חוות דעת קב"ן

עברת תקיפה מינית כלשהי? לא עברת תקיפה מינית אבל את/ה מרגיש/ה רצון לעזור? את/ה מוזמנ/ת להצטרף למשפחה גדולה וחמה. הפורום הזה נועד לספק תמיכה על כל מאפייניה: אווירה של בית חם, הקשבה, עזרה, הזדהות, רגישות, תחושת ביטחון, הבנה והרבה מאוד אהבה. אנו רוצים להעניק מקום בטוח לפריקת כל הרגשות ולדבר על הדברים הקשים באמת מבלי לחשוש.

המנהלים: אורית, מיכלל

בלי כלום

חוות דעת קב"ן

הודעהעל ידי בלי כלום » א' דצמבר 21, 2008 2:05 pm

רקע ותולדות הבעיה:

נתקפה מינית ע"י זר לפני כתשעה חודשים. היתה בתחנת אוטובוס בדרך לשיעור פרטי. אדם זר ניגש אליה וביקש ממנה להתלוות איתו, סירבה לכך אך הוא איים עליה בסכין והיא נאלצה לבוא איתו, אומרת שהיא ניסתה לברוח אך הוא תפס אותה בשיערות. לדבריה הוא לא ניסה לאנוס אותה אך נגע בה בחזה והשאיר עליה סימנים והכריח אותה לגרום לו להגיע לאורגזמה.
לאחר מכן, היא עלתה על אוטובוס וחזרה הביתה, ננעלה בשירותים והקיאה, ניקתה את עצמה ונכנסה לחדר ובכתה. הוריה לא הבינו מה קרה והיא לא שיתפה אותם, אמה התקשרה לפסיכולוגית שמכירה אותה מהעבר. לאחר מכן היא תמר התקשרה לדודתה אליה היא מרגישה קרובה ושיתפה אותה וזו הגיעה הבייתה, שיתפה את ההורים ויחד הם הלכו להגיש תחנוה במשטרה.

משרתת בבית ספר למשפט צבאי, עברה קורס של רשמות. יש כל מיני טריגרים שמחזירים אותה לאירוע, כמו לעמוד בתחנות, חייל מסויים שהזכיר לה את התוקף, טוענת שמואד קשה לה להתקרב לאביה מאז המקרה. לקום בבוקר קשה לה.

התרשמות/הערכה קלינית

mild חשד להפרעת חרדה

המלצות:

גורמי ברה"ן
התערבות טיפולית- טיפול התנהגותי קוגנטיבי
המלצות למפקדים בתחום ההתערבות הטיפולית: ליווי תומך לחייל ע"ח מפקד.

איך הוא גרם לזה להיות כל כך רחוק ממני... קר... "טוענת"... שונאת את המילה הזאת.
אחרי מאבק של ארבעה חודשים הצלחתי להשיג טיפול דרך המפקדת שלי עם פסיכולוגית דרך העובדת הסוציאלית של הצבא....
אני משתקמת. אני הולכת לאהוב את עצמי מספיק בשביל לא לתת לו לדרוך עלי. איך אני יכולה לצפות ממנו לכבד אותי אם אני לא מכבדת את עצמי. אני מתנתקת ממנו. אני נגמלת.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: חוות דעת קב"ן

הודעהעל ידי אייל » א' דצמבר 21, 2008 3:18 pm

ברוכה הבאה תמר,
מצד אחד, חלק מהתפקיד שלו זה לעשות אנליזה (ניתוח) על גבול המדעית, למצב החייל\ת...
ולהסיק מסקנות... בכדי להסיק מסקנות באופן יעיל, צריך להיצמד לעובדות ולפרטים, וככה בערך נראה הסיכום שלו...

מצד שני, אין ספק שמדובר בחיילת, בנאדם בשר ודם, שנפגע וצריך תמיכה.

אין ספק שגילית בעצמך שקב"ן בצבא,אינו תחליף לפסיכולוגית ולטיפול מתמשך, אלא יותר גורם מאבחן, כשבלא מעט מקרים, אינטרס האיבחון,
אינו איטרס צבאי - האם אותה חיילת, נמצאת במצוקה שדורשת טיפול, האם היא מהווה סיכון לעצמה או לאחרים, האם נכון לשחרר אותה וכו.

אני הולכת לאהוב את עצמי מספיק בשביל לא לתת לו לדרוך עלי. איך אני יכולה לצפות ממנו לכבד אותי אם אני לא מכבדת את עצמי. אני מתנתקת ממנו. אני נגמלת.

את בהחלט ראויה לאהוב את עצמך, וגם נכון לעבוד על זה, איזו עשיר, השמח בחלקו...
אבל לגבי ה"לא לתת לו לדרוך" מי זה לו? מי זה אותו אחד שאת רוצה שיכבד אותך?
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

בלי כלום

הודעהעל ידי בלי כלום » א' דצמבר 21, 2008 4:18 pm

הגבר היחיד שאני מרגישה בנוח איתו... הוא שבר אצלי את החומות, גורם לי להרגיש אישה... מושכת..

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' דצמבר 21, 2008 6:35 pm

הגבר היחיד שאני מרגישה בנוח איתו... הוא שבר אצלי את החומות, גורם לי להרגיש אישה... מושכת..

אני היחיד שלא מבין למה להתנתק \ להיגמל ממנו? הוא נשמע לי דווקא כמו דמות חיובית בחייך...

בלי כלום

הודעהעל ידי בלי כלום » א' דצמבר 21, 2008 6:58 pm

כמו שכתבתי קודם... אני כמו סמרטוט איתו, איתו כשנוח לו, אין לו טיפת כבוד אלי והוא מזלזל בקיומי. גם איתו וגם בלעדיו הוא מתייחס אלי כמו לסתם אחת.
לכלב שלא הוא מתייחס יותר.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' דצמבר 21, 2008 7:04 pm

גבר היחיד שאני מרגישה בנוח איתו... הוא שבר אצלי את החומות, גורם לי להרגיש אישה... מושכת..

אז כנראה הבנתי אותך לא נכון... כי מהמשפט הזה קיבלתי רושם שהוא בחור טוב שעוזר לך...

ועכשיו אני מבין שהיחס הוא יותר של ניצול מאשר יחס תומך, כך שבהחלט רצוי לשמור ממנו מרחק, כדי לא להיפגע...
מה לגבי חברות טובות?

בלי כלום

הודעהעל ידי בלי כלום » א' דצמבר 21, 2008 7:11 pm

יש, לא חסרה לי תמיכה.
שלא תטעה, אני לא פה בשביל כתף תומכת... סתם כתבתי את זה פה בשביל לפרוק עול כלשהו, אני לא כמו הבנות פה

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ב' דצמבר 22, 2008 12:29 am

בואי נעשה דיל, אני אנסה לשכוח שאמרת את המשפט "אני לא כמו הבנות פה"
ואת תנסי לחשוב אם באמת היה במקום לכתוב משפט כזה בפורום כזה...

אנחנו לא כאן כדי לשפוט אף אחת, או לקטלג כ"כן צריכה תמיכה", לא צריכה, התגברה, לא התגברה...
פה רק כדי לקרוא, פה רק כדי לפרוק או לכתוב... כל בחורה כאן, היא עולם ומלואו, לכל אחת הדרך שלה,
הצורך שלה (המודע), והצורך שלה שאולי היא לא מודעת לו.

זה בסדר גמור אם נכנסת לפה כדי לשתף, כי הרגשת צורך לכתוב ולצרוח את זה מתוכך, או פשוט לבטא את עצמך כדי להרגיש הקלה,
ואת מוזמנת לעשות זאת שוב, כמה שתרצי ומתי שתרצי, בין אם את מרגישה צורך בתמיכה או לא, הכי חשוב שתדעי שיש כאן תמיכה והרבה, וכשתצטרכי אותנו, נהיה שם בשבילך...

בלי כלום

הודעהעל ידי בלי כלום » ב' דצמבר 22, 2008 7:02 pm

המשפט שאני לא כמו כל הבנות פה לא באה לקטלג אף אחד.
מה שאני עברתי זה כלום לעומת הבנות פה. אני לא מרחמת על אף אחת ובטח שלא ממעיטה מהן.
אני כבר חצי שנה נכנסת לאתר הזה ורק עכשיו היה לי את האומץ להירשם, כי ברגע שאתה נרשם לקהילה מסויימת אתה שייך לה. סירבתי להיות שייכת לקהילה של נפגעות תקיפה מינית.
אבל זה מה שאני ולא משנה מה אני אגיד עדיין חוויתי חוויה מינית לא נעימה בו הגבר הצמיד אותי לקיר עם סכין לגרון ורצה שאעשה לו ביד תוך כדי שהוא נוגע בי, אני לא חיה בבועה אבל היה לי נוח לא לשייך את עצמי. אני עדיין מרגישה כמו ברבור שחור שלא שייך לשום מקום.
כולן פה חלק מסטתיסטיקה נוראית אבל אני לא מרגישה שזה המקום שלי.

סמל אישי של המשתמש
מעיין
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מעיין » ו' דצמבר 26, 2008 12:41 am

היי תמר,
אני קוראת את מה שכתבת ואם תירצי אשמח להסביר לך על הטיפול הקוגנטיבי שציינת לפרטי פרטים.
מעבר לכך, את יותר ממוזמנת לקחת חלק בפורומים, כמה, מתי ,איך שרק תירצי.
פה אף אחד לא ישפוט, ההיפך תמיכה מחבקת זה המהות.

שמחה שבחרת להיות חלק ממשפחתנו:)
חיבוק ממני...
מעיין.
האדם דומה לציפור.
בכוחה של ציפור
לדאות מעלה מעלה,
אבל בתנאי שתניע את כנפיה ללא הרף.
אם תפסיק מעופה לרגע,
הרי היא צונחת ונופלת.

חזור אל “תקיפה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 82 אורחים