טיפול קבוצתי: דונו

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

טיפול קבוצתי: דונו

הודעהעל ידי אתנה » ב' אוקטובר 24, 2011 12:55 am

למי יצא להשתתף בקבוצה לטיפול בטראומה מינית?

אני אכולת חששות פה ואשמח לכל תגובה.
תודה :)

ביתילי
משתמש פעיל

Re: טיפול קבוצתי: דונו

הודעהעל ידי ביתילי » ב' אוקטובר 24, 2011 3:18 am

לא יצא. שמעתי שיש משהו של לוטם באיכילוב. שמעת על משהו?

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ב' אוקטובר 24, 2011 9:09 am

שלום לכולן !
בכל מרכז סיוע יש קבוצות תמיכה, יש קבוצות 'רכבת' שאפשר להצטרף לאורך דרכה של הקבוצה ויש קבוצות סגורות של כ 15 מפגשים בדרך כלל.
השתתפות בקבוצה לא במקום טיפול פרטני, הכי טוב להשתתף בקבוצה -במקביל לטיפול קבוצתי, מנסיוני,בדרך המשולבת ניתן להרוויח את המייטב
בקיצור,ממליצה מאוד ,לצלצל ולשאול,,,,בהצלחה! :growing:

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

לא הבנתן

הודעהעל ידי אתנה » ב' אוקטובר 24, 2011 10:17 am

תודה שהגבתן. אתן יקרות.
התכוונתי, למי יצא להשתתף בקבוצה ושרדה כדי לספר?
קיבלו אותי אתמול לקבוצה כזאת ואני בלבטים.

למשל:
האמנם אני מספיק שרוטה כדי להימנות על הקבוצה המפוקפקת "נפגעות טראומה מינית בילדות"? אחרי הכל, אין דין גיל 15-16 כדין גיל 3. או 12. וכו'.
האם זה לא מסוכן? כבר ראינו כאן בפורום מה עלול לקרות כשנשים שנמצאות בנקודות שונות על הקשת הסימפטומטולוגית מדביקות זו את זו ברעיונות מפוקפקים של פגיעה עצמית, וגורמות זו לזו להעצים את הסרט הרע כדי לזכות בלגיטימציה להתבטא ולהיות שייכת.
איך מתגברים על הפחד שמא אפגוש בקבוצה מישהי שאני מכירה?
איך נכנסים לתוך חדר מלא בנשים "כמותך" ומתכוננים לפגוש פנים אל פנים תמונת עיוועים שמשקפת לך בדיוק מי ומה נהיית?
ומה אם יקרו לי דברים רעים במהלך הטיפול הממושך בקבוצה, וזה ידפוק גם לאחרות וישפיע עליהן? אחרי הכל, אני מחכה מתחילת ספטמבר לתשובת הפרקליטות האם כן/לא יהיה משפט, ואף אחת מהתשובות לא צפויה להיות קלה לי.
איך הן יאכלו את האובדנות שלי? האם עדיף לשתוק אותה?
טוב, הבנתן.

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אתנה » ב' אוקטובר 24, 2011 10:25 am

ביתילי, עניתי לך בפרטי.
ומיכלל, נראה לי שהתכוונת "הכי טוב להשתתף בקבוצה - במקביל לטיפול אישי". לא? :)

ביתילי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי ביתילי » ב' אוקטובר 24, 2011 11:18 am

אתנה,אני לא מצליחה להשיב לך בפרטי, וממה שענית לי חבל, כי סיפורי זהה לשלך, אבל ב-ד-י-ו-ק!!! לפחות עומד להיות בסופו ותליתי בזה הרבה תקוות.

פעם יחידה שהייתי בקבוצה זה היה סוג של כזו שרצתה לסייע לנפגעות ורצו לשתף בחוויות אישיות ונתנו מקרה של מישהי שעלתה לבית של מישהו ושאלו אם זה היה אונס והרבה בנות אמרו שכן. אני לא יכולה עם עדינות וכניעות. במקומך פשוט הייתי ממשיכה להיות עצמי ללא איפוק. זו מטרתה של קבוצה. אולי ככה תצליחי להעביר אותן לשלב הבא. שלב הכעס. אולי ככה תקבלי מאחרות שלב של סליחה, או שאת בשלבים אחרים אני סתם מביאה דוגמאות. אישית אני הייתי מביאה להם מחשבות פסיכודאליות על לחכות להם מחוץ לבית עם צי מכוניות כי הם חייבים לחצות את הכביש מתישהו. או לכלוא אותם בחדר עם מלא מחטים סיניות ולבקש ממישהו לענות אותם כי שומדבר בעולם לא יגרום לחלק בגוף שלי לגעת בחלק בגוף שלהם אי פעם שוב.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ב' אוקטובר 24, 2011 1:55 pm

אתנה תודה להערה,וכן כך התכוונתי,אך כנראה שפליטת הכתב לא סתם,אני מאוד בעד קבוצות תמיכה,,,,,
ואנא,לא משווים,כל אחת היא אישיות בפני עצמה ,כל אחתעולם ומלואו,
ונכון -הקפידי להביא את עצמך לקבוצה,אל תחששי להיות את,ממש לא להיות כמו כולם,,,,בהצלחה !

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ג' נובמבר 01, 2011 9:04 am

בנות יקרות!

הייתי בהרבה קבוצות טראומה מינית. זה רק בנה אותי יותר היום בהיסתכלות לאחור. זה לא פותר את כל הבעיות ולא מוחק את העבר
אבל זה נותן אפשרות להיסתכל על התמודדות של אחרות נותן הרגשה של ביחד את לא לבד
וכן

יש מקום לדבר שם על אובדנות על דברים אפלים, ברור שזה לא קל כי יש הרבה אנשים שם ולוקח זמן להיפתח ולא כל דבר רוצים להגיד לפני אחרים אבל
נראה לי היום

שזה נתן לי המון!!!!!!!!

שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אתנה » ג' נובמבר 01, 2011 6:28 pm

תודה, שי.
יש לי עוד שאלה: כשהטיפול הקבוצתי נמשך, היית בקשר עם מישהי מהבנות מחוץ לפגישות? והאם יצא לך לשמור על קשר עם מישהי מהן?

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 89 אורחים