הטרדה באוטובוס

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

..מור..

הטרדה באוטובוס

הודעהעל ידי ..מור.. » ה' מאי 21, 2009 1:18 am

לפני כמה שעות חזרתי הביתה באוטובוס, הגעתי לשכונה מבודדת מהישוב שלי והייתי לבדי באוטובוס
הנהג ביקש ממני להישאר איתו עשר דקות כי הוא היה צריך לחכות הרבה זמן עד שהוא ייצא לסיבוב שוב
הסכמתי כי לא מיהרתי לשום מקום
ישבנו ודיברנו, הוא התחיל לשאול אם יש לי חבר ובת כמה אני ואמר לי שאני יפה
כשאמרתי לו שאני בת 18 בלי חבר ולא מעוניינת בקשר כרגע, הוא שאל "מה עם קצת כיף?"
ואמרתי שאני לא רוצה בכלל קטעים ואני בכלל אוהבת בנות.
הוא אמר לי "איך את יכולה עכשיו להגיד לי דבר כזה" אז אמרתי לו שזו עובדה ואין מה לעשות
הוא שאל "ומה עם נשיקה?" אמרתי שאני לא רוצה, אז הוא שאל "וחיבוק?" הסכמתי, לא הייתה לי בעיה, כל עוד זו לא נשיקה או משהו כזה
התחבקנו כמה שניות והוא התחיל לגעת בי אז הדפתי אותו
הוא שאל "מה עם נשיקה? בכל זאת?" ולא הסכמתי
הוא העביר לי יד על החזה אז הזזתי אותה ואמרתי שאני צריכה ללכת
התחלתי להילחץ אז לחצתי על הכפתור שפותח את דלת האוטובוס והדלת האחורית נפתחת (היינו בקדמת האוטובוס) אז הוא אמר שזה בסדר ונרד מאחורה
ירדתי והוא ניסה לשכנע אותי להישאר איתו עוד
ולהמשיך איתו לעוד סיבוב בשכונה ושהוא ישים אותי אחרי זה בבית
הוא ממש התחנן במשך דקה ולא הסכמתי, אמרתי שאני צריכה לשמור על אחיות שלי, שהיו לבד בבית
אמרתי לו שיהיה לו לילה טוב והלכתי הביתה
כל הדרך היו לי דפיקות לב מהירות (באותו היום גם אדם מבוגר שהתיישב לידי באוטובוס מוקדם יותר באותו היום שם על ירכי יד קפואה, הסתכל עליי במבט מוזר וירד מהאוטובוס)
וישר התקשרתי לחברה טובה שלי שהגיעה מיד אליי
סיפרתי לה והיא אמרה שאני חייבת לספר לאמא שלי ולהגיש עליו תלונה אבל אני לא בטוחה שאני רוצה לעשותאת זה
מצד אחר, זכור לי המקרה של בני סלע, שהטריד מינית מישהי והיא לא התלוננה, ואחר כך הוא אנס עוד נשים רבות.
אני לא רוצה לקחת עליי את האשמה הזאת.
אני גם לא מסוגלת לספר לאמא.. באמת שרציתי, אני לא יודעת מה לעשות וממש מפחדת
מרגישה קצת אשמה, הייתי צריכה ללכת כשהבנתי שזה נעשה מיני מידי אבל פחדתי ולא היה לי נעים

זה לא עוזב אותי כבר כמה שעות ואין לי מושג מה לעשות

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: הטרדה באוטובוס

הודעהעל ידי אייל » ה' מאי 21, 2009 2:12 am

מור ברוכה הבאה לשוברות שתיקה,
מה לעשות? קודם לא להילחץ ממה לעשות... הדבר הכי חשוב שיכולת לעשות, עשית,
עצרת אותו, הדפת אותו, גילית תושיה כדי לרדת מהאוטובוס ולהציל את עצמך מהמצב הזה.
הדבר השני החשוב שגם אותו עשית, זה שלא שמרת בבטן, אלא סיפרת ישר לחברה, ועכשיו הצטרפת לשוברות שתיקה כדי לדבר על זה....
יש נשים ששומרות דברים כאלה בבטן כל החיים, וזה לא קל...

אז תהי גאה בעצמך על איך שהגבת, ושעצרת את זה... מומלץ גם להפיק מסקנות לגבי העתיד, שלהישאר לבד עם נהג עלול להביא למצבים לא טובים.
את יכולה לרשום לך את השעה שבה לקחת האוטובוס, המקום, הקו, וכו ופרטים שאת זוכרת על הנהג, כדי לוודא שלא תשכחי...
ולנשום עמוק, לחשוב בנחת אם את רוצה להגיש תלונה או לא, ואם כן, יש לך את הפרטים לתת למשטרה יכולת לאתר מי הנהג.

אל תהססי לכתוב באתר כל דבר שתרצי לשתף אותנו בו, או להתייעץ
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ה' מאי 21, 2009 9:16 pm

מור יקרה,
כפי שאייל כבר ציין...ברוכה הבאה לשוברות שתיקה...
הבלבול והלחץ זו תגובה נורמלית למצב הלא נורמלי שנקלעת אליו...אל תבהלי ממנו, אל תתנגדי לו הבלבול יחלוף...חשוב שתשתפי אדם מבוגר שאת סומכת עליו כדי שתוכלי להתייעץ גם איתו...בקשר להגשת התלונה, במידה ותחליטי שאת כן מעוניינת להגיש תלונה אל תעשי זאת לפני שאת לא מתקשרת לאחד ממרכזי הסיוע- זה שהכי קרוב לביתך..על מנת להיתעיעץ ולקבל את הליווי שלהם בכל התהליך של הגשת התלונה. הם יכולים גם לעזור לך להבין במה הגשת תלונה כרוכה ואולי זה יעזור לך להחליט...
אני מבינה שאת מרגישה אשמה עך כך שאת לא מתלוננת אבל תנסי לא לקחת את התפקיד של המושיעה הלאומית...תדאגי ותושיעי את עצמך קודם...זה הכי חשוב, את הכי חשובה כרגע..
אני לא מכירה אישה שעוברת תקיפה מינית או כל הטרדה מינית ולא מוצאת סיבה להאשים את עצמה...אבל אין לך על מה להאשים את עצמך...! כמו שכתבת כל כך יפה...פחדת ולא היה לך נעים...אף אחד לא יחשוב לרגע שאת רצית שיקרה לך משהוא בסגנון הזה...לפעמים אנחנו פשוט נכנסים ללחץ והראש לא עובד כמו שצריך...
תרגישי טוב...אם את זקוקה למשהו אנחנו פה...
שלך,
הדס
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

סמל אישי של המשתמש
נועם
משתמש פעיל

הודעהעל ידי נועם » ש' מאי 30, 2009 8:18 am

מור יקירה,
אני חושבת שלפני שאת הולכת ומגישה תלונה, את צריכה להתבשל בתוך עצמך עם הסיפור הזה.
אני חושבת שצריך להתגבר על הטראומה הזאת לפני שהולכים להתמודד מול האדם הזה.

לי אישית היה מאוד קשה לספר למשפחה משום שידעתי שהם יגיבו קשה.
אף אחד כמובן לא האשים אותי, הם מאוד האשימו את עצמם.
אני חושבת שהרבה פעמים נוח וקל לספר לחברים.

אני רוצה להגיד לך שאני מאוד גאה בך שהצלחת לעמוד על שלך ולברוח ממנו, וישר ללכת ולספר לחברה.
כפי שאייל אמר, יש בנות שסוחבות את הטראומות האלו שנים על גבי שנים בתוך הלב שלהן והבטן שלהן, וזה גורם להן להמון בעיות בנפש.
כמו שאייל עוד ציין, את לא צריכה לחשוב עכשיו על מה לעשות. קודם תתני לעצמך לעבור את זה, להתמודד עם זה.
שוב פעם, עצם הכתיבה פה היא דרך מאוד בוגרת ומאוד נפלאה בה בחרת בשביל להתמודד.

אנחנו כאן, ואני מקווה שתחזרי לכתוב לנו ולספר לנו איך את מתמודדת.
שבת שלום וחג שבועות שמח,
שולחת לך המון חיבוקים ואהבה.
"השתיקה שלי זו הצרחה
הכי גדולה שבי..
השתיקה שלי זה הכאב
הכי כואב אצלי..
וכשהשקט יפול כמו חול,
קולי לאיש לא יגיע.
אני יכלתי לבכות,
אבל פחדתי שזה יפריע..."

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר