יצא שנמנעתי מזה ודחיתי את זה, למרות שהיו כאבים.

אז היום לא נמנעתי. כי הייתי חייבת להגיע אליו בגלל הדלקת שהתפתחה והחמירה בינתיים (כי הייתי אמורה להגיע עוד בשבוע שעבר ולא עשיתי את זה..) באתי אליו עם עותק של המאמר מהאתר "מקום", זה שמדבר על נפגעות תקיפה בילדות והקשר לפחד מטיפול שיניים (מעבר לפחד ה"רגיל"), כי אחד הדברים שהציעו במאמר, זה להדפיס אותו ולהביא לרופא השיניים לקרוא, על מנת שהוא יוכל להבין יותר טוב במה מדובר. אז הוא קרא, והיה ממש בסדר איתי.
ממש הייתי לחוצה מזה כל המשמרת בבוקר בעבודה. לא הפסקתי לחשוב על זה, ולא בכוונה, זה פשוט הלחיץ אותי.
שמחה שזה מאחוריי...
והאמת ש...אני אפילו קצת גאה בי על זה שהלכתי היום (מוזר לי להגיד את זה..), שהבאתי לו לקרוא את הכתבה והצלחתי לעשות את זה לפחות טיפה יותר מרגיע (נאמר, מאשר אם לא הייתי אומרת כלום ורק יושבת/שוכבת שם בחרדות והרופא כנראה היה משועשע מזה, כי תכלס כולם מפחדים מטיפולי שיניים, זה לא כזה יוצא דופן, אולי רק בעוצמות של הפחד).

למרות שהבאתי לו לקרוא את המאמר ולמרות שהוא ניסה להיות ממש מרגיע (עד כמה שרופא שיניים עם מכשירים חדים ומזמזמים ביד יכול להיות מרגיע), היה לי די קשה כל הסיפור הזה, וזה גם לקח זמן, זה לפחות נראה כמו נצח באותו רגע, והיה לי סוג של התקף חרדה תוך כדי, שהיה לי קשה לנשום ולחץ כזה בחזה, שרק התגבר כי אסור היה לי לזוז בגלל שהוא היה באמצע הטיפול. אז עשיתי לו סימן עם העיניים והוא הפסיק למרות שהוא היה ממש באמצע ושאל אם אני אצליח להחזיק עוד כמה רגעים עד שיסיים, אז עשיתי לו "לא" עם הראש עד כמה שיכולתי והוא הפסיק ונתן לי להתאושש.

בקיצור...אני שמחה שזה מאחוריי...אני אלמד מזה להבא להשתדל לא לדחות דברים שבלתי נמנע לטפל בהם, כי אז זה רק כואב עוד יותר ומחמיר.

סמל אישי של המשתמש
מאיו'ש
משתמש פעיל

Re: הלכתי לרופא שיניים (ט-ר-י-ג-ר)

הודעהעל ידי מאיו'ש » ב' מרץ 17, 2008 8:04 pm

שמחה מותק שעברת את זה!!! כל הכבוד לך!!! =) :good:
החיים יפים, תלוי איך כל אחד מסתכל עליהם, ואיך כל אחד בוחר לחיות, ברע או בטוב.

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ב' מרץ 17, 2008 11:44 pm

יופי שהצלחת!
שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

סמל אישי של המשתמש
מורני
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מורני » ג' מרץ 18, 2008 9:57 pm

יקרה שלי..

אני לא יודעת אם אני מצליחה לחוש את הפחד והחששות האלה שבביקור אצל רופא שיניים
מהסיבה שאף פעם לא ניסיתי להתמודד עם הפחד הזה ותמיד נמנעתי מרופאים
תמיד הלכתי לרופאות שיניים. נכון, אמנם גם אצל רופאה הפחד מאיבוד שליטה הוא בילתי נמנע
אבל הידיעה שמי שמטפלת בך היא אישה ולא גבר קצת מרגיעה אותי.
אני רק יכולה להגיד לך שאני גאה בך. כן, גאה. ויש על מה.
אתמול בערב אמרת לי שכתבת כאן משהו שהוא לא "ביג דיל"
אבל אני רואה את זה אחרת. עשית צעד חשוב
וזה צעד באמת משמעותי וזה נפלא בעיניי.

ואני שוב אגיב - אני גאה בך!

אוהבת
מורני

:kolhakavod:
"כל אדם זקוק למקום,
בו יוכל לצאת מדעתו בשלווה"

:bookworm:

סמל אישי של המשתמש
מנותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מנותקת » ד' מרץ 19, 2008 12:38 am

קודם כל תודה. חשוב לי. הרגשתי קצת דבילית אתמול עם ההרגשה הזאת ש"הנה, עברתי את זה", כמו איזה ילדה קטנה שמבסוטית שעברה את הטיפול אצל הרופא שיניים מבלי לעשות יותר מדי בעיות...
וגם דבילית, כי למרות שפה רואים שזה משהו משמעותי ומעריכים- בסביבה הקרובה הפיזית, כמו בבית למשל, לא מעריכים. לא קולטים שזה משהו שהיה לי קשה ובכל זאת התמודדתי איתו. אבל לא חשוב, לא לזה רציתי להתייחס.

רציתי להגיד שניסיתי לעבור פעם לרופאה..הרופא שיניים שלי כרגע זה הרופא שמטפל גם באמא שלי, ואני לא בדיוק יודעת איך מחליטים למי לעבור כשרוצים להחליף. אז ניסיתי לעבור לרופאה שהייתה שיננית אצלו, והיא התבררה כ"סדיסטית על"....ברמות שעדיף שאני לא אתאר..
הרופא הזה- למרות שגבר ולא אישה, גם כבר הרבה שנים מטפל באמא שלי (ולה יש לצערה ולצערי, הרבה טיפולים אצלו והרבה בעיות עם השיניים) והיא סומכת עליו. לי יוצא לראות אותו פעם בכמה שנים (הניקוי שיניים החצי שנתי מתבצע אצל השיננית הסדיסטית...מה אני יכולה לעשות...רק עושה לעצמי הכנות נפשיות לפני, עד כמה שיכולה, כמו אתמול).
אתמול זה היה שונה מאצל השיננית, כי זה היה טיפול בדלקת ועקירה והרבה יותר כואב ומפחיד מניקוי שיניים (שאגב, לא אמור להיות כואב, רק שאצלה איכשהו אני מגיעה בלי כאבים וכשהכל בסדר, ויוצאת משם עם כאבים איומים..)
אני לא אעבור בינתיים רופא או לרופאה אחרת, כי הוא באמת בסדר, למרות שהוא לא רופאה. במיוחד אחרי הטיפול אתמול, שראיתי שהוא באמת השתדל לעשות הכל כמה שפחות מכאיב וכל הזמן בדק איתי שאני בסדר ונושמת..

זהו..שוב, תודה על החיזוק מכאן.

סמל אישי של המשתמש
אליש (נטלי)
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אליש (נטלי) » ד' מרץ 19, 2008 8:15 am

באמת כל הכבוד לך ,
נשמע כל כך קשה ואת הצלחת D;
כל הכבוד מותק !!
"מתעורר לי בלילה מסיוט שחלמתי ,
אך מהר אני מבין זאת מציאות שמכה בי .. "

חזור אל “תקיפה מינית”