הטרדה בעבר

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

לוסיד

הטרדה בעבר

הודעהעל ידי לוסיד » ה' מאי 27, 2010 11:09 am

שלום אין לי מושג עדיין אם הגעתי למקום הנכון אבל אני חושבת שאני צריכה עזרה...

כשהייתי ילדה בסביבות גיל חמש או שש, אני לא ממש זוכרת. הוטרדתי מינית על ידי הבן של השכנים שלנו, שכיום הם חלק בלתי ניפרד ממשפחתנו.
הבן שלהם היה נער אולי בן 15 גם זה אני לא ממש זוכרת. אבל את כל מה שקרה לי איתו אני זוכרת מצויין.
הוא היה לוקח אותי תמיד באופניים לטייל, מוצא מקומות שאנשים לא מגיעים אליהם מוריד לי את המכנסיים, גם את שלו ומשתפשף עם הגוף שלי. זו הייתה תקופה ארוכה שבה נהג לעשות כך, לא יודעת כמה זמן היא נימשכה. הוא ביקש שלא אומר שום דבר ושהוא רק חבר.
אני לא יודעת אם הרגשתי בסדר או לא. לא סיפרתי. אותו אני כבר שנים לא רואה, הוא לא גר פה. מצד שני את הוריו אני רואה יום יום הם ממש כמו משפחה שלנו ואני אוהבת אותם מאוד ואפילו עזרו לנו במשבר שאבא שלי חלה. כל תקופת ילדותי והתבגרותי זה עבר לי מידי פעם בראש מה שקרה. הרגשתי רע ושוב זה נישכח לתקופה... היום אני בת 25 נשואה עם ילד. ופה אני מבקשת עזרה.. לאחרונה אני חושבת על זה כל הזמן במיוחד בלילות, בוכה ובוכה עם חרדה ומחשבות, מה אם יקרה משהו כזה לילד שלי מתחת לאף שלי ואני לא אדע כמו שההורים שלי עד היום לא יודעים. אני גם כועסת על ההורים שלי לא יודעת למה אולי בגלל שלא שמו לב לזה ואולי בעצם בגלל הפחד שלי לספר להם בגלל שאנחנו חברים כל כך טובים של המשפחה הזאת. כל החיים שעברו לי לא התייחסתי למה שקרה ופתאום זה חוזר אלי כמו כדור גדול! למה דווקא עכשיו? אני לא רוצה לחשוב על זה זה עושה לי רע וכעס גדול כלפיי הורי שבכלל לא אשמים בנוסף גם פתאום לא בא לי לקיים יחסים עם בעלי. לפני לא הייתה לי בעייה כזאת..
בבקשה תעזרו לי למי לפנות אני מרגישה שאני נחנקת עם הדייסה שמתבשלת אצלי.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: הטרדה בעבר

הודעהעל ידי אייל » ו' מאי 28, 2010 1:16 am

שלום לוסיד,
ברוכה הבאה, ובהחלט הגעת למקום הנכון...
מי נמצא כאן איתך בשוברות שתיקה? מאות בנות מקסימות (מהגיל שלומדים לכתוב, נערות, נשים, וגם סבתות) ועימן מתנדבות ועובדות סוציאליות של מסל"ן מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בנגב (שניתן ליצור עימו גם קשר טלפוני - 1202 מכל טלפון)
מה עושים כאן? משתפים, מדברים, מתייעצים, מתעודדים... אין קסמים, יש הרבה אכפתיות, אין "לבד".

למה דווקא עכשיו?
ענית לזה בעצמך לא? הילד הקטן שלך...
מניח שהוא מתחיל להתקרב לגיל שאת היית כזה התחיל, וטבעי שזה יציף את מה שקרה, והרבה פחד לגביו.

סיפרת פעם למישהו\י מה קרה? (חברות, בעלך, יועצת...?) חוששת לספר? מתביישת?

כשאת אומרת שאת רוצה להפסיק לחשוב על זה, מה יותר קשה לך, להיזכר במה שקרה? או הפחד לגבי הבן שלך?
זהירות של הורים לא יכולה לבטל לחלוטין אפשרות שדבר כזה יקרה, אך היא בהחלט יכולה לעזור מאד:
א. בדאגה שלך לצמצם מצבים בו הוא נמצא עם אנשים שלא ניתן לסמוך עליהם.
ב. ביצירת אווירה של פתיחות עם הילד (אם הוא עדיין קטן מידי, אז בעתיד), כדי שבמידה ויקרה משהו יהיה טבעי יותר שיספר להורים.
ג. ברגישות כלפי התנהגות הילד (לא פראנויה, אלא רגישות), ובמידת הצורך לנסות לשאול שאלות בעדינות כדי לוודא.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ו' יוני 04, 2010 9:38 am

חרדה לילד אחרי מה שעברת היא דבר שאני מזדהה איתו מאוד!
גם לי יש ילדה וזה מפחיד שיפגעו בה חלילה כמו שפגעו בי
להיות אמא אחרי דברים כאלה זה לא מובן מאליו וזה דורש הרבה לדבר על זה עם מישהו מיקצועי!
אל תשליכי עליו את הפחדים, הם לא אשמים במה שעברנו
הם ילדים שרוצים לגדול בכיף. זה לא קל כי גם אני עושה את זה
מבינה אותך מאוד
שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

מהורהרת

הודעהעל ידי מהורהרת » ד' יולי 07, 2010 8:56 am

שלום לך
אנימבינה מה את עוברת כי אני כרגע נמצאת באותה סיטואציה כל העבר עולה פתאום, מפחדת על הילדה המקסימה שלי שאני מעניקה לה הרבה חום ואהבה והיא באופן טבעי גם מעבירה את החום והאהבה הלאה
למשל לפהי כשבועיים הגננת של הבת שלי אמרה לי שעלי להסביר לבתי וכל הזמן לומר לה " זה גוף שלי ואני צרכה לשמור עליו בלי חיבוקים ובלי נשיקות רק את אמא , אבא , סבא סבתא וכד'"
שאלתי את בתי היא בת5 והיא אמרה שיש ילד בגן שמחבק אותה ומנשק אותה משום שהוא אוהב אותה מאז אני פעם בשבוע אומרת לה את המשפט.
העולם אכזר כמה שננסה לשמור על הילדים תמיד יהיה איזה סוטה שינסה לנגוע וזה מה שמפחיד

עוד דוגמה
ההורים של בעלי הם מקסימים מאוד ואנחנו הולכים אליהם לשישי שבת אבא של בעלי תמיד הולך לשיון צהריים עם דלת סגורה ובתי היתה איתו לבד לפתע עלו בי כל הזכרונות מההתעללות שהייתי כילדה קטנה ואז נכנסתי לחדר והוצאתי את בתי אמרתי לסבא שהוא באמת בן אדם מקסים שאני לוקחת אותה לישון איתי
תמיד אני עם היד על הדופק אני חושבת שמי שלא חוותה התעללות בעברה היתה משאירה את בתה לישון בחדר סגור עם הסבא.

לגבי בעלי
בגלל כל הזיכרונות שעולים וצפיםמילודתי (הטרדה על יד אח של אבא שלי, וושכן שתפס אותי בליליה כשחזרתי הביתה והצמיד אותי לקיר ונמצד עלי ומזל שצעקתי חזק אז הוא ברח), :iloveu2: בעקבות ההטרדה של הבוס שלי אני גם לא מסוגלת שבעלי יגע בי שוב לא משום שאני לא אוהבת אותו אני פשוט מרגישה מלוכלת, לא כיף לי למשל אתמול הוא ניסה שלח ידיים ואני העפתי לו את היד לא יכולתי אני יודעת שזה פגע בו אך הגוף שלי כמו מתגונן
קשה, מפחיד , מנסים להתמודד אך המחשבות לא עוזבות

מה עושים אני לא יודעת :iloveu2: :iloveu2:
תהיי חזקה ותמיד תפקחי עיניים כי אף פעם לא יודעים מאיפה יגיח הזאב

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים