עזרה!!

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

דואג

עזרה!!

הודעהעל ידי דואג » ה' ספטמבר 03, 2009 3:40 pm

שלום לכולם, אני חייב עצה טובה.
החברה שלי עברה אונס ע"י כמה חבר'ה מהאיזור שלה כשהיא הייתה בביה"ס יסודי. מאז המצב הנפשי שלה בריצפה, יש לה פלאשבקים וסיוטים נוראיים..
אני חייב לעזור לה ואני לא יודע איך...אף אחד חוץ ממני לא יודע על זה גם לא ההורים והחברות. ניסיתי לשכנע אותה להתלונן או לספר להורים אבל היא לא מסכימה, היא בקושי מסכימה לדבר על זה...
אני לא רוצה שזה ישב עליה ויכלא אותה כל החיים, ואני רוצה שהחולי נפש האלה יענשו..

מה לעשות?:/ יש דרך למצוא מישהי שעברה דבר דומה, שאולי תוכל לדבר איתה ולייעץ לה? להראות לה שהיא לא לבד..

תודה מראש..

סמל אישי של המשתמש
~מלודי~
משתמש פעיל

Re: עזרה!!

הודעהעל ידי ~מלודי~ » ה' ספטמבר 03, 2009 7:47 pm

היי,
דבר ראשון אל תלחץ עליה להגיש תלונה.. זה מספיק קשה ומפחיד.... ודורש הרבה כוחות נפשיים.
אני חושבת שתמליץ לה ללכת לטיפול.... היא עברה דבר קשה והיא צריכה לדבר על הדברים, וצריכה עזרה מקצועית כדי לצאת מזה.....
גם אם היא תלך לטיפול זה יכול לקחת זמן.... יש כל מיני סוגי טיפולים ולא רק כזה שמדברים כל הפגישה.. יש גם באומנות ועוד...
אם היא בשום אופן לא מוכנה ללכת לטיפול.... אולי תנסה להציע לה לכתוב את הדברים ביומן.. או לצייר.. או לשיר.. או כל מה שעוזר לה לבטא את עצמה...., אם היא לא מסוגלת לשתף אחרים.....
היא יכולה גם להתקשר למרכז סיוע... היא יכולה להישאר אנונימית והכול נשמר בסודיות.....

הכי חשוב שתנסה לראות מה נכון לה.. ואל תלחץ עליה..... תכבד את הקצב שלה.... ותנסה לחשוב ביחד איתה מה יעזור לה.....

מקווה שעזרתי... בהצלחה....
שתיקה אחרונה

דואג

הודעהעל ידי דואג » ה' ספטמבר 03, 2009 9:37 pm

היא ניסתה ללכת לפסיכולוגית שלא עזרה לה, והיא מעדיפה לשכוח מכל העניין...:/

סמל אישי של המשתמש
~מלודי~
משתמש פעיל

הודעהעל ידי ~מלודי~ » ו' ספטמבר 04, 2009 5:31 pm

כנראה שהמטפלת שהיא הלכה אליה לא הייתה נכונה לה, גם אני עברתי כמה מטפלות עד שהגעתי לנכונה...
שכתבת שהיא מעדיפה לשכוח.. הכוונה ממה שקרה או מללכת לטיפול ?
תראה.. זה מאוד לא קל... כל אחת יש לה את הקצב שלה... אפשר לשאול כמה זמן עבר מאז שהיא נפגעה?
אני מניחה שהיא רוצה להדחיק הכול עמוק עמוק כדי לא לדעת שזה קרה... וזאת חלק מהתמודדות שלה... זה לא קל להתמודד עם זה שזה קרה.....
חשבתי על משהו.. לא בטוחה שהיא תסכים... אולי תציע לה להירשם לפורום הזה או אם היא לא מסוגלת לדבר רק לקרוא מה שאנחנו רושמות... ? וככה היא תראה שהיא לא היחידה שמרגישה ככה ואולי זה ייתן לה אומץ להיפתח בהמשך ולשתף, אפילו אם רק בפורום בתור התחלה.. גם אני התחלתי מכתיבה ואחר כך עברתי לדיבור... מה אתה אומר? אולי תציע לה...? תנסה....

בהצלחה,

שתיקה אחרונה

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ש' ספטמבר 05, 2009 4:58 pm

אני שולחת לך הודעה פרטית. מקווה שתענה לי.
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

הייתי כבר בשאול ויצאתי משם... אז מי יכול עליי ?

הדס
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי הדס » ד' ספטמבר 09, 2009 12:12 pm

דואג יקר,
קודם כל ברצוני לחזק את ידך ולהבהיר עד כמה חשוב שלמישהו אכפת.. אין ספק שזו כבר איזו שהיא התחלה, אני מצטרפת לעצות שכבר ניתנו. לא כדאי ללחוץ, אך בהחלט מרכזי הסיוע הינם אופציה טובה, אפשר לדבר באנונימיות בהתחלה, תמיד יש שם אוזן קשובה ואמפטית, ומשם גם יכולים ברגישות להפנות לטיפול.או כל גורם אחר אשר יכול לעזור..
כל דרך אשר תעזור לידידתך להפתח לספר ולהתחיל אולי בטיפול תעזור, והכי חשוב שתהיה שם בשבילה כי אין ספק שאכפת לך ושאתה דואג לה.וזה כל כך חשוב שלפחות מישהו יודע ומנסה לתמוך.
הדס

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ה' ספטמבר 10, 2009 4:21 pm

לא שמענו ממך כמה ימים... וגם לא ענית להודעה שלי.

אני מקווה שהמצב רגוע עד כמה שאפשר... תעדכן אם תוכל / תרצה.
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

דואג

הודעהעל ידי דואג » ש' ספטמבר 12, 2009 4:41 pm

שלום לכולם,

מצטער שלא עניתי בשבוע האחרון הייתי בחופשה פלוס עוד כמה עניינים..

שתיקה אחרונה - זה קרה לפני תשעה שנים. והכוונה שלי היא שהיא פשוט רוצה לשכוח שזה קרה, היא לא רוצה לדבר על זה, לא רוצה לחשוב על זה ולא להתעסק בזה בכלל. אני לא יודע כבר מה להציע לה בגלל שהיא ממש לא אוהבת כשאני מזכיר את זה, אני מתחיל לחשוב שאולי יהיה הכי טוב בשבילה אם אני יעזוב את זה לעכשיו...אני לא יודע אם היא מוכנה להתמודד עם זה ועם כל מה שכרוך בהתמודדות....

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ש' ספטמבר 12, 2009 7:37 pm

אני מקווה שהיא תשקול את זה שוב כי לדעתי היא טועה בגדול.

אם היה אפשר לשכוח כולנו היינו שוכחות... אף אחד לא מתעסק בזה בשביל הכיף שלו.

ניסיתי לברוח מזה כל החיים והגעתי למקום לא כזה טוב. חייבים להתמודד.

אולי היא תצליח להתעלם מזה עכשיו עוד קצת אבל זה תמיד חוזר. אני מקווה שהיא תבין ותתחיל לטפל בעצמה לאט לאט.

אולי אם היא תדע יותר, היא תסכים ?
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

דואג

הודעהעל ידי דואג » א' ספטמבר 13, 2009 5:22 pm

תסכים לדבר בפורום? יכול להיות. אני צריך לחכות לרגע המתאים לשאול אותה, כי אני ממש לא אוהב להוציא לה את זה out of the blue..

ושאלה, אם תסכימי לשתף...
כשאת התמודדת, זה הביא אותך למקום של שלווה בסופו של דבר? סיפרת למשפחה או לחברים? ואם כן אז איך הם הגיבו כשהם שמעו? אלו שאלות שממש מטרידות אותה אני יודע שהיא מפחדת מכל הלאגן שמסביב..

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ג' ספטמבר 15, 2009 9:06 am

דואג שלום,
קודם כל אני מצטרפת פה לכל הפירגון ...על כך שאתה כל כך דואג, מיתחשב ומברר בשביל חברתך...
בקשר לשיתוף...אין תשובה חד משמעית ...כל מישפחה, כל קבוצת חברים מגיבה אחרת...וזה מאוד תלוי באדם עצמו, במידת השיפוטיות שיש בו ועד כמה מופנמים המיתוסים של החברה באישיותו ובדעותיו...
כל אישה כאן בפורום תספר לך סיפור אחר...חוויה אחרת....
מהניסיון שלי...לצערי רוב הבנות מספרות על חוויה של דחייה, שיפוטיות וביקורת, האשמה שלהן במה שקרה. לצערי בחברה הישראלי (בניגוד לאמריקאית למשל שם פחות...) עדין מאשימים את הקורבן, בוחנים אותו, שופטים אותו ופחות מאשימים את התוקף. אם תסתכל בתקשורת למשל, נניח כל המיקרה של "הנשיא" קצב...כמה התיקשורת חפרה בחייהן של המיתלוננות, כמעט ולא היתמקדו ביכלל בקצב, היסתכלו בתחתונים של גברת א' (סליחה על הביטוי).
אני מניחה שבקשר לחברה שלך...זה מקרה שצריך לבחון אותו לגופו..מי המישפחה שלה? איזה מערכות תמיכה יש לה בתוך המישפחה? מי דמות משמעותית...וכו...וכו...
גם בזה נישמח לעזור אם היא תירצה...מה שבטוח היא צודקת שהיא משקיעה מחשבה בלשתף...היא שומרת על עצמה וזה ממש נכון...היא כנראה יודעת על מה היא שומרת ולמה...
שלך,
עדי
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ג' ספטמבר 15, 2009 4:45 pm

בהמשך למה שכתבתי לך בפרטי...

סיפרתי.

יש שנשארו לידי ויש שלא. לא כולם יכולים להכיל את זה... זה בהחלט לא המצב האידיאלי להיות בו
אבל לאט לאט מגיעים למקום טוב יותר.

אני מצאתי לי את הכמה אנשים היחידים והנדירים שלי שבאמת אכפת להם והם לידי לא כי הם חושבים שאני מסכנה אלא כי הם אוהבים אותי ורואים שאני לא מוותרת והם שם לחזק אותי כשאני מתעייפת ורוצה לוותר.

לא כל המשפחה יודעת. מי שצריך, יודע ומי שלא לא.

אין חוקים ואין כללים חוץ מלעשות מה שיעשה לך טוב.

אם מה שישמור על השפיות שלה עכשיו הוא לדבר, אז היא צריכה למצוא את האדם הנכון או האנשים הנכונים לדבר איתם ולעשות את זה לאט לאט.
וזה שמחליטים לדבר לא אומר שעכשיו היא מחוייבת לבוא ולהתחיל לפרט מה שלא נוח לה.

מספיק שהיא תבוא ותגיד פה שהיא לא רוצה להיות לבד והיא לא תהיה...

ועוד לשאלתך... אני עדיין מתמודדת... וכן. לפעמים יש לי קצת שלווה.

אני עובדת קשה בשבילה... ואני מנסה לטפח אותה כמה שיותר.

צריך המון המון סבלנות ... זה לא בא כמו קסם.
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

דואג

הודעהעל ידי דואג » ג' ספטמבר 15, 2009 7:59 pm

ואיך התמודדת עם מי שלא נשאר לידך? אנשים פשוט ניתקו איתך קשר..?

ומה את חושבת על זה אחרי שעברת את זה...היה שווה לספר? או שהיה עדיף לבלוע? מה את מציעה לה לעשות?

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ג' ספטמבר 15, 2009 9:26 pm

היה שווה לספר. זה רק חיזק אותי. למה שאני אתבייש כל החיים שלי על דברים שאני לא אשמה בהם או על זה שיש אנשים שקשה להם לעמוד מולי כי הם מפחדים שאני מדבקת ?

אני לא חולה, אני עברתי התעללות. זה לא מדבק, זאת לא מחלה.
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

סמל אישי של המשתמש
~מלודי~
משתמש פעיל

הודעהעל ידי ~מלודי~ » ד' ספטמבר 16, 2009 10:51 am

היי דואג,
אני מבינה את הקושי שלה להיפתח... אבל מהניסיון האישי שלי למדתי שלדבר על זה זה יכול מאוד לשחרר ולהקל.. נכון שיש אנשים שמגיבים לזה רע אבל יש גם אנשים שמקבלים את זה נכון והאנשים האלו יכולים מאוד לעזור ולתמוך בה.
זה מפחיד, זה קשה, אבל אם לא לוקחים סיכון אז זה נשאר בפנים וחונק ומכביד על הלב. יש לי עוד הצעה בשבילך: אולי תציע לה לקרוא את השרשור הזה... אני מקווה שהיא תסכים.. רק תגיד לה לקרוא את מה שאנחנו כותבות כאן .....
תגיד לה שזה לא על מה שקרה... כי לא כתבנו פה שום דבר שהוא טריגר.. תגיד לה שזה קשור לנושא של השיתוף והקושי בלספר.... היא יודעת שאתה כתבת פה?...
הרבה שנים של שתיקה לימדו אותי שככל ששומרים בפנים כך הכאב מתעצם יותר, ובשלב מסוים זה מתפוצץ גם אם רוצים או לא, אי אפשר באמת לברוח מזה , כי אם באמת היה אפשר, ממזמן לא היינו פה , כבר כולנו היינו יכולות להמשיך הלאה. אבל אי אפשר לשכוח.
אני עוד לא מכירה אותה כי היא לא כתבה פה.. אבל באמת אם היא תסכים לקרוא\לכתוב כאן אני אשמח... כי מאז שכתבת את זה, אז באמת רציתי שהיא תאזור אומץ ותיפתח, שהיא לא תשתוק כל כך הרבה כמוני ובסוף כבר המצב יהפוך לקשה ומורכב יותר.
באמת כל הכבוד לך שאתה תומך ודואג לה ככה, זה בכלל לא מובן מאליו.

שתיקה אחרונה

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים