מבולבלת..

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

אורטלי

מבולבלת..

הודעהעל ידי אורטלי » א' מרץ 02, 2008 12:41 am

היי,
עשיתי טעות איומה.
הבוס שלי התחיל איתי, באיזשהו שלב הוא עזב את הבית ואז הוא נישק אותי והיינו בקשר בערך חודש.
הקשר נגמר מיוזמתי ומאז הוא לא מפסיק להתחיל איתי במשרד. עד לפני חודש עדיין רציתי אותו אז התפתתי לזרום איתו קצת.
אבל אז ראיתי שזה לא עושה לי טוב בעבודה ומאז אני מבקשת שיפסיק ומנסה להיות חזקה. היו פעמיים שרציתי לעזוב והוא שיכנע אותי להשאר כי הוא אמר שאנחנו מסוגלים להמשיך לעבוד ביחד. מאז שהוא חזר הביתה נהייה בלתי נסבל להיות במשרד.
הוא כל הזמן שלילי לגבי. טוען שאני לא מפוקסת ולא עושה את העבודה שלי כמו שצריך (איך אני אמורה לעשות את העבודה שלי כמו שצריך שהוא שולח ידיים מצד אחד ומצד שני מתלונן לגבי התפוקה שלי). הוא אומר את הדברים האלה גם שיש עוד אנשים באיזור. אני מרגישה ממש זלזול מצידו. אחרי שהייתי העוזרת הכי טובה הפכתי להיות מזכירה שלא יודעת לתכנן את הזמן שלה (איך באמת אני יכולה לתכנן את הזמן שלי שהוא מציק לי כל היום? להתחיל לעבוד בשש שנמאס לו??) ושלא עושה את העבודה. זה כל כך לא מגיע לי היחס הזה ממנו!!!!!!
נשארתי שם בגלל הלימודים... אני לא חושבת שאצליח למשוך עד מאי... לא ככה.. הוא לא מבין למה אני סובלת כל כך...אמרתי לו שיפסיק, ולפעמים יש ימים שהם בסדר אבל אז מגיע היום שהוא לא נותן לי לעבוד ושולח ידיים ולמחרת יש לו טענות לגבי...אני משתדלת להיות חזקה ולא לתת לו לגעת בי יותר אבל גם אני נשברת לפעמים.. מה לעשות? זה לא פייר שאני אוותר ככה בגללו.. ואזרוק שנה וחצי של וותק בגללו...
מה לעשות??
האם זה עדיין נחשב הטרדה?
איך אני ממשיכה בעבודה?? :roll: :oops: :cry:

סמל אישי של המשתמש
מעיין
משתמש פעיל

Re: מבולבת..

הודעהעל ידי מעיין » א' מרץ 02, 2008 12:59 am

אורטלי יקירתי..
ברוכה הבאה:) :) :)
בנוגע לשאלתך אכן כן זוהי הטרדה, אין לו או לכל אחד את הזכות להתנהג אליך ככה.
ולמרות הוותק וההבטחות שלו דעתי היא שאת צריכה לעזוב את המקום העבודה הזה. עדיף לעבוד במקום
שאת מרגישה בטחון, אני מבינה שאת לומדת והעבודה בטח מתאימה לך אבל תחשבי רק לרגע על המצב,
למה שתעבדי למען סמרטוט כזה, עצם העובדה שנשארת כשנה וחצי שם, מראה על רצינות.
אני מאמינה למרות שאיננו מכירות שלא תהיה לך בעיה למצוא מקום עבודה אחר.
מבחינתו הכל בסדר... "מתנהג" כאילו הכל פיקס וזה כל כך אופייני, מתוקה זה שתחפשי
מקום עבודה אחר, לא אומר שאת מוותרת חס וחלילה אלא דואגת לצרכים שלך. ורק לשלך.
ולכן אני מציעה לך לחפש במודעות דרושים או בחברות השמה מקום אחר, נכון שזה לא פשוט
לקחת את הרגלים וללכת אבל רק את יודעת מה טוב בשבילך, שהוא ירקב במקומו שלו.
מקווה שעזרתי..
מעיין.
האדם דומה לציפור.
בכוחה של ציפור
לדאות מעלה מעלה,
אבל בתנאי שתניע את כנפיה ללא הרף.
אם תפסיק מעופה לרגע,
הרי היא צונחת ונופלת.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' מרץ 02, 2008 3:14 am

ברוכה הבאה אורטל, אמרת שאת לא חושבת שתחזיקי מעמד עד מאי, אם אני מבין נכון, זה אומר שבמאי את בכל מקרה אמורה להפסיק לעבוד שם,
ולכן מעדיפה לא לחפש עבודה אחרת.

בעיקרון בכל מקום עבודה חייב שיהיה תלוי החוק למניעת הטרדה מינית, אבל ברשותך, אני אצוטט לך כמה משפטים ממנו:

(א) הטרדה מינית היא כל אחד ממעשים אלה:
(3) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
(4) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות
(6) הצעות או התייחסויות כאמור בפסקאות (3) או (4), המופנות למי מהמנויים בפסקאות המשנה (א) עד (ה), בנסיבות המפורטות בפסקאות משנה אלה, גם אם המוטרד לא הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות או בהתייחסויות האמורות:
(ב) למטופל, במסגרת טיפול נפשי או רפואי - תוך ניצול תלות של המטופל במטפל;
(ג) לעובד במסגרת יחסי עבודה, ולאדם בשירות במסגרת שירות - תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או בשירות.

ובעברית פשוטה:
הוא מציע דברים מיניים למרות שהבהרת שאת לא מעונינת - הוא מטריד אותך מינית
הוא אומר דברים שנוגעים במיניות שלך שוב למרות שהבהרת... - הוא מטריד אותך מינית
אם הוא הבוס שלך במסגרת עבודה, גם אם לא הראית או אמרת לו שאת לא מעונינת, זו עדיין הטרדה מינית.

ובעברית עוד יותר פשוטה, עצם זה שהוא מציע לך הצעות, זו הטרדה מינית מכיוון שכעובדת תחתיו את נתונה בפחד מסוים מלסרב, ולכן יש חוק שנועד להגן עליך מפני זה.

אם אכן את אמורה לסיים לעבוד במאי, למצוא עבודה אחרת עשוי להיות קצת קשה, ואולי שווה להבהיר לבוס הזה, שאת לא ילדה קטנה שהוא יסובב אותה,
אלא בחורה אסרטיבית, שיודעת טוב מאד את המקום שלה, והמקום שלו, ולהבהיר לו טוב מאד, שהחל מרגע זה, את לא מוכנה לקבל, לשמוע או להרגיש ממנו שום יחס שאינו ענייני ונוגע לעבודה.
ואם הוא לא ידאג לכך, את תגידי נגדו תלונה על הטרדה מינית.

סביר להניח, שהוא יתאפס במקום, אם את חוששת לגבי התנכלות בעקבות זה, או פיטורין שלך, החוק לצידך גם במקרה זה.
כך שאם פעם היה לך טוב לעבוד שם, והסתדרת בתור עובדת "תחתיו", הרי שעם קצת אסרטיביות, תוכלי אולי לקבל בחזרה את השקט והיכולת לעבוד באופן ענייני בלי כל האי נעימויות שאת עוברת כל יום.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

אורטלי

Re: מבולבלת..

הודעהעל ידי אורטלי » ו' מרץ 28, 2008 4:29 pm

היי...
קודם כל.. תודה על התמיכה... :)

עזבתי את העבודה. לא הייתי מסוגלת להשאר לעבוד שם. נהייתי פסיכית. כל מה שהוא אמר ישר הייתי מתחילה לריב איתו. הייתי כל כך טעונה כלפיו ככה ששום דבר שהוא עשה לא היה בסדר. הוא ניסה אבל הכל כבר כל כך הרוס. ואני הייתי כל כך שבורה ממנו שלא יכולתי להעמיד פנים.
אבל אני נתקלת קשה אחר עכשיו.. אני עייפה מהלמציא תירותים למה עזבתי. אני מגיעה לראיונות עבודה רציניים ושואלים אותי למה עזבתי ואני מתחילה להסתבך עם עצמי עם הסברים למרות שאני יודעת מה התשובה הדיפלומטית.
אחר כך אני גם דואגת שהוא לא יהיה מפרגן כממליץ. הוא נתן לי מכתב המלצה. אבל אני יודעת שהוא היה יכול לכתוב מכתב קצת יותר טוב מפרגן מהחמש שורות שהוא כתב.

הוא לא מבין למה עזבתי ובגללו זה יצא שעזבתי ממש רע וזה מעצבן אותי. כי אני שורפת קשרים אחרים בגללו. התרחקתי מכל החברים שלי משם. פשוט הייתי צריכה צריכה למחוק את התקופה הזאת בגללו. וזה מכעיס אותי. זה כל כך לא פייר.... שאני צריכה להתחיל מחדש מאפס...

אפילו במסיבת פרידה שלי הוא לא החליף איתי מילה...

אני פשוט מרגישה שאיבדתי את הכל... אני כבר שבועיים לא שם ואני מתאוששת יפה אבל פתאום יש את הרגעים האלה שאני כל כך כועסת שהייתי צריכה לעזוב בגללו, וגם בכזאת פתאומיות. וזה נראה ממש רע. ואני רוצה שיהיה לו רע ושגם הוא יסבול כמו שאני. :(

רוב הימים הם טובים,ואני אפילו חוזרת לפוקוס בלימודים.. אבל היום לדוגמא, אבא שלי התחיל לדבר איתי על הטרדות מיניות בעבודה ואני פשוט איבדתי את כל הפוקוס שלי... לא מצליחה ללמוד..
מה אני יכולה לעשות כדי שזה יעבור?
האם נהוג לפנות לגורמים בכירים יות
ר בחברה על מנת לטפל במקרים כאלו בדיסקטרטיות?
מה אני יכולה לעשות? אני לא רוצה לנקום בו.. אני רק רוצה לקבל את היחס שמגיע לי, ולעזוב בכבוד. כי הוא לא נתן לי..
:?

סמל אישי של המשתמש
מעיין
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מעיין » ו' מרץ 28, 2008 8:02 pm

יקירתי..
עזבת את מקום העבודה בכבוד! בין אם הוא נתן לך אותו ובין אם לא...למה כ"כ חשוב לך היחס ממנו?!...
שיגיד מה שיגיד זה לא מעניין אף אחד. עזבת כדי להציל את עצמך, להציל את הנפש שלך למה לך להגיע
למקום עבודה בחוסר נעימות שכזאת. את אמנם מתחילה הכל מאפס וחיפוש עבודה איננו דבר פשוט אבל מתוקה
את מתחילה מדף חלק לחלוטין נטול כעסים, נטול פחדים חלק לגמרי,
שואלים אותך למה עזבת..תאמרי שאת מרגישה שאינך ממצא את עצמך שם והיית חייבת למצוא עבודה
שתענה לצרכייך.
אם התרחקת מאנשים שם כדי להיות קצת לבד זה בסדר גמור, אם הם חברים אמיתיים הם ישארו שם בשבילך.
את חשה שפרצו לך לפרטיות האישית שלך ועוד מישהו שהיה הבוס שלך, מה הדברים שאת אוהבת לעשות?
מה גורם לך לחייך? מה גורם לך סיפוק? תפני לאותם הדברים הללו.
לא הבנתי כ"כ את שאלתך?!...את רוצה לספר לממונים על מה שקרה?
מחבקת אותך
מעיין.
האדם דומה לציפור.
בכוחה של ציפור
לדאות מעלה מעלה,
אבל בתנאי שתניע את כנפיה ללא הרף.
אם תפסיק מעופה לרגע,
הרי היא צונחת ונופלת.

אורטלי

הודעהעל ידי אורטלי » ו' מרץ 28, 2008 8:18 pm

היי...
כמו שאמרתי.. אני ממש התחזקתי עכשיו שאני לא שם אבל יש ימים שהכל צף שוב...

אני יודעת שהזמן יעשה את שלו.. אבל שזה צף זה מעצבן..
כי כל מה שאני חושבת שזה לא פייר שהוא ממשיך ככה בחיים שלו כאילו כלום לא קרה ואני צריכה באמת להתחיל מחדש.
אם זה היה שתם קטע רומנטי שנגמר אז אני מבינה אבל הייתי שם שנה וחצי! ואני מרגישה שרופה מבחינת העבודה והארגון וכאילו כל מה שעשיתי עד עכשיו. והתפקיד שלי היה סבבה לסטודנטית ועכשיו אני פשוט מרגישה תלושה. אני לא מצליחה לעשות לי סדר בראש.
הייתי מבולבלת לגבי מה אני עושה עם עצמי גם ככה אז עכשיו שיש לי גם את העבודה על הראש אני בכלל אבודה ומבולבלת.
זה יותר טוב מאשר להיות שם אבל זה מרגיז אותי שאני מוותרת ככה.
הוא עם המשפחה שלו, והחברים, והעבודה והכל יציב וטוב. ואיפה אני... בכאוס משל עצמי....

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

Re: מבולבלת..

הודעהעל ידי שי מתנה » ש' מרץ 29, 2008 5:59 pm

עשית את הצעד הנכון!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!הבוס שלי לשעבר הטריד אותי בהתחלה, לא הייתי מסוגלת לעזוב ואז
הוא התחיל לאנוס ולאנוס אותי ולא היה לזה סוף!
תודה לאל שזה הסתיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :admire: מעריכה אותך!!!!!!!!!!!
שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 15 אורחים