זה נחשב להטרדה מינית?

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

סמדר

זה נחשב להטרדה מינית?

הודעהעל ידי סמדר » ש' יולי 26, 2008 3:31 am

אני לא חושבת שהסיפור שלי הוא חמור וקשה כמו שקורה לאלפי בנות אחרות- לא עברתי אונס ולכן אני מגדירה את מה שעברתי הטרדה או תקיפה מינית. כנראה פשוט חא עצרתי את הסיפור בזמן.
זה פעם ראשונה שאני הולכת לספר את מה שקרה לי בדמעות ותגידו לי מה דעתכם:
המקרה קרה באפריקה בחודש אפריל הקרוב, בעיקרון יצאתי לטייל לבד אבל די במהרה הכרתי מטיילים אחרים וכבר לא הייתי לבד.
יצא שדרכנו נפרדו וכך המשכתי ליעד הבא שלי לבדי- אני בחורה חזקה שידעת לעמוד על שלי ולכן לא דאגתי, גם הייתי במדינה עם האנשים הכי נחמדים וטובי לב שפגשתי בחיי.
הגעתי לאזור ואיך שירדתי התלווה אלי בחור מקומי שטען שהוא מדריך, טען שכבר הורגלתי שכבר קרה אלפי פעמים, בגלל שהייתי לבדי והוא היה מהמקום הסכמתי שיתלווה אליי ויראה אזור טוב לישון בו (מיותר לציין שכל אנשי הכפר והאזור מכירים אותו לטובה).
הוא הראה לי את המקום ובגלל שלא רציתי לשלם לו אמרתי שיבוא יותר מאוחר ואני אזמין אותו לבירה.
הוא הגיע בערב וישבו באזור למשחק חשיבה ידידותי ואחר כך הסכמתי להתלוות איתו לפאב המקומי לעוד משחק. הוא ליווה אותי בערב להיכן שישנתי ונפרדנו בלחיצת יד (מיד רציתי לההבהיר לו שזה ידידות אפלטונית לחלוטין.
משם לפה יצא להסתובב זה בחברת השני במשך 3 ימים שבכל אותם ימים הוא הראה את הכפר שלו ואתרים מיוחדים ואף הכין לי ארוחה על חוף הים עם חבריו. ובערב באותו הנוהל הוא החזיק את היד בציפיה לנשיקה ואני הבהרתי שאני לא מעוניינת.
אני לא תמימה והבנתי לאיזה גל הוא משדר כלפי ודאגתי להבהיר לו שיירד מהעניין ואנחנו רק נהיה ידידים למקום.
הוא ציין באחת הפעמים שדיברנו שהוא היה רוצה לטייל יחד איתי במדינה ואני אמרתי בכייף למה לא, עם חיוך גדול של צחוק - כי ככה חשבתי שזה בצחוק (כי הרי אין לו כסף לטייל, הוא גר בבקתת בוץ).
כדי לא להשאיר מקום לספק ברגע שחברים שלי באו לבקר אם אותו מהכפר הסמוך- ארזתי את הדברים בספונטניות והחלטתי שאני נוסעת איתם- ככה לא לא יכול להצטרף אליי. הוא היה ממש בשוק ואפילו נפגע. הסברתי שאני מעוניינת לטייל לבדי וככה אני והאו בתגובה אמר שאפילו לא הספיק להיפרד ממני כיאה ושרצה להביא לי מתנה- אז סיכמנו שאני אגיע למקום הבאה שאני אתקשר אליו.
כשהגעתי לא התקשרתי ובאמת הרגשתי רע כי הוא היה כל כך נחמד אליי ועשה הרבה למעני.
הוא התקשר ואמר שהוא רוצה לבוא בבוקר לפני שאני נוסעת כדי להביא לי את המתנה, הסכמתי כאשר חזרתי ואמרתי שרק יבוא להגיד שלום ולא ימשיך איתי הלאה- הוא הסכים.
למחרת בבוקר עליתי על האוטובוס והוא פיספס אותי וגם כשהתקשר אמרתי לו שהוא פיספס אותי- ולא נורא. הוא אמר לי לא לדאוג ואחרי חצי שעה הוא תפס את האוטובוס שלי כמה תחנות אחרי.
אני לא אשקר שמחתי שראיתי אותי אותו- לא כייף להיות במדינה זרה לבד וידעתי שהוא ידאג שאני אגיע בבטחה ובמחיר מקומי, הוא גם היה בחור טוב והיה לנו נחמד ביחד.
אז הגענו ליעד הבא שלי וחיפשנו מקום לישון - ציינתי שאני הולכת לישון באוהל שלי לבד כי זה הכי זול והוא אמר שאין לו אוהל ושאל אם אפשר שנחלוק לחדר- לא הגבתי בשלילה ולא בחיוב.
חיפשנו הרבה מקומות- המקום שאני אהבתי היה זול לאוהל ומאוד יקר לחדר ומקום אחר היה חדר עם שתי מיטות יחד נפרדות הרבה יותר זול.
ידעתי שאין לו הרבה כסף- המדינה שלא מדינה ענייה- אבל לא הייתי בטוחה אם לישון איתו באותו החדר. אפילו גערתי בו שהעמיד אותו במצב הזה ושהוא לא היה צריך לעקוב אחרי אז הוא הבטיח שיעלה על האוטובוס הראשון למחרת ושרק הלילה אני אחלוק איתו חדר.
הוא חזר ואמר אין מה לדאוג הרי אני לא יכול לעשות לך מה שאת לא רוצה, אני לא יכול לאנוס אותך. אני בחורה אומנם נראית עדינה אך חזקה פיזית וידעתי שיש אמת בדבריו כי אני חזקה והוא בחור טוב.
או ככה חשבתי...
ישבנו מחוץ לחדר והוא רמז כמה פעמים שהוא גבר ואני אישה, שאני צריכה לנסות גבר אפריקאי ואפילו שאל אם יש לי קונדומים.
חזרתי והבהרתי לו שאין לי ושאני לא מחפשת גבר (אבל בלבי נהנתי מחיזוריו- הרי אני עדיין אישה).
כשנכנסו לחדר הוא התיישב לידי והתחיל לגעת בלי יש בצדדים ובחזה- מהר קפצתי ועברתי למיטה השנייה ונשכבתי עליה על הבטן - אולי זה הפיתוי , הוא קפץ למיטה שלי ונשכב עלי והתחיל לגעת בי לזוז בהתחלה זה לא היה כזה נורא אבל תוך 2 שניות הוא נהיה יותר אגרסיבי והעפתי ועברתי למיטה השנייה. ואז שוב הוא התחיל בו רגע כבר העפתי אותו ויצאתי אל מחוץ לחדר- כעסתי ולא הסכמתי לדבר איתו.
הוא ניגש והתחנן שאחזור לחדר, שאני לא אכעס ושהוא לא יגע בי יותר. אחרי כמה דקות שכעס עצמי- אמרתי כל מה שאני רוצה זה ללכת לישון ומחר הוא יסע והכל ייגמר (חשבתי: אם אני אישן הוא לא יעשה כלום).
התכבלתי בתוך עצמי נשארתי באותם בגדים מסריחה מהירה לא שאני לא מעונינת.
הוא הלך ונכנס לחדר וזרק עלי קונדום (החצוף) העפתי את זה.
הוא הודיע שהוא הולך לישון והוריד את הבגדים ונשאר אם תחתונים ושאל למה אני הולכת לישון אם בגדים.
אחר כך הוא רצה לנעול את הדלת אבל אני לקחתי את המפתח והחזקתי חזק מתחת לכרית- כדי שאם יקרה משהו שאוכל לברוח.
איזה מפגרת אני , אני הזמנתי את זה , הרי המחשבה הזו עברה לי בראש- אז למה לא עברתי חדר, למה הייתי כל כך תמימה.
שמרתי את המפתח חזק מתחת לכירת וסירבתי לתת לו לנעול את הדלת. לפני שהלך למיטתו הוא הודיע לי שיבוא אחר כך למיטה שלי.
לא עניתי.
למה? למה אם כל כך פחדתי שיקרה משהו נשארתי? זה הכל אשמתי זה רמז אני שמה שם כשאני מסכימה לישון איתו באותו החדר. אולי זה הגיע לי?
נרדמתי מכורבלת ומקובצת הכי שאפשר.
פתאום התעוררתי הרגשתי אותי נוגע בי הרגשתי איך הוא מתחכך בתחת שלי אבל הייתי משותקת. איפה שקיוותי שאם יראה שאני ישנה הוא ילך.
אבל הוא לא הלך הוא רק המשיך להתחכך בי. התעוררתי בהלה- ממש ישנתי ולא הבנתי מה בדיוק קורה האינסטיקטים שלי להיו רדומים.
ביקשתי ממנו שיפסיק אבל הוא לא הפסיק. בקשתי שוב וקמתי על המיטה כדי ללכת, אבל הוא תפס אותי הוא היה ממש חזק ואני רק ניסתי להשתחרר, איפה היו האניסטיקטים שלי להרביץ למי שפוגע בי- דמייניתי את זה אלפי פעמים שאם מישהו יעז לנסות לאנוס אותי אני ייש ר ארביץ בכל הכח. אבל העכשיו כל התאוריה נזרקה לפח, הייתי חלשה- ניסיתי להיחלם ולהישתחחר מהאחיזה שלו. הוא רק צחק והזין שלו היה בחוץ.
הצלחתי להשתחרר ורציתי לדלת- אבל הוא שוב תפס אותי וניסה לסגור את הדלת.
תקעתי את הברך בין הדלת למשקוף כדי שלא תיסגר- הוא החזיר אותי חזק,התחננתי שיעזוב אותי בקושי הצלחתי לדבר הרגשתי שאני עומדת להקיא. הרגשתי חולשה מי ישמע אותי?
הצלחתי להשתחרר לפתוח את הדלת, רצתי החוצה חיכתי באור למקרה שייצא אחרי- לא ידעתי מה לעשות, לא היה לי לאן ללכת באמצע הלילה, חשבתי להישאר בחוץ עד זריחה.
הוא יצא ואז זה נפל : הוא יכול לפגוע בי, הוא חזק, רציתי לשמור שישב בכניסה- איש מבוגר שבקושי דובר אנגלית.
איאן התקרב עטוף במגבת- ושאל מה אני עושה, התחננתי מהשומר שיגן עליי, התחלתי לבכות וביקשתי התעקשתי שאני רוצה לעבור חדר.
איאן שדבר בשפתו דיבר אליו- ידעתי שהוא אומר לו שזה סתם. איאן חזר ואמר לי למה אני עושה לו בושות הוא ניסה להתקרב אלי ונאי רק בכיתי והסתררתי מאחורי השומר- ידעתיש אצלם הם נותנים כבוד לזקנים ואני עוד איך שהוא מוגנת.
לבסוף קראו למנהל מביתו- הוא שאל אותי מה קרה- לא יכלתי להוצא את המילים המפה הגנתי על האיאן ןאמרתי שאני פשוט רוצה חדר אחר עכשיו.
הוא שאל אותי אם הוא עשה לי משהו- הוא לא עשה לי כלום אנ זאת שאשמה זה הכל באשמתי הייתי צריכה לעצור את זה כבר ממזמן- למה הייתי כל כך תמימה?
קיבלתי חדר אחר- לא יכלתי אפילו לקחת את הדברים שלי מחדר של איאן פחדתי שאם אכנס זה יקרה שוב.
הסתגרתי בחדר ולא ישנתי כל הלילה בכיתי, פחדתי שבלילה הוא יכנס לחדרי, אפילו פתחתי את הברית החדשה שהייתה בחדר וקראתי תפילת הגנה.
כל הלילה פחדתי כל רחש הקפיץ אותי חשבתי שהוא יכנס- לא הרגשתי מוגנת הרגשתי חלשה.
יומים אחרי ניסיתי לדחות את המחשה על האירוע כל פעם שניזכרתי בכיתי.
עכשיו זה קצת עבר אבל לאחרונה חבר טוב נהיה קרוב אליי וכל פעם אני מפחדת להתקרב אליו מינית כי זה מעלה לי את אותו הלילה.
למה אני מרגישה ככה? לא עברתי אונס, זה כלום סתם שטות של גבר, אני האשמה ולא הייתי צריכה להסכים לישון איתו באותו החדר.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: זה נחשב להטרדה מינית?

הודעהעל ידי אייל » ש' יולי 26, 2008 10:43 am

שלום סמדר, ברוכה הבאה לשוברות שתיקה...

אני שמח שהחלטת להפסיק לשמור את זה בבטן, ולהפסיק להתמודד לבד, או להתכחש למה שקרה לבד...

אם זו הטרדה מינית? ממש בהתחלה, זו היתה הטרדה מינית, לפי החוק היבש... ברגע שהבהרת שאת לא מעונינת והוא ניסה שוב משהו מיני.
אבל לצערי, הוא לא הסתפק בזה, והמשך מה שקרה, הוא כבר הרבה מעבר להטרדה - הוא תקיפה מינית, וניסיון לאונס.

במקום לכעוס על עצמך על כך שאולי יכולת למנוע, או להתעקש לעבור חדר, לדעתי את צריכה להיות גאה בעצמך, שבמדינה זרה, ויש שאומרים מפחידה ומסוכנת, היית אמיצה וחזקה כדי לא לוותר, ולהתנגד לגבר שחזק ממך בהרבה.

הצלת את עצמך סמדר... ולמרות שאין ספק שעברת טראומה לא פשוטה, ושרצוי שתתמודדי איתה בצורה זו או אחרת, כדי להתגבר עליה, ולהמשיך הלאה עד כמה שאפשר... ראוי שתודי לעצמך, מידי יום, על שהצלת את עצמך מדבר רע הרבה יותר, ועשית את זה עם הרבה אומץ.

תרגישי חופשי לכתוב לנו, לשתף ולהתייעץ.
ובמקביל, הייתי ממליץ לך גם לשקול להתקשר ל- 1202 מוקד הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, ולשתף גם אותן, בהמשך כבר תרגישי עם מה את מרגישה בנוח יותר, לכתוב או לדבר בטלפון...

אנחנו כאן, ושמחים להקשיב תמיד, להכל...
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים