קטינים

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מודאגת

קטינים

הודעהעל ידי מודאגת » ד' מאי 13, 2009 4:56 am

הבת שלי, עוד לא בת 5, עברה הטרדה מינית על ידי ילד מהגן שלה (הכוללת נגיעות). והיא לא היחידה.
לפני כחודש, לאחר שינויי התנהגות שלא ידעתי להסביר אותו נוצרה סיטואציה שבעקבותיה עלה חשדי שהיא הוטרדה מינית ולכן שאלתי אותה.

הילדה פירטה בפני, תוך תיאורים הדגמה יזיים איך אותו ילד הפשיט אותה ונגע בה (שלא ברצונה. לדבריה לא כאב לה).
הילדה אמרה לי על עוד 4 בנות נוספות שהוטרדו על ידו. שאלתי איך היא יודעת אז היא אמרה לי שהיא ראתה.
בדיקה עם האמהות גילתה לי שבשלושה מקרים מתוך הארבעה הבנות אכן סיפרו לאמא ואישרו את מה שאמרה הבת שלי. אתמול נודע לי על מקרה נוסף.

עירבתי הגורמים האפשריים (למעט משטרה). מסתבר שהגננות ידעו על כך שאותו ילד מטריד מינית (ממקרים קודמים) ולא עשו דבר.
אני יודעת שמאז שעורבו גורמים מחוץ לגן עורב השירות הפסיכולוגי והילד, לפחות לטענת הגננות, שמיותר לציין שאני לא מאמינה לאף מילה שלהן, טוענות שהילד מטופל (הם טענו אתה זה גם לאמא הראשונה מס' חודשים קודם לכן שהאמינה להן הם המשיכו ואמרו את זה לאמא השניה שגם האמינה להן ובעצם אני הראשונה ששברה את קשר השתיקה שהן ניסו לשמור).

מעבר לזה שאני פועלת להעביר אותה לגן שאני מאד רוצה בשנה הבאה אני חסרת מנוחה.

הילדה שלי מונחית לא להתקרב אליו (אין לי דרך אחרת למנוע חזרה של המקרה). אתמול היא אמרה לי שהוא כבר לא מציק והיא רוצה לשחק איתו.
מדובר בילד מאד כריזמטי. אני לא רוצה אותו לידה.

אני חייבת לציין שמאז השיחה בינינו שינויי ההתנהגות שלה נעלמו.

ניסיונות לערוך שיחה להורים דרך הגן, לרבות שיחה עם הפסיכולוגית של הגן, עלו בתוהו (יש הורים שלא יודעים)

אני מאד מוטרדת. התיאורים שהיא תיארה לי והראתה לי חוזרים אלי בכל מני מצבים ומקשים עלי להנות מדברים שנהנתי מהם קודם.
אני גם מוטרדת מההשלכות העתידיות של ההטרדה על ביתי. האם היא תזכור? כיצד זה ישפיע עליה? כרגע נראה שהיא "עברה את זה" האמנם?
הבת שלי לומדת כבר שנה הגנה עצמית וערכתי איתה שיחות רבות בנוגע לאני וגופי- לצערי ברגע האמת היא לא התנגדה. וכמו שהיא אמרה לי "אמא לא הספקתי להגן על עצמי".
אני לא שופטת אותה. לא כועסת עליה. היא הנסיכה שלי. אבל אני מאד מוטרדת ולא יודעת מה לעשות ואיך לנהוג.

איך אני לא גורמת לבת שלי נזק גדול יותר?

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

Re: קטינים

הודעהעל ידי אורית » ה' מאי 14, 2009 6:32 pm

אולי תבדקי אפשרות לערב טיפול כלשהו. גורמים מקצועיים כלשהם.

אם את רוצה, אני יכולה לנסות לברר לך.

מעבר לזה, אולי כדאי להעביר אותה לגן אחר ? ולהתעקש שוב על שיחה עם כולם... זה נראה לי כמו נושא שחייבים שכולם יקחו לתשומת ליבם שם.
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

הייתי כבר בשאול ויצאתי משם... אז מי יכול עליי ?

מודאגת

הודעהעל ידי מודאגת » ו' מאי 15, 2009 8:10 pm

מאד רציתי להעביר אותה גן, אבל אתמול התברר לי כי גן שרציתי שהיא תעבור אליו לא נפתח השנה לגיל של בתי (גן עיריה)

ואופציה אחרת שהציעו לי לא מוצלחת כי הבנתי מהורים שבאותו גן שיש שם הרבה אלימות.

כרגע הרשויות המוסמכות מעורבות והילד לדברי הצוות עובר טיפול.

אנחנו ממשיכות ללחוץ על קיום פגישה לכלל ההורים.

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ה' מאי 21, 2009 8:57 pm

מודאגת שלום,
ראשית הרשי לי לחזק אותך כל כך שהחלטת לשבור את קשאר השתיקה שהיה בגן סביב הפגיעה של הבת שלך! זה אינו מובן מאליו לצערי.
אין ספק שאת אמא מעורבת ואוהבת ויש לך ולבת שלך קשר ממש בריא כי היא באה ומיד סיפרה לך...זה אומר שהיא ממש סומכת עליך..רוב הילדים לא מספרים..
אני רק רוצה לציין שכתבת שהבת שלך לומדת כבר שנה הגנה עצמית וערכת איתה שיחות רבות בנוגע לאני וגופי- ושלצערך ברגע האמת היא לא התנגדה... נראה לי שחשוב שתדעי שרוב הבנות לא מתנגדות, רוב הבנות והילדות גם, קופאות במקום מההלם של מה שקורה...ונראה לי שכשילדה לומדת הגנה עצמית ואינה מצליחה להשתמש במה שלמדה כי פשוט קפאה...לעיתים זה מגביר אצלה את רגשות האשמה עוד יותר ממה שכבר יש לה..קיפאון זו תגובה אינסטינקטיבית ובלתי נשלטת..
אני ממש ממליצה לקחת אותה לאדם שמתמחה בטיפול בפגיעות מיניות על מנת לעבד את החוויה הטראומתית שעברה והרגשות שעלו בעקבותיה. זה יכול להבטיח את כל השאלות שיש לך בנוגע אליה...וסביר שהיא תצליח לשים את זה מאחוריה עד כמה שהיא תוכל...היא בוודאות לא "אחרי זה"...(וגם את לא..) תפני גם כדי לקבל עצות והדרכה לך בתור אמא שלה...
לצערי פגשתי יותר מידי מקרים של אמהות שפונות לקבלת עזרה לבנות שלהן ממש באיחור, כשהילדה כבר בגיל ההתבגרות ואז פתאום הכל צף ועולה והאמא מצערת על כך שלא טיפלה בבתה בילדותה כשהמקרה קרה.
אני מקווה שאני מציפה כי יש לי המון מה להגיד..:) בקשר לשיחה בגן ולהתנהלות של הגן...אינני יודעת באיזה איזור בארץ את מתגוררת אבל אם תפני לאחד ממרכזי הסיוע (טל 1202) אני בטוחה שישמחו ללות אותך ולעזור לך בהתנהלות מול הגן ויסבירו לך איך ואיפה ללחוץ על מנת לקבל את מה שאת רוצה.
הם יוכלו גם לעזור לך במציאת טיפול לביתך היקרה..
בהצלחה!
אשמח לעזור בכל דבר
שלך,
הדס
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים