הטרדה מינית פעם והיום...מה השתנה?

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מרקורי

הטרדה מינית פעם והיום...מה השתנה?

הודעהעל ידי מרקורי » א' מאי 16, 2010 12:03 pm

סמל אישי של המשתמש
טל מסלן
מתנדבת מסל"ן

Re: הטרדה מינית פעם והיום...מה השתנה?

הודעהעל ידי טל מסלן » א' מאי 30, 2010 12:33 pm

זה מה שכתבתי לאותה אישה אמיצה, שחלקה חוויות כואבות. אולי בכל זאת משהו השתנה...

שלום לך,
דבריך העלו בי תערובת של כעס והתרגשות.
כעס - לשמוע עד כמה גברים הרשו לעצמם לעשות בנשים כבשלהם, ועד כמה החבר'ה הישראלית המצ'ואיסטית של אז התייחסה למעשים הללו כאל נורמה.
התרגשות - לקרוא את שאת כותבת היום, ולקרוא בין השורות שלך שיש לך תקווה שאולי בכל זאת הדברים השתנו, וכן לראות עד כמה אמיץ מצידך לחשוף ולשתף.

אני חושבת שמשהו כן השתנה. גם היום, לצערנו, נשים (וגם לא מעט גברים) נפגעות מינית, סובלות הטרדה ואלימות, מוצאות עצמן עומדות מול חברה מאשימה, לא מאמינה, מכחישה.
עם זאת, אני מרגישה שבכל זאת היום קיימת יותר לגיטימציה לפנות ולדבר, ובעיקר יותר סיוע ותמיכה למי שרוצה לעשות זאת. למשל, במרכזי הסיוע הפרוסים ברחבי האר. יש מאות מתנדבות, אשר במשך 24 שעות ביממה זמינות כדי לשמוע את כל אותן נשים שעברו מעשה של פגיעה מינית או אלימות, לתת להן מקום לדבר ולפרוק, להכיל את הכאב, האשמה והכעס, להסביר להן ששום דבר ממה שקרה לא קרה באשמתן, ושגם אם לגבר יש "כאב ביצים", כפי שכתבת בסרקזם, אסור לו לדרוש מאיתנו שום דבר שאיננו מעוניינות בו. במקרה הצורך אנחנו גם מלוות את הפונות אלינו למשטרה ומסייעות להן בהגשת תלונה, או מסייעות בכל דבר אחר.
אז נכון: גם היום אנשים פוגעים, שופטים, לא מאמינים, מאשימים. גם היום לא קל להיות אישה וגם היום אנחנו מעדיפים לחשוב שהיא פיתתה, ולא שהוא פגע ופשע. אבל היום, אנחנו לומדות יותר ויותר להיות שם אחת בשביל השנייה.
אם תרצי לדבר על כל אותן חוויות שחווית, אני מזמינה אותך לפנות לטלפון 1202 בכל שעה ביום.
טל

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים