[שם הפוגע] - אזהרה ובקשה לעזרה

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

סיפורפשוט

[שם הפוגע] - אזהרה ובקשה לעזרה

הודעהעל ידי סיפורפשוט » ג' מאי 14, 2013 5:18 pm

רציתי לספר לכן על סיפור שמציק לי כבר מספר שנים. אני בעצם חסרת אונים מולו למרות שאני לא קרבן יותר!!!
המדובר בעבריין מורשע שקוראים לו [שם הפוגע], אתן יכולות לקרוא את כתב הדין שלו ברשת, אבל לא על מעשיו בעבר אני רוצה לספר אלא על מה שהוא עושה וימשיך לעשות.
[שם הפוגע] מציג את עצמו כמטפל זוגי ופסיכותרפיסט למרות שאין לו שום תעודה!!! הוא מדריך אומנויות לחימה למרות שאין לו תעודת מדריך!!! והוא מטפל בילדים וילדות (תסתכלו באתר שלו, זה פשוט מצמרר). הכל בלי שאף אחד עושה עם זה שום דבר. אין חוק במדינה הזאת? איך נותנים לאדם כזה להתקרב לילדים בכלל???
הרשת מלאה בפרסומים שלו וכל פעם שמישהי מעלה את הסיפור שלו בפייסבוק או בפורומים הוא מאיים בתביעות דיבה.
רשמית הוא כבר ריצה את עונשו אבל לכולנו ברור שמי שככה מסתיר את העבר שלו ולצוד נשים וילדים ימשיך לפגוע בנו!!!
אני לא יודעת מה לעשות עם זה כי אני לא יכולה לעמוד מול תביעת דיבה וגם לא רוצה להעלות שוב את הסיפור הזה מה שיפגע בחיים שלי כפי שהם עכשיו, אני במצב הרבה יותר טוב מאשר פעם ואם זה יילך לכיוון שבו אני אחשף זה יעשה לי מאוד רע. מצד שני אני ממש חוששת לבחורה הבאה שתיפול ברשתו. מה אני עושה? ממש לא יודעת. רק תיזהרו ותזהירו את מי שאפשר ותתפללו שמישהו יעלה עליו לפני שיהיה מאוחר מדי!!!!

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: [שם הפוגע] - אזהרה ובקשה לעזרה

הודעהעל ידי מיכלל » ד' מאי 15, 2013 12:14 am

הי!
כן זה נכון,עבריין מין תמיד ישאר עבריין מין.
אך יש סיכוי שאם הוא השתחרר לאחרונה -אז יש עליו מעקב.
יש יחידה משטרתית של כ 70 בלשים,שתפקידם לעקוב אחרי הפוגעים מרגע השחרור.
אז יש סיכוי לאופטימיות....
אנא שימרי עליך,כי חייך הם המשמעות,איתך באהבה,מיכל.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ד' מאי 15, 2013 12:23 am

שלום לך,
קצת בעייתי שאת מודעת לכך שהוא מגיש תביעות דיבה, ולכן חוששת לפתוח את הנושא - ואז מפרסמת את שמו כאן, כשאת עם שם בדוי והתביעה תהיה מול האתר.
הסרתי את השם שלו מהכותרת שלך והטקסט. מי שחשוב לה, יכולה להיעזר בגוגל כדי לחקור במי מדובר, או לפנות אליך בהודעה פרטית.

אני מבין את הרצון שלך להזהיר בנות נוספות מפניו, אך מבקש שתכבדי את הבקשה לאי-פרסום שמו כאן.
ישנם מספר אתרים ששמו לעצמם כמטרה ליצור מאגר של תוקפים מינית כדי לאפשר לציבור להיזהר.
1. "תנו לגדול בשקט" - חיפוש בגוגל ימצא לך את האתר בקלות.
2. "הוועד למלחמה באלימות המינית וסחר בבני אדם בישראל"

את כמובן מוזמנת לפתח דיון על הנושא של איך נזהרים, ואיך מזהירים - שוב, בלי לציין את שמו או דברים אחרים שעשויים להוות הוצאת דיבה.

אם אדם שביצע עבירה, קיבל עונש שמטרתו אמורה להיות חינוך, הרתעה, וענישה - ריצה את העונש, ולא חזר על העבירה ואנו מסרבים להכירו כלגיטימי בחברה שלנו, למה שלא נקדם מאסר עולם או עונש מוות לעבירות רבות יותר ? אלימות פיזית, אלימות מינית, גניבה, שוד מזויין נהיגה תחת סמים וכו - האם לא כל אלה, אנשים אלימים שצריכים להיות מורחקים מהחברה באותה מידה?
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ד' מאי 15, 2013 12:32 pm

אוקי,נכון,האלימות היא אלימה - בכל תחום בו יש נפגע/ת ו פוגע/ת.
כן מקובל בארצות הברית לפרסם שם של פוגע, אצלנו אין את העשייה המבורכת הזו.

בתור אופטימית צר לי להודות אייל אך מעל 70( מהאסירים בכל תחום שבים לכלא אחרי השחרור,זו בדיוק אחת הסיבות למשל שאני ממש לא בעד מאסר כפתרון גורף,בשום מקום לא הוכח שזו הדרך להחזיר אלימים למוטב, אני כן בעד הוקאה ציבורית, תשלום כספי,ואז טיפול נפשי.
הכלא לא מחזיר למוטב.

ולך יקירה, נכון אין לסכן את האתר בתביעה שכזו.
אני לא בטוחה שבתרבות שלנו ובמציאות שכאן,ניתן להזהיר את הציבור.
שימרי עליך באהבה,איתך,מיכל.

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אתנה » ה' מאי 16, 2013 1:48 am

ומה עם לינק? גם לתת לינק לסיפור עם שם הפוגע אתם לא מרשים לסיפורפשוט? כשלעצמי, אני לא רואה כיצד הפניה לעמוד שלו מעוררת חשש תביעה. ברצינות אני שואלת, אייל (?).

מעבר לכך, מתוקף הידע המשפטי המוגבל שרכשתי עד כה, כשמחצית התואר מתבוסס באבק מאחוריי (יההה), רציתי לעורר את תשומת לבכם לכך ששתי הגנות חזקות ומצטברות עומדות לסיפורפשוט ודומותיה (היי) וכמובן, לאתרנו, במקרה שכזה: הגנת "אמת דיברתי" והגנת "עניין לציבור". פשוט, הכלל הוא שפרסום של דברי אמת שיש בו עניין לציבור יהיה מוגן ולא ישית על המפרסם חבות בנזיקין או אחריות פלילית, בלי קשר למניעי המפרסם. בניגוד לדעה, עובדה יכולה להוות "דברי אמת", וכשמדובר במה שמכונה "עובדה משפטית", כזו שבית משפט קיבל ונתן לה תוקף של פסק דין - אין לבנזונה שום קייס בעליל. לגבי "עניין לציבור", דעתי (הבלתי-מבוססת; אנסה לברר מחר בלימודים) היא שהעובדה שאדם שמטפל בילדים וילדות הוא עבריין מין מורשע, מבססת אחלה "עניין לציבור". יש באוני' שלי קליניקה לזכויות בהליך הפלילי, ונראה לי שעורך הדין שמרכז אותה יהיה הגורם האידיאלי להיוועץ בו. אנסה לבדוק במסווה של חקרנות אינטלקטואלית (זה יכול לעבוד, לא ראיתן אותי במשקפיים! ;) ) ואעדכן.

איחולי צדק דיוני לנפגעות כל העולם
ולילה טוב :gick:

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ה' מאי 16, 2013 3:11 am

אתנה, אם אנסה לחזור על דברייך בעברית פשוטה יותר.
את אומרת שציטוט \ הבאת תוכן שהתקבל על ידי בית המשפט כאמת, אינם יכולים לשמש לתביעת דיבה - אך זה לא המצב כאן.
א. כי העובדה ששופט יקבע שאני חף מפשע בכך שלא הסרתי תוכן כזה, לא מונעת מאותו אדם בכל זאת לתבוע אותי, לשם הטרטור, הרתעה, דרישות פיצויים כפשרה וכו.
בתור משפטנית לעתיד, אני מניח שאת יודעת כבר שתביעות משפטיות אינן סובבות סביב רדיפת צדק והוצאת האמת לאור בלבד, אלא גם ככלי למטרות פחות טהורות.

ב. התוכן שנאמר כאן, אינו הבאת דברים כפי שהתקבלו ע"י בית המשפט כאמת ואשמה. אלא האשמה עתידית, על מה שהוא עתיד לעשות בראייתה.
" מסתיר את העבר שלו ולצוד נשים וילדים ימשיך לפגוע בנו" וכו. חיפוש הדברים המלאים בגוגל, גם הוא לא יעיל כל כך, כי האתרים שמפרסמים את פרוטוקול המשפט, חושפים רק חלק מועט מאד שלו, בדגש על שמות התובעים והנתבעים כדי להרוויח כסף ממי שרוצה לצפות בפסק הדין המלא - או מי שרוצה להעלים את התוצאה מהאתר ומגוגל.

ג. פרסום קישור עם שם האדם שעליו מדבר הטקסט, אומנם יקשה על מציאת הטקסט הנ"ל מתוך חיפוש בגוגל, אבל מכיוון שברור שמדובר בהפנייה לשם מציאת השם עליו הטקסט...
זה בעיניי שקול לכך שאכתוב:
אני רוצה להגיד משהו על "הנתא" (תהפכו את האותיות להבין במי מדובר) - ואגיד שלא הוצאתי דיבה עליך כי לא כתבתי את שמך מפורשות.

לטובת מי שמעוניינת לדעת את הנוסח המדויק של החוק:
סעיף 1 לחוק קובע שלשון הרע היא דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם (יחיד או תאגיד) בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם; לבזות אדם בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו; לפגוע באדם במשרתו, אם משרה ציבורית ואם משרה אחרת, בעסקו, במשלח ידו או במקצועו; לבזות אדם בשל גזעו, מוצאו, דתו, מקום מגוריו, מינו או נטייתו המינית. לשם הגדרת לשון הרע, אין חשיבות אם מדובר בעובדה או בדעה, להבחנה יש חשיבות בנוגע להגנות.
פרסום אמת שיש בו עניין ציבורי - מוגן. כלומר, דברי אמת שיש בהם עניין ציבורי עשויים להיות לשון הרע, אולם פרסומם יהיה מוגן (מותר). בפרסום לשון הרע יש להבחין בין טענת עובדה להבעת דעה. טענת עובדה, שהיא אמת ויש בה עניין ציבורי, תהא מוגנת בלי קשר למניעיו של המפרסם.

ובהקשר למה שציינתי מקודם בנוגע לאזהרת הציבור, להלן שתי כתבות מהיום, של תוקפים אלימים - שאין אף גוף, תנועה, עמותה וכו שפועלת לכך ששמותיהם יפורסמו, שאנשים יוזהרו מפניהם, שהשכנים שלהם ידעו שגרים אנשים כאלה בשכונה שלהם וכו.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4380299,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4380240,00.html
כך שהחברה שלנו מלאה באנשים אלימים, מסוכנים וכו - וכאשר מדובר באדם שהיה בהליך משפטי, וריצה את עונשו, אני חושב שראוי שניתן לו סיכוי לחזור למוטב ולא לנסות לדחוק אותו מחוץ לחברה עם קביעת עובדות לגבי מעשיו בעתיד ומסוכנתו...
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אתנה » ה' מאי 16, 2013 3:30 am

אייל,
מוזר שבעוד שאני אמרתי:
רציתי לעורר את תשומת לבכם לכך ששתי הגנות חזקות ומצטברות עומדות לסיפורפשוט ודומותיה (היי) וכמובן, לאתרנו, במקרה שכזה: הגנת "אמת דיברתי" והגנת "עניין לציבור".

אתה אומר:
את אומרת שציטוט \ הבאת תוכן שהתקבל על ידי בית המשפט כאמת, אינם יכולים לשמש לתביעת דיבה - אך זה לא המצב כאן.

זה בסדר אם לא הבנת שדיברתי על הגנות חזקות של נתבע במשפט, ולא על "הגנות מפני תביעה", כביכול, אבל אל תסובב את זה כאילו הטעיתי, טוב?
יום טוב

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 55 אורחים