חייבת עזרה!! טריגר

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

איילה...

חייבת עזרה!! טריגר

הודעהעל ידי איילה... » ש' יולי 30, 2011 8:18 pm

היי...
עברתי תקיפה מינית כשהייתי ילדה קטנה, ע"י שכן שלי. אבל אני לא ממש זוכרת מה קרה לי. אני רק זוכרת שהוא נישק אותי ונגע בי. ואחרי זה אני לא זוכרת כלום, לא יודעת מה קרה אחרי, לא יודעת לאן הלכתי, פשוט לא זוכרת כלום.
בשנים הראשונות בכלל לא זכרתי את זה.. וכשהתחלתי להיזכר חשבתי שעברתי רק הטרדה מינית,
אבל הייתי פעם אחת בבדיקה שבדקו אותי למטה והרופאה שאלה אותי אם אני שכבתי פעם עם מישהו, אמרתי לה שבחיים לא, והיה לה מבט מוזר בפנים כאילו שאני משקרת לה.
השבת הייתי כבר ממש מתוסכלת מזה שאני לא זוכרת מה קרה לי ורציתי לבדוק אם עברתי תקיפה או רק הטרדה, אז הכנסתי לעצמי דברים ללמטה כדי לראות אם ירד לי דם, כי אם ירד אז סימן שזה לא היה תקיפה אלא רק הטרדה. וממש קיוויתי שירד לי דם.. לא רציתי להשלים עם זה שעברתי הטרדה, שמישהו פשוט לקח לי את הבתולים שלי בלי רשות, פשוט לקח ממני את הגוף שלי, לקח ממני כל דבר שחשוב לי!!
אבל זה לא ממש קרה, לא ירד לי דם ולא משנה עד כמה עמוק נכנסתי, פשוט לא קרה לי כלום. לא היה לי טיפת דם. ולא רק זה אפילו לא כאב לי!!!
קשה לי להשלים עם זה מאוד!
אני ממש רוצה להיזכר מה קרה לי, אני רוצה לדעת כל מה שקרה לי באותו יום..
בבקשה, אני חייבת שמישהו יגיד לי איך אפשר להיזכר? מה יגרום לי לזכור הכל???

סמל אישי של המשתמש
בננה
משתמש פעיל

Re: חייבת עזרה!!

הודעהעל ידי בננה » ש' יולי 30, 2011 10:12 pm

בת כמה את איילה...?
את נשמעת צעירה.

באיזה גיל עברת את מה שעברת? ולמה את חושבת שעברת תקיפה? מה עורר בך את המחשבה הזו?

לגבי קרום הבתולים זה לא משהו שכואב לכל אחת, ולא משהו שמדמם בהכרח.

אני למשל מכירה בנות שלא כאב להן.
ולי כאב מאוד בצורה בלתי אפשרית, אבל לא היה דם בכלל.

אז זה לא בהכרח מעיד.

הייתי ממליצה לך לפנות לרופאה שעשתה לך פרצוף ולשאול אותה למה היא עשתה אותו, האם יש משהו שאת צריכה לדעת...(?) (מותר לך להתעניין בגוף שלך ולברר אם אין לך קרום. זו זכותך)

אל תדחפי לעצמך דברים לשם, בטח לא כשאת לא מגורה ומפיקה נוזלי סיכה שיקלו את החדירה. אחרת את עלולה לפגוע בעצמך ולהכאיב ולפצוע את הרקמות העדינות שם ולגרום לזיהומים עם כל מיני חפצים שלא אמורים להכנס לשם.

למה את רוצה להיזכר? מה זה ייתן לך? אם את לא בדכאונות עכשיו...למה שתכנסי אליהם אחרי שתרדפי את הנושא הזה.
תניחי לזה. ואם זה יצוץ אז תטפלי בזה.
את יכולה גם ללכת לטיפול פסיכולוגי ולברר את זה.
הבנתי שהרבה פעמים פסיכולוגים מכניסים לאנשים שאין להם זכרונות משל עצמם, בעזרת הטיפול וההשפעה והמילים מחשבות חדשות שלא היו קיימות שם.
יש אנשים שיכולים להשתיל בך זכרונות שלא קרו בהכרח. וזו אחת הסיבות שאני לא מוכנה ללכת לטיפול. לא אוהבת את הדרך ואת האנשים האלו. לא רוצה שיחפשו אצלי דברים שלא קיימים ויגרמו לי להטיל ספק באנשים שאני אוהבת.
להזדקן זו לא קללה, להזדקן זו פריבילגיה!
זיו: "לאלי את לא יודעת שאם דורכים על בננה אפשר לשבור את הראש?!"
לאלי: "את הפסיכית הכי שפוייה שאני מכירה!"
קקי

פורום ללא זכות דיבור

spsp
משתמש פעיל

הודעהעל ידי spsp » א' יולי 31, 2011 12:12 am

היי איילה..
אני מסכימה עם בננה...
בננה כתב:
למה את רוצה להיזכר? מה זה ייתן לך? אם את לא בדכאונות עכשיו...למה שתכנסי אליהם אחרי שתרדפי את הנושא הזה.
תניחי לזה. ואם זה יצוץ אז תטפלי בזה.
את יכולה גם ללכת לטיפול פסיכולוגי ולברר את זה.

באמת למה לך להזכר ?! כמה שזה מסקרן אותך לדעת ... זה יעשה לך רק צער וכאב.
אני לא אומרת להדחיק אבל לא לפתוח יותר מידי את הנושא.
sp♥
"נצח בגן עדן לא ישכח דקה בגהנום.."
"צועדים ללא ידוע מקווים שאין שם עוד
ממה שאכלנו כל הזמן והצלחנו לעמוד.."

סמל אישי של המשתמש
מאיה.ב
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי מאיה.ב » א' יולי 31, 2011 12:18 pm

היי איילה,

ראשית אני רוצה להגיד שאני שמחה שהצטרפת אלינו לפורום, כאן זה בדיוק המקום לשתף ברגשות ובתחושות.
גם לי, כמו לבננה, את נשמעת מאוד צעירה.... זה אומנם קצת מצחיק להגיד את זה למישהי שרק כתבה על גבי הפורום, אבל כנראה שהרבה רגשות ותחושות עוברים אלינו מעבר למילים הכתובות, הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים...

הרצון העז שלך להיזכר בדיוק מה קרה בפגיעה ומה בדיוק התרחש היא תחושה שמשותפת לנפגעות תקיפה רבות.
ואצלך הגיל הצעיר הינו כנראה סיבה מרכזית לכך שאת לא זוכרת. להזכירך- גם זיכרונות טובים יכולים להימחק - אפילו טיול נחמד לחו"ל בגיל צעיר יכול להימחק מהזיכרון....
אבל מה שאת מתארת כאן הוא חצאי זיכרון של אירוע מאוד לא חיובי.... קשה....פוגעני... שהותיר אותך מלאת שאלות ללא מענה...
אז הקושי להיזכר כנראה נובע גם מהגיל הצעיר שבו האירוע התרחש וגם בגלל החוויה השלילית שהוא גרם לך.

ואני יכולה להבין את הדאגה הרבה שלך לבתולים שלך-
בכל הסרטים, הספרים, ובכלל- בחברה שלנו- נותנים המון משקל לקרום הביתולין של האישה.
ואני שואלת את עצמי איילה-
האם זה מה שחשוב?
האם זה מה שמדאיג?
או שאולי מה שיותר כואב ומדאיג אותך זאת העובדה שמישהו חדר אליך בפעם הראשונה בחייך- ללא רשותך- ובלי שאת זוכרת את המקרה בכלל...
שמישהו פגע בך... גם אם הוא לא קרע את קרום הביתולין- הפגיעה עדין שם... והיא עדיין כואבת...

ואני מבינה אותך שאת רוצה תשובות למצב הזה, פתרונות מעשיים, אך הבדיקה שביצעת לעצמך בביתך, החדרת חפצים שונים לתוכך, היא לא בדיקה שיכולה לענות על שאלותייך אלא רק לפצוע ולפגוע בך- גם פיזית וגם נפשית.
ולכן בשלב ראשון הייתי ממליצה לך ללכת שוב לרופאת נשים. אך כמו שהסבירו כאן לפניי- העובדה כי קרום הביתולין קרוע אינו הוכחה ניצחת לכך שאכן השכן ההוא פגע בך.

פתרון נכון ובריא יותר לדעתי יהיה לדבר עם אשת מקצוע על הנושא... להסביר שהנושא מאוד מטריד אותך ומוביל אותך למעשים קשים שיכולים גם לפגוע בך...
להסביר שאת לא זוכרת את המקרה במדויק אבל מעוניינת לבחון יחד דרכים בטוחות להיזכר בצורה מבוקרת....

לגבי נושא זיכרונות השווא שהעלתה בננה-
זהו נושא מאוד רגיש שהאקדמיה חלוקה לגביו לכאן ולכאן.
בנושא של פגיעה מינית עוד יותר קשה לדעת בוודאות מה בדיוק קרה - אבל העובדה שזה קשה- זה לא אומר שלא היו דברים מעולם
כאשר בחורה מרגישה שהיא נפגעה וזוכרת שברי זיכרון אנו ננסה לעזור לה ולתמוך בה... וניתן לה מקום בטוח ומקצועי להעלות את זיכרונותיה.
באופן אישי,
אני מאמינה שכאשר הולכים לאשת מקצוע, עדיף בעלת ידע בנושא של תקיפה מינית, אין השתלה בצורה זו או אחרת של זיכרונות. בטיפול מקצועי ומבוקר לא עוברים את הגבולות של המטופלת ולא דוחפים אותה רחוק מידי וגורמים לה להצפה....
לדעתי,
המטפלת הנכונה תדע לנסוך בך ביטחון לספר את הדברים שאת מרגישה, שאת חושבת, שאת יודעת, בזמן שלך. ואולי גם תחליטו להשלים עם זה שאולי את אף פעם לא תדעי מה באמת קרה שם בדיוק - אבל דרך הדיבור והדיון והשיתוף - אני מאמינה שתראי הקלה בחרדה שאת חווה....

תמשיכי לכתוב כאן ולשתף אותנו,

מאיה

איילה...

הודעהעל ידי איילה... » א' יולי 31, 2011 7:56 pm

תודה על התמיכה. זה באמת מחזק קצת.
אני לא כ"כ צעירה כמו שאני נשמעת.. אני בת 21.

אני כבר בדיכאון, ולכן אני רוצה להיזכר מה בדיוק קרה. אני פשוט רוצה לדעת מה קרה לי, אני חייבת את זה!!
אני יודעת שאני פוגעת בעצמי בכך שאני מכניסה דברים לתוכי, אבל אני חושבת שזה גם מה שאני מחפשת, אני רוצה לפגוע בעצמי, אני לא יודעת למה אבל אני פשוט מרגישה צורך לזה.

אני באמת רוצה להיזכר במה שקרה לי, ואם יש איזשהי דרך.. בבקשה תגידו לי.

סמל אישי של המשתמש
בננה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי בננה » א' יולי 31, 2011 8:30 pm

אני לא חושבת שזה רעיון טוב לפגוע בעצמך.

זה לא ייתן לך כלום בחיים, מלבד עוד כאב.

לפגוע בעצמך זו דרך להסיח את הכאב והעצב. אבל זה כל כך זמני, שכשהפגיעה הזמנית שאת מעוללת לעצמך עוברת מיד חוזר הצער, ואז מתווספות אליו צלקות שכל הזמן יזכירו אותו. חוץ מכאב נוסף, טריגרים נוספים, צלקות נוספות, ודרך להראות לאנשים שיש בך "משהו לא בסדר" זה לא ייתן לך כלום.

הדרך היחידה לברר מה קרה לך היא דרך טיפול אני מאמינה. כי אם ההורים לא יודעים, ואני מאמינה שלא תפני לשכן, אז אין איזה שיקוי קסם שמחזיר זכרונות ילדות מודחקים ורחוקים. צר לי.

לגבי טיפול תוכלי לברר עם המסלניות או דרך הטלפון שלהם.

את באמת לא צעירה כמו שחשבתי, את נשמעת ככה בגלל כל מה שעצרת ואצרת בתוכך ולא העזת לדבר ולעשות.
אולי זה לא טוב.
אני חושבת שכדאי שתתחילי לדבר ולדאוג לעצמך. כמו ילדה גדולה. להכיר את הגוף שלך ולדעת לענות על הצרכים שלו בצורה הנכונה מבלי לעשות שטויות שבגיל מאוחר יעוררו בך כאב נוסף שיכול להיות שיכולת לרפא באמצעות טיפול.
להזדקן זו לא קללה, להזדקן זו פריבילגיה!
זיו: "לאלי את לא יודעת שאם דורכים על בננה אפשר לשבור את הראש?!"
לאלי: "את הפסיכית הכי שפוייה שאני מכירה!"
קקי

פורום ללא זכות דיבור

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ד' אוגוסט 03, 2011 9:16 pm

איילה יקרה שלום,
קודם כל אני רוצה לחזק אותך על זה שהחלטת לשבור את השתיקה שאופפת את הפגיעה שעברת.
יש איזו נטייה של כולנו אני חושבת להגיד, עדיף לא ליזכור, עדיף לשכוח. ניראנ לי שאנחנו פשוט חושבות שאם נישקח אז הכאב ילך...לצערי זה אף פעם לא ככה, כי הגוף שלנו זוכר את כל מה שאנחנו רוצות לשכוח.
אני לא אוסיף מעבר לכל מה שכבר מאיה ובננה כתבו. אני מסכימה עם זה שבטיפול טוב עם מטפלת טובה שמתמחב בפגיעה מינית תוכלי לגלות על עצמך את כל מה שאת רוצה.
אני אישית מאוד מאמינה בלפתוח, לדבר ולגלות.
הזיכרון הטראומטי הוא חלקלק כי קשה לנו לזכור אותו ברצף. אין לנו התחלה, אמצע וסוף. יש קטעי זכרונות וזה מש שמשגע אותך כל כך. את בדיכאון, את מתאבלת אבל את לא ממש יודעת על מה וזה באמת יכול להשאיר תחושה קשה מאוד.
אם תירצי, דרך קוי הסיעו הארציים יוכלו לעזור לך למצוא מטפלת שתדע מה לעשות עם שיברי הזכרונות, תשע לפתוח איתך, בקצב שלך את הדברים.
אני מאחלת לך המון הצלחה, יש לי תחושה שאת אדם חזק מאוד ונחוש מאוד.
שולחת חיבוק חם,
שלך,
עדי
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

Re: חייבת עזרה!! טריגר

הודעהעל ידי שי מתנה » ב' אוגוסט 15, 2011 8:45 am

קודם כל גם בלי שירד דם אפשר לאבד בתולים.
כשאני היית בת 6 זה קרה גם עם השכנים שלי וגם לי לא ירד דם אבל כשגדלתי (וכמובן לא קיימתי יחסי מין עם איש מאז)
הלכתי לגיניקולוג שאישר את זה שאני לא בתולה מזמן.
וידעתי שזה מהפגיעה. הכאב העוצמתי הפיזי של הסכין החותכת בתוכי באותם רגעים היה איבוד הבתולים.

דבר שני את חייבת עזרה מיקצועית אל תהססי לבקש כדי לעבד את הטראומה הזו זה הכרחי.
שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 79 אורחים