חייבת כבר לשחרר..-טריגר-

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

ירח..

חייבת כבר לשחרר..-טריגר-

הודעהעל ידי ירח.. » ו' מאי 02, 2008 11:49 pm

עברו 3 וחצי שנים..11.9.08
פעם ראשונה שאני נכנסת למקום כזה..אמרו לי שזה יעזור.כבר אין לי מה להפסיד.
מישהו מהשכונה שלי תקף אותי מינית.או ביצע בי מעשה מגונה.ההגדרות די מבלבלות.הוא עקב אחריי יום אחד לבניין ונגע בי.אחרי פעמיים שהוא נגע ברחתי.בכיתי למרות שלא הבנתי מה קרה.בהתחלה הדחקתי.ביום שזה קרה קיבלתי יחס די מגעיל מהסביבה..שעד היום משפיע.ואז התחלתי לראות אותו.כל פעם שראיתי אותו הלב שלי היה קופץ.והבנתי שאי אפשר להתעלם.אחרי שנה שהייתי מסתובבת כרגיל בשכונה והוא ניסה לעשות את זה שוב הפסקתי להסתובב בשכונה.פחדתי.הרבה זמן שלא יצאתי מהבית.דרך אגב..אני גרה בשכונה דתייה.הוא חרדי.
בחופש הגדול,אחרי כבר 3 שנים של פחד ו"תקריות" חוזרות ונשנות,הוא ניסה לעשות את זה שוב,ניסיון שני.ברחתי.והבנתי שצריך לעשות מעשה.אז הלכתי למשטרה.וקיבלתי שם יחס כלכך משפיל.אחרכך באו חוקרים יותר אנושיים והתחילו לחקור.מסתבר שזה קרה לעוד מלא בנות בשכונה.אבל הוא קטין..לעזאזל,יותר קטן ממני.אז התיק נסגר.אחרכך גיליתי שהוא מקבל טיפול,זריקות.הכל טוב ויפה,מתחילים להתקדם,ופתאום לפני חודש חזרתי הבייתה נכנסתי לבניין,והוא נכנס אחרי.ישר ברחתי במדרגות.אינסטינקט.כלכך פחדתי.נשארתי בטראומה.חזרתי על מילים כל הזמן,לא הצלחתי לחשוב.הדחקתי.
בדיוק שבועיים אחרי הוא עלה לאוטובוס שהייתי עליו,מה שבחיים לא קרה לפני.ישר ירדתי.הייתי בהלם.ברחתי לחברה.זה מה שהייתי עושה תמיד.בורחת לחברה לכמה ימים,בורחת לצפון.לא הצלחתי לדבר.חזרתי על משפטים פעמיים.ואז סיפרתי לאמא שלי(היא ידעה על הכל מההתחלה אבל היא לא יודעת לטפל בעניין אז קשה לי לדבר איתה על זה) והיא התחילה לעשות מעשים ויצרה קשר עם הרב של השכונה ואז גילינו עליו פרטים..הכל.את השם ידעתי ממתי שהגשתי את התלונה,עכשיו אני יודעת את הכתובת,שם ההורים..רצינו בהתחלה לגרום להם לעבור דירה,הייתה תקווה,ואז אמא שלי אמרה לי בסופו של דבר שזה לא יקרה.ועכשיו אני פשוט לא חיה.לא חוזרת הביתה.או שאני הולכת לחברות או שאני מבקשת מאמא שלי שתסיע אותי.אני מחכה לפעמים איזה שעה רק כדי שהיא תבוא לאסוף אותי.לפני כמה ימים חזרתי הביתה לבד והייתי כלכך בלחץ..באמת,פשוט במצב פסיכוטי..לא יכולה לחיות ככה,מפחדת להתמודד עם זה..לא חוזרת הביתה לבד.אני מפחדת..מה אם הוא רוצה לנקום?מה אם הטיפול לא עובד?מה אם פעם הבאה אני לא אוכל לברוח??
אני כלכך מפחדת..
"..the storm still rages inside.."

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: חייבת כבר לשחרר..-טריגר-

הודעהעל ידי אייל » ש' מאי 03, 2008 11:25 am

ברוכה הבאה ירח
טוב שאת מוציאה את זה, ומשתפת... זה מטען גדול מידי מכדי להחזיק אותו בלב.

בת כמה את היום? חברות שלך יודעות מה קרה כדי שיוכלו להבין אותך ולהתחשב?
אני בטוח שזה לא מנחם אותך, אבל עצם העובדה שאמא שלך לצידך, ויודעת מה קרה... יכול מאד לעזור, ויש לא מעט שמתמודדות עם זה לבד, בלי ההורים.

רוצה לספר לנו על עצמך קצת? בת כמה את? איזה דברים את אוהבת לעשות? איפה את מרגישה בטוחה, אם חשבת אולי לעשות קורס הגנה עצמית לנשים - זה יכול לשפר לך מאד את תחושת הביטחון...
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

ירח..

הודעהעל ידי ירח.. » ש' מאי 03, 2008 1:36 pm

באמת,כבר הייתי חייבת לשחרר את כל הפחדים והלחצים האלה..
על עצמי?אני בת 16..חברות שלי יודעות,אפילו יותר מדי אנשים יודעים.אחת מהן הכי עוזרת לי בעולם,מעודדת ותומכת.השנייה כלכך פוגעת בי לפעמים עם זה,לא בכוונה,פשוט היא לא מבינה מה היא אומרת לפעמים..ואני בכלל לא רוצה להתחיל לדבר על איך המשפחה מתייחסת לזה וכמה כבר פגעו בי עם זה..
מקומות שאני מרגישה בטוחה.פעם זה היה באוטובוס,במקומות מסויימים בשדכונה,שעות מסויימות..עכשיו הכל כבר קרס.כבר ראיתי אותו במקומות,בשעות,באוטובוס..בכל מקום כבר.בכל מקום אני מפחדת.אפילו כשאני פותחת את הדלת אני מסתכלת מעבר לכתף ומפחדת לשמוע מישהו קורא לי...
מפחדת לשמוע את המשפט שהוא כבר אמר לי כמה פעמים.."סליחה,מה השעה?"...
מה אני אוהבת לעשות?(: מוזיקה..זה אחד הדברים הכי חשובים לי..תמיד כשקשה לי אני יושבת על החלון,שומעת מוזיקה,,לא סתם,מוזיקה לנפש..אחד הדברים שהכי עוזרים לי להתמודד..
אתמול אחרי שהייתי פה בכיתי קצת ושמעתי מוזיקה..ואז פשוט חשבתי לעצמי שעוד מעט יעברו 4 שנים.4 שנים ועדיין לא עיכלתי.לפעמים כלכך מוזר לי לחשוב על מה שהיה ומוזר לי לחשוב שאיך בגלל זה אני מפחדת לצאת מהבית.כי אני מפחדת לראות אותו.ואני גם כועסת על עצמי במובן מסויים.4 שנים ועדיין לא התגברתי?עדיין לא עשיתי נגדו מעשה?עדיין לא עמדתי מולו?
קורס הגנה עצמית חשבתי לקחת.אבל אני מפחדת.מפחדת שאני אראה אותו ואקפא ולא אשתמש בזה.מפחדת בכלל ללכת וחלזור מהשיעור.מי יודע מה יקרה בדרך.
לא יודעת אפילו למה,פשוט תמיד הייתה לי הסתייגות מללכת לקורס..אולי כי אני מעדיפה לא להתמודד עם זה..

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ש' מאי 03, 2008 7:47 pm

מתוקה אל תכעסי על עצמך. 4 שנים ועוד לא התגברת, אז מה? את חושבת שזה לא נורמלי?
הגוף והנפש שלך נפגעו. לגוף ונפש יש זמן משלהם להתגברות.
תני זמן לעצמך.
אני כבר 3 שנים עוד מעט ממה שקרה עם הבוס ו 25 שנים בערך ממה שקרה בילדות מאז שפתחתי את זה ועדיין זה קשה.
מה שאני רוצה להגיד זה שאל תלחצי תני לעצמך ולגופך את הזמן להתרפא, אם צריך אל תהססי לפנות לעזרה.
אוהבת שי :wink:
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

ירח..

הודעהעל ידי ירח.. » א' מאי 04, 2008 12:18 am

תודה(:
כלכך שונה לשתף פה את כולם..כי פתאום פה מבינים..פתאום אני רואה שאתן יודעות מה זה הקיפאון הנוראי הזה..והלחץ..והדפיקות לב..ומה זה טריגרים..שעוד בכלל לפני שידעתי שככה קוראים לזה פה כשהייתי כותבת הייתי קוראת לזה טריגרים..ופתאום פה אני יכולה לשתף,ולהיות מובנת.
קשה,כלכך קשה להתגבר.הרגע חזרתי הביתה וחיכיתי למעלית..הסתכלתי כל הזמן אל הדלת,מפחדת לראות אותו..ואז בא מישהו אחר.אבל עדיין,לחץ.לחץ שגם הוא יעשה לי משהו.והוא נכנס איתי למעלית.וכלכך פחדתי שבדרך החוצה הוא פתאום ידחוף ידיים..פשוט התכווצתי..כלכך פחדתי..תודה לאל לא קרה כלום.פשוט פחד יומיומי מכל אחד ובעיקר ממנו שלא עוזב אף פעם..
כמה אפשר להמשיך לחיות ככה...?

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' מאי 04, 2008 1:03 am

לחיות ככה אפשר עוד המון זמן, עשרות שנים, אבל בואי ננסה לחשוב בכיוון אחר...
לאיזה חיים הייתי רוצה להגיע?
מה אני צריכה לשנות בי או בסביבה שלי כדי להגיע לשם?
מה מהדברים שאני צריכה לשנות, אני יכולה?

איפה ומתי מתחילים לשנות... מה עם כאן ועכשיו?

פחד נועד להגן עלינו, בכך שנימנע מסכנות, או נהיה זהירים יותר, אבל עדיף שאנחנו נשלוט בתגובות שלנו בזמן שאנחנו מפחדים ולא שהפחד ישלוט בנו.

לגבי הגנה עצמית, מדברים הרבה על ה"שיתוק", הסיטואציה שבה את קופאת כשמשהו קורה, כשאת מפחדת, כשמישהו תופס אותך...

עכשיו דמייני סיטואציה כזו, את נמצאת עם עוד כמה בנות, גם הן מתאמנות, ואחת מהן תופסת אותך מאחורה, ואת צריכה להשתחרר ולברוח,
בפעם הראשונה זה מפחיד, בפעם השניה זה מפחיד, בפעם השלישית... את כבר מבינה, טוב אני לא מתה מזה, ואני מסוגלת להשתחרר,
בפעם הרביעית? את כבר עושה טוב יותר את ההשתחררות... אחרי הפעם ה- 50? את תהי בטוחה יותר, שכמישהו תוופס אותך ברחוב מאחורה, את לא קופאת,
הרי היית בסיטואציה הזו באימונים עשרות פעמים! את פשוט עובדת על אוטומט, נותנת מכה מעיפה את הידיים בורחת, כמו באימון...

ירח..

הודעהעל ידי ירח.. » א' מאי 04, 2008 2:16 pm

הייתי רוצה להגיע לחיים שלווים.בטוחים.ברור שהפחד התמידי הזה מכולם אף פעם לא ייעלם,אבל הפחד התמידי הזה ממנו,החשש..הייתי רוצה להגיע לחיים שהוא כבר לא בסביבה שלי,שאני כבר לא צריכה לפחד ממנו.אבל מה אפשר לעשות עם זה?לעבור דירה?אני לא יכולה.היתה תקווה שהם יעברו דירה אבל גם זה לא קרה.
ואני כבר לא יודעת מה לעשות,כי אין מה לעשות..הייתי רוצה להגיע למצב שאני חוזרת הביתה,ולא חושבת על זה.לא מפחדת מזה.כלכך הרבה אנשים לוקחים את הדרך הביתה כדבר מובן מאליו..וזה דבר שאני רק חולמת עליו.
כלכך מייאש אותי כי באמת,דבר מעשי אין מה לעשות..וזה הדבר היחידי שבאמת יעזור לי.
בקשר להגנה עצמית..לא חשבתי על זה.כלכך הרבה פעמים אני מדמיינת את עצמי מרסקת לו את הצורה,אבל קשה לי לדמיין את זה כי אני מפחדת להוריד את ההגנה שלי,להזיז את הידיים ולהשאיר את עצמי פגיעה...אולי באמת אני אלמד איך עושים את זה.כלכך הייתי רוצה.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' מאי 04, 2008 3:20 pm

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים