להתלונן למשטרה

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

אנונימי

להתלונן למשטרה

הודעהעל ידי אנונימי » ב' פברואר 15, 2010 11:14 pm

היי,
אני חדשה פה, כאילו אני כבר חמישה חודשים קוראת את כל מה שאתם כותבים אבל זאת הפעם הראושנה שאני כותבת.
עברתי אונס לפני חמישה חודשים ולא סיפרתי את זה לאף אחד אבל הוא כן וזה הגיע לחברות שלי והם שאלו אותי אם זה נכון אז הכחשתי כי לא יכולתי לדבר על זה. הן לא האמינו לי והן מספרות את זה לאנשים אבל הן אומרות שזה היה מרצון ומוציאות אותי שרמוטה. אני לפעמים מרגישה שבא לי פשוט לצעוק את זה ושכולם ידעו כבר את האמת כי אני באמת לא יכולה לסבול יותר את הפרצופים שאנשים עושים לי.
חשבתי להתלונן למשטרה עליו וגם ככה הבנות ידעו שזה רציני ויאמינו לי כי אני לא יכולה לסבול את זה שמאמינים לו ולא לי, אבל אני פוחדת להתלונן ומתגובות שזה יגרור.
יש פה מישהי שהתלוננה ויכולה בבקשה לספר לי את ההרגשה והאם זה באמת הקל עליה ועזר לה?
תודה

ענת
משתמש פעיל

Re: להתלונן למשטרה

הודעהעל ידי ענת » ד' פברואר 17, 2010 11:10 pm

הי,
אני שמחה שהצלחת לעזור אומץ ולכתוב פה אחרי חמישה חודשים.
התהליך הפלילי הוא תהליך חשוב אך לא פשוט וצריך להיות מוכנים אליו נפשית. הגשת תלונה צריכה לבוא מרצונך, כשאת שלמה עם ההחלטה.
תהליכי החקירה הם ארוכים ולא תמיד נעימים, אבל כמו שאמרתי מקודם הם חשובים והם הדרך היחידה להוציא את האמת לאור. אך לצערי הרב, הם גם לא תמיד מצליחים וחשוב להיות מוכנים גם לזה..
אם את מעוניינת בעזרה ויעוץ יותר בתחום הזה את מוזמנת לפנות לקו הסיוע 1202.
מאחלת לך המון בהצלחה במה שתבחרי,
ענת

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ה' פברואר 18, 2010 4:38 pm

שלום רב,אנונימית, את יודעת הייטב מה עשית ומה הוא עשה,שמרי על האני שלך חזק חזק, תפקידי במרכז הסיוע הוא ליווי בהליך הפלילי,ואנו מלוות נפגעות הבוחרות ללכת למשטרה,כן,כפי שכתבה ענת,זהו הליך לא קל,אך בהחלט אפשרי,אני מאד ממליצה לך,לפני הגשת התלונה,למצוא לעצמך משהיא מהמשפחה,חברות,משהיא שכן יכולה לתמוך ולעזור,ומאד כדאי לפנות למרכז הסיוע לבקש ליווי,אנו גם דואגות שתהא חוקרת מתאימה כשאת מגיעה להתלונן,כי מאד חשוב לבוא מאורגנת טוב בראש,כדי שתוכלי בפעם אחת לספר הכל הכל הכל,דרך אגב,התחנה שתטפל בתלונה היא התחנה הקרובה למקום בו ארע האונס,ושם כדאי להתלונן.אם את רוצה עוד פרטים על ההליך-אשמח,בכל מרכז סיוע יש רכזת ליווי שתוכל מאד לעזור לך,שמרי על הכוחות שלך-למענך,הניחי לדברי הרכילות מחוץ לתחומך,בהצלחה, איתך,מיכל.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ה' פברואר 18, 2010 4:39 pm

שלום רב,אנונימית, את יודעת הייטב מה עשית ומה הוא עשה,שמרי על האני שלך חזק חזק, תפקידי במרכז הסיוע הוא ליווי בהליך הפלילי,ואנו מלוות נפגעות הבוחרות ללכת למשטרה,כן,כפי שכתבה ענת,זהו הליך לא קל,אך בהחלט אפשרי,אני מאד ממליצה לך,לפני הגשת התלונה,למצוא לעצמך משהיא מהמשפחה,חברות,משהיא שכן יכולה לתמוך ולעזור,ומאד כדאי לפנות למרכז הסיוע לבקש ליווי,אנו גם דואגות שתהא חוקרת מתאימה כשאת מגיעה להתלונן,כי מאד חשוב לבוא מאורגנת טוב בראש,כדי שתוכלי בפעם אחת לספר הכל הכל הכל,דרך אגב,התחנה שתטפל בתלונה היא התחנה הקרובה למקום בו ארע האונס,ושם כדאי להתלונן.אם את רוצה עוד פרטים על ההליך-אשמח,בכל מרכז סיוע יש רכזת ליווי שתוכל מאד לעזור לך,שמרי על הכוחות שלך-למענך,הניחי לדברי הרכילות מחוץ לתחומך,בהצלחה, איתך,מיכל.

מזל

הודעהעל ידי מזל » ו' פברואר 19, 2010 10:40 am

היי חמודה ...
כמו שכתבת לי ואני מאוד שמחתי לקורא את מה שכתבת לי...
אז ככה לפי דעתי את צריכה ללכת להיתלונן את תרגישי יותר הקלה
וזה יעשה לך טוב...
אבל תהיה חזקה ותעזרי אומץ ותלכי אבל רק שאת באמת שלמה ולא מפחדת
כעיקרון השוטרים שואלים אותך מספר שאלות רגילות...מה מתי כמה וכ'ו...
כמובן את מספר את הסיפור שלך ואז מתחקרים אותו והוא פשוט מודה או שלא ...וזה נהיה קצת יותר מורכב ...
אצלי בסיפור זה היה קל בגלל שהיו לי עדים שראו שהלכתי איתו והוא מוכר למשטרה..
ושגם ככה אני עשיתי להם טוב שהתלוננתי עליו..
אין לך מי מה לפחד הרי את בסה"כ עושה את הדברים הנכון והשוטרים יתמכו בך ויעזרו לך..
ואני בטוחה עם לא תעשי את זה עכשיו ואז תשמעי כמו אצלי בסיפור שהוא עשה את זה לעוד מישהו את תרגישי הרבה יותר חרא ממה שעכשיו כי את תגידי לעצך אני יכולתי לעצור אותו וכול מיני דברים דומים ותתחילי להאשין אותך בכול מה שקורה...
תלכי תתלונני ותראי שזה הרבה פשוט ממה שאת חושבת ...
על תדאגי אני בטוחה שתעשי את המעשה הנכון ובצורה הכי טובה שיש...

ועוד עצה שלי ...תלכי לטיפול או שיהיה לך אדם בוגר מובגר שאת יכולה לדבר איתו על הנושא הזה..
זה יעקל עלייך גם וגם הוא יוכל ללתת לך עצות מה לעשות בחייםם ואיך לתמודד ..
יהיה לך יותר קל עם תשתפי משהו שאת באמת סוומכת עליו....

מקוהה שעזרתי לך במשהו ותמיד אשמח להיות איתך בקשר ולתת לך עצות..
אדם אדם אל תוך עיניי הבטט החיוך שאתה רואה הוא לא א--מ--ת לא כול הנוצך זהב תמיד....את כאב ליבי הזמן יעיד?!!?!?!?

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים