חייבת לשתף

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מישהי125

חייבת לשתף

הודעהעל ידי מישהי125 » ו' אפריל 07, 2017 10:49 pm

במשך קרוב לשעתיים ניסיתי למצוא פורום ממש כזה שאוכל לשתף בו את מה שקרה לי אתמול. אני מרגישה כל כך רע ומוזר ולא בטוחה אם עברתי סוג מסויים של הטרדה, ולא יודעת מה לעשות עם זה.
אתמול בלילה אני ומספר חברים שלי נפגשנו בבית של אחד החברים (בני 16).
תכננו לעשות מעין "לילה לבן" ולחזור הביתה רק בשעות הבוקר. היינו ארבע בנות וארבעה בנים. אני אישית הרבה יותר מחוברת לבנים מאשר לבנות, מרגישה איתם הרבה יותר בנוח והרבה יותר פתוחה, בקטע ידידותי כמובן.
אתמול הרגשתי שהבנים טיפה עברו את הגבול. שניים מהם כל הזמן משכו אותי אליהם, בזמן שהם נשכבו על הרצפה, והצמידו אותי בצורה שהרגישה לי לא בנוח. הם אף פעם לא היו ככה וזה הרגיש לי מאוד מוזר, ניסיתי להשתחרר מהם אבל הם רק תפסו אותי חזק יותר. השאר ממש צחקו מזה ולקחו את זה בצחוק אז "זרמתי" עם זה וחיכיתי שיעזבו אותי.
בשלב מסויים עזבנו את הבית ויצאנו לבחוץ, מצאנו מקום מאוד נחמד, פרסנו שם מחצלת והחלטנו להישאר שם ללילה.
אחד מהבנים שהזכרתי מקודם הוא החבר הכי טוב שלי כבר שנה שלמה ועברנו הרבה ביחד. יש לו חברה כבר כמעט חצי שנה והיא גרה די רחוק. הוא היה טיפה עייף ולכן פתח שק שינה ונח שם.
אני לא לבשתי מעילים או סוודרים כמו השאר ולכן היה לי ממש קר. הוא קרא לי ואמר לי להתכרבל איתו כדי שיחמם אותי. באתי אליו והתכסיתי בשק שינה. לא היה לי אכפת כי אני והוא ממש קרובים, ממש כמו אחים, וזה לא הרגיש לי מוזר.
בשלב מסויים השאר הלכו להסתובב ואני והוא נשארנו שם. הייתי מאוד עייפה וחצי רדומה כשהוא התחיל פתאום לגעת בי. הוא מישש אותי בציצי (מתחת לחולצה) ואמר לי ש"הם נעימים", ואף ניסה לגעת בי באיזור המפשעה והתחת (מעל המכנס).
בכל פעם שהוא היה שולח את הידיים הייתי מוזיזה אותן ואומרת לו "לא", אך הוא לא היה מקשיב והיה מחזיר לשם את הידיים. הרגשתי מאוד לא נעים עם זה, במיוחד כי הרגשתי כי הוא לא מקבל את זה שאני אומרת לו שלא נעים לי. הוא הפסיק רק כאשר כולם חזרו, וקמנו כדי לחזור בחזרה לבית של אחד החברים.
לאורך כל הערב הרגשתי מאוד לא בנוח איתו ועם השאר. הייתי מאוד מבואסת ומבולבלת ממה שקרה. בקושי הצלחתי להסתכל לו ולשאר הבנים בעיניים. היום כולם קבעו להיפגש (כמו בכל שישי בערב) אך בחרתי לא להגיע כי אני מרגישה מאוד לא בנוח להיפגש איתם ובמיוחד איתו. הוא החבר הכי טוב שלי ותמיד הרגשתי שיש לנו קשר של אחים. חוץ מזה, יש לו חברה שהוא אוהב מאוד. הוא לא כיבד אותי ואת הרצונות שלי ולא קיבל את זה שביקשתי ממנו שיפסיק לגעת בי.
אני לא יודעת אם זוהי הטרדה מינית, ואני לא יודעת מה לעשות עם זה. הייתי חייבת לשתף. תודה רבה על שקראתם ומצטערת על החפירה המיותרת (:

ברבור

Re: חייבת לשתף

הודעהעל ידי ברבור » ב' אפריל 10, 2017 2:03 pm

בתור מישהי שעברה את זה,, אני בחרתי לשים ברקס ולהתרחק!
בתור מישהי מהצד היתי אומרת לכי תתלוננני אז מה אם הוא החבר הכי טוב....הוא יעשה את זה לעוד בנות1.! ואולי הפעם זה יגמר רע יותר...
בקיצור, אני עברתי משהו דומה עם כמה ידידים שונים שלי בזמנים שונים, זה גרם לי לחשוב שאני אשמה כי זה קורה עם כל ידיד שהופך לBFF שלי! אבל אני תמיד מזכירה לעצמי שזה לא נכון ולא בקשתי מעבר לידיד והם ידעו את זה!
את אמרת לא והוא המשיך זה הטרדה מינית!
להתלונן או לא זה שלך, אני בחרתי שלא..ואין הרבה איך להתמודד עם זה, מה שעשית זה כבר צעד, לשתף..!

סמל אישי של המשתמש
זיו
משתמש פעיל

Re: חייבת לשתף

הודעהעל ידי זיו » ד' אפריל 12, 2017 4:24 pm

מישהי125,
לגבי שאלתך אם זו הטרדה מינית אז התשובה היא כן ובצורה יותר מדוייקת זהו מעשה מגונה (נגע בך באזורים מיניים ללא הסכמתך).
לגבי הנסיבות, בוודאי שלא הייתה לו הזכות לעשות זאת בשום מקרה ועוד אם נוסיף את האמון שרכשת לו מעצם היותו ה BFF שלך וכן שיש לו חברה שהוא אוהב.
לדעתי (וזו רק דעתי) את צריכה (במובן שאם מתאים לך ואת תרצי לעשות זאת) לשבת לדבר איתו (לא במקום מבודד ולא במקום שאין אנשים בסביבה הקרובה) להסביר לו בדיוק מה שאת הרגשת ומרגישה (כפי שתארת זאת פה בפוסט) וזאת בכדי שיהיה לו ברור לחלוטין איך את רואה, מרגישה וחושבת לגבי כל העניין. ומכאן והלאה זה תלוי רק בך, לפי איך שתרגישי, לפי מה שהלב אומר לך ושההיגיון מאשר זאת.
מאחל לך שלא תצטרכי יותר לפגוש מקרים כאלו בהמשך.
חג שמח.

:growing:
זיו

מודעות ומניעת תקיפה מינית
לנערות ונשים

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים