שאלה

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מישהי.....
משתמש פעיל

שאלה

הודעהעל ידי מישהי..... » ש' אוגוסט 30, 2008 7:59 pm

לפני מספר שנים הוטרדתי בטלפון ע"י בחור שהציג את עצמו כמי שעושה סקר בנושא מודעות נשית או משהו כזה. הייתי בת 13. הוא שאל אותי שאלות בנושאים מיניים, העדפות שלי, פנטזיות, איברי גוף (תבינו לבד), ניסיון שלי "בתחום", הקשר עם אבא שלי מבחינה מינית. לקחתי את זה מאוד קשה והייתי בחרדות (במיוחד אחרי שהבנתי, במהלך אחת השיחות שלנו, שהוא כנראה מכיר אותי, יודע איפה אני גרה ועוקב אחרי).

כמה שנים אח"כ יצאתי למעין טיול שטח של בני נוער מכל הארץ והכרתי שם מישהו. הוא התחיל לגעת בי והגענו למצב ממש אינטימי (לפחות מבחינתי- זה היה נראה כאילו שכבנו). האמת שהייתי קצת בשוק ודי השתתקתי ולא התנגדתי אפילו שזה היה מול אלפי אנשים (זה לא הגיע רחוק כי באיזשהו שלב אחד האחראים במקום ראה אותנו ושאל את אותו הבחור מה הוא עושה ואז התעששתי וקמתי).

גם כשיצאתי עם החבר הראשון שלי, בכל פעם כשהגענו למשהו אינטימי הרגשתי מאוד לא נוח. בכלל כשמדברים על נושא של הטרדה, אונס, תקיפה, אלימות וכו' אני מרגישה מין הרגשה מוזרה כזאת. אני לא יכולה אפילו להסביר אותה.

בזמן האחרון אני נזכרת כל הזמן בתקופה שהייתי בגן. עוברות לי תמונות בראש של הגננת שלי- שהיא מלטפת אותי ונוגעת בי כל יום כשהייתי יוצאת מהגן. אני ממש מתביישת לכתוב את זה כאן כי אין לי שום הוכחה שזה נכון ואני מרגישה שאני סתם מדמיינת והיפוכונדרית. אני גם חושבת שאפילו אם זה נכון, אני סתם בכיינית ועושה עניין, כי מה זה מה שאני מספרת לעומת מקרים אחרים ששומעים עליהם כל יום?

אני מתוסכלת מזה כועסת על עצמי שאני מוטרדת כל כך מדבר פעוט כל כך שהגיוני מאוד שלא קרה ושאני לוקחת קשה כל כך את כל הנושא. אפילו זה שרשמתי בנושא של ההודעה "אולי טריגר" מרגיש לי טיפשי.

מצטערת אם חפרתי. זאת פעם ראשונה שאני כותבת, מדברת או מוציאה את זה ואני ממש מובכת ומתביישת שאני מעלה את זה כאן....

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: שאלה

הודעהעל ידי אייל » א' אוגוסט 31, 2008 1:36 pm

הי מישהי...
מה דעתך שנתחיל מברוכה הבאה לשוברות שתיקה? (:

את לא חופרת, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, לעזור לכל מי שצריכה לשבור את השתיקה, ולא להתמודד עם מה שהיא עברה לבד.

כל אחת לוקחת דברים באופן אחר, בחורה אחת יכולה להמשיך בחיים נורמאלים אחרי אונס, בעוד שאחרת לא מסוגלת להתאושש מהטרדה מינית מילולית.

אז מה שעברת אינו דבר פעוט, ואת לא צריכה להיות מתוסכלת מעצמך או לכעוס על עצמך שזה מטריד אותך.
ואת בהחלט מוזמנת לשתף פה בהכל בלי להתבייש, ובלי לחשוש שמישהו ידע מי את, אנחנו מקפידים מאד על האנונימיות.

לגבי להיזכר בגננת, ופשפוש נוסף בעבר... תמיד אפשרי לעשות את זה, תשאלי את עצמך אם זה נכון, זה לא בהכרח פרנואידי...
אבל לא בהכרח מועיל לך... ואם כן, אולי נכון יותר להיעזר בבעלת מקצוע - פסיכולוגית, שתסייע לך באופן מקצועי בהתמודדות הזו.

כך או כך, לפעמים אנחנו נוטים לחשוב כל כך הרבה על הבעיות שלנו, שאנחנו מגדילים אותן, ומוצאים על הדרך עוד כמה בעיות חדשות (או ישנות) לסבול מהן גם (:
אז אולי שווה לנסות רגע לחשוב בצורה אופטימית יותר...

לנסות לעשות לעצמך רשימה, של מה מפריע לך בעבר שלך, מה מפריע לך בהווה שלך, ומה היית רוצה שיהיה בעתיד...
ואז לעבור דבר דבר, ולחשוב איך את יכולה לשנות את זה, לטובת העתיד שאת רוצה...

את מוזמנת להיעזר בפורום שלנו, אנחנו תמיד שמחים להקשיב, ובנוסף קיים מוקד הסיוע 1202 לנפגעות תקיפה מינית, וכמובן גם פסיכולוגיות (שהן פחות מפחידות מהמילה פסיכולוג...)

(:
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ג' אוקטובר 14, 2008 8:04 pm

אני חושבת שאת צריכה לשקול ללכת לטיפול אצל מישהו שמתעסק בנושא הזה.

טיפול יוציא דברים החוצה ובטיפול זה יהיה מבוקר ובטוח הרבה יותר.

ומשהו שאמרו לי פעם ... -

גם את לא זוכרת מה קרה לך, הגוף זוכר תמיד.

תחשבי על זה... ואין לך מה להרגיש מטומטמת או מבויישת.

אם זה לא הגננת אולי זה משהו אחר.

לא לזכור זה מבלבל נורא מה שבטוח, אם זה מטריד אותך ברמה שאת אומרת שזה מטריד אותך, זה בטוח "יושב" על משהו.
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

הייתי כבר בשאול ויצאתי משם... אז מי יכול עליי ?

מישהי.....
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מישהי..... » ג' אוקטובר 14, 2008 11:16 pm

קודם כל, תודה לכן על התגובות....

אני יודעת שהרבה פעמים אנחנו נוטים להעצים את הבעיות וזאת הסיבה שבגללה לא דיברתי על זה אף פעם. מתוך הרגשה שאני מחפשת צרות ועושה עניין. הבעיה היא שזה מרגיש לי כל כך חזק שאני לא יכולה להתעלם מזה עוד.

בקשר לטיפול- אני כבר שנים בטיפולים מכל הסוגים. לאו דווקא בגלל מה שסיפרתי כאן בפורום (יכול להיות שזה היווה גורם לבעיות שיש לי היום, אבל לא בגלל זה פניתי לטיפול). כמו שכתבתי- על שיחות הטלפון שהיו דיברתי, אבל מעט מאוד. את שאר הדברים אף פעם לא סיפרתי כי הרגשתי מטומטמת.

לאחרונה התחלתי סוג של טיפול אלטרנטיבי ושבוע שעבר סיפרתי למטפל בתקווה שהוא יוכל לעזור.....

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ה' נובמבר 06, 2008 3:34 pm

מישהי...
אני חושבת שהעובדה שכתבת כאן בפורום הזה היום מראה עד כמה את מתקשה ומחפשת תשובות להמון שאלות שעולות לך...
אני יכולה להבטיח לך שכל עוד את מחפשת ובודקת עם עצמך ויש לך את האומץ להתחיל לבדוק , לבסוף התשובות יגיעו...
אני אישית מאוד מאמינה בטיפול.
אני מקווה שהמטפל שלך יעזור לך למצוא את התשובות וההסברים למה שאת עוברת. אם תרגישי שזה לא זה, יכול להיות שכדאי באמת שתתיעצי עם אנשים שמתמחים ומבינים ספציפית בפגיעה מינית. לא כל המטפלים מבינים בפגיעה מינית ובמשמעות שלה, ולעיתים אף מתקשים לזהות אותה בחייהם של המטופלים שלהם.
יש את הקו חרום האנונימי של מרכזי הסיוע 1202.
יום נעים שיהיה .....
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים