קצת קרוב מדי. זה נחשב?

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

סמל אישי של המשתמש
עלמת זריחה

קצת קרוב מדי. זה נחשב?

הודעהעל ידי עלמת זריחה » ב' מרץ 09, 2009 6:05 pm

כן, כבר כתבתי בפורום תקיפה מינית על מה שקרה לי.
עכשיו אני חוששת מתחילה של דבר חדש.
יש לי מישהו בכיתה, אותו אני מכירה מלפני 3 שנים, שנמצא איתי באותה מסגרת לרוב עד שעות אחר-הצהריים המאוחרות (אנחנו שנינו במגמת מוסיקה וההרכבים שלנו מתחילים אחרי שעות הלימודים). לרוב אנחנו די מיודדים, ברמה של להיות נחמדים אחד לשני ולא יותר. אלא שבמיוחד בחודשים האחרונים הוא מתחיל להתנהג בצורה ידידותית מדי ונדבקת, כמו רצון מופרז לתשומת לב ממני, בצורה שלעיתים מרגישה מאוד לא נעים.
המקרה הראשון היה לפני מספר חודשים, כשעוד הייתי שקועה בדיכאון בעקבות "הבנת" התקיפה שהייתה לי. לרוב אינני מחבקת אותו כאשר אנחנו מתראים. אבל פעם אחת הוא חיבק אותי ממש חזק, כמעט מחץ אותי ובחיבוקו דחק אותי לפינה בין קצה אחד של פסנתר עומד לקיר. נלחצתי מאוד ועפתי ממנו, הרגשתי תחושת התפוצצות בראש, כאילו היה איזה פלאשבק שהיכה בי כמו פלאש של מצלמה. תחושת הדחיקה לפינה, הכבילה בין אדם לחפץ, החזירה אותי למה שהיה.
בהמשך היו מקרים בהם הוא ביקש חיבוקים, הביט בי במבטים מוזרים ואמר לי מילות חיבה כמו אל ילדה קטנה, והייתי מרגישה מובכת למדי.
בזמן האחרון היו לי חזרות של הרכב מסויים בו גם הוא נמצא בתדירות גבוהה מהרגיל, ומאחר ואנו גרים באותו יישוב, היינו פעמים רבות חוזרים יחד הביתה, לרוב עם עוד ידידה שלו. כבר פעמיים שלוש, לפני שהנהגת שאספה אותנו הייתה נכנסת למכונית ואנחנו חיכינו לה בתוך המכונית, הוא היה מבקש ממני "לעשות לו נעימי" ביד (ליטוף) או מסאז' ואני הייתי מסרבת. בפעם האחרונה הוא גם נשען מעט לכיווני, אך לא נגע. דבר נוסף שהרגיז אותי, הוא שבכל פעם שהוא היה מנסה והייתי מסרבת, הוא היה מנדנד ומבקש שוב ושוב ולמרות שהייתי מנסה לשמור על ארשת רגועה, ישר הוא והידידה שלו היו אומרים "מה את נלחצת?" למה אני נלחצת? סתם היה לי מקרה לא נעים בחיים, לא משהו מיוחד -_- לפחות בסוף הם עזבו אותי מבלי לומר מילה.

האם זו נחשבת הטרדה מינית? אני תוהה כי למרות שהוא מציק ככה, הוא לרוב מתנהג אלי יפה, תמיד מחייך ולפעמים גם מבקש חיבוק רק כדי שאחייך. ועדיין לא נעים לי לשבת לידו בנסיעה או לראות את החיוך המוזר שלו כשהוא אומר לי שלום בביה"ס. בעוד מספר ימים אטוס עם ההרכב הזה לחו"ל, ואצטרך להיות איתו בחזרות והסתובבויות מבוקר עד ערב במשך שבוע. אין לי מושג מה לעשות.
אני יודעת שבפעם הבאה שהוא יעשה את זה לא אעבור על זה בשתיקה, אבל אני מפחדת שהתגובה שלי תגרור לבעיות נוספות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: קצת קרוב מדי. זה נחשב?

הודעהעל ידי אייל » ב' מרץ 09, 2009 7:52 pm

אולי הבנות יוכלו לענות לך טוב יותר,
אבל דעתי האישית, היא שאין לי ספק שהוא לא יודע שמה שהוא עושה זה הטרדה מינית,
ולא בטוח שאם תגידי לו את זה, הוא יבין..

ונכון אולי שפשוט תהי אסרטיבית מאד, ואולי "תייבשי" אותו מספיק כדי שיתפוס מרחק,
כמו לדוגמא לשאול אותו, אם הוא עדיין לא הבין שאת לא מעוניינת לא בו, ולא במגע כלשהו מצידו... ושאת לא מבינה איך הכבוד העצמי שלו לא גורם לו להפסיק להתעלק עליך... נשמע שהוא מנסה לגשש בגבול של בן ידיד למעבר... ונכון להבהיר לו חד משמעית, שזה או להסתפק בידיד בלי שום מגע, או לקבל סטירה ושתתרחקי לגמרי.

ואגב, אני לא חושב שצריכה להיות לך בעיה שאם את מזיזה לו את היד ממך, או מפגינה שאת לא רוצה שיגע בך, והוא בכל זאת נוגע, תפנקי אותו בסטירה טובה..
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורית » ש' מרץ 14, 2009 1:21 am

בואי נבהיר שנייה... טוב ? זאת זכותך לא לרצות שיגעו בך.

וזה לא קשור למה שקרה לך וגם כן קשור. אבל זה באמת לא חשוב. זאת זכותך. אולי בגלל שקרה לך כבר משהו לא נעים את שואלת את עצמך יותר מדי שאלות של אם את בסדר וכו'...
אבל אולי כדאי שתשלימי עם עצמך איכשהו בעניין הזה.

אם לא בא לך אז לא בא לך. נקודה.

תבהירי לו את זה ככה שלא יהיה ספק בכלל ואם הוא ממשיך וזה מפריע לך תגרמי לו להפסיק איכשהו.
אין שום סיבה בעולם למה את צריכה לסבול ממישהו רק בגלל שלפעמים נחמד איתו.
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

הייתי כבר בשאול ויצאתי משם... אז מי יכול עליי ?

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » א' אפריל 26, 2009 9:38 pm

אני מסכימה עם מה שכותבים כאן חברי...זאת זכותך המלאה להחליט מה נעים לך ומה לא..אני לא חושבת שאת צריכה לחפש את ההגדרה להאם זו הטרדה או לא...זה לא מה שקובע..
מה שקובע זה איך שאת מרגישה- ואם את מרגישה שזה לא נעים לך...זה אומר שזה לא מתאים!
תהיי נאמנה למה שאת מרגישה. הפגיעה שעברת בעבר היא חלק בלתי נפרד ממך וכל אדם שיהיה איתך בקשר , לא משנה איזה יצטרך להבין שאיתך הדברים צריכים לזרום מדרך שלך...
תהיי אסרטיבית ותבהירי לו ולידידה שלך שזה לא מתאים לך..שהם יחשבו מה שהם רוצים..
שלך,
הדס
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים