האם זה בסדר מה שהוא עשה?

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

ללא שם
משתמש פעיל

האם זה בסדר מה שהוא עשה?

הודעהעל ידי ללא שם » ג' נובמבר 01, 2011 6:18 am

הי... אני כותבת מתוך ערפל ואוטומטית אבל יש משהו שאולי תעזרו לי להבין אם גם זה היה לא בסדר...
אני הייתי במקום שיקומי ווהיה לי שם מטפל (שלפי דעתי הוא לא באמת מוכשר לעבוד עם נפגעי נפש-מכל מיני סיבות)
אני באתי לשם מלאת מוטיבציה לשיקום שלי ולפתור דברים שקרו ולעבד אותם, בתוך מקום שקט חוק מאד מהבית...
קרה שם המון אבל אני בעיקר אספר על פעם אחת בסוף הפגישה שלנו מאד בכיתי.. המטפל נוהג ללחוץ יד בסוף הפגישה...
אז פעם אחת דיברתי וסיפרתי הרבה ובסוף הפגישה הוא לחץ לי יד ואז ליטף לי את הראש ביד השניהה כזה ואז הוריד את היד לאורך השיער... .
עכשיו, אני לא יודעת, אני חושבת שזנה לא בסדר והרגשתי שזה לא בסדר ובכל מקרה כבר עפ]תץי משם לפני כמה חודשים אבל אני עדיין לא מרגישדה שעיבדתי בכלל את מה שקרה שם (גם מה שהיה איתו, גם עוד דבריםץ....)

מה אתם אומרות? זה נורא קשה כשמתאכזבים מטיפול נפשי...עד שסומכים שב על מישהו, ומספרים דברים ואישיים ואז שוב ניכווים... :(
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!

את רוצה
לשיר את השיר שיביא לך אהבה
להלחם
במה שמפחיד אותך
תהיי חזקה
לבטא
את השמחה שבך שנדחקה..
לא תפסיקי לקוות

סמל אישי של המשתמש
מאיה.ב
מתנדבת מסל"ן

Re: האם זה בסדר מה שהוא עשה?

הודעהעל ידי מאיה.ב » ג' נובמבר 01, 2011 6:34 am

ללא שם,

אחד הדברים הקשים ביותר לדעתי הוא לחשוף את עצמך בפני מישהו אחר במובן הנפשי של החשיפה...
הסיפור והשיתוף של נושאים כמוסים שהם רק שלך עם אדם אחר... לספר מה את מרגישה...מה את חושבת... למה את מתפללת... אלה דברים אישיים מאוד ודברים שגם קשה מאוד להגיד אותם בקול רם. העובדה שאת היית אמיצה וחזקה מספיק לסמוך על המטפל שלך מלמדת שאת בחורה עם המון כוח ועם המון יכולת להתקדם ולפתח את עצמה.

במקרה שאת מתארת חווית אכזבה קשה מהמטפל משום שהוא לא כיבד את הגבולות שלך ואת מרגישה שהם נפרצו במידה מה...
וכשאנחנו חווים אכזבה בטיפול חשוב מאוד מאוד לשוחח עליה ולדון בה.
זה אולי מרגיש ההיפך, כי כשמתאכזבים התגובה הראשונית היא לרצות לא לחזור לחדר הטיפולים, אבל כמו עם כל דבר- כשהוא לא מעובד ולא מדברים עליו ולא מוציאים מהבטן הוא גודל... מתעבה... ובדרך כלל מוביל לתחושה הלא נעימה שלדעתי את מתארת

כעת את שואלת אותנו- האם זה בסדר?
ובכן- בדרך כלל לא אמור להיות כל מגע בין מטפל למטופל, יש כאלה שנוהגים לחבק בסוף פגישה או ללחוץ את היד - אבל זה צריך להיעשות בהסכמת המטופל ובהרשאתו,
ובמיוחד במקרים כה רגישים של תקיפה בעבר יש צורך מהמטפל להיות אקסטרא רגיש למגעים הקטנים ואולי אף להיזהר יותר
במידה ועדין היית בקשר עם המרכז השיקומי הייתי ממליצה לך לדבר עם המטפל שלך על כך-
להסביר לו על האופן שהדבר הפריע לך ומה זה עורר בך
האם יש אפשרות כזו?

הרבה יותר חשוב מכך זה לפי דעתי התחושות שלך- חשוב לי שתביני שהן לגיטימיות ותסמכי על עצמך ללא שם, שאת יודעת לזהות מתי ההתנהגות שמפריעה לך (אם זה מגע, מילים או מבט)
כי כשהיא מפריעה לך ופוגעת בך- זה מה שחשוב- ואת זה צריך לתקן!
תמשיכי להיות קשובה לעצמך ולתחושותייך

יום טוב שיהיה,

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ג' נובמבר 01, 2011 8:54 am

אני לא חושבת שזה בסדר זה אפילו חמור. אסור למטפל ליצור מגע איתך אלא רק בהסכמתך ללחיצת יד וגם לא הרבה מעבר לזה
בטח זה חמור יותר אם הוא יודע דברים שפגעו בך בעבר!
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

ביתילי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי ביתילי » ה' נובמבר 10, 2011 7:59 am

אני חושבת שברגע שהרגשת שזה לא בסדר- זה באמת לא בסדר. שיער? כבר ראש? אחרי הראש?
לא נראה לי פה משהו.
יכול להיות שהוא לא מודע אבל הייתי נשארת נאמנה להרגשה שלך.
טוב שאת לא שם.
וזה לא היה כך פעם אחת- על אחת כמה וכמה!
טוב שאת לא שם.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ה' נובמבר 10, 2011 8:11 am

ללא שם ,בוקר אור !
מה שאת מרגישה -זה ה'בסדר' או 'לא בסדר',לפני שהוא הרים את היד לליטוף -הוא מחוייב לשאול,לבקש רשות,
שום איש או אישה לא מורשים לשלוח יד לאחר -ללא רשותו,ואין שום מעמד המתיר לאחר/ת לעשות כך ללא היתר!
המשיכי לשמור עליך ,כי טוב שכך! בהצלחה,מיכל.

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 95 אורחים