זה מעיק עלי, חייבת פתרון.

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

שירה

זה מעיק עלי, חייבת פתרון.

הודעהעל ידי שירה » ו' פברואר 13, 2009 11:45 am

אני תיכוניסטית. עברתי אונס בילדותי.
כעת יש בכיתה ילד שמתנהג אלי ממש לא נעים.
אני אתאר את מה שקרה.
בהתחלה הוא התנהג אלי רגיל. אבל לפעמים משום מה הוא "צחק" בזה שהוא זילזל ביכולות שלי.
אמרתי לו שיפסיק וחשבתי שהוא הבין.
שוב בהדרגתיות הוא התקרב אלי. העיר לי אערות בוטות. התקרב אלי יותר ממה שצריך כשהלך לידי. אף שהוא לא נגע בי זה העיק עלי ואמרתי לו.
הוא ממש התעקש שכשניתפצל, כל אחד לדרכו אני אתן לו נשיקה/חיבוק. הבהרתי לו שאני לא רוצה.
אז הוא ביקש לפחות ללחוץ את ידי. בתמימות הסכמתי באי רצון. והוא במקום ללחוץ את ידי משך אותי אליו.
כשהוא ראה את המבט שלי הוא נסוג (אולי פחד שאני אמשוך את תשומת הלב של האנשים ברחוב)
אבל הוא אמר שזה לא נורא. ומשהו בסגנון של:"אני עוד אקבל ממך את מה שאני רוצה".
הוא כל כך מזכיר לי את האיש שאנס אותי. הוא מעלה לי פלשבקים.
אז עד אתמול חשבתי שהבעיה היא בי, ובעבר הדפוק שלי.
אבל אתמול, בספרייה קראתי איזשהו מגזין נשים שבו תואר מקרה על עובדת רוסיה שפוטרה לאחר שהוטרדה מינית. כמו כן תואר שם מה ניקרא בתור הטרדה מינית. ואז נפל לי האסימון. וממש הזדעזעתי.
העניין הוא שמאז שהנער הטריד אותי עבר כבר מספיק זמן. הוא יכחיש ואני אצא מפגרת. ולא שקרה משהו נורא. לפחות לא מבחינתו.
אבל אני יודעת בוודאות שיכול היה לקרות משהו. הוא התייחס אלי כאובייקט מיני אמר דברים שפגעו בי בתור אישיות אבל...הוא לא אנס אותי.
וזה יהיה כתם לכל החיים. החברה תמיד בוחרת להיות בצידו של המטריד.
ברגע שניהיה לי ממש רע עם היחס שלו- אמרתי לו בקול תוקפני שיותר לעולם לא יתקרב אלי.
ולמשך כמה חודשים זה באמת עבד.
ופה היתה הטעות שלי.
הייתי צריכה לידע גורמים. אבל לא הייתי בקיאה בחוק ולכן לא ידעתי איפה עובר הגבול.
עכשיו כשאני יודעת זה מאוחר. אז אני חשבתי (למרות שזו אופציה נורא מפחידה) לתת לו להתקרב אלי. שהוא יחזור על ההתנהגות הזו שלו ואז אני אוכל באמת לדווח עליו. אחרת, מי יאמין לי? ומה כבר יעשו לו? הוא קטין! פיצוי אני לא קבל, בכלא הוא לא ישב, ואותי יוציאו מכל זה בתור מלשנית מלוכלכת. שבנוסף לכל עם כולם הוא משחק אותה ביישן וסגור וכל זה. ורק אני יודעת איזה מפלצת הוא.

אז מי לעזאזל יאמין לי? :cry2:

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: זה מעיק עלי, חייבת פתרון.

הודעהעל ידי אייל » ו' פברואר 13, 2009 8:52 pm

קודם כל ברוכה הבאה לשוברות שתיקה (:
כל הכבוד על האסרטיביות שהפגנת והבהרת לו שלא יעיז להתקרב.
עכשיו כשאני יודעת זה מאוחר. אז אני חשבתי (למרות שזו אופציה נורא מפחידה) לתת לו להתקרב אלי.

למה עכשיו זה מאוחר? ומה זה אומר לתת לו להתקרב?
למה לא להמשיך באותה גישה אסרטיבית כמו פעם שעברה? לא מעוניינת בשום קשר איתך, ולא שתתקרב אלי.
תעבור את הגבול, ואני אדאג שתצטער על זה.
פשוט מאד... כשהוא יבין שאת אסרטיבית ולא משחקת משחקים, ובטח ובטח שאת לא מישהי שתכנע לו.
הוא ימשיך הלאה... אם הוא ירגיש שאת לא מבהירה את זה מספיק חד משמעי, ייתכן שהוא ימשיך, ולא כי "לא" רגיל זה לא מספיק,
אלא כי נשמע שהוא אחד שצריך "לא" קצת יותר תקיף.
מה קורה איתו עכשיו? הוא מציק לך מילולית או פיזית?
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

שירה

הודעהעל ידי שירה » ו' פברואר 13, 2009 11:15 pm

אייל כתב:קודם כל ברוכה הבאה לשוברות שתיקה (:
כל הכבוד על האסרטיביות שהפגנת והבהרת לו שלא יעיז להתקרב.
עכשיו כשאני יודעת זה מאוחר. אז אני חשבתי (למרות שזו אופציה נורא מפחידה) לתת לו להתקרב אלי.

למה עכשיו זה מאוחר? ומה זה אומר לתת לו להתקרב?
למה לא להמשיך באותה גישה אסרטיבית כמו פעם שעברה? לא מעוניינת בשום קשר איתך, ולא שתתקרב אלי.
תעבור את הגבול, ואני אדאג שתצטער על זה.
פשוט מאד... כשהוא יבין שאת אסרטיבית ולא משחקת משחקים, ובטח ובטח שאת לא מישהי שתכנע לו.
הוא ימשיך הלאה... אם הוא ירגיש שאת לא מבהירה את זה מספיק חד משמעי, ייתכן שהוא ימשיך, ולא כי "לא" רגיל זה לא מספיק,
אלא כי נשמע שהוא אחד שצריך "לא" קצת יותר תקיף.
מה קורה איתו עכשיו? הוא מציק לך מילולית או פיזית?

מאוחר- כי עכשיו זה כבר לא יהיה קשור. לא רלוונטי. עברה חצי שנה.
בכל פעם זה הולך ככה: הוא מתקרב לאט לאט, מתנהג ממש יפה, אני רק מתחילה לסמוך עליו ואז הוא מרשה לעצמו להתנהג כפי שהוא מתנהג.
כשזה קרה פעם אחת, לא הבנתי לגמרי, ופשוט התרחקתי.
כעבור כמשהו זמן כבר שכחתי מזה, והוא ראה בזה הזדמנות להתקרב שוב.
הוא פועל בצורה מאוד מתוכננת. לאט לאט, בערמומיות ובחלקלקות.
ואז בפעם השניה נפל לי האסימון. הייתי עצבנית בבית. הוצאתי עצבים על חפצים. נתתי להמון זעם להתפרץ החוצה.
ואז כשהוא ניגש אלי שוב, עשיתי את מה שתיכננתי. אזרתי את כל האומץ והאסרטיביות שלי ואמרתי לו. ככה. בלי בושה. בפרצוף.
לאחר מכן זה הלך ככה: או שהוא לא העיז להתקרב אלי, או שכשהוא שוב ניסה להיות "נחמד" דחיתי אותו. התרחקתי והרחקתי אותו מפני.
ברגע מסויים הוא הבין שלא ילך לו.
הכל היה יכול להיות בסדר מאותו רגע והלאה, אבל הוא נימצא כל הזמן בכיתה שלי. ועוד המורה העבירה אותי לא מזמן לאיזור שבו הוא יושב.
וזה כל כך מלחיץ אותי. זה מעלה לי פלשבקים על האונס שעברתי. זה עושה לי ממש רע זה שהוא לידי- לא רחוק. אני מרגישה תחת איום.

אמרתי למורה שאני רוצה לעבור. לא אמרתי שזה בגללו. אמרתי סיבה אחרת. המורה אמרה שהיא תחשוב. אבל עד עכשיו שמתי לב שהמורה הזו עושה יותר את מה שניראה בעיניה מאשר את מה שמבקשים ממנה.

בנוסף הוא כל הזמן מנסים שוב עם ה"טריקים" שלו. ואילולא הייתי עוברת אונס לא הייתי מזהה את הסכנה שתמונה בכל נסיון התקרבות שלו.

פעמיים הוא אפילו ניסה לקרב אותי אליו פיסית ללא רצוני. זה היה כשהוא הוריד את כל המסכות האלה של "הילד הביישן" שהוא עוטה על עצמו מול כולם. בא לי להקיא ממנו הוא כל כך מגעיל אותי. בהתנהגות שלו, בחוסר הכבוד שלו אלי. זה הורס לי את כל הבטחון. הוא מהווה איום בשבילי.
אם אני אעשה לו מלכודת יהיה אפשר לתפוס אותו. לזה התכוונתי קודם כשאמרתי שאני צריכה לתת לו שוב להתקרב אלי. כי אז, ישר אני אלך ואדווח לגורמים.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ש' פברואר 14, 2009 11:03 pm

אני ממליץ לך בחום, לעזוב את נושא המלכודות, ופשוט לדבוק בגישה האסרטיבית...
להרחיק אותו ממך, ולהתרחק ממנו, כמו לדוגמא להבהיר למורה באופן חד משמעי שהוא מציק לך, ואת רוצה לעבור מקום,
לא יעזור? שיחה קטנה עם אמא שלך תפתור את זה.

זה שעברה חצי שנה זה לא נורא, אם את רוצה להתלונן על זה, זו בחירה שלך, עד כמה יטפלו בזה בחומרה? כנראה שזה יסתכם בזה שמישהו בבית ספר ינזוף בו,
ושההורים שלו ידעו מזה.
לדעתי אף אחד לא יקח סיטואציה שבה קטין העיר הערות מיניות למישהי, או משך אותה אליו פעם אחת ויפתח לו על זה תיק במשטרה.
מעבר לכך, שאני לא בטוח שהוא רואה את זה בחומרה שאת רואה את זה, וכן לדעתי נכון שתהיה הדרגתיות מסוימת באופן שבו את מטפלת בזה....
למשל להבהיר לו בעצמך שמה שהוא עושה זה הטרדה מינית, ובפעם הבאה שזה יקרה תגישי נגדו תלונה.
למשל לפנות למחנכת, או לפנות להורים שלך שיפנו לבית ספר ויצרו עם הוריו קשר.

אני אולי טועה, ומקווה שאני לא פוגע, אבל ייתכן שבעקבות האונס שעברת, שדווקא עליו בחרת לא לספר לנו בכלל, גורם לך לרצות יותר שהילד הזה מהכיתה
יטופל משטרתית מאשר שרק יפסיק להתקרב אליך?
אם אני אעשה לו מלכודת יהיה אפשר לתפוס אותו. לזה התכוונתי קודם כשאמרתי שאני צריכה לתת לו שוב להתקרב אלי. כי אז, ישר אני אלך ואדווח לגורמים.

יש סיכוי סביר שלא מעט בנים מהכיתה שלך, יפלו למלכודות של בנות אם הבנות ירצו בזה מספיק...
אם את רוצה להתלונן עליו על מה שעשה לך, זה בידיים שלך, ולא משנה שעברה חצי שנה.
אם את רוצה לתת לו להתקרב כדי ש"בתקווה" יעשה את זה שוב ואז תוכלי להתלונן כשזה טרי, לדעתי זה יפגע בך יותר מאשר בו,
מה גם שבהנחה שהוא אכן בנאדם שלא מקבל "לא" כמו שהוא אמור, את לא יודעת אם במסגרת תוכנית המלכודת שלך, הוא יעצור בשלב שתכננת, הוא ימשיך לשלב שלא תכננת.

ממליץ לך בחום, לוודא שאותו אדם מתרחק ממך, ושברור לו חד משמעית, שאיתך לא משחקים, ושאם הוא יעשה את הטעות הזו, לא תחשבי פעמיים לגבי להתלונן עליו.
ולהפחית ברצון לתת לו להתקרב כדי אולי לתפוס אותו על חם.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

שירה

הודעהעל ידי שירה » א' פברואר 15, 2009 4:12 pm

סבבה אתה לגמרי צודק. אבל שתידע שלמרות כל הרצון שלי שיתפסו אותו אני לא באמת רוצה שמישהו ידבר איתו על זה, גם לא אני.
אין לי בעיה להגיד לו פשוט: זוז ממני. או להזעיף פנים. אבל יש לי בעיה עם לדבר איתו על נושא רגיש כל כך.
אני אצא בתור אחת שהיא מלשנית וסחטנית ואני לא רוצה. אני גם מפחדת.
מדברייך כל העניין באמת נישמע כמו חסר משמעות.
נישמע כאילו אני באמת מתלבשת על נער "טוב ותמים" מתוך רצון לנקום, ולא משנה במי. אבל זה לא ככה. אילו הוא לא היה מטריד אותי ואומר לי שאני מטרידה אותו, אילו לא היה מציע לי דברים מגונים, תופס לי בראש ומושך אליו, אילו לא היה כופה את עצמו עלי לפני חצי שנה,
לא הייתי סובלת עכשיו.

כל העניין הוא בזה שאני לא רוצה להתלבש עליו!
כל העניין הוא בזה שאני אכן מאשימה את עצמי ואת העבר שלי.

אם אני אומרת שאני רוצה שהוא יקבל עונש זה רק מפני שהשם שלי פה בדוי, וכי כאן אני יכולה להגיד גם את מה שאני אולי גם לא אעשה.

אתה יכול להאשים אותי, זו זכותך. רק שאני נירשמתי לאתר כי משהו אעיק עלי לא מפני שרציתי לנקום במישהו על משהו שלא הוא עשה.

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » א' פברואר 15, 2009 9:06 pm

אהבת לרעך כמוך שלום,
קודם כל הרשי לי גם לברך אותך על היצטרפותך "לשוברות שתיקה"...
אני חייבת לציין כי התרשמתי מהיכולות שלך מול אותו נער מהכיתה. אני עוד יותר מתרשמת מזה שדרך כתבה שקראת קלטת איך שהחברה מסתכלת על קורבנות ולצערי זה באמת נכון...את לא רק עברת הטרדה אלא, ברגע שהוא נגע בך זה גם תקיפה ומהבחינה הזו את יכולה להיתלונן גם שנה אחרי...אני מסכימה איתך שזה יכול להיות קשה כי זה מילה שלך נגד מילה שלו. בגלל שהחברה שלנו באמת רואה את הנתקפת כקורבן, את לא משתפת את המורה בסיבה האמיתי, את מפחדת שיגידו שאת "מתלבשת" וכו...זה ממש חבל. אני מסכימה עם אייל שאסרטיביות זה תגובה מעולה. תדעי לך שכל ה"מטרידנים" למיניהם, בסה"כ חלשלושים ואם נובחים עליהם בחזרה הם בורחים..אל תפחדי להתלונן עליו אם הוא ימשיך, הוא יבין רק שפה של כוח, זו השפה שהוא משתמש בה ולכן זו השפה שהוא יבין.
אני חייבת להיתיחס למה שכתבת שעברת בילדותך- האונס שעברת. האם שיתפת פעם אדם קרוב אליך באונס מהילדות? האם הוריך יודעים? חשוב לי שתביני שדברים שקורים בילדות יכולים לעצב את האישיות ולכן אני מאוד ממליצה לך לבדוק אפשרות לדבר עם אדם שמבין על שעברת (אם זה לא קרה עדין).
בהקשר לנער מהכיתה, אני חושבת שכדאי שתשתפי ייועצת או את הוריך, או אפילו המורה- מישהו ממבית הספר שתוכלי לגשת אליו אם הוא יטריד אותך שוב...אני מאמינה שהם יאמינו לך ולא יחשבו עליך שאת שקרנית.
שיהיה בהצלחה
אני פה אם תרצי להתייעץ.
שלך, הדס
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

שירה

הודעהעל ידי שירה » א' פברואר 15, 2009 9:25 pm

תודה הדס.
דברתי עם אמא. אז, באותו היום שעברתי את האונס. אמא סיפרה לכל המשפחה ואז טירטרה אותי ממקום למקום ממשטרה לבית חולים לבדיקות וכאלה.
אבל את הדבר שהיה הכי חשוב לי לקבל באותו רגע לא קיבלתי. הדבר היחיד שהיה חשוב לי וזה חום ואהבה, להרגיש מוגנת, אהובה.

גם הפעם רמזתי להורים לגבי הילד, אבל אני יודעת שברגע שהם ידעו יותר- הם ילחצו עלי ממש חזק, במיוחד אמא, הם גם יפנו לגורמים שונים מאחורי גבי. אני לא מסוגלת ליסמוך עליהם.(אגב פירטתי לגבי זה בפורום "תקיפה מינית")

בכל מקרה תודה לכם שאתם תומכים בהתנהגות שלי, כי אני כבר אכולת רגשי אשמה, שכנראה חלק גדול מהם לא ממש מוצדקים.

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 11 אורחים