שלום, רוצה לברר

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

אנטי תזה

שלום, רוצה לברר

הודעהעל ידי אנטי תזה » ה' פברואר 12, 2009 2:22 am

חדרו אליי, ללא הסכמתי ובזמן שיישנתי. לפני זה, הצהרתי שאני ממש לא מעוניינת ליצור מגע מעבר לחיבוק.
לאחר יום התקשרתי לאותו אדם לוודא שהוא לא גמר בתוכי ולספר לו שמה שהוא עשה נחווה עבורי כאונס, שאני מרגישה נורא ואיום עם מה שקרה באותו לילה. הוא אמר לי שזה לא היה ולא קרה, שמה שהרגשתי היה "דגדוג". ופשוט נפנף אותי, משך השיחה היה 2 דקות והוא פשוט ניתק.
אני מבינה לפי תשובותיו (בליל ההתרחשות אמר משהו על "בנות" באופן כללי שגורמות לו להתחרפן והצדיק את המעשה שלו) שהוא רואה את מה שהוא עשה כבסדר ושאני עצמי חיה ב"סרט". אני מבינה, שהוא יכול להמשיך ולפעול ככה. אני מבינה ומרגישה שאני חייבת לגרום לו "to face it" שהוא פעל בצורה מאוד אלימה (גם אם הוא לא הרביץ לי) ושהוא עשה דבר בל ייעשה! ושלא עושים דברים כאלה....

אני מרגישה מגעיל עם עצמי.
מרגישה שנמצא בי משהו.... מדמיינת שהוא גמר בתוכי וזה מגעיל אותי למרות שהתעוררתי באמצע והעפתי אותו מעליי (הוא לא עשה את זה באלימות פיסית - כשהתעוררתי בבהלה ואמרתי לו להפסיק, הוא הפסיק) וכנראה שהוא לא גמר בתוכי. אבל מדמיינת שמשהו שלו בתוכי ואני רוצה להתנקות מזה. מה ששלו שלו - שיצא ממני כבר, לא רוצה את זה.

אני מתלבטת אם לפנות למשטרה, בגלל הסיבות הבאות:
א. אני ממש לא רוצה שהמשפחה שלי תדע מזה.
ב. אני לא רוצה להרוס לבנאדם הזה את החיים. זה כזה מגוחך - עד לפני כמה ימים הוא היה אדם כ"כ חיובי בעיני... ומצד שני - אני לא מוכנה לשתוק! אני לא רוצה שהוא ימשיך בחייו כאילו כלום לא קרה. אבל יהיה לי קשה לחיות בהרגשה שהרסתי למישהו את החיים.
ג. אני לא רוצה שיחפפו אותי במשטרה - שוטרים יכולים להיות כאלה מגעילים (סליחה על ההכללה, אבל זה ממה שאני ראיתי).
ד. כתוב פה באתר שאני אצטרך לפנות למשטרה במחוז שבו קרה האירוע וזה קרה בעיר אחרת ואני סטודנטית.

האם מישהי פה התלוננה? האם אתם יכולים לעזור לי בהתלבטות?

תודה רבה

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

Re: שלום, רוצה לברר

הודעהעל ידי עדי » א' פברואר 15, 2009 9:18 pm

אנטי תזה שלום,
עברת חוויה ממש קשה ואכן זה אונס לכל דבר.
קשה לי להגיד לך לייעץ לך האם להגיש תלונה מכל הסיבות שאת בעצמך ציינת. ההליך הפלילי הוא ארוך מיגע ובסופו של דבר באמת לאף אחד במשטרה לא משנה כיצד את מרגישה וכו...הם צריכים ממך את הפרטים שהיו ובמדוייק!
מצד שני, לפי מה שאת מתארת מדובר באדם מסוכן ואני בטוחה שאת לא הראשנה וגם לא האחרונה שהוא פוגע בה.
ההמלצה שלי היא לפנות ל אחד ממרכזי הסיוע בטלפון 1202, פשוט תחייגי ותענה לך מתנדבת, תשתפי אותה בהתלבטות והיא תפנה אותך כבר לרכזת . יש שם רכזות שההתמחות שלהן היא הליווי בהליך הפלילי, הן מכירות את השוטרים, הפרקליטות וההליך הפלילי. אם תרצי להגיש תלונה הם גם ילכו איתך וסביר להניח שידאגו שיתייחסו אליך יפה ובצורה מכובדת (לצערי יש להן הרבה ניסיון עם המשטרה).
בנוסף, אני לא יודעת לפני כמה זמן זה היה אבל אכן מומלץ לעשות בדיקות רפואיות, בדיקות דם למיניהן...גם בזה יוכלו לעזור לך במרכז הסיוע.
ועכשיו כשסיימתי עם הנושאים הפרקטים- אני ממש מצטערת על כך שהתחלתי בכל זה אבל אלה הם דברים חשובים. חשוב לא פחות גם המצב הנפשי שלך..אני שומעת שאת מתקשה...אני מקווה שיש לך אנשים שאת סומכת עלים בחיים שלך ושאת לא נישארת עם זה לבד. תחושת הבדידות היא הכי קשה...
אני מאמינה שכל אדם שחווה טראומה כזו צריך אדם מקצועי לדבר איתו...אשמח לעזור בכך אם תרצי
שלך,
הדס
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים