מחפשת לעזור לחברה שמוטרדת מינית בעבודה

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

חברה בצרה

מחפשת לעזור לחברה שמוטרדת מינית בעבודה

הודעהעל ידי חברה בצרה » ש' דצמבר 29, 2012 9:03 pm

שלום לכם/ן

יש לי חברה קרובה שמוטרדת מינית על ידי הבוס שלה. היא עובדת במקום הזה כבר 4 שנים ומפחדת לאבד את מקום עבודתה.
הבוס שלה גדול ממנה בלפחות 30 שנה והם ביחסים מאד טובים, היא איתו ועם משפחתו אישתו והילדים שלהם. לחברה שלי אין כל כך משפחה וחשוב לה מקום העבודה, היא מעריכה אותו ונותנת לו כבוד ומתחייחסת אליו יפה.
הוא מנצל את הסמכות שלו עליה ואת החולשה שלה. יש לה פחד מאד גדול לעזוב את העבודה, טוב לה מבחינת אופי התפקיד, מהאנשים ומהסביבה והבעיה הגדולה זה ההטרדות.
היא דיברה איתו על זה, ואיימה שתלך למשטרה וזה נרגע לתקופה אבל עכשיו הוא עוד פעם חזר לגעת בה שלא מרצונה ומדי פעם מאיים עליה.
אני מקבלת חלחלה מהמצב הזה, היא לא רוצה שאני אפנה אליו, היא לא רוצה להתלונן במשטרה.
היא לא משדרת לו שום דבר, מעיפה אותו מעליה, צועקת, מדברת ושום דבר לא עוזר הוא בשלו.
אני מפחדת שהמצב ילך ויחמיר ושמשהו יותר גרוע מזה יקרה.
הוא לא מוכן לפטר אותה כדי לא לשלם לה את הפיצויים והיא לא רוצה לעזוב כי היא זקוקה לפיצויים ובכלל היא אוהבת את העבודה.
צריכה את עזרתכם וחוות דעתכם למצב. איך אפשר לעצור את זה?

תודה מראש,
ליאת

סמל אישי של המשתמש
בננה
משתמש פעיל

Re: מחפשת לעזור לחברה שמוטרדת מינית בעבודה

הודעהעל ידי בננה » א' דצמבר 30, 2012 12:37 am

אם זה באמת מפריע לה, היא יכולה לאסוף ראיות...ולאיים עליו. כדי שיפטר אותה.
להישאר שם אין טעם לא משנה כמה היא אוהבת את העבודה (איך אפשר לאהוב עבודה, ועוד כזו). זה טיפשי.

אז או שתתנהג בהתאם לגילה ותעריך את עצמה ותיקח את הרגליים שלה ותלך משם, או שהיא רוצה להמשיך במשחק הזה.
להזדקן זו לא קללה, להזדקן זו פריבילגיה!
זיו: "לאלי את לא יודעת שאם דורכים על בננה אפשר לשבור את הראש?!"
לאלי: "את הפסיכית הכי שפוייה שאני מכירה!"
קקי

פורום ללא זכות דיבור

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » א' דצמבר 30, 2012 2:40 am

שלום לכם/ן

יש פה 99.9 אחוז בנות, תרגישי חופשי לדבר בלשון נקבה הגברים שכאן (שזה בעיקר זיו ואני) נתמודד עם זה בהבנה (:

אם זה באמת מפריע לה, היא יכולה לאסוף ראיות...ולאיים עליו. כדי שיפטר אותה.

ממה שהבנתי ממך, היא לא באמת רוצה לעזוב את העבודה ולא רק בגלל הפיצויים, אלא כי טוב לה בתפקיד ועם האנשים.
אז מה שהייתי מציע - זה לא לקחת אותו לשיחה בוגרת, במקום ציבורי - שם הוא לא במגרש הביתי, בית קפה למשל - ולא פחות חשוב, אולי הוא יהיה במצב שבו הוא חושב בקצת יותר הגיון מאשר כשהוא מטריד אותך מינית ואת מנסה להפסיק אותו.

ושם, לדבר איתו, בצורה אסרטיבית מאד (שאם היא כבר במצב שהיא צועקת ודוחפת - היא בהחלט תוכל לדבר בצורה אסרטיבית) להסביר לו בדיוק את המצב
בעיניה, עד כמה זה מפריע לה, עד כמה זה אסור, פלילי ולא מוסרי מצידו.
ושמכיוון שהיא לא מעוניינת להרוס לו את החיים, היא לא פונה למשטרה - אבל אם זה לא ייפסק כאן ועכשיו, היא תספר לאישתו ובמשרד.

את השיחה הזו, יהיה רצוי שהיא תקליט - ליתר ביטחון, למקרה שהוא ימשיך להטריד, או אף יתנכל לה עוד יותר בעקבות זה.
בכל מקרה, מהצד זה נשמע שחברה שלך בחורה חזקה נפשית, ואם היא תחליט שהוא לא נוגע בה יותר, היא תמצא את הדרך לעצור את זה בכוחות עצמה.

טיפ אחרון, לעניות דעתי - למרות הקשר הכביכול חברי עם המשפחה, הקו האדום בכל הנוגע למגע או דיבור, צריך להיות מאד ברור וקפדני מבחינתה - ולהתעקש על הדברים הקטנים, כמו על הגדולים, בכדי לדכא לחלוטין כל מחשבה שלו על סיכוי כלשהו למשהו מעבר ליחסי עובד מעביד - וכן, זה אומר שגם אם היא בוחרת להמשיך להתארח בבית משפחתו, אפשר לשמור על יחס מכבד ואיכפתי, בלא לעבור שום גבול.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

חברה בצרה

הודעהעל ידי חברה בצרה » א' דצמבר 30, 2012 11:25 am

ממה שאני מבינה מהתגובות שלכם זה ש רק היא יכולה לעצור את זה.
אני חשבתי בעצמי לפנות אליו, בכתב או בע"פ כי אני מכירה אותו אבל היא לא מסכימה שאתערב "כי זה יהרוס לה את מקום העבודה"...נשמע הזוי אבל אמיתי.
אני מרגישה שגורם שלישי וזר יכול אולי להשפיע עליה ולגרום לה להבין שהמקום הזה לא טוב בשבילה, האם יש מישהו שאתם מכירים שיכול לעשות את השיחה הזאת איתה? וגם להסביר לה את ההשלכות של ההטרדות האלה, כי זה הורס אותה במובן מסויים.

סמל אישי של המשתמש
יעל מסלן
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי יעל מסלן » א' דצמבר 30, 2012 6:50 pm

היי
הדבר הראשון שהיא יכולה לעשות זה להתקשר למסלן 1202 ולהעזר באנשים המומחים לתת לה יעוץ
נכון שאת רוצה לעזור לחברתך אבל את המשימה ךהפסיק את זה רק היא יכולה
נכון אולי היא תפסיד את העבודה אבל תרויח חיים תקינים
היא לא חייבת לסבול את המצב בכל מקרה להכל ניתן למצוא פתרון
מקווה שיהיה לה את הכוח להתמודד עם זה זה לא קל אבל שווה
מחזיקה אצבעות יעל מסלן

חברה בצרה

הודעהעל ידי חברה בצרה » א' דצמבר 30, 2012 9:37 pm

תודה יעל ותודה לכולכם על התגובות.
מקווה שמשהו יעזור מההצעות שלכם.

גם אני מחזיקה אצבעות

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ב' דצמבר 31, 2012 4:02 pm

הי חברה בצרה,
משהו שמשתדלים להקפיד כאן, הוא לא לכפות על מישהי שנפגעת שום דבר,
וגם אם תתקשרי את או חברתך ל- 1202, יכולים להציע לך את האפשרויות העומדות בפניה, אבל לא להכריח אותה למשהו, לא לכפות עליה מציאות כלשהי.
(החריג הוא כשמדובר בקטינה או חסר ישע)

חברתך אדם בוגר וחושב, ויש לה השיקולים שלה, את בהחלט יכולה להמליץ לה להתקשר ל- 1202, או להתחבר לכאן - או להמשיך לבקש עצה עבורה.
אך לא נכון שמישהו חיצוני יתערב או יקבע עבורה מה לעשות.

במידה ומקום העבודה שלה גדול מספיק, צריך להיות בו מישהי שאחראית על טיפול בהטרדות מיניות, (בהתאם לחוק), וזו עוד כתובת רלוונטית שהיא יכולה לפנות אליה והיא מחוייבת לבדוק את הנושא.

אבל אם נקצין את זה, למרות שהטרדה מינית היא עבירה פלילית, אם היא בוחרת שלא להתלונן על כך, זה זכותה.
כך שכפי שציינתי קודם, כנראה שחברה שלך מאד רוצה להישאר בעבודה, ולכן הכיוון לדעתי צריך להיות איך גורמים לה להרגיש חזקה ותקיפה יותר כלפיו ובטוחה בצידקתה,
ולא איך מערבים גורמים חיצוניים שיעצרו את זה בשמה - כי זה מה שלדעתנו נכון לעשות.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ג' ינואר 01, 2013 9:37 am

חברה טובה!
הדרך שלך לסייע לה היא לחזק אותה,לעזור לה להעריך את עצמה ,וממש לא לדבר בשמה.
ברגע שהיא תאמין בעצמה ותכיר בכוחותיה,היא תבחר לעשות מה שנכון לה.
בהצלחה,איתך לכל בקשה,מיכל.

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים