היי..- שימור הטוב בטיפול

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

ללא שם
משתמש פעיל

היי..- שימור הטוב בטיפול

הודעהעל ידי ללא שם » ו' אוגוסט 24, 2012 4:58 pm

איך שומרים על הטוב שבנו בתוך הטיפול הפסיכולוגי ולא נאבדים לעצמינו ולמקומות הטובים שבנו? ..אני מאד חוששת מהמקום הזה..... "להאבד" בתוך דמויות מהעבר , להפסיק לראות את הטוב,אבל מצד שני יש גם כעס שאולי לא ביטאתי אף פעם.... אז השאלה היא: האם מישהי מכירה את זה מעצמה? האם באמת אפשר להאחז בזה בטיפול.. אני ממש פוחדת להיות רעה :(( זה נורא מטריד!!!!!

אני
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!

את רוצה
לשיר את השיר שיביא לך אהבה
להלחם
במה שמפחיד אותך
תהיי חזקה
לבטא
את השמחה שבך שנדחקה..
לא תפסיקי לקוות

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: היי..- שימור הטוב בטיפול

הודעהעל ידי מיכלל » ו' אוגוסט 24, 2012 5:39 pm

הי!
בטיפול שהוא שיחות, טיפול על ידי אשת מקצוע,אין אפשרות לשנות אישיות,
יש אפשרות לכעוס יותר או פחות ,
יש אפשרות להבין יותר ולפקוח עיניים,
יש אפשרות לקבל בטחון עצמי ואז לעמוד על שלך ולא תמיד לכולם לוותר.
כל 'השינויים' האלה לא משני אישיות אלא מאפשרים לאני לצאת לעולם,ולדאוג ל-'אני' שלי.
זה אולי נשמע לך רע או אגואיסטי
אך אפשר גם לראות בזה את האני שלך.
איתך בהערכה,מיכל. :flowers:

ללא שם
משתמש פעיל

Re: היי..- שימור הטוב בטיפול

הודעהעל ידי ללא שם » ו' אוגוסט 24, 2012 9:45 pm

הי מיכל,
קודם כל תודה על התגובה..
אני לא חושבת שזה רע או אגואיסטי.. כל עוד אדם שלם עם עצמו.. ואולי לאט לאט מגלים דברים חדשים אפילו שזה כל כך לא פשוט אני מרגישה,להגיע ל'אני' הזה..
אולי זה ישמע מוזר,גם לי זה נשמע ככה אבל בתקופות קשות כאלה כאילו אני מרגישה בכלל לא אגואיסטית אבל אולי בעצם אני כן ואני לא יודעת .
אני כאילו לא פתוחה לכלום.. אבל בכל זאת אני כותבת,וכן יש בי משהו שמרגיש שקשה לי לקבל מאחרים וזה מכעיס אותי שאני אפילו כותבת כאן ויש פה.בנות.מדהימות שנותנות תשובות כל כך חכמות.. ואני אומרת הלוואי ואני אהיה שם.. הלוואי ואני ארגיש חופשיה יותר ושכל התחושות האלה לא יתעלו עליי ככה..
לפעמים אני כל כך אוטומטית שאני כל כך שונאת את עצמי על זה!!!!
אומרים לי שאני כל כך רחוקה מלהיות 'רעה' או אגואיסטית' ... אבל לא יודעת מה קורה פתאום שאני מרגישה ככה ומשתתקת והכל... אני יודעת שזאת שאלה קצת ילדותית אולי,נאמר, אבל האם תוכלי להגיד לי מה זה אישיות? מה זה אומר? זה דבר קבוע? מבולבלת סליחה :-/
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!