למדתי היום משהו חדש על אירוע בנעורי שלא החשבתי עד כה כתקיפה

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

רינת הים
משתמש פעיל

למדתי היום משהו חדש על אירוע בנעורי שלא החשבתי עד כה כתקיפה

הודעהעל ידי רינת הים » ג' דצמבר 18, 2012 1:21 am

היום הייתי אצל המטפלת .דיברנו על אירוע שקרה לי בנעוריי (כמה שנים אחרי תקיפת הפדופיל שזו הסיבה הרשמית שבגינה הגעתי לטיפול ) .אלה היו שני נערים בני השכבה שלי ,בערך בני 15-16 .החבר'ה האלה "אהבו " אותי .שני חברים טובים שהיו איתי באותה קבוצה בנוער העובד או משהו .חזרתי איתם הביתה ,אני לא זוכרת איפה זה קרה ,אולי באיזה גן או משהו ..ממש לא זוכרת ,הם החליטו לדחוף לי אצבעות .עם החיוכים המטופשים שלהם .אני זוכרת שלא התנגדתי , כי עבר לי בראש שאני רוצה לבדוק אם זה מרגש אותי או לא .למחרת מישהי מהכיתה ושאלה על זה וכך הרגשתי שכל ביהס כבר יודע ,דבר שפגע בי מאוד ..אמרתי למטפלת שאני לא רואה בזה תקיפה ,כי שיתפתי פעולה ,רציתי בזה באותה מידה .היא הסבירה לי שלא שאלו אותי אם אני רוצה ,תכננו בלעדיי את הדברים ..זו בעצם תקיפה למרות שלא היתה שם אלימות .ואני מנסה לחשוב מה היה קורה אם הייתי בורחת (אולי היו רודפים אחריי ) ,מה היה קורה אם היו שואלים אותי קודם ..מן הסתם לא הייתי בוחרת להימצא בסיטואציה .מאז הסיפור הזה בכל פעם שאני רואה שני גברים חברים הולכים ביחד ברחוב ,או באים מולי ,אני יודעת (!) שצריכה להיזהר ,שהם זוממים משהו .כי גברים תמיד עושים דברים ביחד ,משתפים זה את זה בבחורות ובעוד דברים (למה להינות לבד ..) .תחושת גועל עולה בי ,משהו מחליא שכזה שבא להקיא .אחד החבר'ה האלה היה בן זוגה של חברה לכיתה בזמן התיכון .מן הסתם לא סיפרתי לה כלום על זה .את שם משפחתו כבר הספקתי לשכוח -עד שנכנסתי לדף של השכבה שלנו בפייסבוק .את השם השני ,וגם את הפרצוף , אני לא שוכחת .

רינת הים
משתמש פעיל

Re: למדתי היום משהו חדש על אירוע בנעורי שלא החשבתי עד כה כתקיפה

הודעהעל ידי רינת הים » ג' דצמבר 18, 2012 1:31 am

כשאני חושבת על כך אני שואלת את עצמי מה עליי לעשות עם זה ,איך כדאי לי לסגור את המעגל .הולך להיות מפגש מחזור בחוזשים הקרובים ,האם לספר לחברתו , האם לדבר איתו ?? לנסות ליצור איתו קשר ..להטיח לו בפרצוף ?? ואיך יגיב ?עולות בי כל מיני מחשבות של איך ומה ..מחשבות מחושבות ובלתי מחושבות ,כמו לספר לחבר'ה ,להטיח בו ..פנטזיות מפנטזיות שונות על מה אגיד ומה הוא יאמר כולל הפחדים של "את היית שם ,את שיתפת פעולה ,מה את רוצה ממני אחרי כל כך הרבה שנים .." כאלה .יש בי כל מיני מחשבות של רוע (לא שמרחמת עליו ) ונקמה .
זאת מבלי שאתייחס עוד לבחור השני ,כמובן ,שאיתו אני בכלל עוד לא מתחילה להתמודד בראש שלי .אבל גם הוא קיים .

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ג' דצמבר 18, 2012 9:18 am

נשמה יקרה,רק את המחליטה כמובן,אך אני ממליצה כי תעבדי קודם עם המטפלת מה כן ומה לא לעשות,
והיה ואת מחליטה כן להתעמת איתם- אל תעשי לבד, כי כן כדאי שמשהו שיהא מראש איתך -ילווה,
חישבי הייטב, ועליך שימרי, איתך לכל בקשה,מיכל.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ג' דצמבר 18, 2012 2:54 pm

רינת,
מקווה שתקחי את דבריי בפרופורציות נכונות, ולא כזלזול בשיעור שלמדת...
התשובה שלי כאן, היא בין התשובות שאני חושב עליהן עשר פעמים, אם כדאי שאגיב - רק כי אני גבר, וזה עלול לגרום לשליפת ציפורניים יותר מאשר למחשבה על מה אני אומר.
אמרתי למטפלת שאני לא רואה בזה תקיפה ,כי שיתפתי פעולה ,רציתי בזה באותה מידה.
אני זוכרת שלא התנגדתי , כי עבר לי בראש שאני רוצה לבדוק אם זה מרגש אותי או לא

אז את זוכרת שכן רצית לבדוק איך זה מרגיש, ושלא עשו לך משהו נגד רצונך.

היא הסבירה לי שלא שאלו אותי אם אני רוצה ,תכננו בלעדיי את הדברים

אז היא בעצם מחליטה עבורך, שמה שעברת זה תקיפה מינית, כי הבחורים "תכננו" ? את אומרת בעצמך שאת זוכרת שרצית לבדוק איך זה מרגיש, וששיתפת פעולה, ולא ראית בזה תקיפה...
זה שהיא משכנעת אותך שזה תקיפה... זה לא "כפייה" של המחשבות שלה עליך ?

מאז הסיפור הזה בכל פעם שאני רואה שני גברים חברים הולכים ביחד ברחוב ,או באים מולי ... .תחושת גועל עולה בי ,משהו מחליא שכזה שבא להקיא .

שוב, אם הבנתי נכון, זה לא התחיל מאז אותה סיטואציה עם הבחורים - אלא רק מאז שהמטפלת שדואגת כל כך לשלומך, שכנעה אותך שמשהו שאת לא רואה בו תקיפה מינית, וזוכרת שעשית מרצונך, הוא תקיפה מינית...

אני חייב לומר שקשה לי להבין את קו המחשבה של המטפלת הזו, או האינטרס שלה - בשורה התחתונה, ה"טיפול" הזה, גרם לך להרגיש הרבה יותר גרוע, הרבה יותר מפוחדת, והרבה יותר רתיעה מבחורים בלי סיבה ממשית.

בחברה בה אנו חיים, הרבה בנות מחכות שהבחור ייזום מגע, ולא מצפות שיעדכן אותן בעל פה או בכתב, בנוגע למה שהוא מעוניין לעשות, ובניגוד לקונספירציה שהיא ניסתה לשכנע אותך,
הבחור הממוצע לא באמת מתכנן את הכיבוש גוף הבחורה עם החברים שלו, ואז מחכה לשעת כושר כדי לתקוף.
הוא מנסה ליזום, מקווה שהבחורה תשתף פעולה ותהנה, ועוצר אם היא לא משתפת פעולה, או אם היא מפסיקה אותו.

אין לי ספק שהתחום האפור הזה של "היא לא אמרה להפסיק" או "חשבתי שהיא נהנית" גרם להרבה גברים אפסים לנצל \ לפגוע \ לתקוף נשים....
אבל מנגד, כל עוד הנורמה בחברה היא שהבחור יוזם היכרות, והבחור יוזם "מגע", ואם הוא לא יוזם - שום דבר לא יקרה (ואפילו הבחורה תקטלג אותו באופן שלילי או תיפגע), אז אני לא בטוח שיש פיתרון קסם
מלבד לחנך ולהעלות מודעות מגיל צעיר מאד גם בין בנות וגם בין בנים, לכל נושא הקשר בין בנים לבנות, לדעת ליצור קשרים נורמאלים, לדעת לכבד את רצון הצד השני, לדעת לעצור ולהגיד לא כשצריך.

כדאי שתשאלי את עצמך, האם נכון עבורך להמשיך לצלול לתוך המציאות החדשה-ישנה שהמטפלת שכנעה אותך אליה, האם זה עושה לך טוב ? מקדם אותך ? מחזק אותך ?
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

רינת הים
משתמש פעיל

הודעהעל ידי רינת הים » ג' דצמבר 18, 2012 4:51 pm

אייל כתב:רינת,
מקווה שתקחי את דבריי בפרופורציות נכונות, ולא כזלזול בשיעור שלמדת...
התשובה שלי כאן, היא בין התשובות שאני חושב עליהן עשר פעמים, אם כדאי שאגיב - רק כי אני גבר, וזה עלול לגרום לשליפת ציפורניים יותר מאשר למחשבה על מה אני אומר.
אמרתי למטפלת שאני לא רואה בזה תקיפה ,כי שיתפתי פעולה ,רציתי בזה באותה מידה.
אני זוכרת שלא התנגדתי , כי עבר לי בראש שאני רוצה לבדוק אם זה מרגש אותי או לא

אז את זוכרת שכן רצית לבדוק איך זה מרגיש, ושלא עשו לך משהו נגד רצונך.

היא הסבירה לי שלא שאלו אותי אם אני רוצה ,תכננו בלעדיי את הדברים

אז היא בעצם מחליטה עבורך, שמה שעברת זה תקיפה מינית, כי הבחורים "תכננו" ? את אומרת בעצמך שאת זוכרת שרצית לבדוק איך זה מרגיש, וששיתפת פעולה, ולא ראית בזה תקיפה...אני תוהה אם לא הסברתי נכון או שיש לך בעייה בהבנת הנקרא :בשום אופן היא לא החליטה בשבילי .היא רק מזכירה לי משהו שהדחקתי או סירבתי לטפל בו .
זה שהיא משכנעת אותך שזה תקיפה... זה לא "כפייה" של המחשבות שלה עליך ? לא מרגישה נכפית .יש לה ולי מספיק כלים לדעת מתי היתה פגיעה ומתי לא .אתמול כמעט שבא לי להקיא [b]

מאז הסיפור הזה בכל פעם שאני רואה שני גברים חברים הולכים ביחד ברחוב ,או באים מולי ... .תחושת גועל עולה בי ,משהו מחליא שכזה שבא להקיא .

שוב, אם הבנתי נכון, זה לא התחיל מאז אותה סיטואציה עם הבחורים - אלא רק מאז שהמטפלת שדואגת כל כך לשלומך, שכנעה אותך שמשהו שאת לא רואה בו תקיפה מינית, וזוכרת שעשית מרצונך, הוא תקיפה מינית...-הבנת גרוע .רק אתמול סיפרתי לה על החשש הזה שקיים בי מאז נעוריי בשנות ה 80 .זה דפוס מחשבה שעד היום לא דיברתי עליו [b]

אני חייב לומר שקשה לי להבין את קו המחשבה של המטפלת הזו, או האינטרס שלה - בשורה התחתונה, ה"טיפול" הזה, גרם לך להרגיש הרבה יותר גרוע, הרבה יותר מפוחדת, והרבה יותר רתיעה מבחורים בלי סיבה ממשית.-מרוצה מאוד מהטיפול .אחד הטובים .

בחברה בה אנו חיים, הרבה בנות מחכות שהבחור ייזום מגע, ולא מצפות שיעדכן אותן בעל פה או בכתב, בנוגע למה שהוא מעוניין לעשות, ובניגוד לקונספירציה שהיא ניסתה לשכנע אותך,-לך ספר את זה לילדות/נערות /נשים שנאנסות .הזכרת לי את תחושות האשם שלי על התקיפה בידי פדופיל שחוויתי בילדותי .או שאולי גם לילדה הקטנה שהייתי היית אומר את אותו דבר .
הבחור הממוצע לא באמת מתכנן את הכיבוש גוף הבחורה עם החברים שלו, ואז מחכה לשעת כושר כדי לתקוף.אני חולקת עליך ובגדול .אולי לא תמיד הוא מתכנן ,אבל הוא יודע /הם יודעים -לזהות "שעת כושר" .המוח החולני מתפקד כאן .מקדמת דנן למדתי זאת ,עוד כשהותקפתי (שוב ,תלוי את מי שואלים )ע"י הפדופיל .גם שם לא התנגדתי ,מה יש לך לומר על זה ???

הוא מנסה ליזום, מקווה שהבחורה תשתף פעולה ותהנה, ועוצר אם היא לא משתפת פעולה, או אם היא מפסיקה אותו.-מה היה קורה אם הייתי מתנגדת ?בורחת ?מישהו יכול לחזות ?אולי כמו טיפשים גמורים היו מספרים לכל החבר'ה את מה שסיפרו ממילא ?ורק כדי לצאת בסדר עם עצמם ?אולי זה רק במקרה הטוב ,ובמקרה הגרוע גם אני הייתי חוטפת משהו ?

אין לי ספק שהתחום האפור הזה של "היא לא אמרה להפסיק" או "חשבתי שהיא נהנית" גרם להרבה גברים אפסים לנצל \ לפגוע \ לתקוף נשים....
אבל מנגד, כל עוד הנורמה בחברה היא שהבחור יוזם היכרות, והבחור יוזם "מגע", ואם הוא לא יוזם - שום דבר לא יקרה (ואפילו הבחורה תקטלג אותו באופן שלילי או תיפגע), אז אני לא בטוח שיש פיתרון קסם
מלבד לחנך ולהעלות מודעות מגיל צעיר מאד גם בין בנות וגם בין בנים, לכל נושא הקשר בין בנים לבנות, לדעת ליצור קשרים נורמאלים, לדעת לכבד את רצון הצד השני, לדעת לעצור ולהגיד לא כשצריך.

כדאי שתשאלי את עצמך, האם נכון עבורך להמשיך לצלול לתוך המציאות החדשה-ישנה שהמטפלת שכנעה אותך אליה, האם זה עושה לך טוב ? מקדם אותך ? מחזק אותך ?
שאלתי ,והתשובה היא כן .

נערך על ידי אייל: התשובות של רינת ים, הודגשו באדום - כדי להקל להבחין בהן בתוך הטקסט המצוטט.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ג' דצמבר 18, 2012 5:41 pm

הי יקירה !
שמחה שהחלטט להמשיך טיפול.
כי כן נכון לך להבין מה קרה שם, איפוא את היית ומה אתרצית/לא רצית.
כן נכון שינו כאן ניצול,ופגיעה שאם לשקול ברמת בית המשפט,יהיה מאוד קשה להוכיח בשל הסקרנות שעלתה בך.
אך אתן בחדר הטיפולים לא עוסקות היכן יש עבירה והיכן אין.
את אחראית עליך ומה הרגשות שלך שבך,
אני מאוד מעריכה את התעוזה שלך לבדוק להכיר ולהבין אותך,ותודהשאת משתפת אותנו,כי זה נכון לכולנו -לבדוק אותנו יחד עם העבר שלנו,ולהצליח להישמר בהווה לחיי חירות אימתיים,בהם את המחליטה לגביך!
באהבה לדרך שאת עוברת,איתך,מיכל.

ליאן

הודעהעל ידי ליאן » ג' דצמבר 18, 2012 5:53 pm

חשבתי קצת על מה שנכתב כאן..
וגם שאלתי את עצמי מה יותר קשה, אם לזכור את מה שקרה בתור ניסיון סקרנות ורצון להכיר או לקרוא לזה אחרי כל כך הרבה זמן תקיפה מינית?
לי אישית יותר קל להכיר בזה כניסיון מתוך סקרנות או חוסר הכרות מאשר תקיפה מינית..
ואני לא רוצה לתת שמות ולהגדיר את מה שקרה לך. נשמע קשה שמטפלת אומרת דברים כאלה ואני מנסה להבין מה הייתה המטרה שלה.
את אומרת שעד כה לא ראית את זה כתקיפה מינית וכנראה שאת יודעת, יכול להיות שפשוט הדחקת כי זה היה לא קל.
לספר על זה עכשיו אחרי הזמן שעבר נראה לי מיותר, אני לא מכירה את האנשים, אבל אנשים משתנים, אנשים מצטערים על מעשים שעשו..
מבינה את הצורך לספר ואולי המניע הוא גם צורך בנקמה..
אבל מה יותר טוב לך עכשיו? האם את בטוחה שמה שקרה היה עברה? נכון לך כרגע לפתוח את הנושא? לחזור שוב אחורה?
אולי כבר בעבר הבנת את מה שקרה, הבנת את הסיבות, אולי זה מה שאפשר לך לסלוח ולהמשיך הלאה?

רינת הים
משתמש פעיל

הודעהעל ידי רינת הים » ד' דצמבר 19, 2012 1:02 am

[quote="ליאן"]חשבתי קצת על מה שנכתב כאן..
וגם שאלתי את עצמי מה יותר קשה, אם לזכור את מה שקרה בתור ניסיון סקרנות ורצון להכיר או לקרוא לזה אחרי כל כך הרבה זמן תקיפה מינית?
לי אישית יותר קל להכיר בזה כניסיון מתוך סקרנות או חוסר הכרות מאשר תקיפה מינית..היי ליאן ,בקשר למה שאת עברת ,לא הבנתי ממך שהיתה כאן סקרנות .יותר תמימות אולי? כמה שאני מכירה את ה'תירוץ' הזה (בעיניי ) של הייתי סקרנית אז עליתי לאוטו (זה מה שאמרתי לעצמי על התקיפה הפדופילית בגיל 8.שנים אחרי זה אמרתי לעצמי שכנראה הייתי סקרנית .לא כך היה במקרה עם שני הנערים ,שם באמת הייתי סקרנית ,אבל לא ממקום חרמני ,פשוט רציתי לדעת אם זה ירגש אותי .תאמיני לי שהורמונים לא היו לי שם .

ואני לא רוצה לתת שמות ולהגדיר את מה שקרה לך. נשמע קשה שמטפלת אומרת דברים כאלה ואני מנסה להבין מה הייתה המטרה שלה.
את אומרת שעד כה לא ראית את זה כתקיפה מינית וכנראה שאת יודעת, יכול להיות שפשוט הדחקת כי זה היה לא קל. אני לא לוקחת קשה את מה שהיא אמרה .אני פשוט מתחברת יותר למה שהיה ,לכך שהאירוע כן השפיע עליי למרות שעליו לא דיברתי אלא באזכור אחד בלבד ,בשיחת ההכרות שהיתה בטרם התחיל הטיפול .בואי נאמר שהנערים האלה עוררו בי גועל ,כעס ..כאלה .עד היום

לספר על זה עכשיו אחרי הזמן שעבר נראה לי מיותר, אני לא מכירה את האנשים, אבל אנשים משתנים, אנשים מצטערים על מעשים שעשו..
מבינה את הצורך לספר ואולי המניע הוא גם צורך בנקמה.. סליחה שאני אומרת את זה אבל התגובה שלך כאן היא ממקום של קורבן עדיין ..לא שאני נגמלתי מזה לגמרי ..אצלי זה ,אני חושבת ,מקווה ,ממקום של לסגור את המעגל .לראות דברים בפרופורציה .אין לי כוונה להגיש תלונה עכשיו ..אין לי כוונת נקם למרות שהרצון אולי קיים איפה שהוא .פשוט לסגור ת'מעגל

אבל מה יותר טוב לך עכשיו? האם את בטוחה שמה שקרה היה עברה? נכון לך כרגע לפתוח את הנושא? לחזור שוב אחורה? זה כמו שאמרה מיכלל .לא עבירה ברמה של להגיש תלונה עכשיו ,אבל כן ..בהחלט תחושה לא נוחה .העובדה היא שהחושים עובדים עד היום .זה לא לפתוח ברמה של נקמנות ,זה כן לעבוד על זה עם המטפלת ,עד לאותו מפגש מחזור ,אם יהיה .אני בעניין של סגירת מעגלים בזמן האחרון
[color=#000000]אולי כבר בעבר הבנת את מה שקרה, הבנת את הסיבות, אולי זה מה שאפשר לך לסלוח ולהמשיך הלאה?[/
color] אני עוד לא במקום של לסלוח להם ,כי שנים לא הייתי איתם בקשר .ניסיתי לחפש את אחד מהם בפייס ,לא מצאתי ..ואין לי מושג מה הייתי כותבת לו אם הייתי מוצאת .הוא בטח נשוי ,ילדים ..אצלם זה רק שלב בדרך ..כמו אצל חברה שלי שהוטרדה בגיל 5 ע"י השכן בן ה 15 .הוא התחתן הרבה לפניה כאילו לא קרה דבר .חי את החיים מה שנקרא ..
[/color]

סמל אישי של המשתמש
בננה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי בננה » ד' דצמבר 19, 2012 5:16 am

אני אומר לך רק משפט אחד...שתקף לגביי:

לפעמים, כדי לבנות עתיד, צריך לשחרר את העבר.

אל תחפרי איפה שאין נפט. המקסימום שתמצאי זה עוד סיבות להרגיש לא טוב עם עצמך. במקום להתקדם הלאה ולמצוא את הטוב, לחזור אחורה ולחפש בפינצטה את מה שרע? זה כל אחד יכול לעשות, לרוב האנשים חיים מורכבים הבנויים משלל חוויות שליליות למיניהן. לו הייתי אוספת את כולם למעין אסופת זכרונות רציפה הרשומה על דף אחד, הייתי האדם האומלל ביותר שניתן להציג.

אז למה לעשות את זה?

למה לא להסתכל על דברים שמחים, חיוביים, יתרונות...ולראות איך ניתן לפתח אותם, או מחשבות בכיוון ולזרום עם קו המחשבה הזה שיכול להביא עימו עוד טוב. ולמגנט חיוביות.

צרות באות בצרורות. לא צריך לרדוף אותן. חפשי זהב במקום.

האם יוצא לך גם לדבר על דברים טובים עם המטפלת? לספר לה על הישגים ומאורעות משמחים בחייך?
או שמטרת כל הטיפול היא דיון וניתוח השלילי שהביא אותך עד הלום.

יש שיגידו שזו הדחקה, אבל אני בסך הכל הצעתי כיוון נוסף, לא יחיד, אלא עוד נתיב שיהווה אופציה ללכת בו. לבד, או עם המטפלת. מה שתבחרי.
להזדקן זו לא קללה, להזדקן זו פריבילגיה!
זיו: "לאלי את לא יודעת שאם דורכים על בננה אפשר לשבור את הראש?!"
לאלי: "את הפסיכית הכי שפוייה שאני מכירה!"
קקי

פורום ללא זכות דיבור

רינת הים
משתמש פעיל

הודעהעל ידי רינת הים » ה' דצמבר 20, 2012 5:43 pm

בננה כתב:אני אומר לך רק משפט אחד...שתקף לגביי:

לפעמים, כדי לבנות עתיד, צריך לשחרר את העבר.

אל תחפרי איפה שאין נפט. המקסימום שתמצאי זה עוד סיבות להרגיש לא טוב עם עצמך. במקום להתקדם הלאה ולמצוא את הטוב, לחזור אחורה ולחפש בפינצטה את מה שרע? זה כל אחד יכול לעשות, לרוב האנשים חיים מורכבים הבנויים משלל חוויות שליליות למיניהן. לו הייתי אוספת את כולם למעין אסופת זכרונות רציפה הרשומה על דף אחד, הייתי האדם האומלל ביותר שניתן להציג.

אז למה לעשות את זה?

למה לא להסתכל על דברים שמחים, חיוביים, יתרונות...ולראות איך ניתן לפתח אותם, או מחשבות בכיוון ולזרום עם קו המחשבה הזה שיכול להביא עימו עוד טוב. ולמגנט חיוביות.

צרות באות בצרורות. לא צריך לרדוף אותן. חפשי זהב במקום.

האם יוצא לך גם לדבר על דברים טובים עם המטפלת? לספר לה על הישגים ומאורעות משמחים בחייך?
או שמטרת כל הטיפול היא דיון וניתוח השלילי שהביא אותך עד הלום.

יש שיגידו שזו הדחקה, אבל אני בסך הכל הצעתי כיוון נוסף, לא יחיד, אלא עוד נתיב שיהווה אופציה ללכת בו. לבד, או עם המטפלת. מה שתבחרי.

היי בננה ,רציתי לומר לך תודה (כתבתי לך גם בפרטי ) .על דבריך כאן .תודה שאת מזכירה לי להסתכל גם על החיובי ,ויש ,וצריך .
אני מנסה לשחזר שיחות בהן דיברתי איתה גם על החיובי ,ובקטנה גם היו .
אולי אחד הסימפטומים לתהליך שאני עוברת הוא שכבר לא בא לי להישאב לעבר (דבר שהייתי טובה בו עד לא מזמן ).אני בן אדם מאוד נוסטלגי ,וצריכה לשים לב מתי זה תירוץ לברוח מן ההווה ,למען העתיד .

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ה' דצמבר 20, 2012 10:07 pm

ראשית כדאי לכתוב טריגר חלק מהדברים הכתובים עברו גם על אחרות ועלולים להכניס לפלאשבקים.
שנית חשוב שאת עובדת עם המטפלת ורק ביחד תחליטו איך לעכל את הדברים ואיך לבנות את ההתמודדות שלך
לא קל לגלות על עצמך דברים שחשבת עליהם כמשהו אחר ופתאום הכל משתנה
זה דורש עבודה ותהליך

בהצלחה
שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ה' דצמבר 20, 2012 10:26 pm

תודה רינת הים על השיתוף שכה מלמד !
חשוב לי להוסיף, אונס הוא תמיד תמיד מתוכנן!
זה מש לא קורה סתם כך כי פתאום בא לו.
אין שום הוכחה ו/או המלצה כן להשתמש בכוח.
לדעתי כל אחת מגיבה נכון וטוב לה ולסיטואציה,כי כמו שכל אחת ואחד שונים כך גם רמת המסוכנות לחלילה פגיעות נוספות וקשות אינן ניתנות לצפיה.
אין כלל הנכון לכולן,
מעריכה מאוד את עיבוד הדברים שאת מאפשרת לך בטיפול,
אין כל סטירה בין טיפול בו מועלים לטיפול דברים כואבים וקשים מהעבר לבין שמחה כייפיות ולהכיר את היופי והנפלא שבכאן ובעכשיו.
איתך,מיכל.

ליאן

הודעהעל ידי ליאן » ה' דצמבר 20, 2012 11:51 pm

אונס תמיד תמיד מתוכנן???

סמל אישי של המשתמש
בננה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי בננה » ו' דצמבר 21, 2012 12:46 am

לא...לא נראה לי.
יש כאלו שפשוט מנצלים הזדמנויות.
להזדקן זו לא קללה, להזדקן זו פריבילגיה!
זיו: "לאלי את לא יודעת שאם דורכים על בננה אפשר לשבור את הראש?!"
לאלי: "את הפסיכית הכי שפוייה שאני מכירה!"
קקי

פורום ללא זכות דיבור

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ו' דצמבר 21, 2012 6:50 am

כן,אונס הוא מתוכנן,אומר בשפה פתוחה,אולי יהא קשה למי מכן - אז עיצרי מלקרוא.

כל גבר יודה שגם ברגעי השיא בעת קיום יחסים,מעשה אהבה -הוא יכול להפסיק,אם הוא מתבקש הוא לא ימשיך לגעת בה.
אונס לא מתבצע כי הוא לא יכול לעצור,
אונס מאוד מתוכנן - הרוב יודעים במי הם יפגעו, והאונסים ש'לא מכירים' אכן לא מתכננים את מ י אלא מי שעוברת.
לכן אנו אומרות שאונס לא קורה כתוצאה מלבוש/התנהגות/מילים מסוימות,אלא הוא החליט שיהא לו את מי [ ולא במי,כי היא לא היא בעיניו אלא אוביקט]

בתקווה שאני ברורה,שיהא לנו בוקר טוב יום נפלא וסופש קסום,באהבה,מיכל.

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 82 אורחים