פצעים מהעבר מתחילים להשפיע

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

נויקי

פצעים מהעבר מתחילים להשפיע

הודעהעל ידי נויקי » ו' פברואר 15, 2019 12:08 am

היי לכם,
אני נועה בת 17. כשהייתי בת 14 יצאתי עם מישהו מהשכבה שלי, במשך כמעט שנה. במהלך מערכת היחסים שלנו הוא מאד דחף לפעילויות מיניות, ואני, שפחות הייתי מוכנה, לא התנגדתי ולא שיתפתי פעולה. בסופו של דבר, יצא ששכבנו, במשך מספר חודשים. ההבנה שאני פגועה מהדרך בה הוא מתייחס אליי, הדרך בה מערכת היחסים שלו מתנהלת, היצרים המיניים שלו ועוד הגיעה אליי בהדרגתיות, בהתחלה בשפת גוף - כרית על הפנים, מסוגרת, לאט לאט התחלתי להרתע ממנו ולהסתייג מכל מגע איתו - אפילו מגע כפות ידיים. לבסוף סיימתי את זה.
בגיל 16, כשעברתי בית ספר וסביבת חברים, והוא כבר לא היה חלק מהשכבה שלי, דמות שאני רואה ביום יום, התחלתי להבין. מסקנות ורגשות התחילו לחלחל. סיוטים בלילות, מחשבות בימים, ביטוי כדרך האומנות שלי (ציור ריקוד וכתיבה) ועוד. התחלתי להבין. והחלטתי להתעמת - שיתפתי חברה שלא הכרתי מעולם והיא לא הכירה אותו, אפילו בשפה שונה מהשפה בה כל עברי התרחש, ופרקתי. התעמתתי איתו קצת בשיחות טלפון ו וואצאפ אבל לא יותר. וזה נרגע.
היום, 17, אני יוצאת כבר ארבעה חודשים עם מישהו חדש שגדול ממני בשנה. אנחנו מכירים בערך שנתיים, וביחסים רומטיים כאלו ואחרים של הלוך ושוב, עד התקופה האחרונה בה הכל באמת רציני ובטוח. יש לנו חיבור כימי מיני מאד בריא וחזק, ויצא לנו להנות המון פעמים במשך השנתיים.
אתמול, הרצאה בנושא הסכמה בזמן סקס שהתקיימה בבית הספר שלי השפיעה עליי לרעה והעלתה לי הכל. ובכללי - בזמן האחרון קשה לי להתעמת עם סיטואציות מיניות, אפילו נשיקות. עם כמה שאני אוהבת ונמשכת לבן זוג שלי אני פשוט לא מסוגלת. זה ביני לבין עצמי. הוא כמובן מרגיש ונפגע, הבטחון העצמי שלו יורד, קשה לו עם זה שאני לא מסוגלת לשתף אותו למה ומה עובר עליי, הוא שואל אותי מה לשפר או לעשות כדי לעזור לי אבל אין לי תשובות.
זה על קצה המזלג, הכל מסורבל ומסובך בכדי שאצליח לשתף בכמה שורות.
תודה

מירנדה
משתמש פעיל

Re: פצעים מהעבר מתחילים להשפיע

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 17, 2019 7:34 pm

הפנו אותי ספציפית לקרוא את מה שכתבת ולהגיב.
אני בתקופה קשה כרגע אך אחרי שאספתי קצת כוחות נכנסתי לקרוא ומקווה שלמרות הקושי שלי כרגע אוכל לסייע אפילו אם במעט..
דעי שהפורום של תקיפה מינית הרבה יותר פעיל.
יקירתי, נשמע שנפגעת מאוד בקשר עם אותו נער כשהיית בת 14 וגאה בך על ההתמודדות שהפגנת עד עכשיו - ביטלת את הקשר.. פנית לחברה.. התעמתת איתו.. דעי שזה באמת לא מובן מאליו!
אך נשמע שזה עדיין משפיע עליך וזה לא מפתיע.
לפעמים ללא סיוע מקצועי שמבין ספציפית בתחום הפגיעה מהמינית ויודע ספציפית איך לטפל ואיך לסייע - מאוד קשה לצאת מזה לבד ולהתמודד עם זה לבד.
וזה ממשיך לעלות כי זה לא עבר עיבוד עדיין.
יקירתי, ממליצה לך בחום לפנות למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית במספר הטלפון 1202 ולבקש מספרי טלפון של פסיכולוגיות מומלצות באיזור מגוריך במחיר שאת יכולה לשלם..
זה מציף וזה קשה, אני יודעת.. אולי לבינתיים יכולים לסייע לך כלים שמפורסמים באינטרנט שנקראים קרקוע.
יש מי שזה עוזר לה ויש מי שלא אך אולי כדי לנסות..?
לספר זה קשה וזה כואב ומעלה את הכל מחדש - אך רוצה להזכיר לך שהדרך היחידה לקבל תמיכה מהסביבה זה לספר.
את יכולה לעשות את זה בכתב.. את יכולה לעשות את זה מילולית.. בכל דרך שנכונה עבורך וכמובן שרק אם את סומכת מספיק על הבן זוג שלך שידע להתמודד ולהכיל. אך אם קשה מידי להכנס למה שקרה עם בן הזוג את יכולה לסביר לו שקרה לך משהו שלא קשור אליו שבגלל זה קשה לך עם התחום. שאת לא מעוניינת כרגע להכנס למה שקרה לך אך שחשוב לך שהוא ידע ויבין שהריחוק שלך ממנו זה לא באשמתו, לא קשור אליו, ושאת כן רוצה אותו ורוצה להיות איתו..
רוצה גם להבהיר שמה שעברת זה בשום אופן לא אשמתך - גם במקרה שאת מרגישה שכן..
רגשות אשם הן מאוד טבעיות לאחר מה שעברת כי זאת הדרך של הנפש להאחז בתקווה שהייתה יכולה להיות לך שליטה בסיטואציה.
הרבה יותר קשה לנפש להבין, לקלוט ולקבל את העובדה שהיא הייתה חסרת אונים בתוך כל זה.
זה מפחיד מידי.
אך המציאות היא שעשית את כל מה שיכלת באותה סיטואציה.
וחשוב לי להדגיש שחוסר שיתוף פעולה = לא!
כך שיקירתי - לרמת הבנתי עברת אונס.
והמשפט הזה: "בהתחלה בשפת גוף - כרית על הפנים, מסוגרת, לאט לאט התחלתי להרתע ממנו ולהסתייג מכל מגע איתו - אפילו מגע כפות ידיים" צועק לשמיים!
הוא היה צריך להפסיק!!!
מקווה שסייעתי במשהו..
ולבינתיים שולחת חיבוק גדול אם את מסכימה לי. חיבוק מכיל ותומך שמחדש כוחות - אבל רק בהסכמה!

מירנדה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מירנדה » א' פברואר 17, 2019 7:47 pm

ןרוצה להדגיש שגם מה שאת מרגישה מאז -"סיוטים בלילות, מחשבות בימים, ביטוי כדרך האומנות שלי (ציור ריקוד וכתיבה) ועוד" וכל שאר הדרכים בהן כתבת שזה מתבטא לאורך השנים.. - זה מאוד טבעי.. זה בגלל שנפגעת יקירתי ואת זקוקה לעבור תהליך עיבוד.
כתרגישי שזה נכון עבורך כמובן..
כי זה תהליך קשה. אך מנסיון יכולה להגיד לך ששווה את זה.
ברגע שיש לך מטפלת שטובה ומתאימה עבורך ומבינה בתחום הספציפי הזה.. אתן ביחד יכולות לשנות את החיים שלך מקצה לקצה (:

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ב' פברואר 18, 2019 8:16 am

בוקר אור נויקי!
מצטרפת גם אני בחום רב לכל מילה שמירנדה כתבה.
יש איך להיפרד מפגיעגה,כן יש צורך למצוא את אשת המקצוע הנכונה לך.
כן חייב שתהא לה הכשרה לטיפול בפגיעות מיניות,וכן חיב שיהא לך נוח ובטוח איתה.
אוכל בכבוד רב לסייע לך למצוא את המקום הטיפולי הנכון והקרוב לך,את מוזמנת לפנות אלי
כיתבי לי או צלצלי אלי 0526216010 המשך יום טוב,מקווה להשתמע,מיכל.

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים