אנסו אותי, ישלי כמה שאלות

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

הייתם מתחתנים?

ממש לא מי ירצה אותך
0
אין הצבעות
הייתי מתלבט
0
אין הצבעות
בוודאי זה לא משפיע כלל
2
100%

סך הכול הצבעות: 2

אנונימית בקל

אנסו אותי, ישלי כמה שאלות

הודעהעל ידי אנונימית בקל » ב' יולי 23, 2018 3:43 am

היי, פעם ראשונה בערך שאני פורקת את זה.
אשתדל להיות קצרה. בבקשה תענו על השאלה בסוף!!
אני בכיתה י ואני דתיה. בכיתה ג בן דוד שלי אנס אותי (אני לא זוכרת בדיוק, אני משערת בערך 4 פעמים).
אני לא התנגדתי (למען האמת אני לא חושבת שיכלתי, הוא לימד אותי שזה דבר בסדר כי אנחנו בני דודים אז זה לגיטימי, ולמרות שלא היה לי נעים לא הנחתי שמשהו לא בסדר..)
זה לא היה לגמרי אונס, (לא היה חדירה וירידות, רק זה שנוגעים אחד לשני+ הוא הכניס את הזין שלו לתחת שלי... סליחה שאני בוטה פשוט אין לי כלכך איך לתאר זאת..)

ועכשיו ישלי מספר שאלות שאני מאוד חוששת מהן:
א. האם זאת אשמתי? הייתי אמורה לדעת להגיד לו לא למרות שהייתי קטנה בכיתה ג?
ב. השאלה הכי חשובה לי בעולם אשמח שתתיחסו ברצינות.
זה מכוון לבנים אבל אשמח שגם בנות יענו :)
נניח ובעתיד אני ואתה נתאהב והקשר שלנו יהיה רציני ויכוון לחתונה.
ואני אגיד לך שיש לי משהו מאוד חשוב לספר לך ואני אספר לך כל מה שקרה... האם תיגעל ממני? תגיד שאתה לא רוצה להתחתן עם אישה משומשת? ):
שאתה לא רוצה להיות איתי כי מישהו אנס אותי? זה ישנה משהו ברגש שלך כלפיי?
(לפני שפרקתי פה אני קצת קראתי באתרים וראיתי פריקות דומות ולחלקן הגיבו שזה לא אמיתי.. תאמינו לי לעולם לע הייתי כותבת דבר כזה אם זה לא היה קורה לי.. בבקשה תענו הכי חשוב על שאלה ב :)

מלאני
משתמש פעיל

Re: אנסו אותי, ישלי כמה שאלות

הודעהעל ידי מלאני » ב' יולי 23, 2018 9:38 am

א. מבחינה חוקית - היית ילדה כך שגם אם את היית יוזמת את זה - גם אם כשהוא היה במיטה לומד או צופה בטלויזיה את מיוזמתך היית נכנסת לחדר שלו, עולה לו על המיטה, ערומה לגמרי ואומרת לו אני שלך לעשות כל מה שרק תרצה - תעשה אותי - אני רוצה אותך.. מתפקידו לעטוף אותך בשמיכה, להבהיר לך שמה שעשית כרגע זה לא מתאים בשום צורה או דרך, לדרוש ממך להתלבש ולצאת מהחדר ולספר להוריך את שעשית על מנת שיטפלו בך (כי זה לא תואם התנהגות של ילדה בת 9 הסיטואציה אותה תארתי).
מבחינה פסיכולוגית - ילדה בכיתה ג' עדיין לא מפותחת מספיק, כלומר המח עדיין לא מפותח מספיק, על מנת להיות יכולה לחזות את ההשלכות של יחסי אישות (בהסכמה ומרצון) ולהיות יכולה להתמודד איתה בצורה בריאה ונכונה כמו שבן אדם מבוגר מתמודד עם יחסי אישות (בכוונה בוחרת לקרוא לזה ככה כי אמרת שאת דתיה אז למקרה שיש לך את התוכנה על המחשב שמצנזרת פוסטים שלמים כאשר יש מילים בעייתיות מבחינת תפיסה דתית - שהפוסט הזה לא יצונזר ממך ותוכלי לקרוא אותו..).
כך שזה לא באמת משנה מי יזם - את היית ילדה ואסור היה למה שקרה לקרות אבל קרה ואת לא אשמה.
אגב, לא בטוחה שמה שעברת (התיאור שלך) זה לא אונס מבחינה חוקית.. עד כמה שאני יודעת זה דווקא כן נחשב לאונס אך הטרמינולוגיה כרגע פחות חשובה. מה שחשוב הוא שאת נפגעת תקיפה מינית ושאת לא אשמה.
לגבי סעיף ב - אני לא יודעת אם את מתכוונת להתחתן בשידוך או לא ואני לא בחורה דתיה אך שמעתי שבשידוכים (אולי זה אצל חרדים) זה עלול להוות קצת בעייתיות. שווה אם חשוב לך להתחתן דרך שידוך להתייעץ עם רב או רבנית כי הם יוכלו לתת לך תשובה הרבה יותר מלאה ממני. אך אם את בוחרת להתחתן לא דרך שידוכים אלא כמו שחילונים מכירים ומתחתנים אז זה מאוד תלוי בבן אדם ובקשר שלכם (מהנסיון שלי).
ממליצה לך להזהר בלמי את מספרת (מבחינת בני זוג) ובאיזה שלב של הקשר (שהמידע לא ישומש נגדך בתוך הקשר/שלא יברח כי לא מכיר אותך מספיק ויהיה לו קשה מידי להכיר אותך בהתחלה בתור הנפגעת/לוודא שאת נמצאת בקשר לא הרסני קודם מהמקום של שחזור כי יש פוגעים שנמשכים לקורבנות עבר..). יש הרבה מאוד רוע בעולם אך יש גם מי שבאמת יראה מעבר למה שעברת וירצה להתמודד ביחד איתך - כי בטח יש השפעות ממה שעברת גם על הקשר הזוגי בו תהיי והתמודדויות לא קלות.
כך שחשוב להיות בטוחה קודם בקשר ולהרגיש שאת יכולה לסמוך על הבן אדם שאת איתו (עד כמה שאפשר לפחות) לפני שאת מספרת לו את הכאבים והסבל שעברת בחייך. למען בטחונך האישי מנסיון וידע אישי שלי..
וגם חשוב שהקשר לא יהפוך ל"טיפולי" מהרגע שיודע מה קרה כי מאוד בקלות זה יכול להפוך לסוג כזה של קשר וזה לא בריא לקשר ובדרך כלל גם לא יחזיק מעמד לאורך זמן ואף עלול לפגוע בך, בצמיחה שלך ובהתקדמות שלך ולהחזיר אותך למקומות מאוד קשים כי אין לו את הכלים לדעת להחזיק כמו בטיפול (אלא אם הוא פסיכולוג שעבר הכשרה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית - אבל גם אם כן, זה לא בריא לקשר. הקשר צריך להיות זוגי ולא טיפולי.. המקסימום שהוא יכול לעשות זה להקשיב, להכיל ולתמוך אך שטיפול לא יהפוך להיות הקשר שלכם. חשוב לשמור על הזוגיות על ידי שיחות גם על דברים אחרים מלבד הכאב והעבר על מנת שהזוגיות תשגשג כי אחרת הקשר הופך להיות מאוד כבד וקשה עבור בן הזוג וקטנים הסיכויים שקשר שכזה יצליח להחזיק מעמד..).

אני לא הייתי מחכה עד לחתונה על מנת לספר אך גם לא הייתי מספרת על ההתחלה - קודם שיכיר אותך - את - ולא את מה שעברת. כי את לא מה שעברת. את בן אדם בפני עצמו, עולם ומלואו, מה שעברת זה לא מהות החיים שלך ולעולם לא יהיה.

מה שכן, כשאת נכנסת לפרטים על פגיעה כאן בפורום כדי לשים אזהרת טריגר בכותרת על מנת לא להציף קוראים אחרים..

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ב' יולי 23, 2018 10:00 am

ואם זאת פעם ראשונה בחייך שאת פורקת את זה סביר שאת לא בטיפול פסיכולוגי או שאת בטיפול אך מעולם לא העזת לספר על זה למטפלת.. אז חשוב לי להבהיר שאם את מרגישה עכשיו או בכל שלב בחייך בעתיד שמה שעברת מפריע להתנהלות חייך בכל אופן שהוא או דרך שהיא שווה היה לטפל בזה על מנת שחייך יהיו שלך ובשליטתך מבלי שהעבר יפריע לחיי היום יום שלך..
את יכולה לקבל מספרי טלפון של מטפלים באזור מגוריך שעברו הכשרה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית ממרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בטלפון 1202.
מדהימה! שהעזת וספרת כאן בפורום ובתור פעם ראשונה שמספרת וחולקת זה בטח היה מאוד קשה ומפחיד לשים את זה לכולנו לקרוא למרות שהאנונימיות כאן מנחמת.. ולתת למה שקרה תוקף - שכתוב בשחור על גבי לבן שזה קרה..
אז גאה בך! ומקווה שתמשיכי לכתוב ולחלוק כל מה שנכון עבורך (:
בהצלחה יקרה..

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ב' יולי 23, 2018 10:06 am

"לוודא שאת נמצאת בקשר לא הרסני קודם מהמקום של שחזור כי יש פוגעים שנמשכים לקורבנות עבר." - הכוונה על מנת לתקוף את בנות הזוג שלהם ומהצד של הנפגעת יש נפגעות שמשחזרות את הפגיעה על ידי בחירת בני זוג מפוקפקים שיפגעו בהן (שחזור זה חלק מההשפעות שעלולות לקרות בעקבות פגיעה מסוג כזה ובעיקר אם היא קרתה מילדות..).

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ב' יולי 23, 2018 11:16 am

הי,
כל מילה של מלאני אני מחזקת ומחבקת.
ומדגישה שעדיף בימים אלה להכנס לטיפול עם מטפלת מהתחום...
כי ממש רצוי הרבה לפני הזוגיות והחתונה לעבד ולעכל את שעברת,
בהצלחה ובבהערכה,מיכל.

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ב' יולי 23, 2018 12:46 pm

מיכל -
:iloveu2:
מרגש שאת ממשיכה לענות ולהיות כאן בשבילנו. כבר תקופה ארוכה מאוד שאת כאן איתנו. אז כל מה שיש לי להגיד לך זה ממש ממש תודה על הכל!! ו...
:iloveu2:

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים