להתנתק

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

מעינה
משתמש פעיל

להתנתק

הודעהעל ידי מעינה » ד' נובמבר 12, 2014 6:32 am

איך אפשר להתנתק
אני כמעט 5 שנים מהפגיעה אני טיפלתי מהיום שזה קרה עד היום
עברתי זוועות ואין לי כוח לתאר את כל המקרה ואת כל ההשלכות
כרגע נמצאת במצב שרוצה לבנות עתיד ולנסות איך שהוא להפסיק לחיות את העבר
זה קשה כי הכל חי בי כאילו אתמול זה קרה
במיוחד אחרי הליך משפטים שריסק אותי והרסני אבל מרגישה שאין לי כלכך בררה
זה או לחיות או להמשיך עם האבל הזה ובאיזה שהוא מקום לוותר לעצמי
אבל המקום הזה כלכך מוכר ורגיל לי לצערי וקשה לצאת משם
השאלה אם באמת אפשר לצאת??? צריך להתנתק ? מהו גודל הניתוק ? והאם באמת אפשר להתנתק?
יש לי עכשיו הצעת עבודה או לימודים רצינים של 3 שנים
אני מפחדת
להתחייב להרגיש כמו כולם כוויכול להכנס למסלול של אנשים רגילים שאין להם מושג מה עברתי שלא רגישים. כמוני
שהאבד שם שלא הצליח לשרוד בעולם הזה
שזה ישבור אותי עוד יותר
והכי מפחדת
שהצליח זה מפחיד מחייב ודורש מעצמי
ואני לא יודעת אם אני באמת מסוגלת
האם אצליח באמת להיות רגילה ולחזור לבן אדם שהיתי
ומה עושים עם כל האפשרות הזאות לשנות??
אני חוששת
ולא יודעת איך ומה לעשות הלאה

סמל אישי של המשתמש
אפרת מסלן
מתנדבת מסל"ן

Re: להתנתק

הודעהעל ידי אפרת מסלן » ד' נובמבר 12, 2014 1:44 pm

היי מעינה,
אני לא חושבת שיש אפשרות להתנתק. אם מתנתקים, הכאב צץ בדרכים -לא דרכים.
אולי המילה היא יותר " להתמודד". ללמוד לחיות עם הפגיעה והכאב.
אפרת
מתנדבת מסל"ן

סמל אישי של המשתמש
נלחמת בכאב
משתמש פעיל

הודעהעל ידי נלחמת בכאב » ה' נובמבר 13, 2014 5:08 pm

היי יקרה,
את לא צריכה להתנתק, את לא צריכה לברוח מעצמך.
את יכולה לתת לזה מקום, אבל לא את כל המקום, שיהיו לך חיים רגילים ובמקביל תלכי לטיפול ותשחררי את זה.
זה הכי טבעי לפחד. אבל אני מאמינה שאת מסוגלת לחזור לחיים הרגילים.
אף אחד לא האמין שאני יכולה להיות עצמאית, חשבו שאני צריכה הוסטל . הפתעתי את כולם ובעיקר את עצמי וממצב שלא היתי עצמאית הפכתי לעצמאית. עשיתי שנה של שירות לאומי ועכשיו לומדת. כמובן שבמקביל הייתה לי תמיכה של מסגרת, וטיפול ופסיכיאטר. אבל עדיין את כל זה עשיתי בעצמי . לא יכלו לעשות את זה במקומי, יכלו רק להאמין בי שיכולה. כי לפני שהגעתי למסגרת הזאת לא האמנתי שאני יכולה לחיות חיים רגילים. חשבתי שכל חיי אני אהיה עם סטיגמה . אבל אפשר ואם אני יכולה , וחזרתי לחיים הרגילים גם את יכולה! ואת תצליחי כשתתחילי להאמין בעצמך.
אז נכון זה מפחיד, אבל זה אפשרי. דבר ראשון זה לא נכון שאנשים שלא עברו את זה לא רגישים. גם אני פעם חשבתי ככה אבל זה לא נכון. יש אנשים שלא עברו את זה , אבל הם רגישים כי הם בעצמם עברו דברים קשים גם אם לא את זה .
דבר שני , תנסי לחשוב מה את באמת רוצה? את רוצה כל החיים להיות בתוך כל החושך הזה ? לתת לזה להמשיך לנהל אותך? או שאת רוצה לחיות?? לחיות כמו כולם, להחזיר לעצמך את החיים שאת ראויה להם.
אני רציתי לחיות כמו כולם. ומרגע שרציתי כל הדלתות נפתחו בפניי.

בהצלחה!
:iloveu2:

סמל אישי של המשתמש
תמי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי תמי » ה' נובמבר 13, 2014 8:39 pm

שלום מעיינה.

לפני כחודש הרגשת חלשה מתמיד... ופה את כבר מתכננת את העתיד- זה צעד גדול קדימה, כל הכבוד!
מקווה שתאזרי כוחות ותנסי לעשות צעדים לקראת העתיד , כפי שאת באמת רוצה, ובמקביל תנסי להתמודד עם העבר.. וכשתזדקקי תמשיכי בטיפול .. ותמיד את יכולה לפנות אלינו ונהיה לך לאוזן קשבת (תמי - מתנדבת במסל"ן)

לורנס
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לורנס » ד' נובמבר 19, 2014 6:56 pm

שלום מעינה,
קודם כל תאמיני שאת אישה רגילה, למרות שנפגעת בעבר וקשה לך להתחיל לבנות את העתיד. הפחד לפני הלא ידוע לגיטימי, אבל עצם העובדה שמצאת לך אופציות ללימודים ולעבודה לשלוש שנים מעודד מאוד. אל תנסי בכוח להתנתק מהפגיעה, תשקיעי את מאמציך בבניית התכניות לעתיד. את הרי יודעת שהבררה היא לחיות או להישאר בעבר. תאמיני בכוחות שלך לחיות ולהתמודד.
מחזקת את ידייך,
לורנס

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־ 73 אורחים